Koopje! 10 ïtmiB. Met oog voor detail Martinus wint schaaktoernooi Ronald Jacobs: „door domme acties punt verspeeld" Rolstoeltennis ook in Schiedam Vierde plaats voor Schiedamse dammers van Dolen HARING STUKS STUNTPRIJS: jeugdmode le kwaliteit HOLLANDSE VERINGMEIER TANDTECHNIEK Het Nieuwe Fietscursus buitenlandse vrouwen ioor geamgebruk <T Gebit stuk? kinderschoen in div kleuren, maat 19 t/m 28 v.a. 82,95 Jp' HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 18 MAART 1987 PAGINA 13 SCHIEDAM Het schaak kampioenschap van Schiedam voor basisscholen is dit jaar ge wonnen door de St. Martinus school; de Woudhoek school werd tweede en de Dr. v.d. Kuylschool derde. Deze drie scholen gaan nu door naar de volgende fase het district Rot terdam. Dit kampioenschap wordt ge organiseerd in samenwerking tussen de Sportraad en de Schiedamse schaakverenigin gen. Er deden dit jaar acht teams van vijf spelers mee, waarbij iedere deelnemer ze ven partijtjes moest schaken. De deelnemers vonden het best spannend: niet alleen stond er naast ieder bord een schaakklok zenuwachtig te tikken, maar ook had de ge meente voor enkele fraaie prijzen gezorgd en ging het er ook nog om of de school zich plaatse voor de volgende ron de. Het werd al gauw duidelijk dat de teams van de St. Marti nus en Woudhoek school erg sterk waren, zodat de overige teams zich vooral concentreer den op de derde plaats die ook recht gaf op de volgende ron de. Uiteindelijk werd na 7 ron den de volgende eindstand be reikt; 1. Martinus 1 13 punten, 2. Woudhoek 12 punten, 3. Dr. v.d. Kuy 8 punten, 4. Marti nus 2 7 punten, 5. Erasmus 1 5 punten, 6. Kon. Juliana 5 punten, 7. Prins Claus 4 pun ten, 8 Erasmus 2 2 punten. Het eerste team van de St. Martinusschool, n.l. Tjeerd Poot, Johan Krohne, Johan de Jong, Peter Berkyens en Bart Petit, heeft zich rechtstreeks geplaatst voor de finale van het district Rotterdam op za terdag 14 maart. De Woud- hoekschool en de Dr. v.d. Kuyschool kunnen eventueel ook in die finale komen, maar dan moeten ze eerst door een „herkansingsronde" op woens dag 11 maart heen komen. gelukkige moment. In een klassieke partij kwam Boerrig- ter in het nadeel, moest een vreemde, kunstmatige stelling accepteren maar kon ten koste van 2 schijven nog op dam ko men. De overblijvende 5 om 3 stand was nog wel remise maar in tijdnood verloor Boer- rigter en het was weer gelijk: 9-9. Aan bord 1 was Piet Basti- aanse nog druk bezig remise te maken tegen Fred Passchier. In een klassieke partij over speelde Piet zijn tegenstander volledig, doch deze wist on danks de nadelige posite waar in hij was terecht gekomen, toch een grote afwikkeling te nemen waarna Bastiaanse de partij nog remise moest zien te maken wat gelukkig lukte. De eindstand 10-10 was hiermee na bijna 6 uur spelen een feit. Junioren In de laatste ronde van de fi nale van Nederland voor club viertallen bij de junioren ver sloeg het viertal van Schiedam het team van EDC uit Ensche de vrij moeizaam met 5-3. EDC was met slechts 3 spelers verschenen. Mathieu Smit won hierdoor zonder te spelen en bereikte een persoonlijke score van 12 uit 7. Edwin de Jager won vlot en Schiedam stond met 4-0 voor. Ronald van Dijk leed zijn eerste ne derlaag na 6 remises en de Schiedamse voorsprong was nog maar 4-2. Erik Geldof zorgde voor de overwinning door een remise, waar hij wel voor heeft moeten dammen; zijn tegenstander wist niet van wijken en gaf goed partij: re mise was voor beide spelers een verdiende uitslag en de Schiedamse overwinning was met 5-3 een feit. Kampioen van Nederland werd het team van De Eendracht uit Tholen met 14 uit 7. Schiedam werd derde met 8 uit 7, een mooi re sultaat. Titelstrijd In verband met deze beide wedstrijden was voor het kampioenschap van Schie dam een inhaalronde