lijff# Nieuwe Budget: Merkwaardig duo, ideaal paar Bouman I RANDSTAD EDITIES Strickledepark voor 40.000 aangepast Stadsblad Brand bij Total KONINGINNEDAG GESLOTEN Het Nieuwe Stadsblad Kledingaktie Ons kantoor is donderdag 30 april de gehele dag gesloten. 3 DOLLE DAGEN BIJ BOUMAN x. m Ml Antiek en modern horen bij elkaar Winkeliers pleiten voor afsluiting Hoogstraat Lee Towers schiet Lentelopers weg Stanly Franker boeit TSN jeugd Adria brengt meest verkochte caravan Kritisch voor de spiegel Laatste kans op -fT bloemenpret fij Jury koos winnende M», ontwerpen m wekelijks met 71 edities VRIJDAG 24 APRIL 1987 NR. 34 39e JAARGANG kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-47 oplage 39.135 SCHIEDAM „Iedereeen, die de 30ste langs mijn kraampje loopt zonder oranje op zijn jasje, pak ik in zijn lurven en doe ik alsnog een speldje op". Kees de Groot laat er geen misverstand over be staan. De tanende liefde voor het vorstenhuis is de voorzitter van de Kethelse Wilhelmina-Vereniging een doorn in het oog. Traditiegetrouw moet Schie dam het, eind april, weer hebben van het Noorde lijkste en Zuidelijkste puntje van de stad. Alleen in Kethel en de Gorzen wordt nog echt gefeest, kom pleet met braderieën, een aubade vooraf, bal nen vooral veel sfeer, muziek, bier en oranjebitter. De grote aandacht van het centrum en het gemeentebe stuur is zélfs in het jaar van de 'gouden bruiloft' op het molen-evenement gericht, dat anderhalve week later valt. SCHIEDAM Woens dagmorgen rond half elf is in het benzinesta tion Total aan de Hor- vatweg brand uitge broken. Eén L.P.G.- tankstel werd in de as gelegd. De brandweer, snel ter plaatse, had overigens weinig blus werk te verrichten. Twee medewerkers van het L.P.G.-installa- tiebedrijf De Visser B.V. konden met blus sers de zaak snel onder controle brengen. De oorzaak van de brand is niet geheel duidelijk. Ten tijde van het ongeluk waren twee teams in het sta tion aan het werk. Eén grondwerkteam dat met een krik het bui tenwerking gestelde L.P.G.-eiland oplichtte, en een paar meter daar vandaan de medewer kers van De Visser B.V. die bezig waren met de aanleg van nieuwe leidingen. Vrijwel zeker is tijdens de oplichting een wolk gas vrijgekomen die vervolgens een nog hete brander van de installateurs bereikte. De derving aan inkom- sen wordt door beheer der Stephan van Gel der geschat op tiendui zend gulden. De direk- te schade is nog niet bekend. NIEUW! HEEL SCHIEDAM EN OMGEVING HUURT VOORTAAN VEILIG EN BETROUWBAAR! Lobo Dit houdt in dat advertenties voor onze vrijdagkrant van 1 mei uiterlijk woensdag 16.00 uur in ons bezit moeten zijn. Redactiecopy zoals gebruikelijk een dag eerder. Advertenties voor onze overige Randstad-Editites zoals Groot Vlaardingen, De Maaskoerier, Delftse Post, Westland Post dienen uiterlijk dinsdag 28 april om 16.00 uur in ons bezit te zijn. Uw medewerking stellen wij zeer op prijs. Boersvest 125, Schiedam. Tel. 4732877. Nieuwe, overtollige magazijn-voorraden gaan voor dwaze prijzen weg tot 50% korting! Saamhorigheid SCHIEDAM Klootschieten, hoepelen, hoefijzer- werpen, zottebol, vloerbol, krulbol. Een argeloze voorbijganger zal zich binnenkort zeker tweemaal in de ogen wrijven als hij langs het Strickledepark loopt. Want daar zullen vele 50-plussers - althans dat hopen de organisatoren - vanaf 11 mei zich wagen aan Hollandse en Vlaamse volkssporten uit groot- moederstijd. Doel van dit zomerprojekt: het stimule ren van ouderen om meer te bewegen. 