Vlootschouw trekt duizenden mensen In 't kort RANDSTAD EDITIES „We gaan niet met een kanon op een mug schieten" Stadsblad Brandstichter A. Magnusschool heeft wroeging VEILIG EN VOORDELIG HUREN? OP NAAR BUDGET..! uitzendbureau 1V kantoor: Bfoersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-' oplage 39.135 VANDAAG: Distillateurs proeven eikaars fabrikaat Braderie dnders in Nieuwland Goudse rock in Underground Spirit verslaat Asvion Schiedam softbal ongenaakbaar WOENSDAG 13 MEI 1987 NR. 39 39e JAARGANG fotocollage van de Aleidafeesten en Molendagen op pagina 16 en 17 wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND De Lange Haven is afgeladen met tjalken, aken, schouwers, botters, kotters en schoeners. SCHIEDAM De Werk groep Schiedam van de Con sumentenbond houdt op don derdag 14 mei een vergadering in wijkcentrum De Blauwe Brug op het Bachplein. Aan vang 20.30 uur. De V.O.M.I. (Ver. Oud Militai ren Indiëgangers) organiseert voor de regio Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen een kontakt-bijeenkomst op dins dagmiddag, 19 mei in restau rant „Plaswijck", C. N. A. Looslaan 9, te Rotterdam (Hil- legersberg). Aanvang 14.00 uur. Alle oud-Indiëgangers zijn welkom. De toegang is gratis. De mooiste plek van Schied haven. Daar zou hij graag een thuishaven creeëren voor his torische schuiten. Elke dag een beetje Molendag dus. De plan nen zijn er al. Nu nog de schippers interesseren voor de Brandersstad. Ruim 20 boten varen de Lange haven uit. Op weg naar hun thuishaven. Schipper G. van Dijk met de „pascua" uit Dor drecht, verwacht zijn stad niet meer te bereiken. „Het getij werkt niet mee", mompelt hij. Enkele collega's nemen het ze kere voor het onzekere en vertrekken vóór de vloot schouw. Een schipper uit Brielle gooit de touwen los. „Fantastische dagen", zegt hij. De eigenaar van de kotter kon dit weekend kiezen uit Mteppel of Schiedam. „Tegenwoordig hebben veel gemeenten inte resse in dit soort evenemen ten". De brugwachters hebben het druk. Hoewel de Koemarkt- brug opent met een simpele druk op de knop, komt er bij de Appelmarktbrug wel het nodige hand- en hangwerk om de hoek kijken. Een activiteit die bij een historische vloot schouw past. SCHIEDAM De sociale dienst is niet van plan een heksenjacht te ontketenen op de uitkeringsge rechtigden. Schiedam mag het aantal fraudecontro leurs uitbreiden van twee tot vijf, maar wethouder Chris Zijdeveld ziet geen heil in het op grote schaal tellen van tandenborstels. Drie sociaal rechercheurs op een bestand van 5000 GSD-cliënten zijn, zegt hij, meer dan voldoende. „Het heeft tenslotte geen zin om met een kanon op een mug te schieten," aldus Zijdeveld. Wel blijft het volgens de wethouder en GSD-direk- teur Gerard Smits zaak, ernstige gevallen van mis bruik op te sporen en aan de kaak te stellen: „An ders worden degenen die zich wel aan de regels houden, benadeeld. Bovendien worden wij zelf ook gecontroleerd door het rijk. Doen wij het niet goed, dan krijgen wij ook geen geld meer." lijk werker voor het voetlicht gehaald. Chris Zijdeveld: „Ik wil geen reclame maken voor dat luxe automerk, maar ze moeten BMW-ers worden in de ware zin des woords. De hoofdmoot van onze cliënten heeft met hen te maken, al leen de uitzonderingen komen bij het fraudeteam terecht." Iedere nieuwe cliënt van de GSD praat allereerst met de bijstands-maatschappelijk wer ker in het gebruikelijk intake gesprek. Ook het jaarlijkse, door het Rijk verplichte he ronderzoek voor alle 5000 cliënten (dat zijn er 400 per maand), valt binnen hun ter rein. De fraudecontroleurs, die van uit het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat opereren, zijn trouwens behoorlijk aan banden gelegd. Ze mogen niet zelfstandig tot aktie overgaan en worden pas ingeschakeld als alle andere vormen van onderzoek hebben gefaald. En dan nog gaat het er niet om zwartwerkers en dergelijke aan de schandpaal te nagelen. De rechercheurs zijn er vooral om mankementen bij de dienst zélf vroegtijdig te signaleren en misbruik in de toekomst te voorkomen. Deze duidelijke taakomschrij ving staat in de Handleiding onderzoeken, een intern rap port dat deze week door de GSD werd uitgebracht. De ti tel doet misschien wat vaag en dreigend aan, de inhoud is in begrijpelijk Nederlands ver woord en helemaal gericht op de praktijk. T.V. DEFEKT? RADIO ABA Videospecialisten SCHIEDAM Chris van Doorn, secretaris van de Stichting Calorische Werktuigen, is verheugd burge meester Reinier Scheeres en wethouder Aad Wiegman met hun families tijdens de vlootschouw aan boord van de Hercules te hebben. Deze stoomsleepboot ligt al acht jaar in Schiedam, maar naar de mening van Van Doorn weten weinig mensen van het bestaan van de sleper af. „Een teleurstelling als je ziet hoeveel tijd we erin stoppen. Soms wel tientallen uren per week. Maar ja, we zijn nu eenmaal geen zeekadetten", verklaart een bemanningslid die tezamen met negen kollega's er vier-en-een-half jaar over