Bouwplan ter waarde van één miljoen SAMSU Carmen in 't Veld (HVK) over DWS 2 yy De ene hypotheek is de andere v.a. IJ - Bij de bank met de kunt u kiezen. bondsspaarbank PEKEL WEG t -a Slaapcursus GRATIS AUTOWASSEN'yjW 99 sintmaartensdijk I Illlllllllllllllllllllllllll VERINGMEIER TANDTECHNIEK Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Het HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 30 JANUARI 1987 PAGINA 9 SCHIEDAM/ VLAARDINGEN De eerste divisievere-' niging SVV heeft woensdagmiddag de 47-jarige Sandor Po povics benoemd tot trainer/manager. De benoeming gaat in, met ingang van het voetbalseizoen 1987- 1988 en geldt voor twee seizoenen. De funktie van trainer vervult Sandor Popo vics in vaste dienst; inzake de overeen komst als manager is gedeeltelijk betaling naar prestatie over eengekomen. Meer co-sponsors en meer reclameborden langs de velden betekent meer geld in het loonzakje van Sandor Popovics. Enkele weken geleden melden wij u al exclusief dat SVV in zee wilde met de heer Popovics. Toen enkele dagen daarna het kontrakt van hem met de eerste divisie vereniging NEC in Nijmegen werd verbroken stond zijn komst naar het Schiedam- se sportpark Harga vrij wel vast. Gebit stuk? SCHIEDAM In de Schiedamse handbalwereld kijkt bijna iedereen naar de verrichtingen van de dames van DWS (bijna promotie naar eerste divisie) en UVG, dat al daarin speelt. Daarnaast zijn er in Schiedam nog twee handbalverenigingen die in de schaduw van de twee groten spelen. Valerius en HVK, de laatste speelt zondag een wedstrijd tegen de dames van het tweede team van DWS. Een echte stadsontmoeting in de eerste klasse van de afdeling, en tevens een goede gelegen heid om HVK iets uit die schaduw te laten treden. De 29-jarige Carmen in 't Veld speelt zondag in het eerste van HVK en is dan vervangend aanvoerder. Met deze in Rotterdam-Zuid woonachtige onderwijzers blikken we vooruit naar de wedstrijd van zondag. De bank met de S is gróót in hypotheken. En kan u daarom altijd een hypotheek "naar maat" adviseren. Afgestemd op uw persoonlijke situatie. Met gunstige condities en een aantrekkelijke rente. Praat dus altijd ook met ons als u met uw nieuwe huis goed uit wilt zijn! tl Sandor Popovics trainer manager bij SVV I Martin de Jager (links) en Sandor Popovics: „SVV moet weer meedoen in de eerste divisie van het betaalde voetbal". In afwachting van zijn komst naar Schiedam zal de heer Po povics al zijn vrije tijd in SVV steken. „Ik ben echter tot aan het eind van dit seizoen in dienst van NEC en ik wil in Nijmegen een goede prestatie achterlaten", merkte hij woensdagmiddag zelf op. Inzake het huidige betaalde spelersgroep van SVV heeft Sandor Popovics zich nog geen oordeel gevormd. Daarvoor is. het kontrakt tussen mij en SVV nog te vers, zei hij woensdagmiddag. Bekend is wel dat SVV voorzitter Martin de Jager zes spelers wil ont slaan. Sandor Popovics was al werk zaam als trainer bij SVV gedu rende het seizoen 1980-1981. Daarna vertrok hij naar het Belgische Waregem en kwam vervolgens via de Graafschap bij NEC terecht. Daar is zijn kontrakt, dat tot aan het eind van het seizoen 1987/1988 liep, op zijn verzoek ontbonden. Bij SVV heeft het Koreaanse TV merk Samsung voor één jaar bijgetekend als naamver melder op de shirts voor de betaalde elftallen. De Sam- sungdirektie is zeer tevreden over het regionale bereik van dit merk via SVV. Via betere prestaties van het eerte elftal in de eerste divisie hoopt men ook naamsbekendheid in den lande te krijgen. Ook de transfer van Marcel van Buuren naar Veendam is rond. Woensdagmorgen werd de overeengekomen ƒ85.000,- overgeschreven op het gironummer van de pen ningmeester. Verder wil SVV met ingang van het seizoen 1987/1988 een grootse verbouwing laten plaatsvinden op het sportpark Harga. Zo wordt de hele on overdekte staanplaats zijde overdekt en wordt daarachter een huis voor het betaalde voetbal neergezet. Het plan is inmiddels ontwikkeld door Ballast Nedam en de kosten bedragen één miljoen gulden. 