Schiedam „wereldhaven" voor pleziervaart j Openingstijden bruggen en doorvaart mogelijkheden Rob Oosthof (Vlugijs): Waarom in de zomermaanden' RANDSTAD EDITIES Overzicht jachthavens Politieberichten Feest-dienstregeling Nutsbedrijven kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 VANDAAG: Molenaktie in mei van start Tweede jeneverbeeld in september onthuld PPSC doet wat het doen moet Tgenvallende tijden in Rotterdam Marathon i Culturele leven in de kou i Schiedamse Theaters beginnen aan zomervakantie Derde prijswinnaar verhalen wedstrijd: Andreas Rose wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND WOENSDAG 22 APRIL 1987 NR. -33 39e JAARGANG T.V. DEFEKT? RADIO ABA VidBospecialis ten SCHIEDAM Schiedam mag dan geen aanspraak kunnen maken op de titel wereldha ven, de pleziervaart gaat er gouden tij den tegemoet. De nieuwe toekomst die Aad Wiegman bij zijn installatie als wethouder de boot- jesbezitters beloofde, werd zaterdagavond met veel vlagver toon, scheepsgetoe- ter en een komplete plaatselijke „vloot- schouw" ingeluid. Liggend op de voor plecht van de Barra cuda knipte de be stuurder hoogstper soonlijk bij de Rol- brug een lint door. Met deze symboli sche handeling maakte hij de weg vrij voor een onbe- lemmerderde door vaart tijdens de weekends door de binnenstad. Daarmee vervulde Wieg man méér dan de wens droom van alle plaatselij ke waterrecreanten. Ook schippers uit andere ge meenten profiteren van de nieuwe openingstijden van de bruggen in de Brandersstad. Die zoge naamde passanten kunnen voortaan zelfs op zaterdag en zondag binnendoor in plaats van via de gevaar lijke Nieuwe Waterweg. Het gemeentebestuur hoopt met deze versoepe ling van de regels twee vliegen in één klap te slaan. Wiegman hoopt dat de komende jaren heel wat meer plezierjachten in de plaatselijke havens even voor anker zullen gaan, wat de middenstand en horeca ten goede zou komen. Om die vorm van toerisme nog aantrekkelijker te m^iken zijn in de Schie tegenover het Proveniershuis een aantal vas te ligplaatsen gemaakt, waar bezoekers tegen gereduceerd tarief een week lang mogen afmeren. Douchecabines en toiletten staan er nog niet, maar bij voldoende belangstel ling komen die er zeker. Voor De Vrije Liggers kreeg de opening van het vaarsei- zoen nog een extra feestelijk tintje. De wethouder stelde hen een eigen, betaalbaar ha ventje bij de Hulpbrug in de Schie in het vooruitzicht. Knokken „Daar hebben we jaren voor moeten knokken", zegt Goof Hendriks", voorzitter van de 80 leden tellende vereniging. „Al hebben we een boot, ver mogend zijn we niet. De twee Vrijdag doorgaande vaart mogelijk tot 19.00 uur. Dat bete- I kent dat na 19.00 uur geen brug- en of sluisbediening meer i plaats vindt, (oude officiële regeling was tot 17.30 uur). Zaterdag, van 07.30 uur tot 12.00 uur is de Havendienst op de normale wijze geopend. Zaterdag te 18.00 uur, een ope- ning van de Buitensluis en Hoofdbrug, en een opening van de Rolbrug (brug Huis te Riviere) en de 's-Gravelandbrug. Doorvaart door de stad mogelijk. Zondag te 08.00 uur een opening van de Buitensluis en Hoofdbrug en een opening van de Rolbrug en de 's-Grave- landbrug. Geen doorgaande vaart door de stad mogelijk. Zondag te 19.00 uur en te 20.15 uur doorvaart door de stad mogelijk, aansluitend wordt ca. 21.30 uur een opening ver richt van de Buitensluis/Hoofdbrug, en van de Rolbrug/'s- Gravelandbrug Belangrijk is verder dat de pleziervaart tijdig aanwezig is en zich tijdig aanmeldt bij het bedienend personeel van de Ha- vendienst aan de brug Huis te Riviere, telefoon 4152405 en of aan de Buitensluis, telefoon 4267634. Voor de doorgaande vaart geldt de restrictie in de weekenden dat de maximale hoogte van de pelziervaartuigen beperkt moet blijven tot 2.50 m. E.e.a. is conform het Recreatievaarwegenplan van Zuid-Holland. Dit betekent dat de Koemarktbrug en de Beursbrug niet geopend worden in de weekenden. bestaande watersportvereni gingen in de binnenstad heb ben en te weinig plek en zijn voor ons te duur. Wij kunnen geen 23.50 gulden huur per vierkante meter betalen, maar hebben ook geen behoefte aan een luxe kantine en al dat an dere rijkelui gedoe. Een paar simpele