Foor aktieve sport of passievere vrije tijd p Sporten op 'n Boris Spiegelend glas in zonnebril Ai Gol Iden girls en boxer 1 boys Eerst smeren dan zonnen Boxer als 'n voddebaal Koffer met sleden de trappen op Veel gezien: Badmode 1987: Veel golf Slim "Nt ék Laatste nieuwtjes Nieuwtjes Suncare Glitter I'7 RT MODF MAAND Sportmode heeft twee gezichten Multifuntioneel. Als je één woord konstant ziet opdui ken bij kleding, die met sport te ma ken heeft, is het wel deze kreet. Veel, dat voor sport wordt gekocht is ge schikt voor 'dubbel gebruik' om dat multifuntionele maar even een andere draai te geven. Over de hele linie kom je het tegen. Polo's voor het tenissen draag je ook buiten de baan. Shorts: je hoeft geen bal aan te raken om er voor de vakan tie, de tuin of zelfs voor school een te kopen. Trainingspakken? Is een ach terhaald begrip. Je zegt 'activitypak' en je trekt het aan voor, na of helemaal niet bij 't sporten. Sweaters, bermu da's, jacks... het loopt zo door elkaar heen, dat je van actieve sportmode en de soms iets passievere vrijetijdskle- ding kunt spreken. Toch is er sportmode, die zich daar van onderscheidt. Hierbij gaat het dan vaak om nieuwe, technisch hoogwaardig ont wikkelde materialen, die juist voor sporten ideaal zijn. Tactel is bijvoor beeld zo'n garen. Of neem tennisrokjes, die trek je meest al alleen maar aan als je een bal gaat slaan. Daarmee wordt ook een (een klein beetje) een trend gezet. Klassiek wit weer terug naar de tennisbaan breekt aarzelend door, maar de meeste sportmerken mikken toch op funktie, comfort en dat onmisbare stuk mode. Dit vooral door kleur. Rose, lavendel, 0 Om de watersport in te bedrijven (want het 'ocean' jack van Tenson kan tegen veel stoten) maar eveneens voor school, vrije tijd of 't werk. Het is er ook in andere nautische kleuren: marine en rood. Sportschoenen gaan voor een deel te rug naar hun oorsprong: velden, banen en zalen. Van straatschoen toch weer grotendeels sportschoen dus, zo schre ven we al in deze 'Maart Mode Maand'. Uit het zeer grote aanbod van al even zoveel merken kozen we voor deze pagi na de in de tennissfeer de velen aan sprekende naam van Boris Becker via de Mid-tennisschoen van Puma. Er zit een extra ondersteunde enkelband aan deze leren schoen, terwijl de losse inleg zool zich naar de voet vormt. Schok- demping - eigen aart de meeste sport schoenen - noemen we toch ook nog maar even. De intensieve tennisspeler kan het oog laten vallen op een nieuw model van Ru- canor (Top Skill), een solide, duurzame en steungevende schoen met speciale kuipkonstruktie voor de betere grip. Met zoveel linnen schoenen in allerlei kleuren en motieven in de gewone mode, zit men met voordeliger gympen in de sportieve modehoek. De nieuwe van Rucanor voor de inten sieve tennisser. wmr. méi 0 Voor sport en vrije tijd zijn er 'activity' pakken, zoals ze tegenwoordig heten. Dit is er een van Cruyff, die dit seizoen 'n aan twee kanten te dragen jack brengt, met een knipoog naar sport en naar mode. 0 Eiiesse doorbreekt het vaak wat klas sieke beeld op de golfcourse met een gedurfde V-hals trui in katoen en een opdruk, die er niet om liegt. mint, aqua, lila, en lemon spelen voor haar hoofdrollen bij het tennis-wit. Voor de man blijven blauwtinten het altijd goed doen. Geel, vooral veel groen, wat grijs en rood zetten voor hem kleurac centen neer. Verder blijkt de in opkomst zijnde golf- sport een dankbare invalshoek voor alle mogelijke sportkleding. Dit met emble men