In 't kort Nieuwe troef balletschool Tosca Balm Open dug Groenoordschool 'n klasse PAAS-AKTIE Jhülsta studio r; Stichting werkt aan herstel Lange Haven BELOOFD: 010-4451711* W. A. J. Bloot N B BANK novotel m Nieuwe toekomst voor uitgebrande panden Orkestrale wordt huzarenstukje Podium programma NIEtfWE AUTO RIIUSM-AW Orgelconcert in Passage Hairstyling Family Lunch a f27.50 p.p. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 10 APRIL 1987 PAGINA 3 SCHIEDAM De Werkgroep Prothesedragers Zuid Hol land organiseert in overleg met de landelijke werkgroep van de Nederlandse Gehandi captenraad in Utrecht een eer ste ontmoetingsbijeenkomst op zaterdag 11 april in Wijkcen trum De Blauwe Brug. Op de ochtend, die om 10.00 uur begint, zullen behalve een orthopedisch instrumentmaker ook het bestuur van de lande lijke werkgroep, de Ziekenom roep Schiedam en een tech nisch adviseur van de Z.R.S. aanwezig zijn. Reumapatiëntenvereniging Nieuwe Waterweg Noord houdt op woensdag 15 april een bijeenkomst in dc. „De 4 Mo lens" op de Nieuwe Damlaan 766. Het onderwerp van de avond, die om 19.30 uur begint is: „Gezonde voeding; hoe stel je die samen?" Mevrouw T. Mollinger zal dan wat vertellen over haar erva ringen met het „Tisscher dieet" en diëtiste Joke Verberg over alternatieve voeding. In Wijkcentrum de Erker wordt een cursus tekenen voor kinderen gegeven. De cursus staat onder leiding van een tekendocent. Kinderen, die op dit gebied interesse hebben en diverse technieken en as- pekten hiervan willen lerén beheersen, kunnen zich in schrijven bij wijkcentrum De Erker, Jan van Avennestraat 32, tel. 4267767 of 4263161. Na 'n WCC-beurt herkent u uw eigen auto niet meer terug, laat staan de buurman Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15, A f T 7-7 JA Schiedam t i 010-4260199 SCHIEDAM De Nederland se Orgel Federatie verzorgt op zondagochtend 12 april weer één van haar maandelijkse or gelconcerten in het Passage Theater. Dit concert zal verzorgd wor den door de Nederlandse orga nist: Cor Monte. Deze organist heeft voor de N.O.F. al verschillende concer ten ten gehore gebracht zowel in Amsterdam als Schiedam. Vorige zomer heeft hij in het Amsterdamse Tuschinskithea- ter een serie zomerconcerten gegeven die zich deze zomer zullen herhalen. Ook heeft hij uitnodigingen ontvangen uit Duitsland om de stomme films te begeleiden met zijn orgelmuziek. Aanvang van het concert half elf. De kassa is geopend vanaf half tien. Toegangsprijs 9,-. Leden, 65 plussers en houders van een C.J.P. betalen 5,- op vertoon van hun pasje of lid maatschapskaart. Kinderen t/m 12 jaar hebben gratis toe gang mits onder geleide. Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM Terwijl haar landgenoten zich voor namelijk vermaakten op zonovergoten stranden, had de Australische Lisa Peresan van jongs af aan maar één grote liefde: dansen. Alleen was haar geboorteplaats Sydney ontelbare surfplankzaken, maar slechts één balletgezelschap rijk. Een beetje moeilijk dus, zelfs voor een full prof, om aan de bak te komen. Maar het ergste vond Lisa nog, dat ze zich doordat beperkte aanbod geen nieuwe stijlen eigen kon ma ken. Een lot uit de loterij: noemt de langbenige dan seres het nü nog, dat een Frans showgezelschap het plaatselijk theater aandeed, precies op het moment dat ze haar opleiding had voltooid. Ze vroeg om een auditie en werd prompt aangeno