BSÏ Citroën AX heeft temperamentvol karakter Honden in computer CEZINSTOER ■/I» Zomers zwerven met de bus Exclusieve tuinmeubelen 1 Running Robey blijft gaan IJ Merken-rage over hoogtepunt heen? Wie zoekt, die vindt Veertig jaar er B(e)ij op veld, baan en zaal w Rij-impressie van de Citroen AX Geheugenruimte in de Spectrum (2) KrisKras door Nederland met de inde hand Van voetbalbroek naar wintersport UW THUISKRANT - RANDSTAD-EDITIES Prestaties en verbruiken Wegligging Comfort TK.23.87 Spurtend Familie Louis Davids Eigen hand Individueel 100% dekking Alles zelf Ogen open In de zeilen Slagwoorden De Citroën AX is in slechts één koets werk verkrijgbaar. Het is een hatch- backmodel met voorlopig slechts 3 deu ren. Het onderstel, ook voor alle typen gelijk, kent een wielbasis van 228,5 cm, de wielophanging is rondom onafhanke lijk met schroefveren. De rij-eigenschap- pen van de AX-en zijn dus gelijk. De AX kent 4 verschillende motoren, alle benzinemotoren, een dieselmoter is er vooralsnog niet. We noemen u weer de diverse motoren met vermogen, koppel, prestaties en het verbruik. De AX 10 met een 954 cc 4 cilinder-in-lijnmotor met een vermogen van 32,5 kW/44 PK, kop pel 73 Nm, topsnelheid 145 km/u, acce leratie van 0-100 km/u in 17,9 sec., ver bruik bij 90 km/u 1:25,6. De AX 11 meet 1124 cc, vermogen 40 kW/55 PK, kop pel 88 Nm, top 158 km/u, acceleratie in 13,2 sec., verbruik bij 90 km/u 1:25,6. De AX 14 meet 1360 cc, vermogen 47 kW/64 PK, koppel 111 Nm, top 169 km/ u, acceleratie in 11,4 sec., verbruik bij 90 km/u 1:23,8. De AX Sport tenslotte 1294 cc, vermogen 70 kW/95 PK, kop pel 112 Nm, top 186 km/u, acceleratie in 9,2 sec., verbruik bij 90 km/u 1:18. Het zal duidelijk zijn de AX Sport is de meest snelste van de vier, maar lust ook het meeste brandstof. De andere versies zijn relatief ook zeer sportief, een top van 145 km/u voor een 1 liter motor of bijna 160 km/u voor een 1,1 liter mag er heel best zijn. Het verbruik is spaar zaam, al komt het gemiddelde wel wat hoger uit, bij de AX 10 en AX 11 ligt dit rond de 1:17,5, bij de AX 14 rond de 1:16,5 en bij de AX Sport rond de 1:13. De tankinhoud is 43 liter. De Citroën AX heeft een modern onder stel met onafhankelijke wielophanging rondom met schroefveren vóór en tor sieveren achter. De stuurinrichting is van het type tandheugel, het aantal stuuromwentelingen is 31/2, de draaicir- kel is 9,8 meter. De besturing is erg di rect en precies, het karakter is duidelijk onderstuurd en dus voorspelbaar. De bediening is licht, maar in bochten en bij parkeren kan het toch wel iets te zwaar gaan. De koersvastheid op de rechte weg en in bochten is goed, er is wel eni ge zijwindgevoeligheid en een fors over- door Leo de Ruiter hellen van de carrosserie in bochten, uitbreken komt echter niet voor. De remmen in een gescheiden systeem met schijven vóór en trommels achter zou den voor een dergelijk lichte auto wat beter kunnen, ze voldoen uiteraard pri ma maar de remweg bij 100 km/u was toch 52 meter, de Renault 5 doet dit in 44 en de Peugeot 205 in 46 meter. De transmissie werkt redelijk, een soepele maar indirecte schakeling en een wat bruusk aangrijpende koppeling. De AX weegt zelf rond de 650 kg, dat is erg licht vergeleken met concurrenten die bijna allemaal zo'n 100 kg zwaarder we gen. Hij mag nog eens 440 kg dragen en afhankelijk van het type 500 tot 700 kg trekken. De Citroën AX zou Citroën-eigen erg comfortabel moeten zijn. Wat de vering betreft is hij dat ook, een soepele, com fortabele vering met prima schokdem perwerking. Echter de stoelen