V F topduel met twee puiten kampioenschap I DWS I nieuw outfit 1 bondsspaarbank Show van bruidsmode M Systeemsparen bij de bank met de <5. Daar wordt u automatisch wijzer van. Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand m Het Nieuwe HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 28 JANUARI 1987 PAGINA 17 i Spandoeken langs de kant, „we vegen iedereen van de vloer" (met miniem verschil). SCHIEDAM De junio- renbasketballwedstrijd tussen Juventus en Alexandria eindigde za terdag in een heuse thril ler. Met nog zes minuten te spelen hadden de Schiedammers een riante 7759 voorsprong en SCHIEDAM De dames van DWS zijn na de winst 9-8 op concurrent Niloc 2, weer een stapje dich terbij het kampioen schap gekomen. In sporthal Asterlo (Rot terdam-Zuid), speel den de Schiedamse dames een thuiswed strijd omdat in de Margriethal een kap persfestival werd ge houden. Het werd geen gemakkelijke overwinning voor de Schiedamse dames. Het minieme doel- puntenverschil is bij na de gehele wed strijd aanwezig ge weest. Niloc dat zelf ook kampi oensaspiraties heeft wilde niet onder doen voor DWS,het opende met een onderhands schot van Maija Hessels zelfs de sco re. Een echte vuist kon Niloc, dat de twee oud-in ternationals van Beek en Straatmeijer moest missen, niet maken. DWS kwan dan ook snel langs zij door een doelpunt van Simone Steenbergen. Pas nadat de stand was gevorderd naar 2-2 kon DWS voor het eerst in de wedstrijd een voorsprong nemen. Ma rion den Hartog zorgde uit een strafworp voor 3-2 en Christa Neervoort maakte bij een overtal si tuatie voor Niloc via een uitval 4-2. Tot de rust hield de blauw-witte ploeg van Nol Verhoeff de voorsprong vast (5-4). Er werd volop op het Amsterdamse doel geschoten, er gingen er alleen te weinig in. Christa Neervoort vliegt stijlvol door de lucht, maar deze bal zal er net als drie andere nie^ ingaan. leek er voor hen geen vuiltje aan de lucht. De overwinning zou slechts een kwestie van tijd zijn. Maar binnen vier minu ten zette Alexandria deze achterstand om in een 7375 voorsprong. Toch wist Juventus enkele ogenblikken voor tijd de wedstrijd met 7775 winnend af te sluiten. Strakke leiding Frank Tigges (links) opent de score voor Juventus. Hoe u over 15 jaar zo'n 20.000,- rijker kunt zijn. Schiedam Vlaardingen spaarbank 14. Thriller in sporthal Oost Niloc¥erslagen Na de rust was het tweemaal Marja Hessels die Niloc uit Amsterdam aan de leiding bracht, 5-6. Vanaf dat moment werd het een echt spannende wedstrijd, waarbij het onder linge verschil heel klein bleef. Christa Neervoort bracht DWS uit een strafworp weer op gelijke hoogte, 6-6. Simone Steenbergen zette DWS we derom aan de leiding en eigen lijk kwam daarna de voor- sprong van DWS niet meer in gevaar. Aanvoerder Karin van de Brand zorgde zelfs voor 8-6. Een uitval van Petra de Vent bracht Niloc weer dichterbij. DWS had toen de kans om de wedstrijd weer te beslissen. Niloc viel met man en macht aan, waardoor 'break-out'-spe- cialiste Christa Neervoort viermaal alleen op de Amster- damsde doelvrouwe af mocht gaan. Even zovele malen wist de kleine Schiedamse het le der niet in het Niloc-doel te krijgen. Even later lukte het de PTT-loketiste wel om DWS op een, gezien de tijd, onover brugbare voorsprong te zetten, 9-7. Niloc scoorde nog wel een maal, maar de koek was darna op. Adri Köhler zag zijn kampi oensaspiraties door dit verlies in het water vallen: „We staan nu vijf punten achter op DWS, het moet wel heel gek gaan willen we dat nog goed ma ken. We hebben het verlies geheel aan ons zelf te wijten. In de tweede helft hebben we diverse malen met een vrouw meer gestaan