w Nieuwe Direkteur Ewoldt: ideale plek Beter laat, dan nooit Free Record Shop direkteur Hans Breukhoven: „Eigenlijk verkoop ik sentiment" Ontdek je plekje in Schiedam GARS RANDSTAD EDITIES Maaltijdservice zoekt vrijwilligers Slachtoffers kou Stadsblad Inbraken Brutale roofoverval MODE! Jeans^B^rëöT 49,50 Code Blue Jeans"}69,50 eShirf$54£l 29,50 uitzendbureau 3.95 2.50 VANDAAG: Even napraten met Siem Rosman Ijsvrij voor ambtenaren Schiedams theaterleven beneden nul VCS verslaat streekconcurrent UVG- dames rukken op wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND WOENSDAG 14 JANUARI 1987 NR. 5 39e JAARGANG kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 Stempelen straks ook in Schiedam verleden tijd SCHIEDAM De hoofdvestiging van de openbare bi bliotheek verhuist van de Lange Haven naar het Stad serf. Aan de voet van het stadskantoor verrijst binnen drie jaar een compleet nieuw gebouw. Met dat besluit maakten B en W onlangs een eind aan een jarenlange discussie. Want het boekenuitleencentrum heeft in de gedachtengang van de politiek inmiddels al op alle mo gelijke en onmogelijke plaatsen in het centrum gestaan. Het voorbereidingsbedrag van vier ton dat na een raadsbesluit in november 1985 voor interne studies naar een betere huisvesting van de bibliotheek werd vrijge maakt, kan eindelijk worden aangesproken. Woekeren De lege plek voor het stadskantoor wordt straks opgevuld SCHIEDAM Blauw moet de favoriete kleur zijn van Hans Breukhoven, oprichter en direkteur van Free Re cord Shop. De buitenkant van zijn kantoor en magazijn in de 's Gravelandsepolder is blauw. Het interieur is blauw en als hij zichzelf voorstelt, draagt Hans ook nog eens een blauw overhemd. „Maar dat is toeval," verze kert hij. Aan de wand in zijn werkkamer hangt een foto, waarop hij de Amerikaanse ster Tina Turner een handkus geeft. Hans Breukhoven draait nu eenmaal mee in het we reldje van de sterren als één van de grootste platenhan- delaren in Nederland met een marktaandeel van tien procent. „We hebben een simpele winkel, een goede voorraad en voor de rest is het gezond boerenverstand gebruiken." T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospeeialisten Wit Verschil laiilS hu hu f11 Hans J. A. Breukhoven voor zijn kantoor en magazijn aan de Nieuwpoortweg 8. Zie voor onze vacatures de advertentie elders in dit blad. Amandeltaartmeel met garneeramandelen Molensteenvolkorenbrood Steengoed! „3 Kleur" grutterij Molen „de Walvisch" l &aü Centrale bibliotheek verhuist naar Stadserf Een architect is weliswaar nog niet benoemd, maar zodra er een geschikte ontwerper is ge vonden, kan hij gelijk met schetsen en ontwerpen aan de slag. Voor het nieuwe gebouw is ongeveer vijf miljoen gulden beschikbaar. Op deze manier heeft de ge meente tegelijkertijd kans, de ooit afgewezen uitbreiding van het stadskantoor te verwezen lijken. Want in het complex zijn ook een nieuwe raadszaal en misschien een VVV-kantoor gepland. Bijzonder in zijn nopjes met deze beslissing is bibliotheek- direkteur Henk Ewoldt. Hij vond van meet af aan het Stad serf de allerbeste plek. Ewoldt: „Als je de kaart van Schiedam bekijkt, ligt daar het meest centrale punt van de stad. Openbaar vervoer en parkeer gelegenheid zijn er allebei in ruime mate aanwezig. Boven dien moeten we op korte ter mijn ons filiaal in Schiedam- Oost sluiten. En de lezers uit die wijk bieden we nu een goed alternatief. We hebben in Oost momenteel zo'n 1200 leden, maar als je er vanuit gaat dat we straks in een modern gebouw zitten, zal dat aantal