en bank alsmede de totale ruimte voor inzitten den scoren niet hoog. De zittingen ge ven niet al te veel steun, de rugleunin gen zijn matig verstelbaar, de profilering en daarmee de zijdelingse steun is ook niet geweldig. De ruimte is beperkt, dat is normaal voor een auto in deze klasse, maar de ruimtebenutting houdt bij de AX niet over, de wielkasten vóór zijn flink groot, ook achterin is het krap met een dito instap. Het bagageappartement is ook niet overbemeten, 170 liter, de concurrentie laat al gauw 200 liter aan tekenen. De zijkanten van de koffer, alsmede de achterkant van de achterbank zijn niet bekleed, overigens is de gehele aankle ding en uitrusting wat sobertjes. Er is wel voldoende aflegruimte in het inte rieur, de deuren kennen zelfs flessen- houders, voor water nemen wij aan. Dan tot slot het geluid, de motor is bij hoge toeren goed hoorbaar, ook windgeruis is waarneembaar alsmede af en toe wat resonanties. Ook hier dus een minpuntje voor het comfort, bij 100 km/u gaf de decibelmeter 74 dBA aan, bij 120 km/u 77 dBA en bij topsnelheid 81 dBA. De AX is al met al een heel fijne auto die prima prestaties koppelt aan een zeer spaarzaam gebruik. Hij is daarbij ook lekker licht wat in de motorrijtuigenbe lasting scheelt, de wat negatief uitvallen de comfortpunten moeten dan maar voor lief genomen worden. rijgedrag prestaties De nieuwe Citroën AX verloochent zijn afkomst niet, het is een echte Citroën met weer een heel eigen karakter, maar een waarlijk temperamentvol karakter. De normale Citroën AX motoren hebben van zichzelf al een fors vermogen, daarbij is de AX zeer aërodynamisch gevormd en relatief zeer licht, waardoor sportieve prestaties konden ontstaan allemaal vergeleken met zijn gelijkwaardige concurrenten. Wat de vorm betreft heeft de AX iets van het eigenzinnige Citroënkarakter moeten inleveren. Maar dat is geen verras sing, de merkwaardige modellen zoals de 2 CV, de Dyane, de Ami, de GS en DS komen niet meer voor bij Citroën, men is er wat geciviliceerder, om aldus bij een ieder, zijnde het grote publiek, in de smaak te vallen. Maar net als de BX is toch ook de AX een duidelijke Citroën met een eigen gezicht, ook al vertoont hij gelijkenis met het legertje concurrenten zoals de Peugeot 205 (maar dat is zijn PSA broertje), de Fiat Uno, de Renault 5, Toyota Starlet, Nissan Micra, Suzuki Swift, Daihat su Charade enz. Daarmee hebben we tevens de klasse aan gegeven waarin de Citroën AX huist, de bekende kleine mid- Reakties op of bijdragen aan deze pagina kunt u sturen aan redaktie UW THUISKRANT EXTRA Postbus 5825 2280 HV Rijswijk telefoon 070-190292 denklasse. De Bond tot Bescherming van Honden, die dit jaar haar 75-jarig bestaan viert, is afgelopen vrijdag gestart met een projekt voor asielhonden. Het projekt is bedoeld om het verblijf van honden in asiels zo kort mogelijk te houden. Zestig asiels hebben nu al hun medewerking toegezegd. De deelnemende asiels leveren wekelijks gegevens aan de Bond over de honden die op dat moment bij hen te gast zijn. De Bond verwerkt de gegevens in de computer en houdt ze aktueel. Het gaat hierbij om informatie die van belang is voor iemand die op zoek is naar een hond. Zo blijkt bijvoorbeeld uit de gege vens om welk ras het gaat, hoe de hond heet, hoe groot of klein hij is, of het een reu of teefje betreft, kort of langharig, maar óók of de hond alleen thuis kan blijven, lief is voor kinderen, tegen an dere huisdieren kan enz. Mensen die op zoek zijn naar een asiel hond kunnen telefonisch kontakt opne men met de Bond tot Bescherming