Skoda blijft betaal baar Akties van Skoda ik#'- Subaru gemoderniseerd van startK Een praatje bij Vink Co scheelt nu behoorlijk... Skoda programma Ford programma Subaru programma MS hum HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 6 FEBRUARI 1987 PAGINA 14 Vlaardingen, 5e Industriestraat 31, 010- 434 81 57 Bij Vink Co staan diverse daarom erg de moeite.... Fords erg aantrekkelijk ge- Komt u eens langs en over- prijsd. Siërra's en wat tuigt u van dit voordeel! Escorts. Een praatje loont Wij hebben o.a. de Ford Escort Bravo, 's-Werelds meest gevraagde auto in een uitvoering die werkelijk niets te wensen over laat. Escort Bravo vanaf f.22.888,- Om te beginnen z'n uiter lijk. De bumpers van de Escort Bravo (van kunststof, sterker dan staal) zijn voor zien van 'n ingelegde, rode striping die rondom door loopt over de flanken. Die bumpers en stootstrippen zitten overigens niet alleen voor de sier; ze beschermen de kostbare lak tegen al te bruusk parkerende mede weggebruikers. Een ander opvallend maar chic detail vormen de ruiten van getint glas en de aërodynamische, smetteloos witte wieldeksels. Exclusief voor de Escort Bravo. Maar de klasse van de Bravo gaat verder dan uiterlijkheden. Zo is-ie stan daard voorzien van een wis/- was-instalatie op de achter ruit, heeft-ie twee van binnenuit verstelbare buitenspiegels. En wat dacht u van de standaard 5-ver- snellingsbak? Kom gauw kennis maken met Ford Escort Bravo, neem de proef op de som, en kijk of de Escort Bravo u staat. Bij Skoda wijzigt er niet veel, waardoor het merk laag geprijsd en dus betaalbaar blijft. De serie omvat de 105-, 120- en 130- modellen. De Skoda 105-serie is veel meer dan een instapmodel of zogenaamd showroomlokker. Meer dan 40% van de kopers van een nieuwe Skoda is dik tevreden met de unieke Skoda- kwaliteiten in de 105-serie. Voor een schappelijke aanschafprijs krijgt de Skoda 105-koper een flinke, ruime auto van 4.20 meter lang, 1.61 meter breed, 1.40 meter hoog en een gewicht van rond 900 kg. Beslist geen miniatuurauto. De vormgeving komt uit een toonaangevende Italiaanse studio en in het interieur Staan royale stoelen met een overvloed aan been- en hoofdruimte. De 105 is er in S en L en heeft een 1046 cc 34 kW/46 PK motor, hij is er rond de 10 mille. De Skoda 120 L en 130 L zijn bestemd voor die rijders die op meer motorvermogen prijs stellen. De 120 L is uitgerust met een viercilindermotor van 1174 cm3 en een vermogen van 38,3 kW (52 DIN- pk) bij 5.000 t/min. Slag en boring zijn beide 72 mm. Dit „vierkante" karakteristiek komt tot uiting in het mooie rondlopen bij alle toerentallen. De lichte koppeling en schakeling van de Skoda's nodigt uit tot een vlotte rijstijl. De 130 L is uitgerust met de nieuwe korteslagmotor van 45,2 kW (61,5 DIN-pk) uit 1289 cm3. Samen met de Het Skoda-programma wordt door cijfers aangegeven, namelijk een 105, een 120,130 en 130 coupé. In feite is het hele programma op één model gebaseerd, alleen de 130 coupé is wat afwijkend. De verschillen tussen de overige modellen zitten hem voornamelijk in de motor resp. 1046,1174 en 1289 cc en in de uitdrukkingsniveaux. vijfversnellingsbak zijn hiermee kruissnelheden mogelijk, die eigenlijk alleen op de Duitse autobanen toegestaan zijn. De vijfversnellingsbak is vanaf de RA11987 ook verkrijgbaar op de 120 L. De