CAI-TECHNICI KWAMEN HANDEN TEKORT BEZOEK TURKSE BURGEMEESTER VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN INFORMATIE NUMMERS GEMEENTEWERKEN VRIJDAG 30 JANUARI 1987 'T STADSERF PAGINA 3 De Nutsbedrijven adviseren bij het inregelen van de TV-programma s de handleiding van de televisie, de leverancier, een aardige buurman of handig familielid te raadplegen. In het uiterste geval kan de O.N.S. gebeld worden Vraag naar de afdeling C.A.I. of naar de handleiding „Instellen van uw TV- toestel" Deze handleiding publiceren de Nutsbedrijven eveneens in deze Ge meentelijke Informatiekrant „Stadserf". Onlangs hebben de Nutsbedrijven de folder: Het C.A.I.-bedrijf brengt de wereld bij U thuis' huis-aan-huis laten bezorgen. In deze handzame folder zijn TV-tips en overzichten van radio en televisie opgenomen. Even inregelen en... klaar. Afgelopen week ontving burgemeester Scheeres hoog bezoek uit Turkije. De heer Gakmak, burgemeester van de Turkse plaats Döngel, en de heer Abis, burgemeester van het Turkse Ulasli, brachten een bezoek aan Schiedam, en daar hoorde natuurlijk ook een ontmoeting met de Schiedamse burgervader De Turkse burgemeesters waren zeer geïnteresseerd in het Schiedamse ge meentebestuur, en in bijvoorbeeld de taken van politie en brandweer in Schiedam. Op zijn beurt wilde burgemeester Scheeres graaf meer weten over de gang van zaken in Döngel en Ulasli. Tijdens het bezoek wisselden de burgemeesters verschillende geschenken uit. Döngel belediye reisi bay Garmali He Ulagli belediye reisi bay Abig isimlerinde iki Türk belediye reisi gegtigimiz hafta Schiedam') ziyaret ettiler. Bu münase- betle tabii ki belediyi reisi, bay Scheeres ile de bir bulugma oldu. Türk belediye reisleri, Schiedam belediyesi idaresinin galigma tarzma gok ilgi gösterdiler. Schiedam belediye reisi ise Ulagli ile Döngel'deki igler hakkmda malumat edindi. Ziyaret sirasinda belediye reisleri birbirlerine hediyeler verdiler ve ilerde temaslarina devam etmeyi de kararlagtirdilar. Handleiding voor het instellen van uw TV-toestel De kanaalindelingen zijn in verband met de uitbreiding van het aantal TV-zenders gewijzigd. Die kanaalwijziging kan als uw kanalenkiezers toereikend zijn op uw TV- toestel ingesteld worden. Omdat elke te levisiefabrikant z'n eigen ideeën heeft over plaats en uitvoering van de verschil lende kanalenkiezers, is het ondoenlijk de Door de gemeente Schiedam zijn de onderstaande bouwvergunningen ver leend. Belanghebbenden die nadere in formatie willen hebben over een bouw plan, kunnen hierover een afspraak ma ken met het Bouw- en Woningtoezicht in het stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur met de heer M. W. van der Loo, telefoon 4260500 toestel 188. Mw. G. Bokkers - v.d. Plas, voor het sa menvoegen en inwendig verbouwen van de woning Warande 49. Soderhöff Beheer, voor het oprichten van 34 woningen op het terrein ter plaatste van Schie 100 - 108. Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne, voor het plaatsen van een meetstation luchtverontreiniging aan de Willem de Zwijgerlaan. Nooit Gedacht Trekhakenservice B.V., voor het vernieuwen van een bedrijfs pand achter de woning Schiedamseweg 170. A. J. C. Petrick, voor het renoveren van 6 woningen aan de J. A. Alberdink Thijmstraat 4 a/b, 6 a/b en 14 a/b. Mw. M. Both van Tol, voor het met een glaspui dichtmaken van het overdekte terras van de woning Jacob Catslaan 19. R.K. Bouwvereniging St. Jozef, voor het renoveren van de 213 woningen van de Bouwvereniging St. Jozef aan de Huijs- manstraat/Anthony Muijsstraat/West- frankelandsestraat. G. H. P. Dingemans, voor het plaatsen van een houten schutting op de erf- grens met de openbare weg van de wo ning Johanna Naberpad 21. Mabon, voor het oprichten van 36 een gezinswoningen met garages op een terrein in Woudhoek Noord (deelplan 3 B). C. H. de Munnik, voor het vergroten van de woning (achterzijde) Weide 20. Gemeente Schiedam, voor het aan brengen van brandpreventieve voorzie ningen in het scholencomplex aan de Burg. Honnerlage Gretelaan 494-498. J. de Regt, voor het inwendig verbou wen van het pand Singel 167 tot horeca gelegenheid. N.V. Fortuna, voor het gedeeltelijk wijzi gen van de voorgevel - en voor het wij zigen van de indeling van het kantoor pand aan de 's-Gravelandseweg 565. Th. J. G. Janse, voor het in- en uitwen dig verbouwen van het pand Lange Nieuwstraat 51. Th. A. de Veth, voor het vergroten van de woning (keukenuitbouw) Fazantlaan 20. ir. M. G. P. Treijtel, voor het wijzigen van de achtergevel van de woning Bo- rodinlaan 2. Schildersbedrijf Ham B.V. voor het vernieuwen van het bedrijfspand inclusief kantoorruimte aan het Noordein de 13. Interbest Bouw b.v., voor het plaatsen van een reclamezuil aan de Nieuwpoortweg. Gemeente Schiedam, voor het maken van 7 wooneenheden in de voormalige school aan de Frangois Haverschmidtlaan 15. werking van elk toestel apart uiteen te zetten. We