SILCO STRIFES rriode Panmo u Laat nu de zomer maar komen 89.95 t Bijou Francois t 4.95 Strikken sjawls en ceintuurs Met Intercoiffure 'n Nette kop De man i beeld Clip en het hoofd van een engeltje Zwevend naar school ias zei puni op mode i Funfok Dringen bij de sportschoen Zachtgetinte onderdanen 29.95 89.- 39.95 49.95 j 1 is groots VfTtNïW 14.95 de mode van '87 BOETIEK VLAARDINGERDIJK 169, PANTALON BLOUSES Straatjongen kan ook Snow-washed stretch pantalons 69.- Snow-washed half wijd pantalons 59.- Snow-washed rokken 69.- Diverse SWEATERS v.a Leuke TWEEDELIGE PAKJES BLOUSES v a TRUIEN v.a AKTUELE JONGE MODE FASHION Nencini Long Don Joey Fresco Hoogstraat 64 Voor modische vrijetijdskleding en al uw jeans. Club de France Mustang Hoogstraat 62 „India kolliers" STRIKKEN Volgende week: HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 6 MAART 1987 PAGINA 12 Fees taanbiedingen FASHION Schiedam, telefoon 4266575 Onze collectie is er op ingesteld EXCLUSIEVE MODE VOOR EEN BETAALBARE PRIJS in leuke pasteltinten, alle maten Van 129.- voor ALS AANBIEDING: Bijpassende met broderie, alle kleuren Vanaf Ons assortiment oorbellen Prijzen al vanaf Schildpad Broches oorbellen va 3.50 met m ketting Schildpad S fi QB schakelkoliiers^ g 35 «.95 Haarmode: \i o - r Nieuwe kollektie in alle mogelijke tijgerprints en kleuren Peperstraat 9 Hoogstraat 151 Vriesestraat 24 Winkelcentrum Koningshoek Beyerlandselaan 83 Vlaardingen Schiedam Dordrecht Maassluis Rotterdam-Zuid Vanwege de heropening van onze zaak aan de Noordmolenstraat Rotterdam: Meent 90 Tel. 010-4147272 Noordmolenttraat 79 Tel. 010-4670418 Rotterdam Zuid: Groene Hildedijk 182 Tel. 010-4327211 Schiedam: Hoogstraat 28 Tel. 010-4264575 Vlaardingen: Liesveld 165 Tel. 010-4342603 Den Briel: Nobelstraat 45 Tel. 01810-6280 Dordrecht: Voorstraat 291. Tel. 078- 310244 Hoogstraat 132 3111 HM Schiedam telefoon 010-4737646 CLIPS W vanaf zwart met goud of zilverblad van 35.00 voor TREND v.a. Vele kleuren zoals Pastel: rose-bleu-mint Safari: kaki groen-kaki beige-zwart-wit etc. Bijou Francois En zo ziet de achterkant van Intercoif- fures haarlijn er uit. (foto's Ed Dewaer- heijt). Een nette gekamde kop. 'n Fris, opge ruimd hoofd. Dat is de '87-look voor (jonge) mannen. Uit het gezicht gewerkt staat de voor kant door gel of mousse nonanchalant omhoog. Boven de oren zit het haar (heet tampel in vakkringen) pal op de huid, zonder dat het zo'n al te opgeknip te indruk maakt. Dat geldt al evenmin voor de achter kant, die kort gedekt aan weerskanten schuin naar elkaar toe is gekamd na 't betere knipwerk. Zon in je haar - steeds meer gezien - krijg je, nog voor die zon schijnt, met een coupe soleil. voorjaar in 'n Frisse coupe voor een nieuw voor jaar De pony - zo je die al had - uit het ge zicht en de lucht in. Met een speelse, iets naar voren stekende kuif, prima overeind gehouden door gel of mousse, stap je vrolijk het voorjaar in. Dat moet kunnen, vindt Intercoiffure, die deze haarlijn presenteert. Daarbij heeft het korte kapsel toch een redelijke haarlengte, ook al omdat de nekpartij niet is opgeknipt, maar het haar vanaf de oren naar achteren wordt gewerkt. Het is niet in een punt geknipt aan die achterkant, maar 't heeft een aardige hoefijzerlijn. Voor volume zorgt een aanzetperma- nent, die er alleen maar voor zorgt, dat je ogenschijnlijk een vollere haardos hebt, terwijl de punten niet krullen, maar steil blijven. Het kapsel op deze foto, heeft een mooie, donkere tint via