Carmen in 't Veld en H VK verliezen van D WS 2 Koopje! Tjaarimport 1 v Ter Gouw maakt het Schiedammers moeilijk m m ORANJE fixation WW o O o Het Nieuwe O O O O O O O O O O O O O O _o O w O O O O O O O O p®%:o-15.95 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 4 FEBRUARI 1987 PAGINA 13 SCHIEDAM De wedstrijd tussen de dames van HVK en DWS 2 bevatte alle aspecten van een echte stadsontmoeting. Spanning, zenuwen, volle tribu nes en een uitslag met miniem verschil. Het tweede handbalteam van DWS won uiteindelijk met 56 na een 1—4 ruststand. Voor HVk een teleurstellend resultaat, zeker gezien de belangen die op het spel stonden, HVK en DWS stonden beiden op een twee de plaats en winst zou betekenen aansluiting hou den met koploper en verlies zou in principe uitscha keling voor het kampioenschap betekenen. Met de opbouwster van HVK Carmen in 't Veld kij ken we terug naar de wedstrijd van zondag, die haar voor de verdere zondag in mineur stemming gebracht. HAARLAK i O O O O I O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O O 6 Diplomazwemmen J eugdzwemmar athon HVK-handbal (h) SCHIEDAM De korfabllers van Harga hebben de zegereeks in 1987 voortgezet met een overwinning op het Gouds Ter Gouw. De ploeg van trainer Rob Potter had het tegen het laaggeklasseerde Ter Gouw niet gemakke lijk getuige de eind stand van 5-4. Harga is aan een goede tweede helft van de com petitie bezig. De ploeg startte in de zaal matig door nogal wat punten te laten liggen. „Na die slechte periode viel er bij ons eigenlijk een druk weg, van dat we het dit jaar moesten maken. We waren vorig jaar als twee de geëindigd en dan wordt er van je verwacht dat je hoger eindigt. Dat lukte niet en zo verdwe nen onze kampioenskan sen. Het team ging daar door vrijer spelen en ver sloeg de twee toploegen als Succes en Unicum. We draaien nu langzaam maar zeker weer mee in de bo venste helft van de sub top", aldus trainer/coach Rob Potter. Spanning I U belt wij bezorgen. Jonge Locomotief Jonge Piet van Gent j- ö- .Nederlaag lag geheel aan ons zelf' Vertel eens in het kort hoe de wedstrijd is verlopen? „In de eerste tien minuten werden er geen doelpunten gemaakt, we waren beiden even sterk en tegen elkaar op gewassen. Door de vele belan gen die op het spel stonden speelden wij heel gespannen en leden daardoor veel balver lies. We waren allen doordron gen van het feit dat we bij verlies het kampioenschap wel konden vergeten of er moeten nog rare dingen gebeuren. Omdat HVK en DWS van na ture al concurrenten zijn gaf dat ook een stuk extra span ning maar die was aan beide zijden. DWS komt met 02 voor, pas daarna kon Miranda van de Ven ons eerste doel punt maken. Miranda had ge lukkig wel vrij kunnen krij gen zodat ze bij ons kon inval len. We kregen wel veel kan sen maar de bal wilde er niet in, veel gingen er op de paal. Na rust liep het bij ons beter en kwamen we terug tot 34 door doelpunten van Petra en Ilonka. Na deze twee doelpunten stop te onze ingevallen keepster Heieen Butter een strafworp van DWS en konden wij daar na door een doelpunt van Mi randa gelijk komen. Het werd 5 door een discutabel doel punt van DWSlikjgfoafenk dat de scneidSecl, jrWfepaald of het teil oL niet. Maar de goed gevulde tribune dacht daar duidelijk anders over, te horen aan ae felle reacties. Wij waren daardoor wel iets aan geslagen en speelden even niet meer ons eigen spelletje en kon DWS op 46 komen. Zelf zorgde ik voor het vijfde doel punt van HVK en daarmee ook de eindstand. Maar ik denk dat als het een minuut langer had geduurd we gelijk waren gekomen. Dat