en prints, maar zelfs voor een heel 'pakket'. Want dat zie je ook steeds meer. Een basis-aankoop, waar je van alles bij kunt kiezen om zo in dezelfde stijl een garderobe op te bouwen. Ook prima voor de vakantie natuurlijk. Mer ken van naam, zoals Ellesse, brengen zelfs korte rokjes en polo's in zo'n golfs- feer, Lacoste kombineert golfruitbroe- ken met polo's in een van de ruitkleu- ren. Maar ook het veel gekozen Neder landse Robey gaat voor een van zijn thema's niet om die golfsport heen. Andere prints en opdrukken kunnen ui teraard ook. Head durft met een ca mouflagemotief, Quicksilver met een 'warprint'. Dat's oorlog dus. Kappa knalt er in met kleur naast een vrij rustige be lijning, komplete tropische voorstelling zie je op zomerse (strand)kleren. Een Hollands merk, zoals Cruyff, kijkt heel slim twee kanten uit met een aan twee zijden te dragen jack. Met de ene kant buiten heb je een uitgesproken trainings- of joggingpak aan, met de an- 0 In Holland ontworpen, maar met internationale allure: Robey. Met voor haar bij tennis geen short, geen rok, maar een broekrok in vlugge krinkelstof. Handig is de verstelbare tailleband bij deze kreukkatoenen tennis (en vakantie) outfit. Bij de effen witte broekrok kan een wit katoenen shirt met space motief in pastel turkoois. Zijn kleuren zijn grijs en geel in het witte shirt met ook zo'n space dessin. Daarbij een gemakkelijke kreukkatoenen short in dezelfde tint lemon-geel (Styling Boy Bakker, foto Ed Dewaerheyt). Licht spiegelende glazen, waarachter toch de ogen te zien blijven, springen er seizoen '87 duidelijk uit bij tal van zon nebrillen. Spiegelen, prima, maar niet zo, dat niemand je meer kan aankijken als je een zonnebril draagt. In kleur oplopende glazen, dégrade is er de naam voor, worden ook veel toege past. Zijn bij de normale brilmode de montu ren doorsnee genomen klein, zonnebril len mogen best wat groter. Duurderde exemplaren gaan we ook niet uit de weg, zo blijkt steeds meer. Een 'bazarbril' hoeft voor velen niet, omdat juist een zonnebril voor modebe wuste mensen een wezenlijk onderdeel van de outfit vormt. De zonnebril mode is zonder meer internationaal geworden en speelt zelfs een rol bij het 'bouwen' aan je image. Daar haakt bijvoorbeeld het bekende RayBan op in, door zonne brillen te brengen in de 'ouderwets' dure, massieve kwaliteit, half gespiegeld en in twee in bicolour (twee metaalkleu ren). Porsche, ook een dijk van een naam, zoekt het nu (ook) in verwisselba re voorstukken inplaats van alleen ver wisselbare glazen. Haute Couture mer ken in de mode laten zich ook niet on betuigd. Wat er echter ook aangeschaft wordt: altijd letten op optisch geslepen (kunst stof) glazen! Zeker nu we weten hoe schadelijk UV-stralen voor de ogen kun nen zijn. .,1W\VW,V, Voor het eerst in Nederland: zonnebrillen van Nina Ricci. Ze zijn licht, niet oxyda- tie-gevoelig, hebben optisch geslepen glazen en... de initialen van deze befaamde ontwerper. dere zijde in gekreukt nylon draag je mode. Zelfs tot in de nachtkledingsektor draait het om dat multifunktionele. Je koopt een tweedelige broderie nacht set en gebruikt dat broderie anglaise topje gewoon onder een openvallende bloes of een (denim) blouson. Slaapt in een big shirt of je loopt (in dat zelfde ding) met een short erbij op de boule vard. Of schiet het thuis aan en dat geldt voor hem, zowel als haar. Mode voor sport en vrije tijd dus en omdat slapen ook een vorm van 'vrije tijds be steding' is gaan we dag en nacht