Thema-avond over post-natale depressie Geslaagd huwelijk tussen kapitaal en arbeid Teerstoof-programma Nib uk ii ORANJE SCHEPER Feest Carnavals beurs in de Erker Carnaval bij Lentefeest Reserveren theaters 15.95 lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllllllllll! Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll v. H00GDALEM v. WINGERDEN U belt, wij bezorgen. Jonge Locomotief Jonge Piet van Gent A. Uniek De Kruisvereniging organiseert weer een serie bijeenkomsten voor hartpatiënten Het geheel staat onder deskundige begeleiding. Onderwerpen: Voor wie? Waar? Wanneer? Kosten? Aanmelden: Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM De van tal loze blijspelen bekende Kitty Janssen en André van den Heuvel hebben iets te vieren: het 15-jarig bestaan van hun eigen theaterproduktiemaat- schappij. Het vrolijke duo zet hun jubileum luister bij met het uitbrengen van een nieuw stuk, dat onder de titel „Allemaal leu gens" langs de Nederland se schouwburgen trekt. Zaterdag 14 februari doen Kitty Janssen en André van den Heuvel het Passa getheater aan. KANTOOR/ WINKELPAND SCHIEDAM „Een drukkerij die 90 jaar bestaat. Dat zegt natuurlijk niet zoveel. Zo'n gebeurtenis zou je eer der vieren bij de 100-ste verjaardag," zegt de 55-jarige Wil Lenos, direkteur van de coöperatieve drukkerij „De Eendracht". „Maar 90 jaar in de vorm van een werkne- mersproduktiecoöperatie. Dat is uniek in heel Neder land en misschien daarbuiten ook. Ik ben het in ieder geval nog nergens tegengekomen." Toekomst SCHIEDAM Ze werd ooit omschreven als de „mafste trien van Nederland". Maar inmiddels heeft Brigitte Kaandorp al weer een andere gedaante aangenomen: die van diva. Met een nieuwe show en een kudde kof fers trekt de kleine theatervrouw langs de podia om haar liefdesverdriet jodelend weg te zingen. De ukelele is vervangen door een orkest maar voor de rest is het in „De Diva" nog allemaal Brigitte wat de klok slaat. 010 - 260199 4 IP'J'DE EEN DPAlCMT ib r-EBDUAUl SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 4265997-4264140 per liter1 3a?0 Bij doos van 12 flessen J B BA per liter1 3i3U „Ja, waarom is het zo uniek. Ik denk dat geen enkele onderne mer zijn geld in een bedrijf wil steken, waarin hij gelijk met meerdere eigenaars te maken heeft. In dit geval zijn eigen personeel nog wel." Lenos zegt alles te danken te hebben aan M. C. M. de Groot, een make laar in de drankenindustrie, die zich het lot van de ontsla gen meesterknecht G. W. Snel aantrok. Snel werd in 1897 we gens vakbondsaktiviteiten bui ten de deur van een Schiedam- se drukkerij gezet. De miljo nair, zelf een groot voorvechter van een vruchtbare en een drachtige samenwerking tussen kapitaal en arbeid, hielp Snel aan een drukkerijtje waarmee hij wilde bewijzen dat het toch anders kon dan in die tijd ge bruikelijk. Lenos: „De Groot was z'n tijd vooruit. Iemand met zoveel so ciaal inzicht. Dat zie je niet vaak. En dat voor een man uit de vermogende klasse. De Groot is nu nog een belangrijk man voor Schiedam. Zijn fonds is van onmiskenbaar belang voor het culturele leven van onze stad." moet zien. Anderhalf jaar gele den werd er voor een miljoen gulden geïnvesteerd. Een be drag geheel uit eigen reserves opgehoest. „We hebben nog nooit geleend bij een bank. De bank blijft toch de stille ven noot in elk bedrijf." Voordelige bromfietsverzekering zonder versnelling 8 >40 met versnelling 170.- (vanaf 1 maart) inclusief kosten/ass.belast. Assurantie financieringsbureau - Lange Haven 102 rTn Vaartuigenverzekering: no-claim,tot45%voor5jaar schadevrij varen. Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremies mogelijk. Voorbeeld: Fiat Panda (668 kg) premie 75% no-claim WA 132.- Casco per jaar 197.- Opel Kadett (890 kg.) premie 75% no-claim WA 183.- Casco per jaar 306.