Record aantal gesprongen waterleidingen The Ditch brengt twee jazz- toppers rc De Bondsspaarbank opent haar VERNIEUWDE KANTOOR aan de Peter van Anrooylaan 80 te Schiedam U bent van harte welkom! 1 bondsspaarbank czzs Distant Voices in Goudsbloem u Het Nieuwe HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 14 JANUARI 1987 PAGINA 13 Voorkomen beter dan genezen SCHIEDAM De kou zorgde het afgelopen weekend in Schiedam nog voor weinig schaatsplezier, maar wél voor een hele boel overlast. De Openbare Nutsbedrij ven kregen een record aantal meldingen binnen van bevroren of gespron gen waterleidingen. Vooral de bewoners van SCHIEDAM Geen pianist heeft in ons land zozeer zijn stempel gedrukt op de in Europa gespeelde Boogie Woogie en Blues als de in 1939 in Haarlem geboren Rob Hoeke. Zonder ooit les te hebben gehad, maar met een instink- tief talent en een kreatief vermogen, werd hij in het verleden vier jaar achtereen winnaar van het Oude Stijl Jazz Festival in Loosdrecht. Inmiddels staan er 18 LP's en 35 singles op zijn naam. huizen zonder centrale verwarming waren de klos. De vorst was niet streng genoeg om de hoofdleidingen van de ge meente op 80 centimeter diepte te bereiken. Wij nodigen u hierbij uit om op zaterdag 17 januari a.s. tussen 10.30 en 14.00 uur even bij ons binnen te lopen. Onder het genot van een drankje bent u van harte welkom om eens kennis te maken met de medewerkers van ons nieuwe kantoor. Snelle en persoonlijke service De Bondsspaarbank werkt al vanaf 1820 in de Schiedamse gemeenschap. Ruim 165 jaar kunnen wij u al een snelle en goede service bieden. Service op maat op het gebied van sparen, betalen, lenen, hypo theken, cheques enz. Door o.a. volautomatische verwerking op onze computer waardoor alle gegevens direct voorhanden zijn. Door deze moderne apparatuur bent u niet aan één kantoor gebonden, u kunt bij elk kantoor in Nederland geld opnemen. Naast het financiële pakket kunnen onze medewerkers u adviseren over onze andere aantrekkelijke diensten zoals een volledig verzekeringspakket en een compleet ingerichte reisafdeling. Hier kunt u terecht voor het boeken van vlieg-, auto-, trein- en busreizen. In het vernieuwde kantoor is het ook mogelijk om een kluis te huren tegen een zeer voordelig tarief. Redenen genoeg dus om op de opening eens bij ons binnen te lopen. Het vernieuwde kantoor aan de Peter van Anrooylaan is voorzien van een Cash-Adapter. Dit is een van de nieuwste beveiligingèn in spaar- bankland. Dus geen balie met dik beveiligd glas, maar het geld dat u opneemt komt automatisch uit een kluis. De Bondsspaarbank voor al uw veiligheid. Geldautomaat De Bondsspaarbank introduceerde meer dan een jaar geleden de geld automaat. Een succes want gemak dient de mens. Klanten van de Bonds spaarbank kunnen sindsdien zeven dagen per week, 24 uur per dag geld opnemen. Die zitten dus nooit meer verlegen om contant geld. Ze hebben er alleen een speciaal pasje en voldoende geld op hun rekening voor nodig. En de bediening van de geldautomaat is werkelijk kinderlijk eenvoudig. Deze geldautomaten kunt u vinden op onze kantoren: Lange Nieuwstraat 195, Schiedamseweg 28 (Hof van Spaland) en Mgr. Nolenslaan 690. Zilveren hanger Als u bij ons vernieuwde kantoor vóór 27 januari 1987 een spaarrekening opent met een minimum inleg van f 25,- ontvangt u van de Bondsspaarbank een fraaie ketting met daaraan een unieke verzilverde cent. Deze speciale aan bieding geldt zolang de voorraad strekt. Kleurwedstrijd Voor de jeugd hebben wij een kleurwedstrijd uitgeschreven, waarmee mooie prijzen zijn te winnen. Zoals een jongens- of een meisjesfiets, een grote spaarbankvogel of een horloge. Deze kleurplaat kan ingeleverd worden op dit vernieuwde kantoor bij u in de buurt. De uiterste inleverdatum is zaterdag 17 januari 1987. DOE MEE en win één van deze mooie prijzen. Leeftijd tot 12 jaar. Feestelijk tintje Naast het feestelijk opluisteren van de opening door onze spaarbankvogel is er een speciale attractie. Tevens is er voor de jeugd een non-stop Winterfeestprogramma. DAT MAG JE NIET MISSEN. Voor de 'liefhebbers' hebben wij, zolang de voorraad strekt, vanaf maandag 19 januari a.s. een prachtige prent van de tekenaar Verheul van de oorspronkelijke boerderij Groenoord klaarliggen. De oplage is beperkt. 