steigers en een stukkie grond zijn voor ons voldoende. Dat krijgen we nu". Hendriks is vol lof over Wieg man, die er als eerste wethou der in slaagde de stormen in de Schiedamse wateren tot be daren te brengen. De voorzit ter van De Vrije Liggers: „Die man is niet gewoon een griffel waard, maar verdient er een hele grote pluim bij op zijn hoed. Wij hebben zo langzamerhand haar op de tanden van het bekvechten over een eigen stek en de brugtijden. Alleen, er kwam nooit echt wat uit. Wethouder Aad Wiegman haalt halsbrekende toeren uit bij SCHIEDAM Rob Oost hof kan de naam van zijn zaak: Vlugijs maar beter veranderen. Vlug een ijsje halen aan de Hoofdstraat wordt, zes weken in de zo mermaanden, een inge wikkelde affaire. Na de Lange Nieuwstraat krijgt ook de Hoofdstraat een opknapbeurt. Op 50 meter afstand van Vlugijs gaat men asfalteren. „Was het nu maar de eerste keer, dan zou het geen proble men geven," aldus de ijs- boer. „Maar ik heb net an derhalf jaar in de rotzooi gezeten vanwege het slaan van damwanden, het ver nieuwen van de riolering en het aanleggen van de oprit rond de buitenwater kering." Dat er iets aan de Hoofdstraat gedaan moet worden, is Rob Oosthof wel duidelijk. „Eén keer doorheen rijden en je hebt zwevende nieren." Maar dat juist de zomermaanden hier voor gereserveerd worden. Dóór snapt hij weinig van. Te recht vreest hij met zijn sei- zoengevoelige produkt een da ling van de omzet. Deze erva ring deed hij al eerder op. Rob Oosthof: „Het lijkt een ge bed zonder einde. Zo'n afslui ting is een ellende. Bovendien, het werkt lang door. Ik heb vaste klantjes, maar moet het vooral hebben van de passant: de politieagent, de fietser, de postbode. Ik merk het nu al. Door de werkzaamheden op de Lange Nieuwstraat constateer ik een daling van 50 procent. Inclusief deze laatste opbreking zal ik in drie jaar tijd 150 procent omzet hebben misgelopen. Niet wei nig." Kleine vis Rob Oosthof noemt zichzelf een kleine vis in het water. Hij staat als winkelier zo goed als alleen. „Alleen Beumer en res taurant „De Klok" zitten hier op 't rijtje. Maar zij zijn niet zo afhankelijk van passanten zo als ik." Rob Oosthof is te moe om het Stadskantoor te bellen. „Ik ben geen lid van een winkeliers vereniging en naast mij zit geen Albert Heijn of Edah. Dan was dit natuurlijk nooit gebeurd. Als kleintje is de af stand naar de gemeente nu eenmaal snel te groot." Laatste keer De eigenaar van Vlugijs denkt niet dat de asfaltering van de Hoofdstraat de laatste ingreep voor zijn deur zal zijn. „Ze gaan binnenkort toch huizen bouwen in onze straat. Nou, dan zal de straat wel weer op z'n donder krijgen, en de repa ratie daarvan..., ja precies. In de zomermaanden." De klanten van Vlugijs vra gen Rob Oosthof dikwijls wanneer hij denkt uit de rot zooi te komen. Een antwoord blijft Rob ze voorlopig ver schuldigd. „De Buitenhaven weg en de Havendijk zijn ge lukkig geweest. Wat nu nog..." Toen Wiegman wethouder werd zegde hij toe ons te hel pen. Zonder veel hoop herin nerde ik hem daar begin fe bruari nog eens aan. Op één april nodigde hij alle zeven plaatselijke verenigingen uit voor een gesprek. Ik dacht eerst nog dat het een mop was. Maar we hoefden geen blad voor ons mond te nemen en mochten stuk voor stuk ons hart uitstorten. Daarna heeft hij nog een tocht met ons door de havens gemaakt, om zelf te kijken wat er nu precies loos was. En krap twee weken la ter zijn alle kwesties opgelost. Ik vind het klasse". Koek en ei Als dank voor alle moeite kreeg Aad Wiegman zaterdag avond na de officiële instel ling van de nieuwe brugtijden een tinnen bord met ins criptie aangeboden, waaraan alle verenigingen hadden meebetaald. Ondanks de geza menlijke inspanning van het feest iets moois te maken, is toch nog niet alles koek en ei in de Schiedamse watersport- wereld Goof Hendriks: „W.S.V. de Schie wil de sleutel hebben van de Rolbrug en die zelf gaan bedienen, als autover keer daar straks verboden is. Daar zijn wij falikant tegen. Je kunt niet aan één vereni ging bepaalde rechten geven en aan de anderen niet. Ik zeg altijd maar zo: Gelijke monik- ken, gelijke kappen. Boven dien willen de bruggewachters de rolbrug graag zelf blijven