van Honden (070-556981). Aan de hand van de gegevens die de bereffende persoon verstrekt, wordt in het computersysteem nagegaan waar een voor deze persoon geschikte hond verblijft. Een vastomlijnd idee van de hond is niet nodig, maar mag natuurlijk wel. In de meeste gevallen kan worden ge zocht in een asiel In de buurt van de woonplaats. Een gemakkelijke, snelle en goede manier om aan een geschikte hond te komen. In asiels kost elke hond - of het nu een bastaard of rashond is - even veel. Men betaalt altijd een vergoeding van 112,50. Dit bedrag wordt besteed aan inenten, het hondenpaspoort en kosten die het asiel zelf maakt. Het asiel be paalt in onderling overleg met de toe komstige eigenaar of de hond past in zijn nieuwe leefomgeving. Een dagje er op uit in de komende maanden? 'UW THUISKRANT' geeft deze zomer, in samenwerking met de NS, elke week een aantal tips voor een leuk 'dagje uit'. Een kleine selektie ge- zinstoertips. Zo kan u volgende week o.a. naar: 't Grote Marktfestival, Haarlem Van 5 tot 15 juni is er weer een groot, vrolijk volksfeest met straattoneel, cir cus, muziek, theater, exposities en vuur werk. Inlichtingen over de dagelijkse programma's: 023-322370. Stoomdagen 1987, Assen Demonstraties met de meest uiteenlo pende stoommachines op beide Pink sterdagen in het Automuseum/Jeugd- verkeerspark. Inlichtingen: 05920- 55525. Jazz in Duketown, Den Bosch Groots jazzfestival in de binnenstad met o.a. op zaterdagmiddag 6 juni 'Streetpa- rades' en zondagmiddag 7 juni podiu moptredens en kindermatinee. Inlichtin gen: 073-211368. Pinksterfeesten, Delfzijl Jaarlijks terugkerend feest aan en op het water. Hoogtepunt op Pinkster maandag. In het kort o.a. muziek, boks-, surf-, zeilwedstrijden, parachutespringen en rondvluchten met helicopters. Inlich tingen: 05960-18104. WK Historische Rijwielen, Nijmegen Internationaal fietsevenement bij de At letiekbaan Brakkestein (Heemraad straat). Start van de wedstrijden om 12.00 uur. Inlichtingen: 080-225851. Pinksterraces, Zandvoort Op 8 juni weer een uitgebreid racepro gramma, incl. kampioenschap van En gelse Porche-rijders en race voor het Europees kampioenschap Formule Ford 2000. Inlichtingen: 02507-16004. Haagsche Paardendagen, Den Haag Op 11 en 12 juni het jaarlijks terugke rende evenement op het Lange Voor hout, waar het paard de hoofdrol speelt. Inlichtingen: 070-546200. Onze laatste tip: Met de Gezinstoerkaart is zo'n dagje uit nóg voordeliger. Vier dagen lang overal naar toe voor maar 35 gulden per dag. Folders zijn verkrijg baar aan de loketten op de stations. De afgelopen week dwarrelden op de redaktie verschillende reakties binnen op de routine van Ruud Uitterlinden uit Dordrecht waarmee de vrije geheugenruimte op de Spectrum berekend kon worden... Er is een veel snellere manier werd ons duidelijk gemaakt door o.a. H. Smits en Harrie van Zijp, beiden uit Rotterdam, en Martin v.d. Waal uit Papendrecht, want na het intikken van PRINT 65535-USR 7962 geeft de Spectrum direkt aan hoeveel geheugenruimte nog beschikbaar is... Martin v.d. Waal gaf ook nog een 'mooiere' oplossing voor het berekenen van de vrije geheugenruimte: 10 DEF FN M$()="U heeft nog "+STR$(65535-USR 7962)+"bytes over" Na het intkkenvan PRINT FN M$ zal de boodschap op het scherm verschijnen. Ook gaf hij nog wat tips om extra geheugenruimte vrij te maken bij het intikken van een programma wat plotseling te lang blijkt te zijn: Verwijder zoveel mogelijk REM-statements; vervang alle nullen door NOT PI; ver vang alle enen door SGN PI; vervang alle andere getallen