$0" i Nieuwe Precariorechten moeten 50.000 gulden per jaar meer opbrengen Schiedam-stempel géén 1 april grap In't kort Terraswoningen in Woudho Bouman RANDSTAD EDITIES L Stadsblad I Casa Hoogstraat 120 Foutparkeerders aan Parkweg krijgen bon Jongerensoos geen haalbare kaart meer Irenesoos programma ïoo Lederen Bankstellen bij Bouman Nutsbedrijven vertroetelen oudgedienden Scyedam" over baarden en scheermessen Theater haalt jeugd in huis Japanse sfeer in Passage Theater Suttorp's Superbingo ópbrengst f 60.000 Ontspanning doet UVG goed wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND WOENSDAG 1 APRIL 1987 NR. 27 39e JAARGANG kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 SCHIEDAM Het vlaggen op 30 april zou trouwe fans van het vorstenhuis wel eens lelijk op kunnen breken. Officieel heeft de gemeente het recht belas ting te heffen op ieder voorwerp dat over openbare grond héén uitsteekt. Nu zal dat in Schiedam niet direkt zo'n vaart lopen. Plaatselijke koningsgezin- den kunnen straks met een gerust hart de oranje wimpel buitenhagen, zonder dat ze meteen hun por- temonnaie hoeven te trekken. Toch moeten de zoge naamde precario-rechten volgens de gemeentebe groting '86/'90 per jaar 50.000 gulden méér in het laatje brengen dan vroeger. Plechtig beloofde het college tijdens de bespreking van het financiële huishoudboekje, dat dat niet in een „markiezen- jacht" zou ontaarden. Het extra geld moest voorna melijk uit de beurs van de ondernemers komen. Evengoed kunnen particulieren - zeker nu de tijd weer rijp is voor zonwering - goed merken, dat de buikriem op het stadhuis wordt aangehaald. Alleraardigst Fabeltje Lois-reclame UW AUTO WEER ALS NIEUW, OP TIJD AFGELEVERD EN NIET DUURDER DAN AFGESPROKEN. EN ALS 'T EEN FORSE SCHADE IS RIJDT U GRATIS IN N LEENAUTO VAN WCC,WIE ANDERS. 010-4260199. Schiedam Snow-wash spijkerbroeken vanaf 59.90 Cars spijkerbroeken (gebleekt, strak) vanaf 79.90 nu 49.90 Deze week: ALLE ZOMERJACKS 10.- KORTING Als de zon weer pal op de flats aan de 's Gravelandseweg schijnt dan zijn de markiezen en luifels een aardige bron van inkomsten voor de gemeente. oplage 39.135 SCHIEDAM Het is misschien voor een handjevol Schiedammers écht schokkend nieuws, maar zal ve len in ieder geval met weemoed vervullen: De In stuif is niet meer. Vlak voor haar 33ste verjaardag, op vijf april aan staande, is het zondagavond-toevluchtsoord van ge neraties jongeren failliet. In de goeie tijd werd iedere stadgenoot - bij het be reiken van de eerbiedwaardige leeftijd van 16 jaar - gewoon automatisch lid van deze sociëteit. Een fees telijker manier om het weekend af te sluiten, was er tenslotte in de wijde omtrek bijna niet te vinden. Grote DJ's als Martin Green zetten in Zaal Irene op de Nieuwe Haven, de vaste verzamelplek, hun eerse wankele schreden op het pad van de roem. Veelbelo vend jong talent stond letterlijk in de rij om ook een keertje te mogen plaatsnemen achter de professione le draaitafels, waar de club berucht om was. Bemoeizucht T.V. DEFEKT? RADIO ABA Vidoospecialisten Het fenomeen 1 Peter Roeling 'W' wor Volop keuze in kleuren en designs in onze speciale Japanse Leerstudio! MM Geen markiezenjacht in Schiedam" 's Gravelandseweg - bewoon ster mevrouw E. Kok, wilde na haar pensionering eens vol op van haar balcon gaan ge nieten. Heel optimistisch liet ze daarom vorige maand uit voorzorg een zonnescherm plaatsen, dat natuurlijk nog in geklapt tegen de gevel hing. Wie schetst haar verbazing, toen er een paar dagen later al een gemeentelijk schrijven in de bus lag. „Het zal wel niet zo bedoeld zijn, maar ik vond het gewoon een soort dreigbrief," vertelt de Schiedamse nog verontwaardigd. „Ik wist niet eens, dat ik dat scherm op moest geven bij het stadskan toor. Krijg ik ineens bericht, dat ik binnen veertien dagen een omschrijving van het ob ject én de datum waarop het geplaatst is, moet opsturen. Anders zou de gemeente het op mijn kosten mogen verwij deren. Het scherm komt nota bene uitgeklapt niet verder dan 30 centimeter over het hekwerk heen." Het steekt mevrouw Kok vooral, dat ze eigenlijk dubbe lop precario-rechten moet gaan betalen: „De eigenaar van het flatblok, de ABP, be taalt uiteraard belasting over