zeiden de dames van DWS na afloop in de kleedkamer ook. Maar he laas de tijd was op". Met welke opdracht stuurde trainer Aad Mooy jullie het veld in? „Hij benadrukte nogmaals welke belangen er voor ons op het spel stonden en liet aan ons zelf over om daar over na te denken. Verder wees hij ons op de belofte die we gedaan hadden aan de drie afwezige speelsters, dat we zouden win nen. In taktisch opzicht zei hij op welke speelsters van DWS we extra moesten letten, wel ke geintjes die vaak uithalen. Deze speelsters kregen spe ciaal een bewaakster bij die moest proberen haar uit te schakelen. Mijn opdracht was om de aanval door het midden op te zetten en in de verdedi ging ook het middelste gedeel te voor mijn rekening te ne men". Jullie komen met 02 ach ter, wat gebeurt er dan in jullie team? „Zo'n achterstand is altijd heel goed voor ons, we worden dan wakker en gaan er dan pas te- PR0S, aK Vlaardingen Hoogstr. 159 telefoon 010- 434 31 81 Schiedam Lange Kerkstr. 17 telefoon 010- 426 82 89 geldig tot a.s.woensdag Dammen SCHIEDAM Niet-clubspe- lers die damrubrieken in kran ten lezen, zijn vaak gek op pro blemen. Dat is ook niet zo ver wonderlijk. Ze kunnen immers veelal veel beter dammen dan de mensen in hun naaste om geving. En doordat die natuur lijk niet zo veel zin meer heb ben om in partijtjes steeds het onderspit te moeten delven, zijn damrubrieken-lezers vaak gedwongen tot een solitair dammersbestaan. Daarom deze keer weer eenwVïat meer voer voor liefhebbers van De problemisten vormen bin nen de dammerij trouwens een heel apart wereldje dat zich in allerlei opzichten onderscheidt van dat van de wedstrijdspor ters. Het lijdt een volstrekt ei gen leven met een heel eigen cultuur. Problemisten hebben gespecialiseerde damtijdschrif ten, organiseren hun eigen (compositie)wedstrijden en on derhouden hun kontakten met confrères in de kunst (want dat is het natuurlijk) in de regel schriftelijk. Het jargon in hun brieven is ei genlijk alleen voor insiders te begrijpen. Begrippen als „mo tiefjes", „finesses" (door de kortgeleden onverwacht over leden Rotterdamse problemist Theo van Prooijen consequent uitgesproken als „punaises"), „Canalejas", „Timoneda", „nooddwang", „dreigdwang", „oneconomische meerslag" etc. zijn schering en inslag in het jeu'de dames artistique. .jsSm .mm joes in Litouwen, waarmee hij de eerste prijs behaalde in de categorie problemen. Ook Schiedam heeft, ik liet u dat al eerder zien, een grote proble mist. De diagrammen 3 tot en met 5 zijn van de hand van onze stadgenoot A. Stuurman. Voor alle standen geldt wit speelt en wint. Dat geldt ook voor de stand van diagram 6. Dat is de com positie van Sergej Joejskjewitsj uit Charkow, waarmee hij de probleemwedstrijd van de Oekraine won. De oplossingen van de opgaven 1 tot en met 5 vindt u in verkorte notatie aan het eind van deze rubriek. Dia gram 6 geldt als opgave voor de prijsvraag. Oplossingen kunnen worden ingezonden naar ondergetekende, Vlaar- dingerdijk 67, 3117 ED Schie dam (binnen veertien dagen). De zetter van Het Nieuwe Stadsblad had tegen de jaarwis seling kennelijk een dolle bui. Van de opgave in de vorige ru briek maakte hij niet alleen een probleem, maar ook een zoekplaatje. Ondanks het feit dat de opgave op de verkeerde plaats en bovendien gekanteld was geplaatst, ontving ik toch nog vele goede oplossingen. Nederland kent diverse dam- vakbladen die zich in het bij zonder richten op de dampro- blematiek. Een daarvan is het tweemaandelijkse tijdschrift „Dam-Eldorado". Voor slechts 27,50 per jaar kan men zich op dit uitstekende