draaien. Voor hen is het een stuk nostalgie, dat trekken aan de slinger. En die jongens ver dienen best een extraatje. Ze staan tenslotte al jaren klaar voor alle pelziervaartuigen." SCHIEDAM Het Paasweek end is in Schiedam rustig ver lopen. Wél moesten een paar winkels het ontgelden. Met een hamer werd de (ronde) etalageruit ter waarde van 10.000,- van Defima Anders op de Gerrit Verboonstraat in geslagen. De totale schade is nog niet bekend. Ook bij ijzer handel Engering in de Hof van Spaland werden ruiten van een nog onbekende waar de vernield. SCHIEDAM Het is dui delijk dat de gemeente Schiedam voor de open luchtrecreatie op het wa ter, meer gaat betekenen. De Brandersstad neemt nu al een belangrijke plaats in, in de rij van steden met goede voorzieningen en verblijfplaatsen voor ple ziervaartuigen. In het be gin van de zestiger jaren werd nabij de huidige Maasboulevard in de Spui- haven de eerste jachtha ven in onze gemeente aan gelegd. Thans zijn daar vier verenigingen geves tigd met in totaal 173 lig plaatsen. Al vóór 1960 lag in de Schie buiten de Hulpbrug een groot aantal pleziervaartuigen afge meerd. Een deel van de ei genaren stichtte de w.s.v. De Schie. De vereniging streefde naar het bezit van een eigen jachthaven, die op 1 mei 1982 officieel in gebruik genomen werd. Deze jachthaven biedt plaats aan 126 pleziervaar tuigen. Ook de eigenaren van de in de loop der jaren afgemeerde pleziervaartui gen in de Nieuwe Haven en van een aantal elders in de gemeente gelegen vaartuigen, stichtten een vereniging. Op haar beurt streefde deze vereniging, w.s.v. De Nieuwe Haven, eveneens naar een eigen jachthaven en wel in de Nieuwe Haven. Dit resul teerde tot een ingebruik neming van een jachtha ven aan het eind van 1985. Momenteel zijn hier 60 lig plaatsen aanwezig, terwijl daar binnen een jaar nog 24 plaatsen aan toegevoegd worden. In totaal zijn thans 359 ligplaatsen in de gezamenlijke jachthavens aanwezig. Naast de water sporters die hun scheepjes in de jachthavens hebben afgemeerd, bestaat er nog een groep, die om ver schillende redenen haar vaartuigen verspreidt over de stad, doch voornamelijk in de Schie en de Nieuwe Haven, heeft afgemeerd, deze groep, bezitters van ongeveer 85 vaartuigen, heeft zich verenigd in de w.s.v. De Vrije Liggers. Het streven van deze ver eniging is er op gericht haar vaartuigen, waar dat mogelijk is, geconcen treerd af te meren langszij de Schie in onze gemeente. Inmiddels heeft wethou der Wiegman ook De Vrije Liggers op de gewenste plek steigers en andere at tributen voor een eigen haven beloofd. Toch zijn er nog steeds niet voldoen de ligplaatsen voor alle Schiedamse watersporters. Alle zeven verenigingen hebben lange wachtlijsten. SCHIEDAM De Nutsbe drijven hebben op de feest dagen eind deze - begin volgende maand een iets andere dienstregeling. Zo zijn de kantoren van de ONS, w.o. de Havendienst, op donderdag 30 april (Ko ninginnedag), vrijdag één mei (Dag van de Arbeid) en dinsdag 5 mei (Bevrij dingsdag) gesloten. Op vrijdag 1 mei wordt er geen huisvuil ingezameld. De Havendienst heeft op die dag een beperkte dienst (brug- en sluisbediening), eveneens op dinsdag 5 mei (alleen bediening Buiten sluis). Het Vuiloverlaadsta- tion is op donderdag 30 april gesloten. Op dinsdag 5 mei wordt er op de normale wijze wa renmarkt gehouden in Schiedam-Noord, Bach- plein (van 09.00 tot 14.00 uur). Ook wordt er die dag huisvuil ingezameld. Huisvuildiensten verschui ven als volgt: van donderdag 30 april (Koninginnedag) naar maandag 4 mei en van vrijdag 1 mei (Dag van de Arbeid) naar dinsdag 5 mei. Omdat er op vrijdag 1 mei geen huisvuil wordt inge zameld verzoeken de Nuts bedrijven dringend de huisvuilzakken op deze dag niet buiten te zetten. Dit voorkomt straatvervui ling. In de periode van 30 april tot en met 5 mei wordt er geen grof huis houdelijk afval ingeza meld. Rob Oosthof vat het sportief op en trakteert zijn „tegenstanders op... V Wij helpen direktfll Telefoon 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Mnm uw wnmtcbirm tn kottkuhn Rust in woelige binnenwateren Opknapbeurt Hoofdstraat zit iisboer dwars Hieuwt Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1