door VAL "getal"; variabe le namen en sommige printinstrukties kunnen vaak worden ingekort en voeg zoveel mogelijk regels samen... Soms levert dit wel 10 Kb extra geheugenruimte op, dus de moeite waard. Een programma geschreven dat ook voor andere lezers van deze rubriek interessant is? Stuur dan een duidelijke listing aan de redaktie van deze pagina (adres rechtsbO' ven) onder vermelding van 'Input'. Stuur bij de listing een duidelijke omschrijving van de werking van het programma en vergeet niet te vermelden op welke machine het programma werd gemaakt. Ook vragen en tips kunnen in aanmerking komen voor plaatsing in deze rubriek. WAAROM HET IS JUIST ZO GEZELLIG» ZULLEN WE MAAR WEER EEN5GAAN? DE BABYSITTER BELDE NET OP OM TE VRAGEN WAAR DE BRANDBLUSSER HANGT... Samen een zomerse dag door Neder land zwerven met de bus. In juni, juli en augustus kan dat goedkoop met de nieuwe zomerzwerfkaart van het streek vervoer. Deze dagkaart is in heel Neder land geldig op de streek- en de stads bus, de tram en de metro. De zwerfkaart is écht goedkoop want hij kost 9.- per persoon wanneer min stens twee personen samen reizen. Kin deren (4 t/m 11 jaar) en Pas 65 houders kunnen zelfs met z'n tweeën op één kaart. Dus opa en oma met Pas 65 en hun twee kleinkinderen kunnen samen voor 18.- een dagje op stap. Vader en moeder en twee kinderen maken hun uitstapje voor 27.-. De zomerzwerf kaart is te koop bij de chauffeur op de streekbus, de streekvervoerbedrijven en sommige WV's. Vorig jaar debuteerde de zomerzwerf kaart. 85.000 mensen maakten hiervan gebruik. De zomerzwerfkaart voldoet dus duidelijk aan een behoefte. Naar aanleiding van de ervaringen van het af gelopen jaar is de zwerfkaart iets aange past. Het accent ligt nu meer op het sa men reizen dan op het reizen per groep. Verkrijgbaar bij de buschauffeur van het streekvervoer in de maanden juni, juli en augustus. In die klasse zien we auto's met moto ren van 1000 tot 1400 hooguit een enke le keer 1500 - 1600 cc. De AX sluit zich daarbij aan, hij kent motoren in de 1000 cc klasse, de AX 10, in de 1100 cc klas se, de AX 11 en de 1400 cc klasse, de AX 14. Sinds kort is er dan ook een AX Sport uitgebracht met een motor in de 1300 cc klasse. Deze relatief lichtere motor, immers hij meet 1294 cc, terwijl de AX 14 een motor heeft van 1360 cc, heeft door een gewijzigde cilinderkop en 2 dubbelpoorts carburateurs toch het hoogste vermogen van de serie, waar door de prestaties (top 186 km/u) ge weldig zijn en de term AX Sport be krachtigen. De AX behoort tot de nieu we generaties Citroën evenals de BX en ook wel de CX. In eigen huis heeft de AX echter nog wat concurrenten van de oude generatie zoals de Visa en de Axel, zelfs de 2 CV kan je qua grootte als zo danig beschouwen. Het einde van de 2 CV is echter al aangekondigd en ook de Visa zal geen lang leven meer bescho ren zijn, de Axel, die ook wel spottend de AXÊL wordt genoemd, zal mogelijk nog wel enige tijd blijven als echt voor deel model. Zoals bekend mag worden verondersteld is de Axel een Roemeen se zus van Citroën, in Roemenië wordt hij gebouwd onder de naam Olcit. Hij heeft dus echt niets met de moderne AX te maken. De Citroën AX is najaar vorig jaar, dus 1986, geïntroduceerd, in Ne derland is hij pas dit jaar gekomen, na de RAI-tentoonstelling. De AX start bij 15 mille 14.990.-), het is de AX 10, de AX 11 is er vanaf 16,5 mille, de AX 14 vanaf 20 mille en de AX Sport net onder de 25 mille. .jfe.