'AANRIJDING GEI 010-4260199 Rob, die de laatste tien jaren volle zalen trekt en een graag geziene gast is in binnen- en buitelandse jazzclubs, is geïn spireerd door coryfeeën als Al- bert Ammons, Meade Lux Le wis, Pete Johnson en Yimmy Yancey. Hij is een markante persoonlijkheid, zijn strakke onopgesmukte speéltrant ver raadt zijn talent. Z'n direkte, bezielde klanken treffen je re gelrecht in 't hart. Zelfs in een „beruchte" disco theek, trefpunt van uiterst ex treme jongerengroepen waar hij met het zweet in zijn han den achter de piano kroop, ont lokte hij zijn publiek een wild- enthousiast applaus. Rob Hoeke boeit zalen van elk gehalte, van elke generatie. Van leden van de zangvereni ging, jazz en sing-fans tot disco punks. Het zit er dus in, dat het vrijdag een bijzonder plezierig avondje stappen wordt in The Ditch. Want vanaf 21.30 uur treedt dit muzikale fenomeen op in de jazzclub op de Korte Haven 9. Het hele weekendprogramma van de Ditch is trouwens niet mis. Zaterdag de 17e wordt vanaf 21.30 uur de Old Friends Reunion Band verwacht. Deze gelegenheidsformatie is samen gesteld uit een aantal muzikan ten, die vroeger met elkaar speelden: Lodewijk Bouwens op vibrafoon, Onno Gerritsen op bas, Anton Burger (drums), James Long (piano) en Fhilip Colb (sax). Aart Gisolf treedt samen met zijn band zondagmiddag om 15.00 uur voor het voetlicht, 's Avonds verzorgt vaste Ditch-zangeres Janice Lakers de muziek. Rob Hoeke SCHIEDAM De Rotterdam se formatie „Distant Voices" timmert al vanaf haar oprich ting, begin 80-er jaren, stevig aan de weg. De groep weet op treffende wijze pop en blues te combine ren met een swingende new wave. Binnenkort zal de eerste lp van „Distant Voices" het le venslicht aanschouwen. Alle reden voor café de Gouds bloem om het nïeuwe muziek- fenomeen naar Schiedam te halen. Zaterdag 17 januari zijn ze aan de vooravond van hun defini tieve doorbraak voor één keer in de St. Annazusterstraat: Joy ce Wijdenbosch (zang), Rob Laijgenberg (gitaar), Hans Luyten (toetsen), Lan van Es (bas) en Martijn Koot (drums). Aanvang optreden 22.00 uur, toegang 3,50. Wél moest de ONS op de Meeuwensingel een drietal ga ten in het net dichten, maar dat waren spontane breuken, veroorzaakt door het verzak ken van de grond. De meeste mensen werden waarschijnlijk overvallen door de extreem lage temperaturen, maar vol gens ONS-voorlichter Mari Dingenouts is de strijd tegen de weergoden niet bij voorbaat een verloren zaak. „Als de watermeter wordt in gepakt, vooral als die zich in een onverwarmde ruimte be vindt, scheelt dat een slok op een borrel. Dat kun je al doen met wat kranten, maar beter is natuurlijk isolatiemateriaal van de doe-het-zelf-winkel. Het zelfde gaat op voor de leidin gen. En 's nachts de hoofd kraan dichtdraaien en aftappen natuurlijk. Op die manier kan niet alleen een hoop ellende, maar ook een hoge rekening vóórkomen worden. Want re paraties aan de watermeter en de leidingen erna betalen de mensen zelf. Bovendien is werken met deze kou voor ons geen pretje. Ik heb de grootste bewondering voor de storingsdienst en de huisvuildienst die er toch ge woon op uittrekken." Wie desondanks in de proble men komt, kan bellen met het alarmnummer van de ONS: 4622222. Daar is tevens alle in formatie verkrijgbaar. Overigens zijn de nutsbedrij ven natuurlijk wel de enigen die van de kou financieel beter worden: alle gebruikers kun nen ondanks de dalingf van de gasprijzen straks een gepeperde rekening