de brede luifel die boven de winkelgalerij op de begane grond hangt. Dat wordt door berekend in de servicekosten. Mijn scherm blijft zeker an derhalve meter binnen die lui fel en hangt dus in ween bo ven al „gehuurde" grond. Het gaat me dan ook meer om het principe, dan om het bedrag op zich." Op de afdeling financiële za ken van het stadkantoor werd mevrouw Kok, heel vriende lijk te woord gestaan. Toch is ze niet echt tevreden gesteld. „Het was een alleraardigste meneer daar niet van. Maar die regelingen gaan me nog steeds boven mijn pet. Wat moet het niet kosten om zon neschermpjes op te sporen. Dan vraag je je toch af: ben ik nou gek, of zij?" Een woordvoerder van de af deling financieën noemt het een fabeltje, dat er ineens voor veel geld scherper gecontro leerd zou worden. „We hebben alleen de mogelijkheid om ge richter beter te zijn dan de au tomatisering. Net als vroeger controleert één full-time me dewerker in de buitendienst of de hondenbelasting en de pre cariorechten zijn betaald. Al léén is nu overzichtelijk per straat in kaart gebracht, waar een zonnescherm, vlaggemast of ander voorwerp buiten még hangen. We kunnen dus in één oogopslag zien of er iets is bijgekomen en sturen dan ge lijk een aangifteformulier op". Alleen de ANWB, de PTT en LID FOCWA Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenessestraat 15. Schiedam SCHIEDAM Het post kantoor Schiedam neemt op één april een speciaal stempel in gebruik, waarin - naast de gebruikelijke plaatsnaamaanduiding en datum - een gestileerde af beelding is opgenomen van het stadhuis. Dit stempel zal worden gebruikt aan het filatelieloket, dat iede- "e derde woensdag van de maand van 16.00 tot 18.00 uur is opengesteld in het hoofdkantoor aan de Lan ge Nieuwstraat. Op verzoek en onder be paalde voorwaarden kan het stempel (bijv. als een vorm van Schiedam-pro- motie) ook worden ge bruikt op gewone corres pondentie. Inlichtingen hieromtrent kunnen worden ingewonnen bij de afdeling Postzaken van het postkantoor. Bij gelegenheid van de verschijning van het nieu we stempel wordt door de Filatelistische Dier^st een speciale Stedekaart in om loop gebracht waarop - in kleur - het motief van het stempel is weergegeven, voorzien van een korte tekst die de afbeelding toe licht. Deze kaart is voor een bedrag van 2,75 van af 1 april op het Schiedam se hoofdpostkantoor ver krijgbaar. Bestellen is ook mogelijk op alle bijkanto ren. Deze Stedekaart vormt een onderdeel van een reeks van circa 220 Nederlandse steden. De uitgifte is in het najaar 1986 gestart en wordt in de komende jaren geleidelijk voltooid. Om te benadrukken dat het hier geen 1 april-grap betreft zal het stempel ook van 2 t/m 4 april desge wenst op alle gewone uit gaande correspondentie worden afgedrukt. Het Schiedamse publiek dient de desbetreffende brieven en kaarten hiertoe aan het loket van de Schiedamse postkantoren N aan te bie den. de RET zijn volgens de woord voerder vrijgesteld van preca- rio- rechten: Als er voor weg- wijzerborden en brievenbus sen betaald moest worden, dan bleven die instellingen gewoon weg uit de stad. Wél is het zo, dat we, binnen de regels, zo soepel mogelijk werken. Bloembakken bijvoorbeeld verfraaiien het stadsschoon. Daar wordt snel een vergun ning voor afgegeven. Voor wasrekken geldt een ander verhaal. Het is een feit, dat we daar niet naar kijken. Niet omdat ze zo mooi zijn, maar omdat het onbegonnen werk is. En uiteraard hoeft iemand, die voor onze vorstin de vlag uithangt niet te betalen. Maar als er in plaats van het rood/ wit/blauw een Lois-reclame opstaat dan kost dat wél geld". Veel klachten heeft de afde ling financiën nog niet gehad. Dat is, zegt haar woordvoeder, te danken aan de nieuwe no ta's: „De mensen krijgen nu behalve het aanslagbiljet en een acceptgiro óók een bijslui ter toegestuurd. Daarop staat alles van het hoe en waarom van de precario- rechten. Ui teraard zijn we ten alle tijde bereid die informatie aan te vullen". SCHIEDAM De aktivitei- tencommissie van de gerefor meerde kerk in Schiedam Noord houdt op vrijdag 3 en zaterdag 4 april een rommel markt in „De Ark" op het Hargplein. Daar worden uiteenlopende za ken als meubilair, kleding en radio- en tv-toestellen aange boden. Bovendien zijn er prij zen waaronder een fiets te winnen bij het rad van avon tuur en een loterij. De opbrengst van het twee daagse festijn is bestemd voor het interieur van „De Ark". Openingstijden: vrijdag tussen 15.00 en 22.