vastge steld. In de hoofdklasse ver sloeg Ron Heusdens Dirk van Schaik. Peter Lansber gen en Tiny Mous bereikten remise en de partij tussen Rob van Eijk en Piet Basti aanse werd afgebroken in een stelling die voor Van Eijk zeer voordelig is. Bij goed tegenspel van Basti aanse lijkt er niet meer dan remise in te zitten voor Van Eijk. Ron Heusdens en Piet Bastiaanse leiden met 5 uit 3, Tiny Mous heeft 5 uit 4. In de eerste klasse werd de par tij tussen Jan Luiten en Bart Quist gespeeld: remise. Mathieu Smit leidt met 7 uit 4, met 6 uit 4 voleen Joop SCHIEDAM Als onder deel van het Schiedamse indoor tennis en badmin- ton-kampioenschap in Ke- thelhage was er zaterdag een demonstratie rolstoel tennis. Chantal van Die rendonck uit Pijnacker en Monique van de Bosch uit Sint Oedenrode lieten zien wat er allemaal mogelijk was op tennisgebied in een rolstoel. De regels voor deze nieuwe tak van tennis zijn op enkele pun ten aangepast, zo mag de bal tweemaal stuiten. De demonstratie was bedoeld om de tennismogelijkheden in een rolstoel te laten zien. Ruim tachtig mensen keken met veel bewondering naar de ver richtingen van de twee gehan dicapte sporters. Slechts weini gen hadden verwacht dat het spel nog zo aantrekkelijk kon zijn. De Schiedamse tennisver eniging TSN biedt dit seizoen de mogelijkheid aan rolstoel- gangers om te komen tennis sen. Op dit moment hebben zich al acht mensen aange meld. De Schiedamse kampioen schappen worden aanstaan de zaterdag afgerond, 's A- vonds om negen uur zal wet houder Hafkamp de prijzen aan de winnaars uitreiken. SCHIEDAM Het Edukatief Centrum voor Volwassenen or ganiseert in samenwerking met de werkgroep buitenlandse vrouwen in de maanden april en mei een fietscursus voor buitenlandse vrouwen. Deze cursus zal bestaan uit 6 bijeenkomsten van IV2 uur. In deze cursus wordt de vrouwen de basisvaardigheden voor het fietsen geleerd. Daarnaast krij gen de vrouwen ook verkeers- lessen. Omdat deze cursus nogal ar beidsintensief is, is het ECV op zoek naar (vrouwelijke) hulp krachten. Voor de vrijwillig sters wordt aan het begin van de cursus een informatiebijeen komst georganiseerd. Deze bij eenkomst is op donderdag 26 maart om 14.00 uur in het vrouwencentrum Barrika. Aanmelden kan bij: Edukatief Centrum voor Volwassenen, Stadhouderslaan 30, 3116 HP Schiedam, tel. 4261511, vragen naar Coby de Reus op dinsdag van 10.00-17.00 uur, woensdag van 13.30-17.30 uur en donder dag van 10.00-17.00 uur. De wedstrijd van zaterdag ver liep als volgt: Dirk van Schaik opende al heel vroeg de score; hij bood remise aan wat door Arts werd geaccepteerd: 1-1. Rob van Eijk raakte in een van der Schalk, Theo Vrij land en Jan Luiten. In de tweede klasse won Harm Ruiter van Hans de Buck, Jan Lucassen versloeg Imro Bhag- goe en Leo Meloni was te sterk voor Gaston van Houwe- lingen. Jan Lucassen leidt met 9 uit 5, Harm Ruiter heeft 6 uit 3, Leo Meloni staat op 6 uit 4. Bij de jeugd waren de over winning van Bram van der Leije op Miranda Hueting en de eerste overwinning van Nellie van der Lee de belang rijkste wapenfeiten. De stand na 7 ronden: Bram van der Leije 7-13, Miranda Hueting en Patrick Bruinsel 7-10. Men- no Rietveld heeft 9 uit 7, Djino van Russel 7 uit 6, Peter van Winterswijk heeft 5 uit 7. On deraan vinden we Hans Hom mel, Roberto van Russel, Regi- na van der Leije en Nellie van der Lee. achter gestaan te hebben een punt. Wat dat betreft petje af voor Spirit. Wat wel opviel was dat als ik zelf opkwam er bij Spirit wat verwarring ont stond voor wie me zou gaan verdedigen". Was het een terechte punten- deling? „Elke uitslag is op een bepaal de manier terecht. Als er van- tevoren was gezegd uit te kij ken voor onnodige strafcor- ners en je krijgt er dan toch zoveel tegen dan doe je het niet