verwachten. De ONS medewerkers moesten met hun wagens de hele stad af om gesprongen leidingen repareren. Stadsblad SCHIEDAM 25 december 1986 t/m 8 januari 1987 Geboren: Marloes L, d.v. Meeldijk- Priem; Evalie M„ d.v. van der Jeugd-Natrop; Alan L, z.v. Toutijn-Schut; Deborah, d.v. Weers-Butteling; Kürsad, z.v. Onal-Yilmaz; Nandy, d.v. Kö- neman-van der Linden; Je roen P. J. J. C., z.v. Geurts- Leijsten; Marcus, z.v. Kroos- r Schiedam Vlaardingen spaarbank Hoogendijk; Denise, d.v. de Regt-Sips; Martijn A., z.v. Rit meester-van der Plas; Geert- ruida A. M., d.v. Gunter-den Os; Kim, d.v. van der Kooij- Bal; Bernard H„ z.v. van Buuren-Goedegebuur; Simons A., z.v. Uiterwijk-van Agge- len; Danny J. C., z.v. van Hees-Snijders; Roan, z.v. van der Most-Best; Jantine, d.v. van Dijk-Egbers; Nancy, d.v. Dekker-van der Ven; Naomi B. F., d.v. De Baets-Gesztsi; Fieke, d.v. de Goede-Sneek; Gert-Jan, z.v. de Goede- Sneek; Abygail E. I., d.v. For tuin-Berghout; Kevin, z.v. Lustenhower-van der Steen; Laura, d.v. Verkerk-van Deurzen; Sandra, d.v. Jagt-de Kok; Robbert, z.v. Spanjers- bergh-van der Velde; Davey, z.v. van Hassel-Dijkmans; Ke vin H. W„ z.v. Lincklaen Wes tenberg-Janson; Serkan, z.v. Yilmaz-Yilmaz; Iness, d.v. He- maïdi-Bouzid; Pleun, z.v. de Blois-van IJperen; Canan, d.v. Tok-Uysal; Anthony S., z.v. van Vooren-Tetteroo; Hüseyin S. z.v. Saglam-Karabas; Lie ven, z.v. Hoogendam-Cornet; Christian E., z.v. Kalkman- Kepel; Boyd, z.v. Poulus- Kroonen; Ozlem, d.v. Arslan- Uysal; Lisette, d.v. van Enge len-van Limborgh; Remco J., z.v. Droog-Janssen; Rik, z.v. Schaap-Vrijland; Waqas A„ z.v. Waris-Nasim Akhtar; Sheila, d.v. op 't Ende-Geeve; Inge, d.v. Jansen-Walraven; Deborah J. A. C., d.v. Kent- Blokland. Ondertrouwd: L. F. Berenschot, 27 jaar en A. M. van Doorn, 28 jaar; J. van Breugel, 30 jaar en A. C. Kreuk, 20 jaar; A. van Dijk, 31 jaar en H. W. van der Stelt, 25 jaar; R. van Gogh, 25 jaar en N. Maagendenberg, 19 jaar; E. Henkens, 32 jaar en M. G. E. Hoegee, 27 jaar; A. P. de Jager, 21 jaar en W. Baan, 19 jaar; J. C. A. Moerland, 27 jaar en N. van Putten, 22 jaar; D. J. New- gent, 37 jaar en M. M. Koe- dood, 36 jaar. Getrouwd: M.'M. Oranje, 35 jaar en S. Bal, 31 jaar; J. Sonneveldt, 33 jaar en J. C. de Wolf, 38 jaar; R. Sanstra, 27 jaar en Y. Rettlich, 25 jaar; M. M. Verbeek, 28 jaar en M. van Tricht, 21 jaar; C. Blokland, 31 jaar en S. Kok, 23 jaar. Overleden: M. T. Ansems, vr., 76 jaar, geh. gew. m.: J. B. Timmerman; J. S. W. Bastiaanse, vr. 75 jaar, geh. gew. m.: M. A. van der Sloot; H. M. Volker, vr. 65 jaar; J. F. Ebben, man, 73 jaar; D. C. van der Plas, vr. 80 jaar, geh. gew. m.: G. van der Toon; J. Punt, vr. 87 jaar, geh. gew. m.: L. Koster; H. Heijster, man, 83 jaar; L. van Lienden, man, 90 jaar; M. P. A. van Haute, vr., 81 jaar, geh. gew. m.: F. P. W. Köss; M. Roes, vr., 98 jaar, geh. gew. m.: W. Krul; M. H. C. Tenwolde, vr., 82 jaar, geh. gew. m.: B. C. A. Ruts: M. C. de Lange, vr., 80 jaar, geh. gew. m.; C. de Lan ge; H. Goedendorp, man, 58 jaar; D. van Oudheusden, man, 85 jaar; K. Maltha, man, 59 jaar; A. M. Verhagen, vr., 88 jaar, geh. gew. m.: A. A. Sko- pinski; J. J. Nortier, vr., 79 jaar, geh. gew. m.: P. van Enk;, P. J. Braak, man, 83 jaar; Mi- nah, vr., 78 jaar, geh. gew. m.' W. Loers; E. D. Vermeulen, man, 55 jaar; A. van der Wilt, man, 80 jaar; A. van Meurs, man, 77 jaar; H.W. Allewelt, vr., 93 jaar, e.v. D. klein; J. M. Loch, man, 86 jaar; W. D. Dorsman, man, 50 jaar; P. van der Pluijm, vr., 83 jaar, geh. gew. m.: J. de Krieger; P. H. Post, vr. 83 jaar, e.v. B. A. van der Linden; C. van der Knaap, man, 79 jaar; A. J. Bakker, man, 70 jaar; J. P. Rink, man, 96 jaar; J. E. Been, vr., 65 jaar; I WCC MAAKT 'M WEER ALS NIEUW en u krijgt n I gratis leenauto mee. Woermeyer Car Care I Nieuwe I Mathenesse- straat 15 Schiedam LID-FOCWA

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 13