zeker nog groeien." Een programma wensen en ei sen voor uiterlijk en innerlijk van de nieuwe vestiging heeft de bibliotheek al lang geleden in een dik blauw boek samen gevat. Een van de hoofdpunten daaruit is de automatiserings nota. Net als in bijvoorbeeld Rotterdam en Vlaardingen, ge beurt de uitleen van boeken in Schiedam straks via computers. Omdat Schiedam volgens Henk Ewoldt in dit automatise ringsproces volgens Ewoldt iets achterloopt bij andere steden, kunnen kinderziektes en pro blemen bij deze kostbare ope ratie worden voorkomen. Schiedam kan lering trekken uit de fouten die bijvoorbeeld Vlaardingen maakte. Die stad koos een goedkoper, op zichzelf staand systeem waardoor het nu aansluiting bij beter voor ziene bibliotheken mist. De komende drie jaar wordt het nog even woekeren met de ruimte. Bij drukkerij Roelants huurt de bibliotheek wat kan toren om tot de verhuizing de administratie van een goede werkplek te verzekeren. Niet ideaal, geeft Henk Ewoldt grif toe, „maar we hebben nu een stimulans om deze situatie nog even vol te houden." SCHIEDAM Slechts hoongelach was Piet Roosens deel toen hij bij de algemene beschouwingen in '85 (nog als frac tie-voorzitter van het CDA) via een motie voorstelde om op zoek te gaan naar een geschikte lokaliteit om raadsvergade ringen in te houden. De kantine van het stadskantor, die daarvoor tot op de dag van vandaag dienst doet, noemde hij een prima plek om een boterham op te eten of een kop kof fie te drinken. Tijdens de maandelijkse bijeenkomsten van de raad zouden, volgens hem, de slechts akoustiek en de vele pilaren een goed over- en inzicht van deelnemers en publiek in de weg staan. Burgemeester Scheeres reageerde nog mild op motie 4, zo weet Piet Roosens zich te herinneren. Hij merkte op, dat hij ook niet kapot van de ruimte was, maar dat de raad zich er uit geldgebrek voorlopig maar mee moest behelpen. VVD-er Verhulsdonk ging een stapje verder en noemde een dergelijk voorstel uit den boze in bezuinigingstijden. Maar het was fractie-voorzitter van de PvdA, Brouwer, die de motie definitief om zeep hielp met een kort en krachtig: „Ik vind dit idee een absoluut dieptepunt, dat slechts in staat is de lachlust op te wekken. En wie schetst de verbazing van Piet Roosens nu hij ineens via de dagbladen moest vernemen, dat juist de PvdA in de nieuwbouw voor de bibliotheek die straks op het stadserf zal verrijzen graag een passende raadszaal zag komen. „Eerst was ik wat verbijsterd", vertelt de voormalige voor man van de christendemocraten. „Die tekst kwam me wel héél bekend voor. Alleen had mijn voorstel toen slechts hi lariteit tot gevolg en wordt hetzelfde verhaal nu gebracht als een absolute nieuwigheid. Dat geeft je even een tik op je neus. Maar ik heb er nu toch een hoop pleizier en genoeg doening in gevonden. Ach, Spinoza zei het al: ieder heeft zoveel recht als hij macht heeft." SCHIEDAM Dienstencen trum „De 4 Molens" vraagt vrijwilligers (dames en heren) die willen helpen bij de bezor ging van de warme maaltijden. Het gaat zowel om mensen met auto als zonder auto. De warme maaltijden worden dagelijks aan huis bezorgd bij oudere Schiedammers. De bezorgtijd valt tussen 11.40 en 13.00 uur. Aanmelden kan dagelijks van 9.00-16.30 uur on der tel.nr. 4705500. SCHIEDAM Het winterse weer lijkt het inbrekersgilde niet te deren. Vanuit een benzinepomp op de Nieuwe Damlaan werd zater dag rond half vijf een ruit van de deur van het winkelgedeel te stukgeslagen. De daders na men gelijk een radio en rook waren mee. Op het Bachplein