- Schiedam, telefoon 010-4262638 SCHIEDAM De post-natale depressie staat centraal op een thema-avond, die donderdag 19 februari wordt gehouden in Vrouwenontmoetingscentrum „Barrika" in de Lange Kerk straat 62. Als inleiding van een discussie zal de videofilm „Ademloos" worden vertoond met in de hoofdrol Monique van de Ven. Zij speelt de jonge vrouw Anneke, die in een kapperszaak werkt - als manicure en in verwachting is van haar eerste kind. Na een moeilijke bevalling verhuist het gezin naar een nieuwbouwwoning in Almere, waar haar man Leo een baan heeft gevonden. Anneke raakt echter volkomen geïsoleerd en lijdt aan een post-natale depressie. Haar ex-klant Martha, die ook in Almere woont, wil dat Anneke weer iets onderneemt als schoonheidsspecialiste. Zij blijft echter twijfelen aan zichzelf, haar moederschap en de zin van haar bestaan en doet een poging tot zelfmoord, die mislukt. In een psychiatrisch ziekenhuis blijkt, dat ze nooit echt kontakt heeft gehad met Leo. Dit leidt tot emotionele uitbarstingen. Zonder verlies van eigen identiteit moeten ze een weg vinden om samen verder te gaan. Of niet? De film roept nogal wat vragen op? In hoeverre heeft een (post-natale) depressie te maken met een stereotiep rolpa troon? Of is het een zuiver hormonale kwestie? Ineke Vink - huisarts - zal aanwezig zijn om op deze vragen in te gaan. - De veranderde situatie thuis na het ziekenhuis. - Vrije tijd, wat doe je ermee? - Leven met een onzichtbare handicap. Hartpatiënten met of zonder huisgenoten. Kruisgebouw, Van Marisstraat 2, Vlaardingen. 17, 24, 31 maart en 7, 14, 21, 28 april. Leden 12,50 p.p., niet-leden 17,50 p.p. (alles inbegrepen). tot en met 20 februari, telefoon 4600611. TOT ZIENS BIJ UW KRUISVERENIGING! HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 11 FEBRUARI 1987 PAGINA 3 Coöperatie De Eendracht: r 90 jaar in unieke vorm SCHIEDAM Vrijdag 13 februari a.s. houdt Wijk centrum de Erker een beurs, waarop carnavals kleren voor kinderen en andere attributen gekocht en verkocht kunnen wor den. Dingen, die te koop aangeboden worden moe ten van goede kwaliteit, schoon en heel zijn. Degenen, die het een en ander te koop willen aan bieden, bellen de Erker op voor een nummer en voor nadere informatie tel. 4267767 of 4263161. De kleding kan gebracht wor den tussen 9.00-11.00 uur. De verkoop is van 13.30- 16.00 uur. Van 17.30-18.00 uur kan de niet verkochte kleding worden terrugge- haald en wordt tevens de opbrengst uitgekeerd, ver minderd met 20% organi satie kosten. Het carnaval van de Stichting Lentefeest is vooral bedoeld voor bejaarden, eenzamen en minder validen. Toegang is gratis, opgeven van te voren verplicht. Dat kan te lefonisch tussen 9.00 en 12.00 uur op nummer 4260027 of d.m.v. een briefje naar de Stichting Lentefeest, Tuinlaan 64, 3111 AW Schiedam. 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAMWIJK OUD MATHENESSE. WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tof donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Ame v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN REDAKTIE-KOPIJ: Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 5-5-96 Direkteur Wil Lenos: „Je klanten mede-eigenaar! Dat is toch de beste klantenkrinn De spelers van „Allemaal leugens", met in het midden André van den Heuvel en Ktty Janssen. „Allemaal leugens" hoort niet in het (k)luchtige genre thuis. „A pack of lies" zoals het stuk oorspronkelijk in het Engels heet, is een dwingend verhaal over eenvoudige mensen die zonder dat ze dat willen, ver strikt raken in de wereld van spionage. De afloop is ook al lerminst een happy end: een verraden vriendschap wordt hoofdrolspelers Barbara en Bob noodlottig. „De verdienste van A pack of lies ligt in het grote morele dilemma. Bovendien is het een spannend stuk met veel humor," schreef de Times na de première in West End eind 1983. „Allemaal leugens" begint om kwart over acht. Kaartjes kos ten twaalf, zestien en twintig gulden. Volgende week zaterdag (21 fe bruari) verwacht het Passage theater de moderne balletgroep Djazzex. Jazz, maar dan zonder begeleidende dansers, is er als vanouds ook weer deze week in het Schiedamse theater. In De Tender speelt donderdag 12 februari de formatie PB 5. Neo-bop is de term voor de stijl en het overwegend eigen re pertoire van deze gedreven, jonge conservatorium-musici, die met zichtbaar plezier via strakke arrangementen en vin dingrijke soli het publiek een indringend muzikaal avondje bezorgen. Het concert van PB 5 begint om half tien en de toe gang is gratis. Een 81-jarige Schiedamse uit de Puttershoeksestraat liet drie mannen binnen onder het smoesje, dat ze iets in haar wo ning moesten bekijken. Later ontdekte ze dat het slot van haar linnenkast was openge broken. Tot nu toe mist zij niets. Schiedam, Broersvest gelegen op eigen grond, zeer geschikt voor reisburo o.d. C.v.