multi- funktioneel gekleed door het leven van nu... Zet maar een zonnebril op deze zomer aan de eigen en buitenlandse stranden. Want 't schittert bij 't leven. Goud, zilver, brons en andere metaal kleuren omhullen via badpak of bikini Boris Becker spreekt ook aan de voet een woordje mee via Puma. 0 'n Bruine body, nog steeds een be langrijk vakantie-ideaal (Foto Lancas ter) Smeren moet. Onder de zon zitters zijn daar (bijna) allemaal van doordrongen. Anders worden verbranding, uitdroging en een verouderde huid je deel. Om dat allemaal tegen te gaan is er heel veel uitgedokterd, dus te koop. Ook voor mensen, die niet bruin willen wor den of gewoon niet tegen de zon kun nen. Het zijn met name de zonnefilters met de in cijfers uitgedrukte bescher- mingsfaktor, die daar stevig bij helpen. Een gouden algemene regel is bij de eerste zonnestralen met een hoge factor (6-8) te beginnen, om de twee uur in te smeren om daarna voor een lagere fac tor (2-5) te kiezen. Aangebronsde hui den kunnen dan de overstap nemen naar olie. Hiermee zijn we meteen op een Lancas ter-nieuwtje beland: olie via een makke lijke spray met beschermingsfaktor 2. Ambre Solaire beet daar vorig jaar al het spit mee af, de 'huile solaire' van Lancaster zorgt voor een intensieve, snelle bruining. Nieuw van dit merk is trouwens ook een masker voor na de zon, dat het vochtverlies weer aanvult en verkoelt. Trouwens: een after sun of Aan deze voorjaars-modebijlage van 'UW THUISKRANT', met een totaal oplage van meer dan anderhalf miljoen exemplaren, werkten mee: Ank Hovingh-Krayo (redaktie) en Aad van der Kruk (opmaakredatie), de foto's werden gemaakt door de fotoredaktie van 'UW THUISKRANT e.a. apres soleil, hoe je het maar zeggen wilt, is na ieder zonnebad gewoon een must. Bijna alle zonnebrand merken brengen ze dan ook. Nog een nieuwtje uit het (brede aanbod) van de zonnebrandmiddelen is bij Gol den Beauty van Helena Rubinstein een 'weekend bronzer'. Tijdens enkele spaarse uurtjes buitenlucht of een week endje weg, bereikt men een maximum aan bruin worden in een minimum aan tijd. Van hetzelfde merk plezierig nieuws voor mensen, die met een rossige of overgevoelige huid niet in de zon kon den zitten zonder een 'sunblocker'. Lek ker veilig, maar je bleef zo blank als een lelie. Sun Security Cream maakt ook die hui den veilig bruin, dankzij beschermings faktor 10 en o.m. 'premelaline'. Amando Noir fans onder de heren kun nen nu hun komplete eigen Amando zonnelijn kiezen, waarbij onder het be grip 'suncare' vijf produkten worden ge bracht. Er zit ook een haar gel bij voor makkelijk stylen in de zon en voorko ming van beschadiging door uitdroging. Grapje: 'sun specs', ofwel twee aan el kaar vast zittende oog beschermings- doppen. Ander zomer-zonnegrapje tot slot is Sun Glamour van Piz Buin. Dat is een gel, die op de bruine huid kleine glittertjes achter laat. Overdag in de zon en 's avonds in de disco glitteren via je zon nebrandmiddel om je een glamour girl te voelen. Y 0 Glans en glitter, Hoog op- en laag uit gesneden: een van dè modebadpakken dit seizoen (Triumph International). het lichaam als een tweede huid. Er staan gouden meisjes in de startblokken om glansrijk van zon en zee te genieten. Glamour en glitter - en dat voor min stens zestig procent in een badpak - doen lijven met 'amper wat aan' verble ken. Iets minder goud-op-snee, maar met glans is ook een prima gegeven. Wat tevens gezegd kan worden van een heel ander badpak- en bikinigebeuren: denim. De