BRADERIE OP DE FRANSELAAN POEDELPARADIJS Poedelparadijs Ron Heusdens op weg naar tweede damtitel Kampioenenstroom bij tafeltennisclub De Reling Van de Wetering: voor elk wat wils UVG handbal viert 40-jarig bestaan i Schiedam softbal nog ongeslagen J4RDIN 119.95 TUINBED 'SAMOA' van 199.95 NU 4 Moederdag is eigenlijk 'verwendag' en dat mag best 'n keertje! Maar geef dan iets goeds, waar ze jaren plezier van heeft. Met dit kado gaan dromen in vervulling: een super relax-ligbed voor in de tuin! Gemaakt door merkfabrikant 'Jardin' van oerdegelijke volkunststof. Met totaal 160 verstelkombinaties van hoofdsteun, rugleuning, zitting en voeteneinde. Kompleet met aanhang- tafeltje en... een verrassend prijskaartje! Dit kwaliteitsprodukt kostte 399.- Slimme vaders staan al in de startblokken: zolang de voorraad strekt betalen zij Bijpassende extra brede en lekker dikke komfort-kussen. tijd gratis nen PAGINA 11 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 8 MEI 1987 (9 mei) Vistassen van Albatros Bamboe-jongenshengels 7 Q«4 Poezendeuren Q- Poezendeuren ma Vijver-vlsvoer d QA Eheim pompen nr. 2013 OQ Eheim pompen nr. 2011 aa Eheim pompen nr. 2007 OQ Voederautomaten nn Vogelkooi 9e QO Wij hebben al vogelkooien 4 Grote rode kauwstaven voor de hond - Hamburgers voor de hond 4 7K SCHIEDAM Het ziet er naar uit dat Ron Heus dens, evenals vorig jaar, kampioen van Schiedam wordt. In de tiende ronde versloeg Heusdens één der mogelijke titelkandi daten, Wim Vrijland, op overtuigende wijze; verder verloor een andere kans hebber, Rob van Eijk, van kampioenendoder Paul Boerrigter die tegen ster ke spelers excelleert en het tegen zwakkere spe lers een beetje laat afwe ten. Alleen Piet Bastiaan- se kan theoretisch nog ge lijk komen met Ron Heus dens. Prestige Kampioen SCHIEDAM Of u nou duizend meter hout nodig heeft, of een latje van twee meter lang, Hout handel v.d. Wetering heeft het in huis. Een adres voor zowel aanne mers als particulieren. Voor de laatste categorie heeft de houthandel zelfs de showroom verbouwd. „Aangepast aan de eisen van deze moderne tijd", aldus bedrijfsleider G. Nientied. SCHIEDAM Veertig jaar deelgenoot van de sportende Schiedamse gemeenschap. Het begon allemaal in 1947 toen Gé Rens en een aantal sportvrienden besloten „Uit Vrienschap Gebo ren" oftewel UVG op te richten. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL THUI DUS 24 UUR; iqEDERPAQ BIN VOOR M ROTTERDAM Winkelc. Groot IJsselmonde tel. 010 - 4821567 HOOGVLIET Winkelc. Binnenban nr. 17 tel. 010 - 4164264 SPIJKENISSE Stadscentr. Nieuwstraat 105 tel. 01880 -13464 VLAARDINGEN Korte Hoogstraat 33 tel. 010 - 4348230 Kom kijken bij het ons eigen beo-paarteam komt promoten en deelt gratis monsters uit, grote sisal krabpa- lenshow, eigen import, alleen bij het Poedel paradijs en Vlieland (Leiden) van 29.75 voorfcwiww met tuig voorf van 29.95 voor met slot van 59.95 voorW51«575# z.g.n. vier weg poezendeuren 5 liter emmer voor OP=OP! van 165.70 voor van 131.50 voor#?JbWW van 56.95 voor05fiww van 82.80 voor05f iVU van 49.95 voorfci/iVw Duet-kooi! vanaf...,I Normaal 2 voor 2.50 nu 5 voorww normaal 0.65 per stuk nu 5 voor 11f w DIERENSPECIAALZAAK-TRIMSALON Franselaan 285a. Tel. 010-453795, Rotterdam. Piet won van Edwin de Jager, die in de tijdnoodfase zijn tijd niet in de gaten hield en zijn vlag zag vallen. Edwin is, in degradatieproblemen geko men. Voor Dirk van Schaik is het doek al gevallen: Dirk verloor van Tiny Mous door in verlo ren stand ook nog eens door de vlag te gaan. Leo Mous zorgde voor een nuttig puntje door Gert van Willigen op re mise te houden. Ook een punt was er voor Thijs Huijs die de inhaalwedstrijd tegen Ron Heusdens remise wist te ma ken. De stand na 10 ronden: 1. Ron Heusdens 914 plus 1 afg.; 2. Piet Bastiaanse 1012; 3. Tiny Mous 1011; 4. Rob van Eijk 910; 5. Paul Boer rigter 99 plus 1 afg. In de eerste klasse viel een verrassende uitslag te noteren: Mathieu Smit verloor