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Liefhebbers van stijldansen kunnen zaterdagavond hun hart ophalen in „de Erker". Het wijkcentrum in de Jan van Avennestraat heeft voor de vierde april „Shifting Four" uitgenodigd, een band, die be kend staat om haar swingende, dansbare muziek. Aanvang: 20.00 uur. Entree f 5,-, kaartjes zijn te bestellen op tel.nr. 4267767 of 4263161. Dienstencentrum „De 4 Mo lens" op de Nieuwe Damlaan houdt vrijdag weer een ruil beurs voor verzamelaars van munten, postzegels, prentbrief kaarten en E.D.-enveloppen. Aanvangstijd 13.30 uur, toe gang en taxatie zijn gratis. Het Christelijk Gemengd Koor Canzone geeft op donderdag 9 april een paasconcert in het kerkgebouw van de Neder lands Gereformeerde Kerk aan de Westvest. De Jeugdgroep „Theofilus" zal daaraan haar medewerking verlenen. Aan vang 20.00 uur. De F.N.V. uitkeringsgerech tigden gaat haar werkzaamhe den uitbreiden met het houden van spreekuren. Die zullen ie dere eerste en derde donderdag van de maand gehouden worden in het F.N.V.-gebouw op de Stadhouderslaan 119 tus sen 14.00 en 15.00 uur. De werkgroep zal daar aanwezig zijn om vragen te beantwoor den op het gebied van o.a. So ciale (zekerheid). Het eerste spreekuur valt op donderdag 2 april. SCHIEDAM De politie gaat aan de Parkweg streng optreden tegen auto mobilisten die hun wagen neerzetten op piaatsen waar dat verboden is. De laatste tijd klagen burgers, maar ook sportclubs over een overweldigende par keeroverlast op het stuk van de Parkweg tussen de Burg. van Haarenlaan en het Beatrixpark. De grote drukte bij de volkstuinders in het park en de sportver enigingen zou daar de oor zaak van zijn. Ook de politie, de brand weer en de GGD zeggen dat ze regelmatig hinder ondervinden van auto's in en naast de berm. In som mige gevallen zouden ze zelfs te voet hulp hebben moeten bieden. De politie heeft alle sport clubs en de volkstuinders een brief geschreven waar in ze aankondigt te zullen gaan bekeuren. De eerste tijd worden er nog geen bonnen geschreven, maar krijgt iedere foutparkeer- der een waarschuwing. Daarna maakt hij grote kans een prent onder zijn ruitenwisser te vinden. ruitei Instuif stopt ermee Toegegeven, de laatste maan den zat de klad er een beetje in. De bezoekersaantallen daal den van een ruime 200 naar een kleine 50 per avond. Vier weken geleden nog maar ga ven vier bestuursleden er de brui aan, omdat ze het niet meer zagen zitten. Alleen pen ningmeester Peter Roeling weigerde het zinkend schip te verlaten. Zijn pogingen om te redden, wat er te redden viel, bleken echter tevergeefs. Met pijn in zijn hart deed hij vrij dag de brieven op de post met de mededeling, dat de Sociëteit ter ziele was. Rob Lutz, de beheerder van Zaal Irene, stuurde tegelijker tijd een schrijven rond, waarin hij met veel tam-tam de ge boorte berichtte van de „Irene- soos". In iets gewijzigde vorm wil hij daarmee de aktiviteiten van zijn voormalige huurder gaan voortzetten. Ironisch ge noeg koos hij 5 april - de offi ciële oprichtingsdag van de „Instuif" - als startdatum. „Ik ga die avond in een ander café een pilsje pakken. Aan de ene kant is het natuurlijk hard- stikke leuk, dat er nu toch iets overblijft. Het is alleen jam mer, dat we dat niet sómen voor elkaar hebben kunnen boksen. Ik ben lekker enthou siast bezig geweest de zaak weer op te krikken. Maar van 48 man per week kan je niet draaien. Dan komt er een mo ment dat je eerlijk moet zijn te gen jezelf. Ach, voor iedere club valt de deur een keertje dicht. Het is duidelijk dat dat nooit leuk is." Peter Roeling probeert zo nuchter mogelijk zijn teleur- Wij heipen direktltl Telefoon 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Vtftoop-tnwil-fltpmtie Oct nor uw ntmtchirm m koo/kssloo *i -f stelling te verbergen. Hij gunt de Irenesoos alle goeds, behal ve het voordeel van de twijfel. „Een Instuif wordt het nooit," zegt hij. „Laat daar geen mis verstand over bestaan. Er was een heleboel voor te