- Als u op zoek bent naar echt mooie tuinmeubelen, en u bent een beetje han dig, kunt u ze ook zelf maken. Het geeft niet alleen voldoening, maar door een goede kwaliteit hout te kiezen bent u er ook van verzekerd dat de meubelen ja renlang meegaan. De afgebeelde 3-zits bank van ca. 190 cm breed is er één uit de serie tuinmeu belen met kussens waarvan aparte teke ningen voor (verstelbare stoelen), 2-zits banken en een ligstoel verkrijgbaar zijn zodat u een kompeet tuinstel kunt ma ken. Het zeskante tafeltje kan mooi met deze meubelen worden gekombineerd. Informatie over bijpassende meubelen ontvangt u bij de tekeningen. 3-Zits bank, bestelnr. 1622-RE, prijs 12,50. Zeskant tafeltje, bestelnr. 750-RE, prijs ƒ8,95. Beide tekeningen samen, be stelnr. 7522-RE en de prijs is dan ƒ17,50. U kunt de tekeningen dus apart of tesa- men bestellen door het betreffende be drag over te maken op postrek.nr. 3567600 van Karweipost, de Meern, on der vermelding van de bestelnrs. Na ontvangst van uw overboeking krijgt u ze per omgaande toegestuurd. BOEK - Het boek "Jil's roeping" van de schrijfster Sanne v. Havelte zoekt mevr. Van Esschoten al jaren. Zoekt u ook eens... Tel. 03487-1806. Met het uitzicht op weilanden zo ver het oog reikt, een moten en wat grazend vee in dat groe ne gras (Hollandser hebben we het dus niet), zat ik deze week met wintersportkleren in m'n handen. De nieuwste modellen. Seizoen eind '87/'88. Over een maand of wat ais de kou om de hoek komt kijken in de winkels. Mo derne, funktionele garens met zeer bij-de-tijdse eigenschap pen (ademen, vocht absorbe ren en transporteren, dat werk) en dito vullingen werden er voor gekozen. De modellen spreken je aan. Geen al te gekke modische toe standen zodat je er gauwer op uitgekeken bent dan je porte monnee Hef is. Wel honderd procent mode, ook als je van je levensdagen nog nooit van een skipiste naar beneden bent ge komen. Warm maisgeel met wit of een aparte groenblauwe tint sprongen er het meest uit. Dit voor de (nu al) liefhebbers. Het merk - want wat heeft er tegenwoordig geen merk -: Ro bey. Inderdaad, een naam via shirts en shorts op bijna alle tennisbanen in Ndderland ge dragen, dus te zien. Al jaren. Met thans die winterse sneeuw- modellen als nieuwste sportmo- de-tak van dit puur Nederland se bedrijf. Net geen primeur, want ze zijn er vorig jaar mee gestart. Zo vers echter nog, dat een beetje sportmerken-kenner en ook dan zeg ik: wie is dat tegenwoordig niet) zal denken: hé Robey, nu ook voor de win tersport. En dat is met name voor de vier honderd vrouw- /man personeel van deze enige sportkledingfabriek in ons land toch wel een aardige opsteker. Want dit bedrijf bestaat name lijk veertig jaar. Best reden om (eens) in de krant te komen, ook al wordt dat feest alleen in tern en met commerciële grap pen, richting klanten -sportspe- ciaalzaken en sportatdelingen van warenhuizen- gevierd. -Wat wij als consument er dan aan hebben ?- Weten dat je iets goeds koopt als je voor Robey kiest. Anders houdt zo'n bedrijf het geen veertig jaar uit. Ook we ten, dat je niet te veel betaalt voor de kwaliteit, die je ver langt. En er gelijk van overtuigd zijn, dat je die prijs er wel af ziet. Want zoiets is tegenwoor dig geen schande meer. Het mag best wat kosten, maar dan moet het er ook afstralen. Wij noemen dat betaalbare klasse. Of eigenlijk moet je zeggen: het is klasse, die te betalen is" al dus lesje 1 van Robeys marke ting, zo dacht ik even, pratend met de heer P. Duinhouwer, (commercieel) adjunct-direk- teur van Robey Sportswear. Dit - nog steeds - temidden van die weilanden, want Robey heeft de hoofdvestiging aan een lan delijk zijweggetje in Schoonho ven. Met twee gebouwen. Een fabriek en kantoorpand met showroom. Nu ken - en was ik met spor tende zonen in huis - al jaren kleren met dat 'pijltje', die spurtend gestylde R van Robey Sport. Daar staat sinds een jaar of vier op de kleding de hele naam achter. De pijl-R is gebleven, Bey kwam er bij, ter wijl het een jaar of vijftien gele den is, dat men zich met die R- pijl ging profileren. -'k Ben eerst maar eens begon nen te vragen wat dat Robey betekent, want weet u waar dat voor staat?