zullen ons daarom beperken tot de meest voorkomende typen. TV-ka- nalen zijn ondergebracht in drie a vier banden. Kijk eerst in welke, band het TV- kanaal van uw keuze voorkomt: band I: kanaal 2 t/m 4; band III: kanaal 5 t/m 12; band IV/V: kanaal 21 t/m 68. Toestellen met druktoetsen De meeste toestellen zijn tegenwoordig uitgerust met zogenaamde voorkeurtoet- sen. Hiermee kunnen tevoren de gewen ste zenders worden ingesteld, waarna in het vervolg alleen nog de toets voor de betreffende zender ingedrukt hoeft te worden. Het aantal druktoetsen is niet bepalend voor het aantal zenders dat kan worden ontvangen. Als u bijvoorbeeld zes voorkeurtoetsen hebt, dan kunt u vijf „vaste" voorkeurtoetsen gebruiken voor de meest bekeken zenders, terwijl u de zesde knop beurtelings afstemt op een van de andere -minder bekeken- zenders. Het instellen van de betreffende band ge beurt soms met een apart (schuif)-scha- kelaartje. De standen van dit schakelaar tje zijn t)jj drie standen band I, band III en band IV/V. Als dit schakelaartje in de voorkeurtoets is ingebouwd, dan trekt u voorzichtig de toets uit en draait (naar links of rechts) tot in het venstertje bij de toets het juiste bandnummer verschijnt. U drukt de knop weer in en draait tot u het gewenste programma voor u heeft. Let op: bij sommige toestellen moet juist uit getrokken worden in plaats van ingedrukt (en andersom). Dat is een kwestie van voorzichtig proberen. Ook moet het in stellen bij sommige toestellen gebeuren door middel van aparte instelwieltjes. Hoe dat moet vindt u bij „toestellen met tip- toetsen". Toestellen met tiptoetsen Toestellen met tiptoetsen werken volgens het zelfde principe als toestellen met druktoetsen. Het instellen van het gewen ste kanaal moet echter op een plaats el ders in het toestel gebeuren. Voor elke tiptoets is er meestal een afstemwieltje met een schuifschakelaartje voor de keu ze van de verschillende banden. Deze zijn doorgaans ondergebracht in een schuif- laatje dat verborgen is achter een luikje waarop geduwd moet worden om het te openen. Soms aan de voorzijde van het toestel, soms aan de zijkant, doch nim mer binnenin het toestel! Heeft u het laat je open, dan is het een kwestie van de schakelaar op de betreffende band zetten en draaien aan het wieltje totdat u de zender van uw keuze hebt gevonden. Nummer van de schakelaar en wieltje moeten uiteraard korresponderen met die van de tiptoets. Toestellen met zoekautomaat Hierbij hoeft u zelfs niet meer aan een af- stemwieltje te draaien. De automaat stopt bij een druk op de knop „door de band heen" en stopt elke keer ais hij een zen der tegenkomt. Aan u de keuze deze zender vast te leg gen, dan wel door te zoeken. Ook hierbij is het bedieningsmechanisme van de au tomaat verborgen in een schuiflaatje ach ter een klep. Toestellen met afstandsbediening Bij toestellen met afstandsbediening moet het instellen van het toestel volgens een der bovenstaande methoden gebeuren. Het enige verschil is dat met afstandsbe diening het indrukken van de druktoetsen of het aanraken van de tiptoetsen als het ware op afstand gebeurt. Tenslotte Zoals wij bij de inleiding al zeiden: elke televisiefabrikant heeft zijn eigen ideeën over plaats en uitvoering van de kanalen kiezers. Komt u er daarom ondanks bo venstaande omschrijving niet uit, raad pleeg dan de handleiding die bij uw televi sie hoort, of vraag het de leverancier van uw toestel. Of wellicht wil een handig fa milielid of een aardige buurman u even behulpzaam zijn bij het afstellen van de kanalen. In het uiterste geval kunt u het C.A.I.-bedrijf bellen: 4622222. De dienst gemeentewerken heeft voor klachten of informatie over bestrating, riolering enz. verschillende telefoonnum mers beschikbaar. Hier een overzicht. - Riolering en bestrating telefoon 4377300 of 4260500 toestel 231 op werkdagen van 8.00 tot 16.30 uur - Plantsoenen telefoon 4154605 op werkdagen van 8.30 tot 10.00 uur en van 13.30 tot 14.00 uur - Bouw- en woningtoezicht voor bouwtoezicht telefoon 4260500 toe stel 388 of 391 voor woningtoezicht telefoon 4260500 toestel 299 of 399 beide op werkdagen van 8.30 tot 10.00 uur - Onderhoud gemeentelijke gebouwen (geen woningen!) telefoon 4260884 of 4260500 toestel 223 - Onderhoud technische installaties, zo als rioolgemalen en dergelijke telefoon 4154244 en 4154262 of 4260500 toestel 223 - Begraafplaatsen en Crematorium telefoon 4711222 maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 16.00 uur, 's zaterdags van 9.00 tot 12.00 uur, op zon- en feestdagen van 12.00 tot 15.00 uur. - Algemene informatie voorlichter, telefoon 4260500 toestel 324 op werkdagen van 8.30 tot 16.15 uur Na werktijd voor spoedeisende zaken in alle gevallen telefoon 4735895. U kunt ook schriftelijk vragen of klachten indienen: Dienst Gemeentewerken, Em- mastraat 1, 3111 GA Schiedam, of Post bus 61, 3100 AB Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 19