goed. Dan is het terecht dat Spirit er vier inschiet, want ze hebben gewoon een hele goede corner. Ik denk al-' leen dat wij sterker waren op het eerste kwartier na. Wij hadden best een overwinning verdiend, maar dan moet je al leen één doelpunt meer maken dan de tegenpartij en dat heb ben we niet gedaan. Het was gelukkig wel een erg leuke en spektakulaire wedstrijd". Wat heeft deze uitslag voor gevolgen voor jullie positie op de ranglijst? „Hoewel de concurrenten heb ben gewonnen. Verandert er in principe niet zoveel; er kun nen nog steeds vier ploegen degraderen. Alleen we zakken waarschijnlijk een plaats op de ranglijst, het blijft allemaal erg dicht bijelkaar zitten. Maar ten opzichte van het begin van het seizoen hebben we nu twee punten meer dan in september met hetzelfde programma. We doen het dus al beter". Als we kijken naar het ein de van het seizoen, hoe ein digen jullie dan? „Als we zo doorgaan zoals we nu spelen dan zal handhaven geen enkel probleem zijn. We eindigen dan tussen nummer vijf en acht. Dan heb je plicht gedaan voor het eerste seizoen in de eerste klasse. Gezien het spel van zondag moet het luk ken". SCHIEDAM De hockeywedstrijd tussen de heren Spirit en Asvion eindigde zondag in een 4-4 gelijkspel. Ondanks dit gelijke spel was er toch een winnaar; het publiek. Dat was massaal naar het Spiritveld gekomen om te genieten van deze onvervalste Schiedamse hoc- keyderby. Het kon genieten van maar liefst acht doel punten, een spannend score-verloop en een spektaku laire wedstrijd. Met Asvion's laatste man Ronald Jacobs kijken we terug op deze enerverende verlopen hockey wedstrijd. Vertel eens in het kort hoe de wedstrijd verlopen is? „We begonnen rustig om de wedstrijd onder controle te krijgen. Hierdoor kwam Spirit eigenlijk makkelijk in de wed strijd, zonder dat het gevaar lijk werd. Ze kregen op een gegeven moment toch twee strafcorners en iedereen weet dat dat het gevaarlijkste wa pen van Spirit is. De eerste ging er niet in, maar de twee de werd in tweede instanties wel ingetikt. Dit gebeurde na ongeveer een kwartier spelen. Noodgedwongen schakelden we toen over op een aanval lender spel, wat ons duidelijk beter afging. Vanaf dat moment hadden we de wedstrijd eigenlijk onder controle en hebben die niet meer uit handen gegeven. We gingen ons eigen spel spelen door fel op de bal te jagen en de spitsen dieper in de voor hoede te laten spelen. We zet ten Spirit helemaal vast en kwamen driemaal op voor sprong. Maar we kregen in de slotfase door drie verschikke- lijke domme acties even zoveel corners tegen. Op zo'n manier geef je de punten wel erg ge makkelijk weg. Ondanks dat we zowel vantevoren als in de rust door onze coach daarvoor waren gewaarschuwd". Wat was jouw aandeel in deze wedstrijd? „Ik heb deze wedstrijd laatste man gespeeld. De opdracht voor mij was om zoveel moge lijk op te schuiven naar het middenveld als extra aanspeel- spunt. Om daarvandaan met lange ballen het spel open te breken naar de flanken. Dat is vaak gebeurd, omdat Spirit aanvallend niet zo gevaarlijk was en het bij ons achterin goed dicht zat. Ik heb zoveel mogelijk geprobeerd de spitsen aan de zijkanten te bereiken. Bij de tweede strafcorner van Frans Hengst stopte ik de bal, maar kreeg hem alleen niet onder controle zodat de bal erin tweede instantie wel in ging. Dat was niet zo positief maar daarnaast schoot ik wel 1-1, via een strafcorner. En stond ik aan de basis van onze tweede goal door Mark Lo mans". Opvallend was dat jij als enige met een maillot speel de. Waarom? „Als je achterin speelt, sta je toch wat meer stil. Ik heb voor de winterstop een longontste king opgelopen, waar ik nog niet geheel hersteld van ben. Dus ik zag het niet zo zitten om in de kou en regen in mijn korte broek te