- De Ro van is Rotterdam, de Bey komt van de naam Bey. Met P. er voor zijn we gelijk in '47 beland, toen de heer R. Bey in Rotterdam voetbalbroeken ging maken, door thuisnaais- ters in elkaar liet zetten en ver kopen. Twee jaar na de oorlog hadden we nog zo weinig, dat er al rap voor iedere gemaakte broek een klant was. Plus vraag naar de rest erbij. Kou sen, shirts (al heetten ze toen Patronen maken met de com puter, een van de meest recen te ontwikkelingen, nog weinig in ons land te vinden. In Schoonhoven staat er een. In het witte jack zitten kleine kleuraccenten in hetzelfde war me geel als de kleur van swe atshirt en skibroek. Daarin is het Robey ontwerpteam zeer konsekwent. anders), kortom wat een voet baller aan 't lijf heeft. Er werd kontakt gezocht met de bekende Jansen en Tilanus, die voor die rest ging zorgen. een rubriek voor vrouwen en andere mensen- Ha een jaar of 15 was Bey de grootste klant op sportkleding gebied van deze nog door Louis Davids bezongen onder goed fabrikant. Reden om de sportdivisie van deze fabriek over te nemen. Jansen en Tila nus draaide onder eigen naam door voor 't ondergoed, Robey kon op het terrein van de sportswear nog meer de (eigen) vleugels gaan uitslaan. Op het ogenblik, nu men terug kijkt op veertig jaar 'van voet balbroek naar wintersport' heeft men bijna alles in eigen hand als we aan de meest uit gebreide takken van sport den ken. Op wat exclusieve dingen na paardrijden, schermen) koop je met de naam Robey er op, van alles en nog meer voor bezig zijn in je vrije tijd. Of je daar nu club- of verenigingslid voor bent, in je dooie eentje zwetend aan 't joggen bent of wandelend de natuur loopt te beminnen. Want individuele sport, of lie ver, gezond voor je lijf en leden bezig zijn, komt steeds meer voor, zo hoor ik van vakingewij- de Duinhouwer. Dat's soms ook een kwestie van centjes. Verenigingscontri butie kan (best) nog wel be taald, maar wat er aan 'sociale uitgaven' - laat ik het even de bierpot noemen - bijkomt, schijnt voor menigeen te veel in de papieren te lopen nu we be slist nog niet zijn beland in de tijd van 't kan niet op". Bij de meer individuele aanpak steek je je ook in een jogging- pak, koop je een lekker jack, een sportief ogende polo of dito sweatshirt, dus heeft Ro bey geen klagen. Want het is Robey goed ge gaan. Best zelfs met in alle sportzaken in ons land altijd wel iets, meer of veel van de Robeycollectie in huis. 'Een honderd procent dekking' ver telt de heer Duinhouwer, een man uit 't vak, van wie we ho ren, dat Robey nog steeds een Bey-familiebedrijf is. Maar dan wel met drie fabrie ken - ook nog een in Someren en het Belgische Wellen -, vier uitleverdepöts in ons land om de klanten maar zo kwiek mo gelijk te kunnen bedienen, plus vier verkoopmaatschappijen met showrooms in Belgie, Duitsland, Engeland en Scandi navië. Samen dus die 400 per soneelsleden sterk. In de weer met het produkt van de grond stoffen af tot het eindresultaat toe en wat daar (commercieel) verder op volgt. Garens om op grote machines zelf de