blad abonne ren. Dit kan door overmaking van dit bedrag op girorekening 1644353 van N. R. Keessen te Aalsmeer. Ook in de Sowjet-Unie, het sterkste damland van de we reld, wordt erg veel aan pro blematiek gedaan. Eind 1986 werden de prijswinnaars be kend gemaakt van de composi tiewedstrijden om het kampi oenschap van de Oekraine en Litouwen. Deze wedstrijden werden georganiseerd in de ca tegorieën miniaturen, proble men, studies en „zadatsji" (wat zoiets betekent als taken of op gaven), een compositievorm die wij niet kennen. De eerste twee problemen die u hier aantreft zijn van de hand van B. Morkoes uit Wiln- P. Bastiaanse, D. van Schaik, H. Lansbergen, D. Zonneveld, M. Hoogenboezem, W. van Eijnsbergen, A. Teeuw, J. van Gerven, K. van der Haar en A. Stuurman. Zij alleen vonden de volgende oplossing: 25-20 (14x43) 48x39 (29x47) 24-19 (13x24) 22x4 (31x22) 4x20 (16x27) 39-33 (47x29) 20x8 (36- 41) 8-19 etc. Winnaar van de waardebon van 25,is geworden L. C. Reitsma, Van der Tempelstraat 2, Schiedam. Hij of zij kan de prijs afhalen op het kantoor van Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125. Oplossingen diagramman 1 tot en met 5: I. 28, 21-17, 38, 1, 5, 8, 32, 6. 2. 30, 13, 4, 9, 3, 11, 6. 3. 28, 40, 19, 14, 45. 4. 43, 30-24, 23, 32, 44, 2. 5. 47-41, 46-41, 17, 20 (36x40) 43, (14x34) 43x1, 1x40, 44, 44. Leo Mous In februari en maart exposeert W. v.d Vlies olieverfschilderij en in de Vier Molens. De ten toonstelling is te zien op werk dagen tussen negen en half .vijf. Carmen in 't Veld als midden-aanvalster, verdeelde het spel in de aanval. genaan. Dan komt de vecht lust van HVK pas boven en knokken we vaak terug. Al leen is het soms een te groot gat geworden om dat nog te dichten maar we schrikken niet van een achterstand. Juist als we voor staan in de begin fase gaan we er weieens te ge makkelijk over denken. Een achterstand stimuleert ons juist om beter te gaan spelen". In de rust is de achterstand gegroeid naar 14, dan zal Aad Mooy, jullie trainer, best wat te zeggen hebben? „Ten eerste blijft hij altijd heel kalm. Hij begint in cxedde rust altijd met te vertellen wat er fout is gegaan. Daarna pro beert hij aan te geven wat er aan gedaan kan worden. Zo ging het ook zondag. We wa ren veel te zenuwachtig en te gespannen en speelden ons ei gen spel niet. Hij probeerde ons ons zelfvertrouwen terug te geven. Na zijn opmerkingen praten we onderling ook de eerste helft even door. Want wij staan uiteindelijk in het veld. Wij bepalen ook altijd met elkaar de taktiek, dat is ook het fijne bij HVK, we kunnen alles tegen elkaar zeg gen, zonder dat iemand je dat kwalijk neemt". Wat voor indruk maakte DWS op jou? „Zij zijn mentaal erg sterk om dat ze met een aantal oud-eer ste team speelsters spelen. Die hebben natuurlijk een brok er varing, maar wij waren zeker niet de mindere. We hadden ook niet hoeven verliezen on danks dat het een harde maar toch eerlijke wedstrijd was". Wat was jouw aandeel in deze wedstrijd? „Ik heb me voor meer dan 100 procent ingezet en volgens mij heeft het hele team dat ge daan. Het is jammer dat we ondanks dat verloren hebben. Ik heb natuurlijk geprobeerd om doelpunten te maken, maar dat probeerde het hele team en wie ze maakte vind ik van ondergeschikt belang. Het gaat uiteindelijk toch om het spel en niet alleen om de doel punten. Al moet ik wel zeggen dat ik mijn eigen doelpunt heel mooi vond. Dit in alle be scheidenheid, het was een schot vanaf vijftien meter, dat als een streep in de bovenhoek verdween. Maar ik ben niet tevreden over mijn spel, dat ben ik eigenlijk