spelen. Op deze manier heb ik dat opgelost en dat is me zeer goed bevallen. Ik heb het gewoon niet graag koud en zou veel liever bij 25 graden spelen". Wat voor indruk maakte Spirit op jouw? „Ik vond ze minde^ goed dan bij ons thuis. Het is altijd een ploeg die blijft knokken, maar ze misten zondag twee spelers, Feike Cats en Jan-Willem van de Kamp, daardoor ook aan kwaliteit. Dat bleek verder omdat we drie velddoelpunten maakten, terwijl zij geen echte scoringskans hebben gehad. Toch pakken ze na drie keer SCHIEDAM Het Schiedamse damtiental speelde in de laatste ronde van de landelijke competitie van de KNDB gelijk (10-10) tegen Philips uit Eindhoven. Door dit resultaat eindigde Schiedam op een vierde plaats in de eerste klasse A. TDV uit Tilburg werd kampioen en promoveert naar de hoofdklasse. Purmerend en RDG 2 degraderen. Schiedam heeft met deze vierde plaats een redelijk seizoen achter de rug met veel spannende wedstrijden. Aan het van tevoren gestelde uitgangs punt om niet te degraderen is ruimschoots voldaan. Het uitgangspunt voor volgend jaar zal „promoveren" worden. flankspelpartij een schijf ach ter en verloor kansloos en dat bracht de stand op 1-3. Sjaak Prins won door een mooie combinatie in een klassiekach- tige stand en op deze 3-3 stand verloor Wim Vrijland van P. Lacroix: in een rommelige flankspelpartij met veel open gaten en losse schijven kon Lacroix door sterk positiespel een schijf en vervolgens de partij winnen: 3-5. Thijs Huys kwam in een halve-hekstel- ling terecht maar kon in een vlakke partij remise maken: 4- 6. Tiny Mous bracht de partij en weer op gelijke voetdoor een mooie overwinning op P. Arts; Tiny koos voor een cen trum-opstelling, zijn tegen stander probeerde een omsin geling van het centrum maar kreeg geforceerd een dam te gen. Tiny liet hem vervolgens ook op dam komen maar had inmiddels een vangstelling op gebouwd en won fraai: 6-6. Tiny Mous bereikte hiermee een score van 11 uit 9, een sco re die alleen door die van Ro nald van Egmond wordt over troffen. Jelle Groeneveld kwam weer tot remise en kwam daarmee op 8 uit 8: 8 remises! Jelle had deze keer misschien wel kunnen win nen: hij heeft de gehele partij voordeel gehad maar bood re mise aan op een moment dat tegenstander Van Bommel in grote moeilijkheden vejrkeer- de: hij moest gaan offeren waardoor Groeneveld op dam had kunnen komen. Een dam die even later 2 schijven van de tegenstander had kunnen belagen, waarna Groeneveld wel gewonnen zou hebben; zo ver kwam het allemaal niet: Van Bommel accepteerde gre tig de remise en kon opgelucht ademhalen: 7-7. Ronald van Egmond speelde een klassieke partij, trachtte winst te force ren; tegenstander J. Hottinga, die altijd zeer snel speelt, raakte er nerveus van en zag Van Egmond op dam komen waarna deze Hottinga de kluts kwijt raakte en remise over zag: winst voor Ronald van Egmond die hiermee op 14 uit 9 kwam, heel goed. Voor het eerst in de wedstrijd stond Schiedam voor: 9-7. Paul Boer- rigter leed de enige nederlaag van deze competitie op dit on- zacfit en rnitó geeft glanzend; (wWcacM^ en goed Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags van 09.00 tot 12.00 uur. SCHIEDAM Broersvest 33c, tel.: 010 - 4269029 Ook vestigingen in Den Haag - Leiden Rotterdam - Delft - Naaldwijk en 's-Gravenzande Hockeyrivalen delen de punten Stadsblad Chantal van Dierendonck liet zien wat er met rolstoeltennis mogelijk was. Mark Lomans (met haarband) soleert door de Spirit-verdediging op weg naar 1-2. Peter Paul van Bekkum maakt het derde Asvion doelpunt. Vlaardingen Hoogstr. 159 telefoon 010- 434 31 81 Schiedam Lange Kerkstr. 17 telefoon 010- 426 82 89 Het was druk op de inhaalavond voor het Schiedamse damkampioenschap.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 13