tricotachtige stoffen te breien en stoffen .voor de ande re weefsels vormenn de aan loop, waarna alles zelf door de betrokken afdelingen wordt in gevuld. Als enige fabriek op dit vlak in ons land is men internationaal gezien geen kanjer als we (voorbeeldje) eens naar topsco rer Adidas kijken. Maar een bal kan meer kanten uitrollen. Wie op de Nederlandse tennis velden/banen bij volkssport nummer twee als fabriek van zichzelf weet, dat zo'n veertig procent van tennisend Neder land Robey draagt, hoeft zich geen kleintje te noemen. De heer Duinhouwer:„Trendset- ters zijn we niet in die zin, dat we met hele aparte, sterk in het oog springende mode het spit afbijten. Maar achter lopen we al evenmin. Integendeel. Inter nationaal houden we de ogen goed open en de prognoses in de gaten. Altijd en overal. We gaan veel om de tafel zitten en wisselen gedachten en gege vens uit. In de showroom, overzichtelijk, geen luxe poespas, efficient Breien doen ze (ook) zelf bij deze jubilerende sportswear fa briek, dit met grote machines zoals deze. zonder kil te zijn, kan ik het al lemaal bekijken. Tot de laatste warmrose kleur voor gympak- jes toe via grijs met rode sport tassen en joggingpakken, die er kwa glans niet om liegen, zonder dat ze je tegemoet glim men. In die showroom dus thans ook wintersportkleding, met vorig seizoen zo'n prima start, dat de velden nu eveneens weer wit schijnen om te oogsten. Toch wel een lekker gevoel als je een jubileumjaar meemaakt en je hebt nog steeds de wind in de zeilen. Met tevens het oog gericht op de buitenlandse markt, waar de R van 'running'- Robey voor 20% naar expor teert, zonder dat deze fabriek zich voorbij wil hollen, zo be greep ik. Want ze hopen het, als 't even kan, weer zo'n jaartje of veertig vol te houden. Daarom wordt er niet al te lang naar het verleden, doch liever naar de toekomst gekeken. Bij voorbeeld door investeren in de nieuwste apparatuur. Bijblijven en vooruitzien zijn de slagwoorden bij dit jubileum. Ik keek op korte (mode)termijn even naar het nieuwe maisgeel voor de wintersport, dat zonnig deze mijlpaal markeert. 4 goed geworden. Op de merken grillige jongeren kun je soms ook geen peil trekken. Wat dat betreft probeert Robey op veilig te varen. Bij topspor ters, enorme evenementen en andere merk-pushende (en ka pitalen kostende) happenings, is het niet Robey wat de klok slaat. „Daar mikken wij niet op. Kwa liteit is en blijft nummer een, 'n gezonde opwaardering van onze steeds bekender worden de naam...daar zien we meer in. Want uiteindelijk moet de klant al dat geld van dat pushen toch betalen, zeker in onze sektor" zo is hier de filosofie achter de merken-rage, soms zelfs mer- ken-gekte, die zeker nog niet voorbij is, maar wel over de hoogste toppen heen, naar het de leiding van dit bedrijf voor komt. Als er één generatie met mer ken opgroeit is het wel de onze. In een oogopslag zien de schooljeugd en heel wat leeftij den er boven wat je aan je lijf hebt, in feite hebt neergeteld, om bepaalde merken te dra gen. Toch is dat hete extreme: „het kan me niet schelen wat het kost, maar ik moet het heb ben" er een beetje af volgens onze zegsman bij Robey. Voor merken, die mikken op wat een 'lifestyle' heet, kan het natuurlijk best interessant zijn als zeer velen op een bepaald moment ineens zo 'life gesty- ied' door het leven willen gaan. Maar is 't over met die stijl, dan kan 't soms ineens over zijn met zo'n merk ook. Mensen met een paar centen in de poc ket vinden het dan gemeen-

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 14