Skoda 130 R (van „Rapid") Coupé biedt alle luxe van de 130 GL vierdeurs sedan, maar door de lagere luchtweerstand en iets minder gewicht nog hogere prestaties. Skoda-rijders, die in de regel toch alleen of hooguit met z'n tweeën rijden, profiteren van de nog makkelijker in- en uitstap van de grote deuren van de Coupé. De betere aërodynamische eigenschappen van de Coupé werden in de windtunnel ontwikkeld. De vloeiend aflopende achterkant, de voorspoiler onder de voorbumper en de achterspoiler op de achterklep verminderen de luchtweerstand en verhogen de stabiliteit. De Skoda Coupé wordt standaard op lichtmetalen wielen geleverd en is voorzien van een sportieve en tegelijk gedistingeerde bies op de flanken en matzwarte raamlijsten en middenstijlen. Ter gelegenheid van de Rai heeft Skoda op en rondom de Rai een aantal speciale akties. In de periode van 5 februari tot 1 maart worden door Skoda cheques van 500,- uitgereikt, die bij de Skoda-dealers bij aankoop van een nieuwe Skoda ingewisseld kunnen worden om öf de inruilprijs van de oude auto met 500,- te verhogen, öf gebruik te maken van de aanbieding van het Sunshine-pakket öf voor de aanschaf van andere Skoda-accessoires. Desgewenst kan de Skoda-koper ook 250,- kontakt krijgen. Het Sunshine pakket houdt in een zonneklapdak met daarin een antenne, een Blaupunkt „Amsterdam" autoradio met console en speaker in de 105- en 120-modellen en twee speakers in de deuren in de 130-modellen. Tot slot is er nog een extra aanbieding voor kopers van een Skoda 120, voor slechts 600,- meer kan de 120 L voorzien worden van een 5- versnellingsbak die minder geluid, minder verbruik en minder slijtage geeft. De 130 kopers kunnen ook profiteren van een heel speciale indrukwekkende metallic zwart grijze 130 RAI Coupé, een unieke combinatie van distinctie en sportiviteit. Ford zorgt voor een primeur op de Rai, namelijk de wereld-introductie van de vernieuwde Sierra, waaraan als belangrijkste facet de uitbreiding met de langverwachte Sierra Sedan is gekoppeld. Het tamelijk populaire ruime middenklasse model Sierra werd in 1983 op de markt gebracht. Vanaf dat moment zijn er tal van kleine aanpsassingen en uitbreidingen geweest o.a. de nieuwe 2 liter injectieserie, de XR 4x4 en de RS Cosworth. Het jaar 1987 brengt echter een totale modernisering van de Sierra en de komst van de Sierra Sedan, dus naast de 3- en 5-deurs nu ook een 4-deurs met separate koffer. De moderniseringen van de 3- en 5- deurs zijn uiteraard direkt toegepast op de nieuwe 4-deurs sedan. Het betreft vooral de voor- en achterzijde, nieuwe bumpers en een heel nieuw front, maar ook de binnenzijde is geheel vernieuwd. Er zijn technische moderniseringen o.a. aan de motoren, die nog weer zuiniger zijn geworden zoals de 1.6 en 1.8 E-Max motoren, en natuurlijk ook de 2.0,2.0i en 2.8i benzine- en 2.3 dieselmotoren. Verder kunnen alle Sierra's geleverd worden met een volledig electronisch gecontroleerd anti- blokkeersysteem. Het is het beproefde systeem dat standaard is op alle Ford Scorpio-modellen sinds zijn introduktie in het voorjaar van 1985. Ook op bestelling leverbaar voor de Sierra is een voorruitverwarming. Door honderden nagenoeg onzichtbare verwarmingsdraadjes kan de voorruit 's winters snel ontdooid worden. Ford Fiesta De Fiesta heeft sinds zijn introduktie in 1976 