40.000 Ligging Materiaal i as -4 ~M| *^"4 Kethel en de Gorzen doen oranje eer aan De heren Bijtel en Wetsteyn, respectievelijk voorzitter en secretaris van de winkeliersvereni ging Schiedam Zuid. Bij Budiet rent a car! Want Budget Schiedam biedt u 'n ongekend assortir ,>nt personenauto's en bestelwagens. Gegarandeerd de nieuwste modellen. Technisch betrouwbaar. En dat alles voor een prijs die uw dagje of weekendje uit niet al te duur maakt! Standaard profiteert u altijd van de vele Budget-voordelen: De nieuwste modellen. Gegarandeerd niet ouder dan 9 maanden Standaard all-risk verzekerd Altijd uitgerust met luxe radio Keus uit verschillende tariefgroepen Ruim assortiment merken en typen Bel voor nadere informatie of reservering met: rpnt a rax rent a car van Deventerstraat 15, 3029 AW Schiedam, Tel. 010 -4266755* Over de belangstelling vanuit het publiek hebben de organi satoren overigens niet te kla gen. Iedere Koninginnedag kun je over de hoofden lópen in Zuid. En in héél Kethel was vorig jaar rond een uur of tien 's avonds geen pilsje meer te vinden, een fout, die dit keer zeker niet zal worden ge maakt. „Ach, je kan niet allemaal te gelijk wat doen en juist zo'n historisch feest lukt het beste in een oude buurt", zegt Frits Bijtel, voorzitter van de vrien denclub-winkeliersvereniging in de Groenelaan. „De mensen hier staan stuk voor stuk zélf in hun zaak. Vreemd perso neel begint vaak al te steige ren als er gewerkt moet wor den op een vrije dag. Bij ons zijn alle 45 leden zonder uit zondering enthousiast". Een schatting over het gemiddelde aantal bezoekers durft hij niet te geven. Maar dat half Schie dam op de 30ste als vaste prik 'even een Groenelaantje doet' weet hij wél. Dertien jaar geleden op Ko ninginnedag in '75 organiseer de zijn vereniging voor het eerst een braderie in Zuid, ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van Schiedam. Waren het toen vooral de oude am bachten, die het hem deden, SCHIEDAM - Goedbe schouwd is het een wat merkwaardige combinatie: de stoere mijnenveger en de fleurige plantenboot naast elkaar afgemeerd in de Nieuwe Haven. Tóch vormen die twee in wezen een ideaal paar. De schuit, die ieder jaar op nieuw het Schiedamse voorjaar aankondigt, is een waar lustoord voor alle be zitters van een tuin(tje), pot met aarde of balcon. De krijshaftige „Van Ver- sendaalis net zo goed een paradijs voor puur-natuur- liefhebbers. Maar dan voor al diegenen, die met de komst van het mooie weer, liever in het zilte nat; dan in de zwarte aarde wroe ten. Want het indrukwek kende marinevaartuig is gedurende de maand mei het informatie-schip van het plaatselijk Zeekadet- korps. Kn die vereniging maakt de jeugd vanaf een jaar of twaalf vertrouwd met alle facetten van de watersport. Burgemeester Scheeres zélf zal op Koninginnedag de boot officieel openstellen voor publiek. Dat is overi gens niet de enige feestelij ke gebeurtenis, die de zeekadetten voor de Bran- dersstad in petto hebben. Uiteraard verzorgen deze „stoere bolsters, blanke pit" weer rondvaarten door de havens tijdens de Mo lenfeesten en bovendien de manifestatie „Schiedam roeit". Het Strickledepark op de hoek vari de Vlaardingerdijk en de Nieuwe Damlaan Usselmondselaan 175. Rotterdam Oost (Kraltngseveer) Tel.: 010-4508033 Koninginnedag 30 april a.s. van 10-17 uur open! nü ligt de nadruk meer op en tertainment en kermisachtig vermaak. Zo zullen Lobo and the Pearls 's middags een optreden ver zorgen, worden er een loterij- aktie en een balonnenwed- strijd gehouden en staan er weer het populaire springkus sen en een ferme rodeostier voor de jeugd. In Kethel, waar maar liefst 36 bedrijven bereid waren het evenement te sponsoren, be gint Koninginnedag als van ouds met een sfeervolle auba de op het Kerkplein om negen uur. De feestmarkt die daarna losbarst telt talloze attrakties, waarvan een optreden van Imca Marina het swingende hoogtepunt moet worden. Kin deren kunnen ruimschoots aan hun trekken komen de 30ste in Noord. Heel de dag mogen ze vrij-handelen en 's middags is er een versierde fietsop- tocht, waarbij leuke prijzen te verdienen vallen. Het evenement wordt besloten met een Oranjebal op straat, dat tot in de kleine uurtjes gaat duren. De Schiedamse formatie 'De Mustangs' is aan getrokken om daarbij de ster ren van de hemel te spelen en zelfs voor heel wat aardsere zaken als toiletten en een rij wielstalling is gezorgd. Nu al Bierfietsen: één van de vele attrakties in Kethel op Koninginnedag. staat