350.000,- krijgt SVV via de zgn. terugploegregeling van het ministerie van WVC 150.000,- wordt geleend op de vrije kapitaalmarkt en voor SCHIEDAM De Reumapa tiëntenvereniging Nieuwe Wa terweg Noord organiseert op 18 februari in samenwerking met de Schiedamse Kruisvereni ging een bijeenkomst over sla pen, slapeloosheid en slaapmid delen. Vervolgens wordt de mogelijkheid besproken voor het volgen van een slaapcursus. Uit gesprekken met reumapa tiënten bleek dat veel reuma patiënten slaapproblemen heb ben en slaap- en /of kalme ringsmiddelen gebruiken. Een slaapcursus voor reumapatiën ten heeft echter een andere aanpak nodig dan voor gezon de mensen. Daarom heeft de Kruisvereni ging overleg gepleegd met het „Jan van Breemen instituut" (reumacentrum in Amster dam), om onder andere ont spanningsoefeningen aan te passen voor reumapatiënten. Tijdens de bijeenkomst wordt er eerst algemene informatie 501).000,- wil men aanklop pen bij de gemeente Schiedam is overigens toch 100.000 kwijt omdat het hekwerk bij SVV op last van de KNVB moet worden vernieuwd en de grond op het sportpark Harga gemeentelijk eigendom is. Volgens SVV voorzitter Mar tin de Jager heeft de politiek in Schiedam niet onwelwil lend op het subsidieverzoek van SVV gereageerd. In het huis van het betaalde voetbal komen ontvangst ruimte, een spelershome, een ruimte voor de pers en zgn. VIP-boxen zoals die bij Ajax bekend zijn. Martin de Jager voorzitter van SVV toonde zich deze week overigens zakelijk geen tegen stander van het bespelen van dit SVV veld met de luxe ak- komodatie door de Rotterdam se eredivisie vereniging Sparta uit de Rotterdamse wijk Span gen. „Maar of dat emotioneel te verkopen is is weer vers twee", zei de sterke man van het Schiedamse betaalde voet bal woensdagmiddag. Sparta moet namelijk met zijn betaalde voetbal op last van het Rotterdamse gemeentebe stuur weg uit Spangen en is al lange tijd op zoek naar een nieuwe akkomodatie. gegeven door drs. E. J. Bekker (medisch bioloog) over slaap en medicijnen gebruik. Er is gele genheid tot vragen stellen, waarbij dr. J. Kofman (reuma toloog) aanwezig zal zijn. Het cursusprogramma bestaat uit 10 bijeenkomsten van elk 13A uur. Vooraf aan de cursus vindt een inleidend gesprek plaats. Plaats: dienstencentrum „De 4 Molens", Nw. Damlaan 766 te Schiedam. Aanvang 19.30 uur. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags van 09.00 tot 12.00 uur. Ze hebben nog wat tegoed van ons Beoefen je naast het hand bal nog andere sporten of hobbies? „Ja, heel veel en dan voorna melijk in de sportwereld. Een aantal jaren geleden heb ik een cursus algemene sport re creatie gevolgd. Je wordt dan opgeleid tot algemeen sportlei der waarbij je van alles wat moet weten. Via die cursus ben ik in kontakt gekomen met de Nederlandse Christelij ke Sport Unie, die allerlei sportaktiviteiten organiseert, waaronder 's zomers sport kampen. Bij de NCSU zit ik ook in een promotieteam dat diverse sportaktiviteiten voor instellingen verzorgt. Ik doe dat werk nu drie jaar en van het één rol je in het ander en ik geef nu de cursus voor re creatieleider, waarmee ik zelf begonnen ben. Mijn interesse voor recreatiesport gebruik ik ook bij HVK. Daar ben ik voorzitter van de technische jeugdcommissie en zit daarom ook in het alge meen bestuur. Ik heb dus ver der weinig tijd voor andere dingen, want we moeten met het eerste ook nog tweemaal in de week trainen." Via welke verenigingen ben je bij HVK gekomen? „Dat is een lang verhaal. Toen ik begort met handbal was ik zeven jaar en woonde in Rot terdam-Zuid. Daarvoor