zowel exterieur als interieur al vele wijzigingen ondergaan. Er zijn nu zes verschillende uitvoeringen verkrijgbaar, t.w. Finesse, C, CL, Ghia, Supersport en XR2. De beschikbare motoren voor de voorwielaangedreven Fiesta zijn: 1.0 (33 kW/45 pk), 1.1 (37 kW/50 pk), 1.4 (55 kW/75 pk), 1.6 (70 kW/95 pk), 1.6 Diesel (40 kW/54 pk). De 1.1 liter motor is ook leverbaar met katalysator en levert dan een vermogen van 36 kW/49 pk. De Finesse is de nieuwste Fiesta- uitvoering en is in januari 1987 op de markt gekomen. De Finesse heeft een uitgebreid pakket aan extra's, waaronder wit gespoten wieldeksels, „striping" op de zijkanten van de carrosserie en een wis/was- installatie op de derde deur. Hij is verkrijgbaar met 1.0 en 1.1 liter benzinemotoren (ook met katalysator) en de 1.6 dieselmotor. Ford Escort De Escort die in het najaar van 1980 werd geïntroduceerd en tot auto van het jaar 1981 gekozen werd, was gedurende de afgelopen vijf jaar 's werelds meest verkochte auto. Ook op de Nederlandse markt is de Escort een bestseller, in totaal zijn er in Nederland in ruim zes jaar tijd Het Fordprogramma is door de komst van de Sierra Sedan en de Scorpio met 2.4 en 2.9 V6 motorer weer verder uitgebreid. Het omvat nu de Fiësta in 5 motor en 6 uitvoeringsversies, de Escort, in 3- en 5-deurs, cabriolet, stationcar en Van, in 5 motorversies en 6 uitvoeringsversies, de Orion in 3 motorversies en 2 uitvoeringsversies, de Sierra in 3, 4 en 5-deurs incl. Stationcar, in 5 motor varianten en 5 uitvoeringsversies echter verschillend per model (hatchback of sedan), de Scorpio in 5 motorversies en 4 uitvoeringen varianten en tot slot de Transit, de bestelauto die ook als personenbus leverbaar is. 151.000 verkocht. Na de moderniseringen vorig jaar zijn er dit jaar geen wijzigingen. De Escort is er in 6 uitvoeringen, te weten: C, CL (ook met katalysator), Ghia, XR3i, Cabriolet en RS Turbo. Voor deze uitvoeringen zijn verschillende motoren beschikbaar van 1.1 liter (37 kW/50 pk) tot 1.6 injection (77 kW/ 105 pk). Ford Orion De Ford Orion is sinds 1983 op de Nederlandse markt. Hij is mechanisch en motorisch gelijk aan de Escort, maar de totale lengte van de auto is 20 cm meer. De Orion beschikt daardoor over een forse kofferruimte van 440 liter inhoud, volgens VDA-vorm. Ook hij heeft voor 1987 nauwelijks wijzigingen ondergaan. Ford Scorpio De Ford Scorpio is gedurende 1986 Auto van het Jaar geweest. Deze onderscheiding kreeg de Scorpio in belangrijke mate dankzij het electronische anti-blokkeersysteem, dat standaard is voor alle uitvoeringen. In dat jaar zijn 5.500 Scorpio's in Nederland verkocht. De Scorpio, die in een relatief klein marktsegmet zit, behaalde hiermee 1.0% marktaandeel. Nieuw op de Nederlandse markt zijn de 2.4 V6 injection en de 2.9 V6 injection motor, daarnaast blijven de 2.0 en 2.0i en de 2.5 diesel bestaan. Er zijn drie uitvoeringen leverbaar t.w. CL, GL en Ghia. De Scorpio kan ook met vierwielaandrijving in GL en Ghia-uitvoering besteld worden. Subaru start 1987 bijna geheel jemoderniseerd, met uitzondering /an de Mini Jumbo is de hele serie /oor 1987 gemoderniseerd, eind 1986 is dat nieuwe '87 programma eeds bekend geworden en hebben wij er ook al het één en ander van gepubliceerd. Op de Rai kunt U het nu allemaal zelf gaan bekijken, n 1987 omvat het personenauto