eigenlijk vast dat het feest in Kethel straks niet stuk kan. Toch hoopt de Wilhelmi na-Vereniging méér te berei ken. „Het wordt hoog tijd dat vooral de jeugd weer weet wót we precies vieren", zegt Kees de Groot. „In '45 huilde heel Nederland als één man, toen Wilhelmina in Zeeland aan kwam. Zo'n gevoel van saam horigheid, dat moet je toch ook zonder oorlog kunnen berei ken?" Het komplete programma- overzicht mét tijden wordt in het Nieuwe Stadsblad van woensdag 29 april afge drukt. Kinderen mogen weer vrijhandelen de dertigste april in Noord. SCHIEDAM De Stichting „Mensen in Nood" houdt zater dag 25 april een kleding-aktie. De opbrengst ervan is bestemd voor de vluchtelingenkampen en de Derde Wereldlanden. Nog goede gedragen kleding wordt daar direkt héén ge transporteerd. Versleten en ka potte spulletjes zijn ook wel kom, want daar heeft de afval verwerking geld voor over. De gemeente Schiedam onder schrijft de aktie van harte om méér dan het goede doel al leen. „Er wordt per jaar nog 360 ton textiel bij de vuilnisbak gezet," vertelt ONS-voorlichter Mari Dingenouts. „Dat is toch doodzonde, als je weet dat er mensen mee geholpen kunnen worden." Schiedammers die mee wil len doen met de aktie van de Stichting Mensen in Nood kunnen hun gedragen kle ding en huishoudtextiel za terdag tussen 10.00 en 15.00 uur inleveren op de volgende adressen: De Julianakerk op de BK-laan; de Visitatiekerk op de Schaepmansingel; De Bettelkapel in de Nieuwe Maasstraat, de Grote Kerk in de Kerkstraat; de Jacobus- kerk op de Kerkweg; het Trefcentrum in de Willem Andriessenlaan en de Rank op de Schiedamseweg. Volkssporten voor 50-plussers Volgens Ferdinand van Hel den, werkzaam als hoofd akti- viteiten bij de dienst sport en recreatie, zijn de volksspelen speciaal bedoeld voor mensen die te oud zijn voor een sport vereniging, en te jong voor de bejaardengymnastiek. Dit laat ste komt vooral neer op licha melijke oefeningen die men zittend op een matje uitvoert. De funktionaris van sport en recreatie is niet bang dat de volkssporten uit de oude doos te onbekend zullen zijn voor de deelnemers. Van Helden: „Het gros kent het nog wel. Ik denk persoonlijk éénderde niet. Na tuurlijk steken we onze nek uit, maar tijdens de sport- en spelinstuif voor 50-plussers, overigens een binnengebeuren, kwamen veel ideeën naar vo ren en daar hebben we wat uit gehaald." De dienst gemeentewerken is al druk bezig met de aanleg van een aantal banen (grond soort: gravel) en een stenen schaak- en dambord. Met de reconstructie van het Strickle depark is een bedrag van 40 duizend gulden gemoeid. De helft betaalt Schiedam. De an dere helft hoest de provincie op. Dit in het kader van de subsidiëring binnenstedelijke recreatievoorzieningen. Het „sportcomplex" heeft nog geen officiële naam. De organi satoren noemen het - hoe origi neel overigens - alvast maar „De Bollentuin". Een definitie ve naam wordt pas bekend ge maakt bij de officiële opening. Ferdinand van Helden is erg tevreden over de ligging van „De Bollentuin". „Precies een snijpunt tussen het Centrum, West en Nieuwland. Bovendien een prima plek voor de omwo nenden en de aanloop van het Dienstencentrum De 4 Molens. Behalve biljart, stijl- en volks dansen is er nu ook voor hen een buitengelegenheid." Dat in Nederland de traditio nele volkssporten bijna zijn uit gestorven, bleek overduidelijk toen Van Helden op zoek ging naar materiaal. Hij kwam in België uit. Daar kon men de benodigde artikelen leveren als confectie. In Nederland was al leen maatwerk mogelijk. De betrokkenen: Ferdinand van Helden (sport en recrea tie), Jan Langstraat (voorlich ter gemeentewerken), Rob Wark (stadsontwikkeling; coör dinator binnenstedelijke recre atievoorzieningen), Boukje Adema (Stichting gecoördi neerd ouderenwerk) en Bettina van der Beek (stagière toege paste huishoudwetenschappen in Deventer). De commissie voor de ouderensport over de plannen Het Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1