heb ik even aan ballet en turnen ge daan. Ik begon dus in Rotter dam-Zuid bij Actief en tot de juniorentijd ben ik daar geble ven. Omdat een aantal van mijn vriendinnen toen naar Ancora ging, ben ik met hen meegegaan. Bij Ancora, dat ook in Rotterdam-Zuid zit, ben ik begonnen in de jeugdselec- tie. Op het moment dat ik over zou gaan naar de senioren speelde het eerste van Anroca ere-divisie en dat betekende dat je vijfmaal in de week moest trainen. Dat was niet te combineren met mijn studie voor onderwijzeres, zodat ik in het tweede terecht kwam. Na vijf jaar ben ik vanwege per soonlijke omstandigheden daar weggegaan en terecht geko men bij weer een andere vere niging op zuid, Atonium. Dat speelde niet zo hoog zodat ik weer in het eerste kwam. Het was een hele fijne vereni ging, alleen was het jammer dat de toenmalige trainer me daar helemaal niet lag. Die man stuurde je het veld in om te spelen en verder niets, al het menselijke en sociale ont brak daaraan. Om die reden ben ik, hoewel het verder een prima club was, weggegaan. Of eigenlijk, ik ben toen hele maal gestopt met handballen. Om toch een beetje te sporten heb ik toen getennist en ge- squashed. Maar toch als dat handbal eenmaal in je bloed zit krijg je het er niet meer uit, dus begon het weer te kriebe len. Soms waren die zondagen zonder handbal niet door te komen. Een collega bij mij op school hoorde dat ik gestopt was en die vroeg of ik niet eens bij HVK wilde komen kijken. En na dat keertje kij ken ben ik gelijk gebleven en heb ik het weer hartstikke naar mijn zin." Welke positie neem jij in het veld in? „Ik ben opbouwster, dat is in principe mijn plek, maar als er andere plekken openvallen kan ik die ook overnemen. Ik kan eigenlijk overal spelen, al leen ben ik niet overal even goed. Normaal speel ik als bui ten opbouwster, maar zondag zal ik het midden voor mijn rekening moeten nemen om dat de vaste spelverdeelster en aanvoerder, Yvonne Jansen, op vakantie is. Dat houdt in dat ik dan spelsystemen inzet en gaten moet trekken voor de cirkelspeelsters." Hoe lang speel je al in het eerste en ben je in die tijd weieens geblesseerd ge weest? „Bij HVK speel ik nu in het eerste sinds ik daar kwam en dat is nu vier jaar geleden. In die tijd heb ik één grote bles sure gehad. Vorig jaar rond de kerst brak ik mijn pink. Ik was hierdoor eigenlijk vijf we ken uitgeschakeld, maar na drie weken ben ik al weer be gonnen.'' In hoeverre leef jij voor je sport? „Ik ben er wel emotioneel mee bezig, want als we een keer verloren hebben, baal ik daar best van en moet je me niet aanspreken. Verder is het een groot deel van mijn leven, het komt op de tweede plaats na mijn werk. Maar of ik er voor leef? Als we zondags moeten spelen maak ik het zaterdaga vond te laat. Om twaalf uur zeg ik dan van sorry, morgen om één uur moet ik weer fit zijn om te spelen. En uit prin cipe rook en drink ik niet, dus dat laat ik niet speciaal voor mijn sport. Ik ben wel fana tiek, want zelfs op mijn ver jaardag ben ik gaan trainen." Heb je al eerder tegen DWS gespeeld en wat was toen het resultaat? „De eerste ontmoeting dit sei zoen eindigde in een overwin ning voor hen met twee doel punten verschil. Het was van ons toen een hele slechte wed strijd, die we onnodig verloren hebben. Zij bezitten veel routi ne terwijl er bij ons dit seizoen drie meisjes uit de junioren zijn overgekomen." Wat zijn jouw verwachtin gen voor de wedstrijd van komende zondag? „Het zal voor ons moeilijk worden, want wij moeten drie basisspeelsters missen vanwe ge vakantie. Naast aanvoerder Yvonne Janssen, zijn ook op bouwster Els van Hasselt en keepster Anja van Stralen er niet bij. En Miranda van de Ven uit het tweede die ons zou komen bij ons zou invallen kan ook niet omdat ze geen vrij van haar werk kan krij