programma van Subaru wederom verschillende modellen: sedans, stationwagens, coupés, sportwagens en busjes. Een veelzijdige lijn, waarin Dij ieder model een ruime keuze Destaat uit typen en uitvoeringen. Subaru biedt bijvoorbeeld als pionier op het gebied een vierwielaandrijving n elke modellenreeks, met uizondering van de Mini Jumbo, een 4WD versie. Het kleine middenklasse model de Justy is voor het modeljaar 1987 vernieuwd en gaat als Justy ll-serie het leven door. Het meest belangrijke nieuws dat hierbij kon worden genoteerd was de toevoeging van de 1,2-liter motor met drie kleppen per cilinder en het verhogen van de daklijn, waardoor de hoofdruimte van de inzittenden aanmerkelijk is toegenomen. Aan de basis van de Justy II serie staat de driedeurs SL, de reeks wordt naar boven afgerond met de driedeurs SL 4WD. Basis voor de Justy-serie vormen de vijf typen met 1,0 liter motor, waarvan één met inschakelbare vierwielaandrijving. In totaal bestaat het Justy programma nu uit acht typen, zodat Subaru ook in de compactklasse een uitgebreide keuzemogelijkheid biedt. Alle acht varianten beschikken standaard over een vijfversnellingsbak. De middenklasse L-serie onderging voor het nieuwe modeljaar enkele wijzigingen aan de carrosserie. De reeks omvat nu veertien verschillende uitvoeringen, waarvan de vierdeurs 1.6 Sedan DL de basis vormt. Alle uitvoeringen zijn standaard uitgerust met een drieweg katalysator en een vijfversnellingsbak. Het injectiesysteem van de GT en Turbo versies is verder geoptimaliseerd. Bovendien zijn die krachtbronnen voortaan uitgevoerd met een geheel nieuwe, „voorgeprogrammeerde" ontsteking. In het marktsegment van exclusieve Subaru heeft een programma van klein tot groot, uniek voor de kleinere Japanse merken, gestart wordt met de Mini Jumbo in de mini-klasse, dan in de (kleine) middenklasse de Justy in 2 motorversies, dan in de middenkasse de L-serie met een Sedan, een coupé, een stationwagon en een sportwagen de XT Turbo 4x4, er is keuze uit 2 motorversies. Tot slot is er de E- serie, de bedrijfswagenlijn met de personen bussen in 2WD en 4WD en in 2 motorversies. ÜHtoRai - sportwagens heeft Subaru een bijzondere vertegenwoordiger: de XT. Niet alleen bijzonder qua ontwerp en stroomlijn, maar ook qua techniek: een turbomotor met brandstofinjectie, vierwielaandrijving (bij de XT Automatic automatisch inschakelbaar), een elektro- pneumatisch veersysteem met niveauregeling, alsmede schijfremmen vóór (inwendig geventileerd)en achter. De Subaru XT levert hoge prestaties bij een voor sportwagens opvallend gering benzineverbruik: de topsnelheid bedraagt 200 km/h en de acceleratie van 0-100 km/h neemt slechts 9,5 seconden in beslag. Hiertegenover staat een gemiddeld verbruik volgens ECE-normen van 9,41/100 km (1:10,7). De vijf- en zevenpersoons busjes blijven gehandhaafd. Ook als bedrijfswagen blijft de E-10 bestaan in het Subaru programma. De plaats van de E-10 bus met vierwielaandrijving wordt nu echter ingenomen door de E-124WD. Deze bus biedt eveneens plaats aan zeven personen, maar beschikt bij elk toerental over een hoger koppel dankzij de vergrote cilinderinhoud. rn-m ier voorn JL vink&co Schiedam: Westerkade 14-16, tel. 010-4262558/4264690 Vlaardingen: Soendalaan 30, tel. 010-4349644.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 14