men. Net 18 lentes jong vertrok ze mee naar Euro pa. Inmiddels zijn er heel wat jaren verstreken. Lisa heeft Australië alleen tijdens één korte vakan tie teruggezien. Desondanks heeft ze geen seconde tijd voor heimwee gehad. De eerste periode moest ze let terlijk zwoegen op de achter grond in vage nachtclubs en cabarets. Al snel werd ze ge vraagd voor het grotere werk en reisde ze de halve wereld af. In ondermeer Japan, Da mascus, Oost-Berlijn en San Remo mocht ze meeschitteren in shows onder leiding van top-choreografen. Als slot van deze flitsende car rière kwam Lisa in het roem ruchte Parijse Lido terecht. En nu, krap anderhalf jaar later heeft ze een kontrakt gete- Niet alleen voor de jeugd... maar ook charmante jonge haarmode voorde wat rijpere vrouw. Topkwaliteit in haarverzorging en perfekte coupe. SCHIEDAM De regionale omroep voor het Rijn mondgebied, Radio Rijnmond, zendt aanstaande zater dag eem speciaal programma uit over SVV, de Schie- damse eerste divisie vereniging. Het programma wordt tussen 10.00 en 11.00 uur recht streeks uitgezonden vanuit het Schiedamse Novotel. Als gasten komen Rob Jacobs en SVV's nieuwe trainer en manager Sandor Popovics aan het woord. Als muzikale gast zal de zanger Wim Koopmans zijn opwachting maken. Presentator van de special is Hans van Vliet. diverse toonkamer-modellen slaapkamers, woonkamerkasten en bankstellen met élk duizenden guldens voordeel! Het zal er maar voor u bijstaan! Zié onze 300 mtr2 Studio. Donderdag 10 tot 17 en 19 en 21 uur. Vrijdag en zaterdag 10 tot 17 uur. kend als lerares bij Tosca Balm in Schiedam. Japanners De Australische beseft best, dat het op buitenstaanders wat vreemd moet overkomen: een ster die vrijwillig van de gla mour en de glitter terugstapt in de anonimiteit. Toch noemt ze haar nieuwe baan in de Brandersstad één van de beste dingen die haar overkomen kon op dit moment: „Ik wilde mijn vak verder uit diepen en hoe mooi het alle maal ook lijkt, daar is het Lido niet de geschikte plaats voor. Niet dat ik spijt heb van mijn jaar in Parijs. Het was fantas tisch om mee te maken. De uitgekiende ballets, de schitte rende costuums, dat zie je ner gens anders. Maar op het laatst kon ik mijn eigen rol én die van anderen geblinddoekt van achter naar voren en weer te rug dansen. We gaven tenslot te zes avonden per week drie voorstellingen achter elkaar. Zoiets stompt enorm af. En het publiek was nou ook niet zo opwindend. Horden Japanse toeristen met klikklak-camera's op hun buik, die in één dag alle be zienswaardigheden hadden af gelopen. Die vielen voor je neus in slaap. Toen mijn kon trakt afliep, heb ik daarom mijn spullen gepakt en ben ik op zoek gegaan naar een baan, waar ik weer echt iets van mezelf in zou kunnen leggen." Een Hollandse vriend bracht Lisa in kontakt met de ballet school-eigenares uit Schiedam. Al bij de eerste ontmoeting klikte het tussen de twee vak fanaten. Tosca's snelle ietwat Amerikaanse stijl sloot naad loos aan bij Lisa's manier van werken. Na de paasvakantie zal de Australische nu defini tief een groot gedeelte van de jazzlessen voor haar rekening gaan nemen. En dat is óók voor Tosca Balm een uitkomst. Niet zolang gele den zag de balletschoolhoud ster een lang gekoesterde wens in vervulling gaan: ze kon in Dordrecht haar derde studio openen. Vooral nu het pakket in Schiedam (op de Grote Markt en in de Blauwe