gedaan heeft de Hercules weer varend te krijgen. Voor het eerst in zijn bestaan vaart de Hercules door de Lange Haven. Voorbij de Koe- marktbrug zijn er nooit pro blemen. Daar is de haven in het midden 2.70 meter diep. Richting Appelmarktbrug wordt het snel een halve me ter minder. De stoomsleepboot vaart ondanks het toeristisch kolen bunkeren op de Molen dag niet op eigen kracht. De schroef gaat in stilstaande po sitie reeds door de modder. „Bovendien haalde iemand on langs een paar fietsen uit het water met een dreg. Daar zijn we helemaal niet gelukkig mee", aldus één van de opva renden. Vlootschouw De historische vloot met tjal ken, aken, schouwers, botters, kotters en schoeners wordt door vele duizenden mensen langs de kade gadegeslagen. De burgemeester schiet vlug een rolletje vol. Wethouder Wiegman staart naar de Korte Rotterdamsedijk 397 3112 AP Schiadam 010 - 4260771 Automerk Aan de sociaal rechercheurs is overigens maar één hoofdstuk je besteed. In het rapport wordt met name de funktie van de bijstands-maatschappe- 'V s Gerard Smits (direkteur sociale dienst) en Chris Zijdeveld (wethouder sociale zaken). Zie voor onze vacatures de advertentie elders in dit blad. Het is de bedoeling dat dit soort routine-handelingen méér wordt, dan het plichtma tig invullen van formulieren. Degenen, die dat willen, moe ten de kans krijgen eventuele problemen te spuien en samen met een ter zake kundige BMW'er naar oplossingen te zoeken. Intensief overleg met het arbeidsbureau moet er voor zorgen dat geen enkele mogelijkheid voor de uitke ringsgerechtigden om weer aan de slag te komen onbenut wordt gelaten. Koning klant Al in een eerder verschenen rapport („Op weg naar 1990") gaf de Schiedamse sociale dienst aan, meer te willen zijn dan puur een uitkeringsfa- briek. Uit die voorzet lijkt met de „Handleiding onderzoeken" het eerste doelpunt te zijn ge scoord. Grif geeft Chris Zijdeveld toe dat er hier en daar open deu ren worden ingetrapt. „Maar je kunt zoiets alleen goed doen als je het stapje voor stapje op bouwt. „Niettemin ligt er nu een stuk op tafel waarin de uitkeringsgerechtigde als ko ning klant de hoofdrol speelt. Gerard Smits erkent dat hier mee de ideale situatie nog lang niet is bereikt. Toch noemt hij SCHIEDAM De dader van de brandstichting in de Albert us Magnus- school, in de nacht van 16 op 17 februari, heeft zich vrijwillig bij de po litie aangegeven. De 17-jarige Schiedam mer meldde zich ruim een maand geleden bij het hoofdbureau in de Lange Nieuwstraat uit wroeging over zijn daad. Het hele schoolgebouw werd in de as gelegd, de schade loopt in de hon derdduizenden guldens en de leerlingen hebben nog steeds geen nieuw onderkomen. Tijdens het verhoor be kende de jongen het vuur te hebben aange stoken met drie vrien den omdat ze bij een in braak in de school niets van waarde hadden kun nen vinden. Bij het on derzoek dat daarop volg de, bleek dat het viertal - de andere daders wa ren 16, 18 en 20 jaar oud - nog meer op haar kerf stok had. Ze zijn verantwoordelijk voor inbraken in min stens tien sportkantines en tuinhuisjes. In alle gevallen werden er bo vendien vernielingen aangericht. De politie verwacht voor dezelfde zaken de komende we ken nog twee verdach ten te kunnen aanhou den. BUREAU HUISVESTING MAANDAG 18 MEI GESLOTEN Het Bureau Huisvesting aan de 's Grave- landseweg 567, zal maandag 18 mei de ge hele dag voor het publiek GESLOTEN zijn. Dit in verband met werkzaamheden aan het computer-systeem. Schiedam, 13 mei 1987. de handleiding een belangrijke stap voorwaarts: „Het rapport is door onze eigen medewer kers geschreven, niet door een goeroe van buitenaf. Terwijl ze er mee bezig waren, merkte je al dat hun houding ten op zichte van de cliënt verander de. Door die nieuwe mentali teit hebben we een aantal mensen aan de andere kant van het loket die voorgoed langs de zijlijn leek te staan, weer bij het maatschappelijk spel kunnen betrekken. Dat is een hoopgevend resultaat." Want bij Budget in Schiedam en Rotterdam loopt autoverhuur op rolletjes. Honderden personenauto's en bestelwagens staan er voor u klaar. Er is er voor elk doel wel eentje voor u bij. En zo ruim de keus uit merken en typen, zo ruim is ook uw keus uit tarieven. Plus alle overige services en extra's. Daar profiteert u automatisch van mee. Want Budget levert u die standaard. Informeer ook eens naar die super-interessante weekend-tarieven! Even onthouden: Bij Budget krijgt u alleen de gloednieuwste modellen mee. Niet ouder dan 9 maanden. Technisch betrouw baar. Voorzien van luxe radio. Altijd all-risk verzekerd. Plus Bel voor prijzen en informatie met: rent a car van Deventerstraat 15. Schiedam. Telefoon: 010 - 4266755* Stationsplein 45. Rotterdam. Telefoon: 010 - 4113022* Geen heksenjacht bii Sociale Dienst - v, Wij Mpm direktlll Telefoon 4260778-4733961 Of 01899-15874 Groenelaan 95 VtrkoofhkHiM Roptrobt nor u» wumtchioH n kotUmttn

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1