een vrij nieuwe, niet aggresieve, milieuvriendelijke kleu ring. Die heet renovative en 'I Oreal komt er mee. Uiteraard ook in lichtere tinten. Interlook noemt de Nederlandse werké- quipe van deze internationale kapper sorganisatie de nieuwe lijn, die overi gens nog meer interpretaties kent. Zijn kleding, zijn schoenen, zijn kosmetika, zijn nieuwe haarlijn, zijn horloge, zijn reistas- lees het over een week 'UW THUISKRANT'. Ook het laatste nieuws over optiek met glazen, monturen, kinderbrillen en contactlenzen kunt u verwachten Haar de iw-ht in, overeind houden met gel, mousse t n/of een spray en het kap sel a la een engeltje komt er zo uit te zien. Gemaakt voor en gefotografeerd door 'UW THUISKRANT'. Een kapsel als van een engeltje. Zo kre gen kappers(sters) uit de hele wereld half februari in Parijs te zien bij de intro ductie van de nieuwe voorjaarslijn van Haute Coiffure Franpaise. Het was een van de creaties, die onder de verzamelnaam 'Clip' werd gepresen teerd, want Haute Coiffure Franpaise komt meestal met verschillende versies. Bij deze 'Clip de l'Ange', zoals de Fran se naam is, wordt het haai - zelfs aan de achterkant - naar voren gewerkt om met speelse lokken op het voorhoofd te ein digen. Laag achterin de nek is het haar nog vrij kort opgeknipt met een 'step' er in, zeg een drempeltje. Niks te engelen? Met dezelfde coupe maak je een Parijs straatjongens koppie door de voorkant omhoog te laten staan. Gel, mousse en een stevige spray houden de zaak overeind. Een andere jonge versie van 'Clip' kreeg zelfs de naam 'Mee' mee, wat zoiets wil zeggen als 'knul'. Haar achterover en stijve slagen via een grof wafelijzer is hier het parool. Een 'papilotten permanent', waarbij om buigzame, grove wikkels het haar als 't ware rondvallend wordt gepermanent, De nieuwe Franse haarlijn Clip in de „engeltjes"-versie, deze week in Holland gepresenteerd (foto 'UW THUIS KRANT'). zorgt bij deze kapsels niet alleen voor volume, maar ook voor een natuurlijke valling. Wat 'Clip' voor de (iets) ouderen brengt krijgt u in deze Mode Maand ook nog te zien. Omdat ze niet tot de goedkoopste be horen en vooral in het begin aan de stij ve kant waren, liep schoenen passen voor kinderen met lastige voeten, soms op kleine gezinsdrama's uit. Die zich ook vaak in menige schoenwinkel af speelden. Hoeft niet en gebeurt amper meer nu de ontwerpers en makers ervan zich rond uit op het mode-aspekt hebben gewor pen, zonder de funktionaliteit (wijdtema- ten, goed aansluiten, ingebouwde steun) uit het oog te verliezen. Hier staan een paar van die 'daar loop je lekker op' schoenen bij elkaar. Op de voorgrond een Piedro-schoen, waar je een losse klep bij kunt kopen in een an- gdere kleur. Lijkt het net of je meer :';schoenen hebt. Bunnies links (had al zo'n klep) houdt het dit seizoen op soe pele lichtgewichten met een soort 'lucht kussen' er in. Je zweeft er op naar school en ze heten aerobatics. Daar naast hoog in 't midden ook een Bunnie en we hoeven niemand te vertellen, dat het model bootschoen nog steeds hoogt scoort op de hitlijst van lopend Neder land. Deze heeft er nog een klep bij. Helemaal rechts een (ijzerjsterke Piedro met gelijmde zoon. Ook heel soepel. Kobalt, kerrie, blauw en naturelkleuren zijn naast wit, enkele vlugge schoenen- kleuren. Tassen zetten vaak een hele grote punt op i van de mode. Een verkeerde kleur, een achterhaald model... jammer vaak van je nieuwe spullen als die tas er niet bij past. Dat ook de tassenontwerpers