alleen als we winnen. Ik had er behoorlijk de pee in en van ellende 's middags een stuk gaan schaat sen om me even af te reage ren. Zelfs bij een vier tegen zes situatie in ons voordeel konden we niet scoren, we wilden te snel afronden". In hoeverre misten jullie de drie speelsters die er zondag niet bij waren? Twee daarvan zijn heel erva ren, zij hadden misschien iets meer rust in de ploeg kunnen brengen. Maar of zij hadden gezorgd voor een overwinning kan ik niet zeggen. De inval sters hebben prima gespeeld en met name doelvrouwe He- leen heeft subliem gekeept. Met die drie erbij hadden we misschien wel met grotere cij fers verloren". In hoeverre heeft deze wed strijd gevolgen voor jullie positie op de ranglijst? „Het kampioenschap kunnen we in principe wel vergeten. Vorig jaar zijn we gedegra deerd uit de derde divisie om dat er ineens drie teams lager moesten gaan spelen. We wil den natuurlijk zo snel mogelijk weer terug naar die landelijke competitie, want in de afdeling is veel minder leuk spelen. Het gaat er veel minder tech nisch en taktisch aan toe, er wordt veel gerausd. Als we naar het einde van de competitie kijken op wel ke plaats eindigen jullie dan? „Kampioen worden is dus on- mogelijk, maar we blijven ze ker meedraaien in de top met de twee andere Schiedamse verenigingen UVG en DWS. We krijgen koploper UVG nog en het zal afwachten worden. Met nog vijf wedstrijden te gaan staan er wel drie Schie damse teams bovenaan en dat is natuurlijk goed voor het Schiedamse handbal". Stadsblad Op 28 januari zijn in zwembad Zuid elf kandidaten geslaagd voor het snorkel A-diploma. Als commissie van het zwem bad waren vertegenwoordigd: dhr. M. Baron en dhr. M. de Roo. Als gedelegeerde van de N.O.B. was dhr. Schouten aan wezig. De geslaagden zijn: Da vid Jongste; Emel Engin; Je roen van Dommelen; Jean Paul Capello; Sonja de Boer; Michiel de Boer; Timothy van de Schoor; Wayne Hill; Pa trick Beljaars; Erik Edelenbos en Jimmy de Sousa. Voor de vijfde keer organi seerde het sportfondsenbad Schiedam een jeugdzwemma- rathon. Om negen uur och tends werd er gestart en 's a- vonds om zeven uur werd er pas afgefloten. In de tussentijd moest elke ploeg een zo'n groot mogelijke afstand af leg gen. Zeven ploegen van elk tien deelnemers namen aan de wedstrijd deel. Iedereen was vrij om te wisselen en elk uur werd de gezwommen afstand bekend gemaakt met als eind resultaat dat „de Snorkels" het bestaande rekord verbraken met een afstand van 34.900 meter. Ook op deze dag gold dat meedoen belangrijker was dan winnen. De overige uitsla gen: 2. V.R.B. I 31.050 m, 3. Snorkels II 28.150 m, 4. V.R.B. II 21.400 m, 5. Piranja's 20.400 m, 6. De Gorzen 20.050 m, 7. Peperklipjes 18.950 m. De heren van HVK startte zondag sterk tegen het op de tweede plaats staande Spirit Zodat HVK na 15 minuten spelen al een 6-0 voorsprong had. Daarna namen de Schie dammers wat gas terug, maar bleef wel geconcentreerd spe len, dit resulteerde in een 9-3 ruststand. Na rust namen de heren van HVK het iets te ge makkelijk op, waardoor Spirit terug kon komen tot 11-8 na 10 minuten in de tweede helft. Later wist HVK het heft weer in handen te nemen en uit te lopen naar 14-8 en 15-10. In de laatste tien minuten zette Spi rit alles op alles om toch nog een puntje uit Schiedam mee te nemen maar HVK wist de westrijd met 16-14 winnend af te sluiten. Doelpunten: Paul Gunther (8), Ronald van Buur- en (4), Nico van Es (3) en Neelius Dróge (1). Zondag speelden de heren uit tegen Indus in Rozenburg. In- dus bood HVK in deze wed strijd weinig tegenstand zodat het