jeansrage is ook aan de bad- mode niet voorbij gegaan en het idigo- blauw wordt behoorlijk opgepakt. Staat jong en leuk. Dessins kunnen ook zonder meer de blikvangers zijn. Exotische oorden, zoals Afrika, India en Mexico waren de (grote) inspiratiebronnen voor wilde dieren- prints of romantische bloemdessins. Strepen, houdt die ook maar in de ga ten. Voor hem zijn de boxer- of surfshorts dé zwembroeken. Alleen voor 't snelle zwemwerk zie je de straksluitende zwemslips nog wel, die wijde pijpen mo dellen in alle mogelijke bonte dessins maken het zonder meer. Hoe jonger hoe wilder, hoe meer buikerig, hoe rustiger. Voor wie de vraagbikini of badpak een twijfelgeval is moet weten, dat het bad pak zondere meer voor ligt. En een steeds groter plaats gaat innemen. Biki ni's kunnen (nog steeds) minimaal zijn, mode zijn de behoorlijk royaal uitgeval len broekjes met de ook al niet kleine tops. Heel wat fabrikanten maken er plezieri ge sets bij (bloes, bermuda, pantalon) waardoor het gewicht in de vakantiekof fer een stuk lichter wordt en het zomer se totaalplaatje rond is. 0 De jungle op het blote iijf (Triumph). 0 De zorgeloos vrolijke vakantie kombi- natie van Tweka. V- 0 Supersonic is de vlugge naam van Ro- denstocks vrij exclusieve zonnebril-lijn, waarbij vooral de metallic kleuren van de hoge neusbrug en de zijaanzet opval len. Plus de 'luchtgleuf' boven de ogen. 0 Licht gespiegeld is het dit seizoen, wit blijft aktueel. (Rodenstock). 0 Een leuke boxer met voor elke pijp voor en achter een andere kleur (links), een wilder dessin voor haar en een gekke rag tag broek voor de koptelefonist (Bon Gior- no). Een voddebaal aan. Proberen ze thuis de kaken voor op el kaar te houden, maar jij voelt je er hap py mee. Een afgedragen, kapotte, maar hoogst persoonlijk met je twee eigen lin kerhanden verstelde short. Bon Giorno zag dat helemaal voor zich en geeft je een rechterhand via een rag tag broek. Want zo heet'ie en rag tag betekent zoals als haveloos, vodderig. Je begint met een rag tag short, waar alleen dat gekke zakje op zit (toch wel handig voor los geld en creditcards) om er in de loop van de zomer een 'kreatie' naar eigen inzicht van te maken met lap jes, frutsels of noem maar op. Voor hem en haar. En er zit nog een wedstrijd aan vast ook. 0 Je begint met een boxer, waarop al leen een zakje voor je geld of je credit cards zit om zo met je voddebaal te kunnen eindigen (Bon Giorno). i Brons voor beiden uit de zomercollec tie van Marielle Bolier. Al schijnen vrouwen in biologisch op zicht tot het sterke geslacht te behoren, zo is nog niet zo gek lang geleden bij een Amerikaans onderzoek boven ko men drijven: sjouwen gaat mannen meestal beter af. Daarom hebben we voor deze vrouwen pagina in 'UW THUISKRANT' eens spe ciaal op dit facet gelet als het gaat om reizen met bagage bij je. Lichtgewicht koffers met treklussen en op wielen zijn er al heel wat jaren. Zo'n weinig wegende is er nu ook met een soort sleden er onder. Want bij het 'ne men' van een trap op stations, vliegvel den en je vakantie-onderdak, helpen wielen je niet veel. Door die twee ijzer- sterke kunststof sleden onder de koffer, kun je die gewoon achter je aan of naast je een trap optrekken. Dit (uiteraard) zonder beschadigiging van de koffer. We zagen het bij DelSey, er zijn vier (koffer)maten in en eveneens vier kleu ren. Marine, middengrijs, mosgroen en zwart. Prijsdindruk: 299,- voor het 75 cm model.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 13