duidelijk inhaken op de koloniale stijl laat zich ra den. En omdat dit modethema voor zo veel leeftijden geschikt is, worden er ook tassen voor die leeftijden (en het er voor beschikbare geld...) gemaakt. Drie safari-achtige fotografeerde 'UW THUISKRANT' met links een canvas re ticule in beige/zachtbruine streep voor net geen vijftien gulden (Van Dongen Van Alphen). Daarnaast laat Jollybag met een stuk netwerk de khaki-invals- hoek zien van dit bekende merk. De met plastic gevoerde canvastassen zijn er in zeven modellen, de prijs begint rond de 25,, Rechts een mooie leren (import Hans de Winter) met een verfijnde folklore versie ring via kralen en twee randjes. Ruim driehonderd gulden. Kind en een nieuwe bril? Goed. Wat moet, dat moet. Een leuke bril dan? Kan. Er zitten hele geinige tussen. Niet alleen een bril, maar nog wat aardi ge grappen erbij? Kan ook, want sinds heel kort zijn er brillen voor jou, die je (bijna dan) voor je plezier gaat kopen. Dat wordt fun met je fok. Allerlei modellen (rond, ovaal, vlinder en piloot) zitten er bij en je kiest de kleur, die je staat. Maar dan ben je er nog niet. Want er hoort ook een elastische band bij, die je op een geribbeld stukje in de verende poten van je bril kunt klemmen. Zit je bril lekker stevig bij sporten, gymen, buiten spelen. Er is ook gezorgd voor een handig etuitje, waar alleen de glazen ingaan, terwijl de poten buiten boord blijven. Dat zit allemaal in een kleurig (snoep/spaar) blikje - krijg je ook mee - terwijl heel wat opticiens je een horloge kado doen. Hoort ook al bij die (sterke!) brillen. Allemaal bij elkaar heet het Boy Club, het merk is Zippo en Safilo zorgt er voor dat het te koop is. Leeftijd: vanaf twee jaar tot tienertoeten toe. Het is soms onvoorspelbaar welk merk sportschoen het ineens helemaal is om een volgend seizoen een flink stuk (mode)ter- rein te moeten prijs geven. Het is dringen op de sportschoe- nenmarkt, want nieuwe merken dienen zich ook nog aan. Keus genoeg en voorkeuren vallen moeilijk te voorspellen. Kangaroos, de schoenen met het zakje, hebben sinds de en tree in Holland, ruim vijf jaar geleden, weinig aan populariteit hoeven inboeten. Daarom zette 'UW THUISKRANT' er twee op de plaat, de laat ste nieuwe voor jonge voeten. In de echte meidenkleuren rose en blue plus wit, zien we rechts een stevig stappertje met bad stof gevoerd en een franjeklep. Een toffee geeft aan waar het zakje zit. Dat is bij de halfhoge jongensschoen, die ook uitloopt naar grotere maten, het geval via een briefje van vijf. Iets verder wegstoppen, je geld, wanneer je aan het rennen gaat! Vrolijk het Als 't bruine blote benen weer nog niet is aangebroken, zijn er voor de komen de lente de mooiste panties en de aar digste sokjes. Vooral die bleke pastels met het meest tere mauve, zacht lindegroen, irisblauw, teder rose' zijn volkomen nieuw. Een ook al nieuwe blauwe jeanskleur is (door Kunert) op de jeansrage afgestemd, al lerlei vrolijke en pittiger kleuren zijn er natuurlijk ook. Wit wordt voor de benen als de hoofdkleur van dit seizoen getipt! Bij iedere trend een paar sokjes: dat kan. Ze zijn er bij de khakiiook met een omslag in een wat donkerder 'Africa'- kleur, het nieuwe geel zit als boord bij een wit netsokje. Zomerse voorstellin gen, zoals parasols of een opgaande zon staan met die sokjes op goede voet. De jonge lijn van Intercoiffure, door Ed Dewaerheijt op de plaat gezet.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 12