en inplaats van dan te scoren lukte het DWS om te scoren. Zelfs in een zes tegen vier verhouding wisten niet wij, maar DWS te scoren. Dit geeft duidelijk aan dat we het niet verdiend zouden heb ben om te winnen". Nol Verhoeff de Schiedamse oefenmeester bleef onder de belangrijke overwinning ta melijk nuchter: „Het was geen mooie wedstrijd, maar dat was voor ons ook niet belangrijk. We moesten winnen en dat hebben we gedaan. We hebben ons vandaag ideaal voorbereid met vooraf een gezamenlijke maaltijd, alleen kon dat de spanning niet geheel wegne men. De vier uitvallen van Christa die er niet in gingen duiden wel aan dat we van daag te weinig hebben ge scoord. We zijn beiden onder de tien doelpunten gebleven terwijl dit normaal een rust stand kan zijn. Maar we heb ben ons gehandhaafd en nu maar afwachten wat de con currentie doet. Volgende week speelt Niloc tegen HMS, onze directe tegenstander, en als dat gunstig voor ons uitpakt kun nen we over drie weken tegen HMS kampioen worden". |llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ SCHIEDAM Binnen enkele weken zal de da- messelectie van DWS in een nieuw tenue spelen. j= Dit is het resultaat van een overeenkomst met de Italiaanse kleding- en schoenenfabrikant Lotto. Deze zal de dames voor- zien van shirts, broekjes, schoenen en tassen. DWS wordt hiermee het eerste S handbal team in Neder- j§ land dat gesponsord wordt 5 door deze firma. Het con- tract is voorlopig een jaar, maar bij promotie naar de eerste divisie zal het con- tract verlengd worden tot drie jaar, zodat DWS dan S tot 1990 verzekerd is van Lotto-kleding. TdlIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIÜ ROTTERDAM Zeven man nequins en twee dressmen zul len op maandag 2 en dinsdag 3 februari de voorjaars- en zo mercollectie tonen van Ave nue bruidsmode. Deze nieuw ste collectie is exclusief voor Rotterdam en heeft een zeer gevarieerd karakter. Alle in ternationaal bekende bruids modehuizen zijn vertegen woordigd. Iedere stijl en prijs zal dan ook op deze shows zijn te bewonderen. Ook diverse avond- en andere feestelijke creaties zullen wor den getoond, zodat er ook voor familie van bruid en bruide gom veel interessants te zien zal zijn. Andere deelnemers aan deze bruidsmodeshow van Avenue zijn Rinus van Heel, fotogra fie; Artas Video; Van Beek, trouwvervoer; Vroon, banket; Jansen zorgt voor de bruids boeketten. De show vindt plaats in zalen centrum 'Rustenburg' (bij Zuidplein) te Rotterdam-Zuid. Toegang 12,50, incl. koffie, drank engebak. Aanvang van de shows 20.00 uur. Er stond veel op het spel zater dag. Alexandria was koploper in de kern eerste klasse en Ju ventus stond met twee punten achterstand tweede. Bij winst zouden de Schiedammers me dekoploper worden. In de eer ste ontmoeting tegen Alexan dria leed Juventus haar enige nederlaag dit seizoen en kwam zo op twee punten achterstand. De Rotterdammers wonnen toen met twaalf punten ver schil. Frank Tigges opende de score voor Juventus. Maar deze voorsprong was van korte duur. Alexandria liep uit naar een 410 score. In deze fase combineerden zij beter dan de thuisploeg die juist veel balver lies leed. „We starten altijd slecht, zeker tegen betere tegenstanders. Maar als we éénmaal achter staan worden we pas goed wakker en gaan ons eigen spel spelen," zo lichtte coach Peter Snel de koude start van zijn team na afloop toe. Juventus werd inderdaad wakker na die achterstand. Binnen zes minu ten bogen zij de stand om naar 2210 in hun voordeel. Vlada Jankovic had het grootste aan deel in deze inhaalrace met acht punten. Juventus controleerde het ver dere verloop van de eerste helft. Rico van