zijn in haalwedstrijd tegen Frans van der Veer die hiermee zijn eer ste overwinning boekte. Ook tegen Jan Bremen kwam Mat hieu in moeilijkheden: Bre- man nam een damcombinatie. De dam kon worden afgeno men en Mathieu wist de over blijvende stand zomaar nog te winnen; jammer voor Breman die in het eindspel de remise een paar maal gemist heeft. Erik Geldof liep tegen Theo Vrijland in een eenvoudig ze tje, kwam 3 schijven achter en verloor kansloos. Bart Quist en Joop Smit kwamen al snel re mise overeen; beide spelers waren tevreden met hun pun tje. De stand na 10 ronden: 1. Joop van der Schalk 915; 2. Mathieu Smit 1014; 3. Joop Smit 10—11; 4. Peter Bakker 8„1; 5/6. Theo Vrijland en Jan Luiten 910. In de tweede klasse stond het prestige-duel tussen Jan Lu- cassen en Harm Ruiter op het programma. Het werd een enerverende strijd, waarin Lu- cassen eerst een handjevol schijven achter raakte en ver volgens de nog nagenietende Ruiter op een dam onthaalde. Nadat de dam afgenomen was, ontstond een volkomen gelijke stand die inderdaad remise liep. Leo Meloni boekte een reglementaire overwinning; de overlige uitslagen: André Kou- wenhovenJan Pieter Vrij land 20; Joop BisschopE- rik Bhaggoe 2—0; Imro Bhag- goeHans Lansbergen 20. De stand na 10 ronden: 1. Jan Lucassen 1017; 2. Harm Rui ter 1015; 3/4. Joop Bisschop en Imro Bhaggoe 1014; 5. André Kouwenhoven 913. In de tweede klasse (jeugd) werden liefst 16 partijen ge speeld. Het duel aan de kop, tussen Bram van der Leije en Miranda Hueting eindigde in remise en doordat Miranda ook nog van Patrick Bruinsel verloor kreeg Hans Hommel goede kansen op de tweede plaats in de eindrangschik king. Hans verloor echter van Bram van der Leije en bleef hierdoor, ondanks twee andere overwinningen, derde. Regina van der Leije boekte haar eer ste overwinning. Een slechte dag had Peter van Winters wijk die uit 3 partijen slechts één punt wist te behalen. Pa trick Bruinsel met 4 uit 3 en Djino van Russel met 6 uit 4 kwamen goed voor de dag. De stand na 17 ronden: 1. Bram van der Leije 1727; 2. Miran da Hueting 1826; 3. Hans Hommel 1825; 4. Patrick Bruinsel 1823; 5. Djino van Russel 1719. Hoewel nog drie partijen moeten worden gespeeld is deze stand tevens eindstand, zodat Bram van der Leije in deze klasse kampioen is ge worden. Het eerste team van De Reling dat zich niet kon handhaven in de eerste klasse. SCHIEDAM Het is de ta feltennisvereniging De Re ling niet gelukt zich te hand haven in de eerste klasse. Na een goede seizoenstart, vier punten uit twee wed strijden, kwam De Reling in de eindfase van de competi tie door onderlinge concur rentie slechts één wedstrijd- punt tekort en was degrada tie naar de tweede klasse een feit. Bij De Reling zijn wel andere heuglijke feiten te melden, waarbij vooral de promotie van het derde team naar de tweede klasse opvalt. Els da rijs, Ria van de Water, Ton Geurs en Ton Verdoes wisten door konstant presteren de promotie te bewerkstelligen. Hierdoor heeft De Reling nu drie teams in de tweede klasse. De juniorenafdeling van De Reling is een hoofdstuk apart. Onder leiding van trainer Fred Clarijs is er de afgelopen anderhalf jaar een goede ju niorenafdeling tot stand geko men. Door regelmatig te trai nen behaalt deze afdeling goe de resultaten. Het eerste team bestaande uit Barrey Schoen makers, Frank van Heijnin- gen, Patrick Minten en Martin Schoenmakers werden kam pioen in de klasse jongens drie. Ook bij de bond is het Schie- damse talent bekend gewor den. Zowel Barrey als Martin Schoenmakers zijn uitgeno digd voor een selectietraining. Ook het derde jeugdteam be staande uit Emil Boon, Yoeri Lokker, Patrick Kuiters en Martin Jansen wisten een kampioenschap te behalen. Als klap op de vuurpijl behaalde het meisjesteam, Fabiola Mul ders, Corine Penning en Mag gie Schoenmakers voor de derde achtereenvolgende keer het kampioenschap. Afhanke lijk van de bond gaan de meis jes eventueel deelnemen aan de