-gas, ruimtes resp. ca. 25, 21 en 15 m2, mo derne glazen pui, uitste kend onderhouden, par keergelegenheid in direkte omgeving, 140.000,- k.k. MAKELAARDIJ B.V. Lange Haven 61, 3111 CB Schiedam Telefoon 010-4731171 =illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllr In haar nieuwe programma heeft „Kaan" haar handen vooral vol aan de buurvrouw, Dwingend spionageverhaal op planken Passagetheater een plakkerig type met wie de Diva op gespannen voet staat. Theater de Teerstoof ontvangt Brigitte Kaandorp op vrijdag 13 en zaterdag 14 februari voor een tweetal voorstellingen die elk om negen uur beginnen. (Toegang 12,50). De jeugd gaat dit weekend in de Teerstoof op reis door het universum. Roessie is een fi guur uit het poppentheater van John de Winter die iedere avond bij heldere maan naar de sterren kijkt. Roessie woon de vroeger in het heelal. Nu hij op aarde is, wil hij terug naar de Grote Beer. Maar hoe kom je daar, als je geen vleugels meer hebt? „Roessie en Manou" begint za terdag 14 februari om half drie. Kaartjes kosten 3,50, inclusief een glaasje ranja. Brigitte Kaandorp heeft een gespannen relatie met haar buurvrouw. |lllllllllllllllllllililllllllllllllllllllllillllllllll| SCHIEDAM Telefo-i nisch reserveren voor Theater De Teerstoof van dinsdag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.00 uur op tel. nr. 4269455 en e een uur voor de voorstel- ling begint. De voorver- E koop gaat altijd 7 dagen E voor de voorstelling in. E Telefonisch reserveren E voor het Passage Theater e E steeds 7 dagen voor de e E voorstelling, van dinsdag tot en met vrijdag van s 12.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 14.00 uur op tel nr. 4269563. Vanaf één uur e voor elke voorstelling is E de kassa geopend. E Tevens reserveren in bi- E bliotheek De Blauwe Brug, Bachplein 590, tij- Edens de openingsuren en in het museum tijdens openingsuren. Een werknemersproduktie- coöperatie of met een modern woord een „cb-partnership-for- mule" houdt in dat de werkne mers en opdrachtgevers eige naar van het bedrijf zijn. De aandelen van „De Eendracht" met een hieraan gekoppeld stemrecht zijn verdeeld over deze twee groepen. In de prak tijk hebben de werknemers aanmerkelijk meer stemmen dan de opdrachtgevers. Nade len heeft de direkteur in het systeem nooit ontdekt. Wil Lenos: „Je klanten mede eigenaar! Dat is natuurlijk de beste klantenbinding die je maar kan bedenken. De men sen hier hebben ook het idee voor zichzelf bezig te zijn. „Het is mijn zaak". Dat hoor je hier gelukkig vaak. Ze weten: hoe harder ik werk des te meer ik verdien. Het ziekteverzuim is laag. Ik geloof tussen de twee en drie procent. Landelijk is het nu al tien procent. Men let op elkaar. Er wordt ook wel eens gezegd: „Hé, je doet ie best niet". Het is een bedrijf van jongens onder elkaar en ik ben toevallig direkteur. Ik werd in '81 met meerderheid van stem men gekozen. Ja, een schip heeft nu eenmaal maar één ka pitein." „Eigenlijk zijn we geen echte coöperatie," vervolgt de direk teur, „dat zou betekenen dat de werknemers zelf geld in moe ten brengen. Niemand steekt in „De Eendracht" zijn centen. Arbeid is gelijk aan kapitaal. Ook de vakbonden kijken ty pisch tegen onze 90-jarige con structie aan. Aan de ene kant moeten ze stinkend blij zijn. Wat wil je nog meer. Werkne mers die het in hun bedrijf voor het zeggen hebben. Aan de andere kant hebben de vak bonden in zo'n constructie zelf weinig te vertellen. „Het is fout!" Dat hoor je ze natuurlijk niet zeggen. Het is en blijft een vorm waar ze altijd voor ge streden hebben." Drukkerij De Eendracht kan volgens de direkteur de toe- komst met vertrouwen tege- SCHIEDAM Drukkerij De Eendracht viert het 90- jarig bestaan op donderdag 19 februari in het Novotel aan de Hargalaan. Aan vang: 19.00 uur. De avond zal aanvankelijk een offi cieel karakter dragen en vervolgens overgaan in een ongedwongen samen zijn. Eén van de sprekers zal mr. Vink zijn. Hij is di- rekteur-generaal van het ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid. De werkvloer van „De Eendracht". De eigenaren achter de machines. Maffe Brigitte in diva-rol 1 Niet mee doorrijden, 1 maar snel langs WCC. 1 U krijgt 'n leenauto mee Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15. Schiedam lid focwa Matnenesse-

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 3