Collenburg speelde hierbij een leidersrol. De kleine schutter overblufte de Rotterdammers regelmatig, maakte hen ballen afhandig en scoorde veel. De twaalf punten voorsprong bleef bijna de gehe le eerste helft gehandhaafd. Vlak voor rust werd het zelfs veertien punten, 47-33. Alexandria kwam als een an dere ploeg uit de kleedkamers om aan te treden voor het tweede bedrijf. Het speelde fel ler. Meer op de man. Ondanks deze verbeten strijd van Rot terdamse zijde lieten de scheidsrechters Hoefdraad en Brummen de wedstrijd niet uit de hand lopen. Vooral Hoef draad blonk uit door zijn strak ke en gedecideerde leiding. Ju ventus kwam eigenlijk niet in gevaar en bleef constant op ruime voorsprong staan. Alexandria schakelde over op een zóne-press-systeem waarbij de Schiedammers al op eigen helft opgevangen werden. Ondanks de voorsprong ging Peter Snel in een' time-out flink te keer tegen zijn jongens. „Ze moesten feller gaan verde digen en hen geen kans geven om de bal te spelen." Door het aandringen van Alexandria vielen in de Rotterdamse ver dediging gaten. Met snelle uit vallen profiteerde Juventus hiervan en kon zo de riante score vasthouden. Bij de stand 7157 kreeg Juventus een ge voelige klap. Spelverdeler en steunpilaar Rico Collenburg had vijf persoonlijke fouten ge maakt en moest de wedstrijd verlaten. Vanaf de bank moest hij lijdzaam toezien hoe zijn team de opgebouwde voor sprong uit handen gaf. In plaats van rustig een aanval op te bouwen en zo de tijd vol te maken, probeerden ze snel te scoren. Juist dat wilde in dit stadium niet lukken. Alexan dria maakte dankbaar gebruik van dit vele gemis en kon van uit een kansloze positie weer naast en zelfs voorbij Juventu# komen. Het publiek dat de hele wedstrijd de thuisploeg onder steunde was er stil van gewor den. Met nog twee minuten te spe len staat de ploeg van Peter Snel twee punten achter. Een strafworp van Jan Stolk gaat tweemaal mis. Maar in de laat ste minuut zorgt Martin van Dijk uit één benutte strafworp voor 7475. De twee meter drie lange Jan Stolk mag het in diezelfde laatste minuut nog maals vanuit een strafworp proberen, deze keer is het. één maal raak. En werkelijk in de allerlaatste seconden brengt Martin van Dijk toch nog de winnende punten voor Juven tus binnen. Alexandria pro beert in de laatste acht secon den nog gelijk te maken maar Stadsblad A de tijd is voorbij. „Ik denk dat deze slotfase me twee jaar van mijn leven kost," zou Peter Snel na afloop ver klaren. „Toen Rico eruit moest, pakte Alexandria net een paar puntjes en toen sloeg de vlam erin. We lieten het even gaan, maar wisten gelukkig toch te winnen. Dat was voor ons het belangrijkste. We staan nu sa men bovenaan en het is afhan kelijk wat zij tegen de andere tegenstanders doen, wie er kampioen wordt," aldus Peter Snel. Dat telt stevig aan. U hoeft niet rijk te zijn om te kunnen sparen. Met elke maand een klein bedragje komt u ook al een heel eind. Stel, dat u maande lijks 75 gulden opzij kunt leggen. Na een tijdje bent u daar hele maal aan gewend. Maar bij een rente van 5% heeft u na tien jaar rekening en de zaak is geregeld. wel eventjes zó'n 12.000,- op de bank! En na vijftien jaar heeft u maar liefst 20.000,-! Dat telt dus stevig aan. Dat kunnen wij ook au tomatisch voor u verzorgen. Elke maand een klein bedrag van uw salarisrekening naar de spaar- Spaarbedrag na 10 jaar* na 15 jaar* na 20 jaar* 50,- 7.796,48 13.420,20 20.637,40 75.— 11.694,70 ƒ20.130,30 ƒ30.956,10 100- 15.593- 26.840,40 ƒ41.274,80 150- 23.389,40 40.260,50 ƒ61.912,20 Bij een rentevergoeding van 5% per jaar

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 17