landelijke competitie. Naast de showroom aan de Nieuwe Maasstraat 2 in Schie- dam-Zuid ligt tevens een op slagterrein van zes hectaren. Nientied noemt de firma sinds 1870 in Schiedam geves tigd een echt regiobedrijf. „Onze klanten komen overal vandaan. De laatste tijd opval lend veel uit Vlaardingen. Maar ja, ons assortiment is groot. Zo verkopen wij onder andere spaanplaten, hardhout, kozijnenhout (hier zijn wij het goedkoopste mee in heel Ne derland), lijstwerk, afwerklat- ten en ga zo maar door". Houthandel v.d. Wetering ver koopt ook aanverwante artike len, zoals: ijzerwaren, lijmen en tuinmaterialen. „Als het maar met hout te maken heeft, dan hebben wij het", zegt G. Nientied, die de laatste hand legt aan zijn verbouwde show room. Sindsdien was er een menig hoogtepunt in het leven van de vereniging. Om die allen op te noemen zou te veel vergen. Doch enkele zijn het vermel den waard. Zo was er onder meer een jongensadspiranten en een damesjuniorenteam ooit kampioen van Nederland. De kampioensvlag getuigt voor het feit dat de damesse- niorenselektie ook eens de hoogste eer in de vaderlandse kompetitie behaalde. Een andere bijzondere gebeur tenis was dat enkele jaren ge leden een nieuw accommoda tie in gebruik werd genomen, een die een vereniging van ni veau waardig is. UVG is er alles aangelegen om dit succes te kontinueren. Daarom is een speciaal jeugd beleid opgesteld. Getuige de promotie vorig seizoen van de damesjuniorenselektie naar de regionale klasse en waarbij te gen Haagse ploegen gespeeld wordt, werpt dit beleid lang zaam zijn vruchten af. Veertig jaar. Daarbij behoort een feest. De komende twee maanden zijn daarvoor dan ook verschillende festiviteiten in het leven geroepen. Te be ginnen bij de receptie op 9 mei, om zo vervolgens op 23 mei bij een reünie en aanslui tend een feestavond te belan den. Voorts zijn er enkele kla- verjasavonden tegen de andere Schiedamse handbalverenigin gen. Tenslotte staan het fami- lietoernooi op hemelvaartdag en op 20 en 21 juni het grote toernooi in het teken van dit jubileum. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. Chr. Brake- ma; 19.00 uur: ds. J. Visbeek, Maassluis. Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, 10.00 uur: ds. F. v.d. Bos, Gouda; 17.00 uur: ds. A D. Noordam, Bleiswijk. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29. 10.00 uur: ds. J. de Kievit. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.laan, 9.30 uur en 16.30 uur: ds. J. P. Boi- ten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 uur: ds. M. H. T. Bieuwenga te Zoe- termeer, 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. P. Vermaat, Maassluis. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. J. T. Cazander, Oude Tonge. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10,30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjastraat, 10.00 uur: ds. R. E. van den Berg, zondagslied: gezang 213 Vie ring Heilig Avondmaal, m.m.v. de Cantorij Kinderkerk, na de dienst koffiedrinken. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. T. Oberman, Capelle a/d IJssel; 17.00 uur: ds. J. T. Ca zander, Oude Tonge. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. H. W. Hemmer, Oegstgeest. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 9.15 uur: ds. J. D. Wuister. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: ds. J. D. Wuister. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. H. J. v.d. Steen, Rotterdam. St. Martinuskerk, 9.30 uur: mw. I. Uytdewilligen-Koen- ders, Nieuwerkerk a/d IJssel. De Ark, 19.00 uur: ds. J. Vis beek, Maassluis. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, geen opgave. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, Nieuwland, zondag 10.00 uur. Oud Mathe- nesse, zondag 17.00 uur. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags Adventisten, Op standingskerk, Burg. Hon nerlage Gretelaan. Elke za terdag 9.30 uur: districtverga dering. Herv. Gem. op Ger. Grond slag, in de Rank, Schiedam- seweg, dhr. Bakker, Slie- drecht. R.K. Parochie St. Jan de Do- Derkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, Zaterdag 19.00 uur: met muzikale omlijsting. Zondag 10.30 uur: met mede werking van het Jongeren koor. Tijdens deze viering is er kindercrèche in de parochie zaal. Preekbeurt dit weekend: &J. M. Mahlmann o.p ,K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 106, weekend 9/10 mei 1987: vierde zondag van Pasen: Roepingszondag. Zaterdag 9 mei, 18.30 uur: Eucharistievie ring. Zondag 10 mei, 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. met meerstemmige Latijnse zang); 11.00 uur: Gezinsviering (mu zikaal verzorgd door het Kin derkoor). Woensdag 13 mei, 19.00 uur: Meimaandlof en Ro zenkransgebed. Sint Liduinakapel, St. Lidui- nastraat 10. Zaterdag 9 mei, 17.15 uur: Eucharistieviering (muzikaal verzorgd door het Valeriuskopr). R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3, Schie- dam-West. Weekend: Vierde- zondag na Pasen 9/10 mei. Za terdag 18.30 uur: Eucharistie viering met orgelspel en sa menzang. Celebrant: pater E. Clarenbeek. Zondag 09.00 uur: Eucharistieviering, celebrant: pastoor E. van Diepen. 10.30 uur: Gezongen Eucharistievie ring, muzikaal verzorgd door het gemengd koor Polyhym nia. Celebrant: pater E. Cla renbeek. In de komende week zijn de vieringen: dinsdag, donderdag en vrijdag om 09.15 uur. Zondag 31 mei: 40-jarig priesterfeest van de pastoor. Feestelijke euch.viering om 10.30 uur. Geen H. Mis om 09.00 uur op die dag. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag 9 mei, 19.00 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang- Zondag 10 mei, 10.30 uur: hoogmis. Dinsdag 12 mei, 14.30 uur: Eucharistieviering in de pastorie, daarna gezellig sa menzijn voor zieken en oude ren. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West, Eucharistie vieringen: woensdag 09.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel; zondag 09.45 uur: Eucharistieviering met zang van het Jacobuskoor- koor. Pastor Th. Kool leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm, An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag 08.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie waaron der le H. Kommunie van de kinderen. Zang van het Jeugd koor. Pastor A. Lalleman leidt de vieringen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. Op 10 mei in Schiedam geen kerkdienst maar te 10.15 in kerk Nobel- straat 24, Blijdorp, Rotterdam: 4e Zondag van Pasen. Schieland Ziekenhuis, Aula kapel, Juliana van Stol bergstraat. Eucharistieviering op zat. 9 mei te 18.30 uur Voorganger pater J. F. de Rooij. Oecumenische zondag viering op 10 mei te 10.30 uur. Voorgangers pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stienstra. Muzi kale medewerking 't Andreas kinderkoor o.l.v mevr. C. A. M. Koekebakker. steeds ongeslagen nog SCHIEDAM Ook na de vijfde competitiewedstrijd, tegen het Haarlemse DSS, bleef het softbalteam van Schiedam ongeslagen. Tegen de Haarlemse dames behaal den de Schiedamsen een ech te en ruime 91 overwin ning. Conny Jonkman open de in de eerste inning direkt met een goede drie-honk- slag. Een slechte start voor de Haarlemse werpster. Door verschillende veldfou- ten en agressief honklopen van Schiedamse zijde haal den de dames van Kees Bol de punten regelmatig bin nen. Al na de tweede inning was de stand 50 in het voordeel van de Hargaclub. Via een goed op dreef zijnde Marjolijn Berkhout werd uit eindelijk de ruime 9I over winning bereikt. DSS kwam er niet aan te pas. Schiedam gaat na vijf wedstrijden met tien wedstrijdpunten alleen en ongeslagen aan de kop van de eerste klasse. Aanstaande zon dag wacht de Schiedamse ploeg de eerste grote kracht meting met in de dubbel tegen Neunen. De aanvang van de eerste wedstrijd is 11 00 uur Moec/er wordt verwend... """ViV9&

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 11