kregen twee flats ongewenst bezoek. Uit één werd een geldbedrag groot 300 gulden, weggenomen en sieraden van een nog onbeken de waarde. Om binnen te ko men werd een voordeur gefor ceerd, de schade daarvan be draagt 250 gulden. Een andere woning op het Bachplein werd helemaal over hoop gehaald en doorzocht. Wat er weg is, is nog niet be kend omdat de eigenaren er van nog op vakantie zijn. Bu ren ontdekten de inbraak, om dat ze polshoogte gingen ne men, nadat ze in de (naar zij dachten) lege flat een klap hadden gehoord. De succesformule van een platengiganl SCHIEDAM AVRO televisieman Joop Scheltens heeft za terdag het programma „Ontdek je plekje" in Schiedam ge filmd. Het programma wordt op dinsdag 20 januari uitgezonden en op 25 januari wordt in Schiedam de AVRO-VVV-wandeling gemaakt. Het kantoor van de VVV is speciaal daarvoor op deze zondag geopend van 12.00 tot 16.00 uur. AVRO en VVV medewerkers verstrekken dan het'voor de wandeling beno digde materiaal. Het VV V-bestuur is bijzonder verheugd dat door veel be heerders/eigenaren van historische objecten spontaan en po sitief is gereageerd op de suggestie op deze zondag hun object voor het publiek open te stellen. Dit is niet alleen voor de bezoekers van buiten de stad interessant, maar zal ook voor het publiek uit eigen stad interessant zijn. In volgorde van de wandelroute zijn opengesteld: Drukkerij Bruno Cauwe met zijn bijzondere machines vanaf bouwjaar 1946, speciaal t.b.v. de ambachtelijke boekdrukkunst, Galerie de Keerzijde, Interbook International BV, Zakkendragers huis, Nationaal Coöperatie Museum inclusief 't Winkeltje, Molen De Vrijheid, Galerie De Essentie, Grote Kerk met or gelbespeling door André Verwoerd e.a., Stedelijk Museum en Nationaal Gedistilleerd Museum inclusief proeflokaal, Gale rie 't Koetshuys, De Havenkerk, galerie Hachmang Moes man. Ook zijn een aantal vertegenwoordigers van het culinaire hart van de Rijnmond speciaal op deze zondag geopend. Het zijn Grieks specialiteiten restaurant Korfoe, Restaurant De Noordmolen, Bistro St. Jan, Museum-restaurant Het Land van Belofte, Restaurant De Passant en restaurant De Kleine Visser, allen gelegen langs de wandelroute. De Ziekenomroep Schiedam zal pp een aantal markante pun ten verslag doen van het verloop van de wandeling. Het ligt in de bedoeling dit verslag met impressies van wandelaars via de kabel uit te zenden. SCHIEDAM Een 42-jarige Rotterdamse werd vrijdaga vond rond een uur of zes op brutale wijze op de Broersvest overvallen. Op het moment, dat zij een geldcassette in de nachtkluis wilde stoppen, dwongen een man en een vrouw haar het ding af te geven, onder bedrei ging van een mes. Te voet ging het tweetal er daarna vandoor in de richting van de Korte Singelstraat en Singel. Een door de politie direkt inge steld onderzoek in de omge ving leverde geen resultaat meer op. Het signalement van de daders luidt als volgt: man, ongeveer 25 jaar oud en 1.80 m. lang, vrouw ongeveer 1.65 lang. Wij helpen direkt!!! Telefoon 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Vtrkoop-OmH-Rtptnta Ook voor uw immtchiim to kotlkulert „Ach, het leven zit van toeval ligheden aan elkaar," zegt hij als hij terugblikt naar vroegere tijden. „In 1971 begon ik met de verkoop van platen in een pandje aan het Broersveld in Schiedam. Voor die tijd stond ik als standwerker op de markt met pinda's of pruiken. Vooral het laatste was een modeartikel in die tijd. Iedere vrouw liep met een pruik op. Ik kan mij nog goed herinneren dat het vooral in de winter verdomd koud .was op de markt." Hans z'n eerste platenwinkel was niet meer dan 1.80 meter breed en 9 meter diep en werd een zogenaamde witte platen zaak. Een bijnaam voor win kels die onder de officiële prijs gaan zitten. „Ik verkocht pla ten voor 14,90, terwijl mijn collega's een bedrag van 21,- per plaat vroegen. Ik haalde de platen uit het buitenland. Voor de binnenlandse inkoop moest ik lid worden van de N.V.G.D. (Nederlandse vereniging van Grammofoonplaten Detailhan del) met de verplichting tegen voorgeschreven verkoopprijzen te leveren. Daar voelde ik wei nig voor." De eerste dagomzet in het klei ne winkeltje bedroeg 326,-. De voorraad vertegenwoordig de een waarde van 4.500,-. Bedragen die in schriel kon trast staan met de huidige gang van zaken. Free Record Shop behaalde in '86 een omzet van bijna 53 miljoen gulden. In to taal zijn er 40 winkels van Groningen tot Venlo. Zelfs in Antwerpen is een filiaal die met een omzet van zes miljoen tot de drukste van de Benelux gerekend mag worden. Inmid dels heeft Free Record Shop haar werkterrein uitgebreid naar Duitsland door middel van overname van GOVI. Een bedrijf, gespecialiseerd in de verkoop van elpees, CD's en boeken. Momenteel werken er 225 mensen bij de blauwe pla- tengigant. De 40-jarige Hans Breukhoven vindt dat zijn bedrijf, ook nu het aangesloten is bij de N.V.G.D., verschilt van andere platenzaken. „Free Record Shop is nog steeds internatio naal georiënteerd en verkoopt in het algemeen onder de nor male prijs. Omdat Free Record Shop de buitenlandse markt zo goed kent, is het mogelijk over gebleven platen op bijvoor beeld de Engelse markt goed koop over te nemen. De verko pers zijn wat blij, want alles is beter dan verkopen tegen een sa» lagere prijs op hun eigen markt. Ook doen wij de platen snel van de hand. Is de plaat al eni ge tijd in voorraad, dan gaat de verkoopprijs gelijk naar 9,95. Je moet niet vergeten dat een plaat een gevoelig produkt is. Gevoeliger dan kleding." Waar de direkteur een hekel aan heeft, is „nee" verkopen aan de klant voor de kassa. „Je wilt een plaat kopen, gaat naar de winkel. De wagen is moei lijk kwijt te raken en in de zaak aangekomen hebben ze het niet. Zo'n klant zie je dan gewoon niet meer terug. Wij geven ons personeel ook een klantvriendelijke opleiding. We noemen dat: service with a smile. Het zijn kleine, maar be langrijke dingen. Bovendien controleren wij het. De mensen in de winkel zijn tien van de tien gevallen alle maal muziekliefhebbers. Ge motiveerder dan de verkoop ster bij V D, die heel de dag achter de slipjes staan." „Eigenlijk verkoop ik senti ment. Het is een gevoelskwes tie. Een plaat leeft, terwijl het op zich niets is." 'n Vriendenprijsje: pak van 4,30 deze week van de „Bliksumbakkerij" van 2,90 voor.. Westvest 229 Elke middag open van half twee tot half zes; 's zaterdags van 10.00-13.00 SCHIEDAM Door de vorst kwamen het afgelopen week end twee Schiedammers in het ziekenhuis terecht. Een 73-jarige man werd in de nacht van zaterdag op zondag onwel op de BK-laan nadat hij met zijn fiets aan de hand van Vlaardingen naar Schiedam was gelopen. Hij bleek bevan gen door de kou en werd ter observatie in het Schielandzie- kenhuis opgenomen. Een 15-jarige jongen nam zon dagmiddag op de Laan van Bo- l'Es éven zijn handen van zijn fietsstuur om ze warm te bla zen. Tengevolge van die ma noeuvre kwam hij tegen een geparkeerde vrachtauto terecht en moest hij met een bloedende hoofdwond naar het Holy-zie- kenhuis gebracht worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1