Brug) aanzienlijk is uitgebreid - met de succesvolle bodystretch én een tussen-de-middag-klas voor kantoorpersoneel - dreig de het werk haar boven het hoofd te groeien. De hulpkracht, die Tosca nu gevonden heeft, zit wél op de zelfde golflengte, maar moet uiteraard het Nederlands nog onder de knie zien te krijgen. Toch is dat, volgens de Schie damse, in het balletvak bij zaak: „De taal van de dans is internationaal, daarvoor be staan geen grenzen. Lisa Peresan lacht erbij, maar de danspassen die ze voor de camera moest doen waren uiterst pijnlijk. De fotograaf verscheen zó vroeg op een kille ochtend, dat ze nog geen tijd had gehad voor een goede „warming up". Als ervaren show girl wist ze er desondanks voor te zorgen, dat ze vrolijk op de kiek kwam SCHIEDAM Een kritisch oog is nauwelijks nodig om het verval aan de Lange Haven te ontdekken. Maar voor enkele van de zwartgeblakerde panden die sinds jaar en dag het karakter van dit histori sche stukje Schiedam ontsieren, gloort een nieuwe toekomst. Als het aan de Stichting Beschermd Stads gezicht ligt, worden twee stenen des aanstoots zo glimmend opgepoetst, dat ze het havenbeeld groten deels weer in oude luister herstellen. Voorlopig zal die opknapbeurt zich nog onder de op pervlakte afspelen, want voordat de aannemer defi nitief aan de slag kan, moeten er nog heel wat hin dernissen worden genomen. Toch staat voor de stich ting nu al vast dat één van 's lands mooiste grach ten zijn naam straks weer met waardigheid kan dra gen. A.J. Tijssen is afwezig van 16 april t/m 21 april. SCHIEDAM Keihard samenwerken levert soms subtiele resultaten op. De vier Schiedamse harmonie-orkesten die doorgaans ieder voor zich opereren, staan za terdag 11 april na maan denlange voorbereiding als één man op voor een muzikaal huzarenstukje dat als Orkestrale '87 de geschiedenis zal ingaan. Voor dit concert van Wil ton Fijenoord, Harpe Da vids, Ambrosius en St. Radboud wordt de sport hal Margriet omgetoverd in muziektempel die plaats biedt aan vele honderden liefhebbers. Zij worden getrakteert op een zeer gevarieerd pro gramma dat de orkesten eerst afzonderlijk en ver volgens gezamenlijk uit voeren. Dat de klanken van een harmonie niets met carnaval of dorpsfees ten te maken hebben, wordt al gelijk duidelijk in het openingswerk: de 225 muzikanten heffen dan de instrumenten voor het overweldigende Also sprach Zarathustra van Ri chard Strauss. Anders dan anders, maar wel helemaal passend in de ongedwongen sfeer, is de bijdrage van het Schiedam se mandolinegezelschap Oni, dat ter afwisseling lichte klassieke werkjes speelt. De Orkestrale begint om acht uur. Kaartjes kosten 3,50. Voor de harmonie Wilton Fijenoord wordt de 11e april een drukke dag, want voordat het orkest 's avonds in de sporthal aantreedt, treden de junio ren in Vlaardingen op in de Streekmuziekschool. 's Middags komen alle le den bij elkaar voor een ge nerale repetitie voor de Orkestrale. Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK Zaterdags van 09.00 tot 12.00 uur. De stichting, die gevormd wordt door Schiedammers met stuk voor stuk een grote liefde voor het plaatselijk verleden, is al geruime tijd intensief bezig de restauratie van het pand op nummer 95 direkt tegenover de Appelmarktbrug, rond te krijgen. Achter de afgebrande en door balken gestutte gevel zouden woningen (in de pre miesfeer) ondergebracht kun nen worden - een idee dat al jaren leeft, maar dat tot dus verre onuitvoerbaar leek. Nu is volgens de SBS de financiering bijna geregeld en heeft een ar- chitekt na overleg met de ge meente de bouwtekeningen zo goed als voltooid. De naam van de projektont- wikkelaar wil ir. M. Treytel, secretaris van deze aktieve club stadsherstellers, niet noe men. Maar dat er schot in de zaak zit mag volgens Treytel niet worden betwijfeld. Hetzelfde geldt voor De Loco motief, de door brand gedeelte lijk verwoeste distilleerderij van Melchers. De op het eerste gezicht hopeloze situatie valt met flink wat geld en een be hoorlijke dosis doorzettingsver mogen best te verhelpen, vindt de SBS. Stoute schoenen Zomer vorig jaar werd onder leiding van oud-distillateur Frans Geerdes geprobeerd, een subsidie los te krijgen bij Mo numentenzorg. Op de aan de minister van Welzijn, volksge- Het ziet er nog niet uit op de Lange Haven. Maar achter de schermen wordt druk gewerkt aan herstel van de rotte kiezen. zondheid en cultuur gerichte brief kwam echter geen ant woord. Daarom trekt de stich ting nu maar de stoute schoe nen aan en stapt een delegatie binnenkort naar Monumenten zorg in Zeist om de zaak nog maals te bepraten. Kans van slagen heeft die ex peditie zeker sinds een Schie damse onderneming - die voor lopig nog onbekend wil blijven - een leuke bestemming voor De Locomotief heeft bedacht. Voordat hij de stap waagt, wil deze „mister X" eerst zeker weten dat het rijk de verbou wing steunt. Die duidelijkheid moet er wel snel komen. De stichting is bang dat De Locomotief anders onherroepelijk kan worden af geschreven. Weer en wind hebben er al een dikke twee jaar vrij spel en wat de elemen ten ongemoeid laten, valt ten prooi aan dieven. Onlangs nog joegen waakzame buren inbre kers die koperert onderdelen uit de distilleerderij wilden slo pen, op de vlucht. Hoofdzaak is, dat De Locomo tief eerst een behoorlijk dak krijgt en hermetisch wordt af gegrendeld om ongewenste be zoekers buiten te houden. Daarna kan worden begonnen aan het uiteindelijke herstel. Dr. P. v.d. Hoek Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Singel 41 -45 3112 GJ Schiedam Tel. 010-4262428 SCHIEDAM Café Podi um haalt zaterdagavond een oude bekende naar Schiedam. Alleen kwam Alexander vorig jaar nog in zijn eentje naar de Lan ge Haven en laat hij zich nu vergezellen door een complete band. Onder de naam „Alexan der" vierde de vijf-koppi ge formatie al triomfen in het Amerikaanse Califor- nië, de eigenlijke thuisha ven. Het optreden in Podi um is voor de band - die voornamelijk eigen num mers brengt - het slotstuk van een uitgebreide toer- nee door Europa. Wie de groep dus na het weekend live wil bekijken, zal daar voor ver weg moeten. Aanvang: 22.00 uur. Zondag is het weer Blij- dorp-avond in Podium. Deze Rotterdamse groep wordt dit keer versterkt met Asad Oberoi in het normale leven aktief lid van Africa Djole. Ook dit optreden begint rond de klok van tien. 3134 BZ Vlaardingen VANAF 15 APRIL 1987 NIEUW TELEFOONNUMMER NMB BANK VLAARDINGEN Elke zondag van 12.00-15.00 uur een uitgebreid buffet met een keur van warme en koude gerechten en bij aankomst een feestelijk drankje. Voor kinderopvang wordt ook gezorgd. Reserveer tijdig!!! rotter dam-schiedam LID-FOCWA 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL, ROTTERDAM WIJK OUD MATH EN