gen, maar we beschikken ge lukkig over genoeg speelsters die de open gevallen plaatsen kunnen opvullen. We hebben de afwezige dames trouw be loofd te winnen, dus we zullen dat zeker waar moeten ma ken." Hoe is de competitie voor jullie tot nu toe verlopen? „We begonnen heel goed dit. seizoen met een paar overwin ningen achter elkaar. Daarna kregen we een kleine tegen slag omdat onze vaste keepster Jenny van Ruys zwanger werd. We kregen toen de keepster uit het derde, Anja van Stralen, maar voor haar was het in het begin wel wen nen, want van het derde naar het eerste is een grote over stap. We staan nu op een plaats bij de eerste drie in een poule waarin iedereen elkaar afslacht. Er is geen team dat er bovenuit steekt en elke week zijn er weer verrassende uit slagen." Hoe groot was jouw aandeel in deze competitie? „Over mijn aandeel wil ik niet spreken, wij spelen als team, dat staat bij ons nummer één. Het is voor ons pure gezellig heid, we vangen eikaars fou ten op waarbij iedereen zich wel voor 100 procent inzet. Het is daarom voor mij ook niet belangrijk wie de doel punten scoort, als ze maar ge maakt worden. Als je indivi dueel bezig wilt zijn moet je gaan atletieken en niet hand ballen." Hoe ziet jouw sportieve toe komst eruit? „Hoewel ik al jaren handbal, heb ik het nog steeds naar mijn zin. Maar als er betere speelsters komen, heb ik er geen moeite mee om mijn plaats af te staan. Ik zou niet ten koste van alles in dat eer ste moeten blijven spelen. Maar voorlopig zal ik nog wel een tijdje blijven spelen en ze ker bij HVK, want daar is het echt gezellig. Vooral de op vang van nieuwe (jeugd)leden is bij ons erg goed, ik heb dat zelf toen ook zo ervaren." Stadsblad Algemene diensten Weekenddiensten huisart sen: Voor spoedgevallen tele foon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoedre- cepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: A. J Mosk, B.k. laan 39, tel. 4734629. Alleen op het spreekuur zater dag en zondag van 17.00-18.00 Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouderslaan. Schieland ziekenhuis: Ge bouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen mid- dagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamaf- deling: 13.45-14.30 uur; 19.00- 20.00 uur. Kinderafdeling: 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoed gevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beveren straat 40, telefoon 4268013, inl. tijdens kantooruren: dinsdag, woensdag, donderdag van 9.00-12.30 uur. Vervoer invali den en bejaarden: telefoon 4267975 dagelijks van 12.00- 13.00 uur en van 17.00-19.00 Kruisvereniging Schiedam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Uitleen verpleegar- tikelen: magazijn v. Swinden singel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst informatie: tel. 4739900. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, te lefoon 4268234. Voor dieren arts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar. tele foon 4710715. Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve. Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex Vijfsluizen", telefoon 4713362. Telefonische Hulpdienst „Waterweg Noord": Telefoon 010-4731161. 24 uur bereikbaar voor hen in geestelijke en soci ale nood. Tevens zoeken wij vrijwilligers/sters. Tel. 4731344. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. J. Nierop, 's- Gravenzande. Dorpskerk, 19.00 uur: ds. J. D. Wuister. Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69. 10.00 uur: kand. D. Beyersbergen, Rotterdam; 17.00 uur: ds. P. van Hall, Per nis. Julianakerk, Burg. Knap pertlaan 29. 10.00 uur: ds. J. de Kievit. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.laan, 9.30 uur: Dienst des Woords; 14.30 uur: ds. D. J. van Vuuren, Maassluis. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. D. Dekker, Hendrik Ido Am bacht. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. van Ouwer- kerk. Evangelisch Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: ds R. E. van den Berg, zondagslied: gezang 165. Vie ring Heilig Avondmaal na de dienst koffiedrinken. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. M. N. Schrale, Rotterdam; 17.00 uur: geen dienst. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. L. de Ru; 17.00 uur: ds. D. A. Snij der, Abbenbroek. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. J. D. Wuister. Aula chr. huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: ds. J. D. Wuister. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. E. C. Bouwen, Barendrecht, Be diening Heilige Doop; 19.00 uur: ds. J. D. Wuister. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. A. Polhuis, Rotterdam. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: heiligingssa menkomst; 18.30 uur: verblij- dingssamenkomst o.l.v. kapi tein en mevr. W. Oudshoorn- v.d. Lecq. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, 10.00: heili gingssamenkomst; 18.30 uur: verblijdingssamenkomst o.l.v. Majoor E. van Meurs. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags Adventisten, Op standingskerk, Burg. Hon nerlage Gretelaan. Elke za terdag 9.30 uur: ds. G. Mande- maker. Herv. Gem. op Ger. Grond slag, in de Rank, Schiedam- seweg, dhr. Bakker, Slie- drecht. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 19.00 uur: met muzikale omlijsting; zondag, 09.30 uur: met samen zang; 11.00 uur: met medewer king van het Jongerenkoor. Preekbeurt: p. L. Klinkenberg o.p. Tijdens de viering van 11.00 uur is er kindercrèche in de parochiezaal. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 106. weekend 10/11 januari 1987: Feest van de doop van de Heer. Celebrant en predikant: pastoor P. M. Vismans; zondag 11 januari, 09.15 uur: hoogmis (muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D.); 11.00 uur- Eucharistieviering. Sint Liduinakapel, Celebrant en predikant: pastoor M van Zaal. Zaterdag 10 januari, 17.15 uur: Eucharistieviering (muzi kaal verzorgd door het dames koor Jubilatio). Zondag 11 ja nuari, 12.00 uur: Eucharistie viering. R.K. Parochie O.L.Vr. Visi tatie, Dr. Schaepmansingel 3. Weekend: Viering van net feest v.d. doop des Heren. Za terdag, 18.30 uur: Eucharistie viering met orgel en samen zang. Celebrant, deken H. Hofstede. Zondag 9.00 uur: Eu charistieviering. Celebrant: pastoor van Diepen; 11.00 uur: Gezongen viering, muzikaal verzorgd door het kinderkoor de Zingende Notekrakers o.l.v. J. Sonneveld. Celebrant: de ken H. Hofstede. In de komen de week zijn er vieringen op dinsdag, donderdag en vrijdag om 9.15 uur Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag, 19.00 uur: Eucharistie met orgelspel en samenzang Zondag, 10.30 uur: Hoogmis. Onder het eer ste deel is er een apart pro gramma voor de kinderen. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West, woensdag 09.00 uur en zondag 10.30 uur: Eucharistievieringen. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel; zondag 9.45 uur: Gezinsmis met zang van het Jeugdkoor. Pastor D. Klooi leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag, 18.30 uur: Eucharistieviering met sa menzang en orgel; zondag 8.30 uur: Eucharistieviering zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie viering met zang van St. Jan Baptist. Pastor W. Flapper leidt de vieringen. rj et»; Schiedam Vlaardingen spaarbank BIJ IEDERE VOLLE TAN K Alleen personenwagens in onze snelwas-installatie. J y SUPER NORMAAL DIESEL •AUTOSHOP «WASSERETTE 't benzinestation voor slim tanken met een tankpas Rotterdam-West: Gustoweg 53-55, Tel. 010-4261685

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 9