SINGEL-NOORD IN DE STEIGERS AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN SALON VAN DE DRIE MAASSTEDEN SLOPEN WERKGROEP VERKEERSBEELD WINKELS De Singel kent voor het verkeer te veel sluizen. PAGINA 6 'T STADSERF VRIJDAG 30 JANUARI 1987 Op een goed bezochte informatie-avond is op 8 december 1986 de situatie besproken van het gebied Singel-Noord. Dit gebied heeft de maken met een aantal problemen, onder andere met een groot aantal slechte panden, te weinig parkeerplaatsen en een kwijnend win kelbestand. Met het opstellen van een stadsvernieuwingsplan wordt geprobeerd deze pro blemen in de toekomst op te lossen. Slopen... Bij de dienst Gemeentewerken zijn de onderstaande aanvragen voor een bouwvergunning binnengekomen. Belanghebbenden kunnen nadere informatie krijgen bij Bouw- en Woningtoe zicht, in het Stadskantoor, elke morgen van 8.30-10.00 uur bij de heer M. W. van der Loo, telefoon 4260500, toestel 188. ln dit gebied staat heel wat te gebeuren. Het gebied Singel-Noord is het deel van de Singel tussen het stadskantoor en het Stationsplein, met hier en daar een klein deel van de aangrenzende straten. Hoofd moot van de informatie-avond was de be spreking van het bouw- en woontechnisch onderzoek dat in dit gebied is uitgevoerd. Volgens dit onderzoek zijn circa 36 pan den niet meer te handhaven. De overige panden kunnen blijven staan, al zijn ver- beteringen vaak noodzakelijk. Het projectteam Schiedam-Oost (de over leggroep van bewoners, bewonersdes kundigen en ambtenaren) stelt dan ook voor om op een aantal plaatsen panden te slopen en door nieuwbouw te vervan gen. De bezoekers van de informatie avond hadden over het algemeen geen moeite met dit voorstel. Dit is voor het projectteam een belangrijke voorwaarde om verder te gaan. Nu kan verder gewerkt worden aan het opstellen van een stadsvernieuwingsplan. In maart/april moet dit plan zover gereed zijn dat het met bewoners en onderne mers wederom kan worden besproken. Na de informatie-avond heeft een aantal mensen zich opgegeven voor een werk groep die het voorbereidende werk voor het stadsvernieuwingsplan zal doen. De werkgroep houdt zich onder meer bezig met de toekomstige nieuwbouw- en ver beteringplannen. Wat moet er worden te- ruggebouwd en welke panden moeten worden verbeterd? Ook praat de werkgroep over het par- keervraagstuk. Er is namelijk een tekort aan parkeerplaatsen in het gebied Singel- Noord. Op de bewonersavond viel te horen dat veel parkeeroverlast wordt veroorzaakt door twee garagebedrijven. Een ander aandachtspunt is het parkeerterrein aan de kop van de Singel (aan de kant van het station). Dit terrein is overdag moeilijk te gebruiken omdat het voor een groot deel door langparkeerders is bezet. Over de manier waarop iets gedaan moet worden aan het verkeersbeeld op de Sin gel, is nog geen duidelijkheid en is over leg nodig. De rijbaan van de Singel is in dertijd op verschillende plaatsen ver smald. Bij deze „sluizen" kunnen elkaar tegemoetkomende automobilisten elkaar niet passeren en moeten dus regelmatig stoppen. Ter hoogte van de autosluizen zijn stukjes fietspad aangelegd zodat (brom)fietsers om de sluis heen kunnen rijden. Door stil staande auto's wordt de doorgang soms gehinderd. De bezoekers van de informa tie-avond waren het onderling niet eens of en op welke manier deze aandachts punten aangepakt moeten worden. Bij het opstellen van het stadsvernieu wingsplan komt ook de toekomstige win kelfunctie van de Singel aan de orde. De winkelfunctie is teruggelopen. Het aantal winkels is in de afgelopen jaren vermin derd. Een levensmiddelenzaak, een slager, een bakker en en groenteboer ontbreken, ter wijl daaraan wel behoefte bestaat. Het projectteam bestudeert nog wat de mo gelijkheden zijn van nieuwbouw van win kelruimte. M. van Vliet-van der Hout voor Stadhou derslaan 121; houten schuur vervangen en vergroten door een betonnen schuur. P. M. Schenkervel voor Nieuwe Haven 97; gedeelte van restaurant verbouwen. I. v. Dijk voor Visserstraat 6; woning in- en uitwendig verbouwen. N. W. van Heel voor Johanna Naberpad 1; vlechtscherm plaatsen. F. P. M. Jongepier voor Francois Ha- verschmidtlaan 7; woning aan de achter zijde vergroten. J. v.d. Tempel Zn. b.v. voor Westfran- kelandsestraat 152; schoolgebouw ver bouwen. G. J. M. van Zon voor Bernardus IJzer- draatsingel 120; schuur en schutting plaatsen. Gemeentelijk Woningbeheer voor Hofje van Belois 2 t/m 36; 3 t/m 37; 36 wonin gen renoveren. R. F. B. van Leeuwen voor Westpolder straat 17; woning inwendig verbouwen. J. v.d. Touw, voorz. S.V. H.V. voor Sportpark Harga; 6 kleedlokalen c.a. bou wen op het terrein S.V. H.V. M. Verboom-v. Doren voor Stadhouders laan 52; 3'dakkapellen vergroten. L. C. van Tiel b.v. voor Nieuwe Waterweg straat; bedrijfspand oprichten. Ostade b.v. voor Nieuwe Maasstraat 14 a/b; uitbouw aan de achtergevel vergro ten. A.Zegers voor Nassaulaan 8; woning in- en uitwendig verbouwen en vergroten. C. Keemink voor Hoofdstraat 179/181; woning/winkel in- en uitwendig verbou wen tot woning. Ir. L. P. Leijten voor Lange Haven 84; pand verbouwen. Vereniging „Volkshuisvesting" voor Van Swindenstraat 90; vaste trap aanbrengen naar de zolder. C. C. M. Janmaat voor Hoogstraat 88; winkelpui wijzigen alsmede luifel aanbren gen. L. Chaigneau-Heij voor Populierenlaan 68; serre aanbouwen. Sint Willibrordusstichting voor Eduard van Beinumlaan 64; schoolgebouw in- en uitwending verbouwen. D. W. Poot voor Groeneweg 30; bedrijfs woning bouwen. W. J. Hoogstad voor Punter 27-29; schut ting plaatsen ter afsluiting van de onder de woningen aanwezige carports. In het Stedelijk Museum Schiedam wordt van 27 februari - 30 maart 1987 de Salon van de drie Maassteden Schiedam, Vlaar- dingen en Maassluis georganiseerd. Beeldende kunstenaars, woonachtig in deze drie gemeenten, kunnen voor deze tentoonstelling maximaal 3 werken inzen den. Beeldende kunstenaars die na 1 februari 1987 geen uitnodigingsbrief en reglement hebben ontvangen, kunnen zich wenden tot het Stedelijk Museum Schiedam, Hoogstraat 112 3111 HL Schiedam. Tel. 010-4269066.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 22