ESSE, WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 4793 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 5-5-96 Dans kent geen grenzen m SCHIEDAM De gebruikelijke extra franje ontbrak tijdens de Open Dag van de Groenoordschool afgelopen woensdag. Alle ouders, opa's, oma's en andere familieleden van leerlin gen (in spé) waren van harte welkom een kijkje in de Peter van Anrooylaan te komen nemen, maar de lessen draaiden normaal door. Als je de mensen een blik in je keuken gunt, dan moet je wél gewoon doen: anders heeft het geen enkele zin, was de redenatie van direkteur Brinkman en zijn team. Hoe groot de behoefte is aan zo'n eerlijk onderwijs-evene- ment, bleek alleen al uit het grote aantal bezoekers. Méér dan 100 belangstellenden bezochten de informatie-ochtend. Hairstyling voor dames en heren Centrum: Korte Lijnbaan 4 tel. 4119055 Kralingen Oudedijk5tel. 4526105 R'dam-Zuid: Zuidplein 94 tel. 4816978 s Maandags geopend van 9-5 uur Vrijdagavond tot 9 uur In de voorweek is behandeling zonder afspraak mogelijk. Singel 51 (Achter Broersvest) Telefoon 010-4267920 Schiedam tandarts Tel. 4267385. Stadhouderslaan. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Algemene diensten Weekenddiensten huisart sen: Voor spoedgevallen tele foon 4206611. Ambulance nodig? Bel direkt 4333300. Apotheekhulp voor spoed re cepten: Telefoon 4264018 of 4737674. Tandartsdienst: R. J v.d. Berg, Boterstr. 76. Tel. 4264062. Alleen op het spreekuur zater dag en zondag van 17.00-18.00 uur. Eerste hulp dag en nacht ook in het weekend: gebouw Stadhouderslaan. Schieland ziekenhuis: Ge bouw Burg. Knappertlaan 25 en gebouw Stadhouderslaan 98, Schiedam, telefoon 4733733, (ook voor afspraken poliklinie ken). Bezoektijden algemeen: 13.45-14.30 uur; 18.45-19.45 uur. IC/CCU afdeling: 13.45- 14.15 uur.; 18.45-19.15 uur. PAAZ, ma. t/m vr. geen mid- dagbezoek; 18.45-19.45 uur. PAAZ weekend: 13.45-15.15 uur; 18.45-20.00 uur. Kraamaf- deling: 13.45-14.30 uur; 19.00- 20.00 uur. Kinderafdeling; 10.00-12.00 uur; 14.30-19.00 uur. Huisartsengroep „De Gorzen en Nieuwland": voor spoed gevallen tel. 4267831. Nederlandse Rode Kruis: Afd. Schiedam, Van Beveren straat 40, telefoon 4268013, inl. tijdens kantooruren: dinsdag, woensdag, donderdag van 9.00-12.30 uur. Vervoer invali den en bejaarden: telefoon 4267975 dagelijks van 12.00- 13.00 uur en van 17.00-19.00 Kruisvereniging Schiedam: Kantoor: van Swindensingel 40, tel. 4739900. Bereikbaar maandag t/m vrijdag van 8.30- 17.00 uur. Uitleen verpleegar- tikelen: magazijn v. Swinden singel 40, maandag t/m vrijdag van 15.00-17.00 uur; magazijn Bachplein 588, maandag t/m vrijdag, van 8.30-16.15 uur. Weekenddienst informatie; tel. 4739900. Waarnemende Dierenartsen: Voor dierenarts De Kaper, te lefoon 4268234. Voor dieren arts Visee, telefoon 4704022. Voor dierenarts P. M. C. A. van Eerd, L. van Eerd-van Toor, telefoon 4734819. Voor dierenarts J. Veltenaar, tele foon 4710715. Dierenbescherming: Dieren tehuis Hargahoeve, Sportlaan 2, Schiedam, telefoon 4714151. Vogelasiel KNNV Babbersmo- len. Volkstuinencomplex .Vijfsluizen", telefoon 4713362. huisarts van 18 april t/m 20 april geen praktijk. Waarneming: Schoolstraat 5, tel. 4264244. Verploegh Chasséplein 1, Postbus 105, 3130 AC Vlaardingen tol ziens zondagmiddag in hel novotel HARGALAAN2 3118JASCHIEDAM TELEFOON 4713322 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 3