snel uitliep naar een 3-10 voorsprong. Verdedigend ging het daarna wat minder zodat de ruststand 8-19 werd voor HVK. De tweede helft was identiek aan de eerste helft, HVK walste over Indus heen en won uiteindelijk met 17-40. De heren staan hierdoor nog steeds ongeslagen bovenaan. Harga zet zegereeks voort Ton Sahli van Ter Gouw hoopte dat de overwinning van vorige week op Ons Huis Rob Potter, nieVtevreden, toch gewonnen. een goede uitwerking op deze wedstrijd zou hebben. In het begin van de wedstrijd zag het daar ook wel naar uit. De Goudse ploeg opende de score, maar scheidsrechdter Dijk shoorn uit Lekkerkerk keurde het doelpunt af. Even later was het Marcel Mouthaan die wel een geldig doelpunt maak te en zo Ter Gouw al snel op een voorsprong zette. Het werd zelfs bijna 0-2 maar de bal draaide uit de korf en zo bleef voor Harga de stand ver draagzaam. Ton van Kints zorgde met een fraai afstands schot voor de gelijkmaker. De Schiedammers hadden zater dagmiddag in sporthal Mar griet duidelijk last van een koude start. Toch liet Ter Gouw zich niet overbluffen en het drong fel aan op een voor sprong. Gert-jan Nobbe had de kans om zijn ploeg weer de leiding te geven, maar vanuit een strafworp miste hij. Ook aan Schiedamse zijde werd een strafworp gemist. Nicolette Rissema kreeg na duwen in de rug van de man in het zwart een strafworp maar ook zij wist de bal niet door de rieten korf te krijgen. Diezelfde Ris sema had geen geluk bij een aantal goed opgezette aanval len waarbij net de afrondende doorloopbal mislukte. Harga nam het initiatief in dit ge deelte van de wedstrijd en kwam door Ed Pak aan de lei ding. Ter Gouw kwam na deze te genslag niet meer echt in het spel. Veel kansen werden ge mist en veel aanvallen misluk ten. Toch wist Gert-jan Nobbe zijn eerder gemiste strafworp recht te zetten door het tweede Ter Gouw-doelpunt voor zijn rekening te nemen, 2-2. Diana Oostlander bracht bij Harga weer wat lucht door vlak voor rust de Schiedammers weer aan de leiding te brengen.Een ruststand van 3-2 zou echter niet vermoeden dat hier spra ke is van een krof bal wedstrijd. Bij een doorsnee wedstrijd ligt het doelpunten aantal veel ho ger. Rob Potter noemde de wedstrijd later ook er één van de gemiste kansen. Ed van de Stam zorgde vlak na rust uit een strafworp voor de gelijkmakende treffer. De spanning was weer terug in de Margriethal. Zou Harga tegen deze degradatiekandidaat haar eerste nederlaag in 1987 oplo- JÉk* Een van de slechts vijf Harga-doelpunten in de maak. pen? Marion van Kints (de vrouw van Ton) bracht weer lucht in de Schiedamse gelede ren. Toch waren er weinig echte uitgespeelde kansen en golfde het spel via beide aan- valsvakken heen en weer. Een afstandschot van Marcel Oos- terwijk bracht voor de vierde keer die avond een gelijke stand op het scorebord, 4-4. De man die Harga de hele avond al in de steek had gelaten, zorgde uiteindelijk toch voor de winnende treffer. Onno Sluimer, bij uitstek een goede afstandsschutter, had die avond nog enkel raak schot kunnen afvuren. Maar op het moment dat het nodig was, was hij het toch die Harga aan de overwinning hielp. Rob Potter was na afloop te recht niet tevreden over de prestaties van zijn team. We hadden veel meer afstand moeten nemen en minder plaatsen vangfouten moeten maken. Maar het belangrijkste is dat we gewonnen hebben en nog steeds op de goede weg zijn". SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 4265997-4264140 per literlöivD Bij doos van 12 flessen - -a per literlOiOU

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 37