zeggen om met Rob Lutz de handen ineen te slaan. We hebben dat gepro beerd. Helaas is die samenwer king op niets uitgelopen. Ruzie is er nooit geweest. Wél bleken we alletwee een ander belang bij dezelfde zaak te hebben. De Instuif was er voor de leden en niet voor commerciële doelein den. Toen we de drankprijs naar beneden kregen, moest de zaalhuur weer omhoog. Lo gisch, voor niets gaat de zon op. Maar het bestuur kwam finan cieel van de regen in de drup, ook al kregen we zo meer mensen binnen. Rob bood daarom zijn assisten tie aan bij de programmering. Daar waren we aanvankelijk heel blij mee. Onze sociëteit heeft altijd open gestaan voor de ideeën van anderen, maar wilde wél het eigen karakter behouden. Hulp wordt dan al snel bemoeizucht. We moesten soms als bestuur zeggen: Leuk hoor. Rob, maar daar blijft het bij. Eén keer wilde hij bijvoor beeld een demonstratie-avond Kung Fu en andere vechtspor ten organiseren. Een betere ga rantie voor een volle bak is er natuurlijk niet. Alleen komt er gedonder van, maak je er agressiviteit mee los, dan wordt er naar de Instuif gewezen. Onze kracht was nou juist al tijd dat je bij wijze van spreke dan, je kinderen op zondaga vond veilig naar Irene kon la ten gaan. Gerotzooi was er nooit. Daarvoor was de sociale controle - zoals ze dat tegen woordig zo mooi kunnen zeg gen - te groot." In de strijd tegen de tv - die op dit moment veel jongerensocië- teiten de kop kost - zocht het Instuif-bestuur naar andere middelen. Zo werd er een dag lang gefolderd op de Hoog straat. De paar duizend brochu res, die werden uitgereikt, le verden welgeteld tien nieuwe leden op. De oplossing leek te liggen in een uitgekiend programma, waarin life muziek centraal stond. Volgens Peter Roeling is het uiteindelijk juist dat „Feno meen Bands" geweest, dat De Instuif de das om heeft gedaan: „met een fantastisch program ma, draai je je ook fantastisch in de schulden. Als Stichting kregen we van de gemeente een subsidie van 3000 guldfen per jaar. Dat was niet eens ge noeg voor de zaalhuur en je kan er dus niet al te wilde din gen naast doen. Toch leek het ons prima te lukken. De afge lopen maanden hebben we steeds drie keer disco en één keer een life-optreden met dis co in de pauze kunnen verzor gen. De bands betaalden we altijd kontant - al snel een bedrag van 1500 gulden. Ook de loon belasting droegen we keurig af. Komt de bedrijfsvereniging in eens met een navordering van 12.000 gulden achterstallige so ciale premies. Nou, dat kunnen we met geen mogelijkheid op hoesten. De Stichting Instuif was in wezen al failliet op het moment, dat die rekening bin nenkwam." Om de schulden af te kunnen lossen, heeft Peter zelfs de dis co-installatie aan Rob Lutz moeten verkopen. Met dit In stuif paradepaardje, lijkt de Zaal Irene-beheerder de voor naamste troef in handen te hebben, om de vaste sociëteits leden als vanouds zondagavond in huis te krijgen. Ondanks alles hoopt Peter Roeling dat hem dat lukt: „Tenslotte is het in Schiedam voor jongeren hopeloos stap pen. Als je uit wil gaan, ben je zo ongeveer aangewezen op de Blue-tiek-inn in Rotterdam." Stones en Who wordt op aanstekelijke en vooral dansbare wijze gebracht door de vijf man sterke formatie. De optredens zijn gepland om 22.00, 23.00 en 24.00 uur. Tussen de bedrijven door draait huis-dj Peter Voorburg de platen. Toe gang 7,50. Informatie over de Irenesoos op tel.nr. 4267425. Zondagavond 5 april wordt het Vlaardingse „Bitch" verwacht in Zaal Irene op de Nieuwe Haven. Deze groep brengt op verrassen de wijze een 50-iger en 60 iger jaren repertoire. Mu ziek van o.a. The Beatles, octiiüllAM Aan de Scheepvaartweg verrijst binnenkort een complex van 48 terrasappartementen. De woningen zijn onderverdeeld in 9 typen over 5 bouwlagen en hebben alle maal een zonneterras op het zuiden. Voor Schiedam ziet het woonblok er uniek uit, maar elders in het land - bijvoorbeeld in Ede en Maassluis - zijn deze ap partementen van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten al ingeburgerd. De gemiddelde koopprijs ligt rond de 170.000 gulden. Usselmondselaan 175, Rotterdam Oost (Kralingseveer) Tel 010 4508033 Het Nieuwe ui

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1