Meer inschrijvingen door voorverkoop Demos voetbal jeugd bloeit Excelsior'20 jeugd boos op Martinit Eerste klasse dammers klaar Oadefie JJWD ER Moezel "•""nSxr, [oaderiel BELOOFD: Judoka Jerry Fokas naar WK-militairen Sportief bekeken CRICKET SPELREGEL QUIZ Auto-ongeluk Heterdaad Ti UW Komplete badkamers, maar ook..gas-water en rioleringswerken, verwarming en alle dakbedekkingen. ®£H/E 40-5? Over 5 minuten staat uw huurauto klaar. Postduiven berichten Het Nieuwe 1 cricketbat met een cricketbal. QUIZ 4 spaarbank HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 5 JUNI 1987 PAGINA 9 De fietsers vertrekken vanaf de wielerbaan voor de laatste avond van de fietsvierdaagse. Behalve op dinsdag hebben de tweewielers weinig last gehad van regen. SCHIEDAM Het door de SSV Demos op 31 mei gehou den negende mini-veldvoet- baltoernooi is na sportief ge streden wedstrijden en een enerverende en spannende finale gewonnen door Moor drecht. Gouderak moest ge noegen nemen met de twee de plaats. Door deze over winning heeft Moordrecht de beker voor de tweede ach tereenvolgende keer gewon nen. RDM werd derde, het A-team van Demos eindigde als vier de, Hermes DVS legde beslag op de zesde plaats. FC Alter natief, het team van bereid willige Demos-leden, die het zonder reden van opgave weg gebleven HVO verving, was goed voor de zevende plaats. Tot slot werd Demos-3 als achtste hekkesluiter. Omdat volgend jaar het tweede lu strum van het toernooi daar is, zal dit omlijst worden met een extra feestelijk gebeuren, waarbij het toernooi misschien een andere aanpak of een uit breiding krijgt. Het zal trouwens volgend jaar voor Demos een aktief en druk jaar worden, omdat bij de Schiedamse vereniging dan het feit wordt gevierd dat de jeugdafdeling dan dertig jaar onafgebroken bestaat. Op het programma staat onder andere een jeugd-weekend dat op de terreinen van Demos gehou den zal worden. SCHIEDAM De Schiedamse fietsvierdaagse mag zich weer verheugen in een groeiende belangstelling. Namen er vorig jaar ruim 350 fietsers deel aan dit eve nement, dit jaar overschreed het aantal inschrijvingen de 500. Dit benadert nog lang niet de aantallen die de organisatie in de beginjaren mocht begroeten op de wielerbaan in het Hargapark. Ruim duizend deelne mers waren vijf jaar geleden geen uitzondering, maar door fouten in het uitstippelen van de routes nam het animo van de Schiedamse fietser af om vier avonden door het westen van Zuid-Holland te rijden. Het groeiende aantal deelne mende tweewielers komt waarschijnlijk doordat de voorinschrijving dit jaar bij diverse plaatselijke fiets handelaren mogelijk was. "Het blijkt duidelijk dat dit is aangeslagen", vertelt Jan Brouwer, secretaris van de organiserende vereniging, Toerclub Rijnmond." Van de 510 fietsers hebben zich erop maandagavond maar tachtig SCHIEDAM Het jeugdbestuur van Ex celsior'20 is boos op de organisatie van het Schiedamse A-junio ren kampioenschap, omdat de Hargavere- niging van een finale plaats is afgehouden. Op 14 mei stond de wed strijd tussen Martinit en Excelsior'20 op het pro gramma. Door de slechte toestand van het veld kon deze wedstrijd niet plaats vinden. Volgens de reglementen zou op vrijdag 15 mei deze wed strijd ingehaald worden. Omdat deze datum voor Excelsior'20 niet goed uitkwam nam het be stuur kontakt op met de heer Post, als organisa tor van de titelstrijd, om een andere datum vast te stellen. Een volgens het bestuur van Excelsior'20 alleszins redelijk voorstel omdat het zelf diverse malen medewerking had ver leend om vastgestelde wed strijden te verplaatsen. Het feit dat Excelsior zich inmiddels al voor de finaleronde had ge plaatst en deze wedstrijd dus geen belang meer had, deed heer Post voorstellen het duel niet te spelen en als uitslag 33 te hanteren, hetgeen door beide partijen geaccepteerd werd. De verbazing op Thurlede was groot toen op zaterdag 16 mei bleek dat de heer Post door zijn achterban was teruggeflo ten en besloten had dat Excel sior'20 in deze wedstrijd niet opgekomen was, wat een 50 nederlaag inhield. Hierdoor werd de al bereikte finale plaats geannuleerd. Hoewel de heer Post het boetekleed aan trok kwam hij niet meer op de zaak terug. Voor Excelsior'20 is deze af loop onacceptabel en spreekt van bestuurlijke onbekwaam heid, waardoor er met de spor tieve belangen van de Excel- sioijeugd is gesold. Het heef Het heeft dfaar ook de con clusies uitgetrokken; het zegt het vertrouwen op in het jeugdbestuur van Marti nit, zal het volgend jaar de Schiedamse kampioenschap pen voor A-junioren boycot ten en niet ingaan op verzoe ken van Martinit tot het spe len van vriendschappelijke wedstrijden of toernooien. SCHIEDAM In de Benelux- tunnel vond woensdagmiddag omstreeks één uur een auto ongeluk plaats. Een personen auto met aanhanger reed ver moedelijk met te hoge snel heid door de tunnel zodat de combinatie ging scharen. Een remmende vrachtwagen vond als enige uitweg de buiswand. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. SCHIEDAM De spelers uit de eerste klasse voor het Schiedams kampioenschap zijn ook uitgeschoven. De uitslagen van de laatste speelronde zien er als volgt uit: Lau Vis Frans van der Veer 02; Frans van der Veer Jan Breman 11; Erik Geldof Lau Vis 11; Ronald van Dijk Peter Bakker 20 en Peter Bak ker Mathieu Smit 11. Na deze elfde en laatste speel ronde is Joop van der Schalk als kampioen van de eerste klasse gepromoveerd naar de hoofdklasse. Met hem gaat ook de nummer twee, Mathieu Smit naar de hoogste klasse. Jan Breman, Erik Geldof en Lau Vis dalen af naar de twee de klasse. Inmiddels is ook het kampi oenschap van Schiedam ge speeld: Ron Heusdens werd overtuigend kampioen, hij won al zijn partijen. Komende vrijdag vindt in het Schepp- huis te Kethel om 19.30 uur de prijsuitreiking plaats. Alle prijswinnaars zijn aanwezig om hun prijs in ontvangst te nemen, een feestelijke gebeur tenis. De totale eindstand in de eer ste klasse ziet er zo uit: 1. Joop van der Schalk (17), 2. Mathieu Smit (15), 3. Ro nald van Dijk (15), 4. Joop Smit (12), 5. Peter Bakker (12), 6. Jan Luiten (12), 7. Theo Vrijland (12), 8. Frans van der Veer (10), 9. Bart Quist (10), 10. Jan Breman (8), 11. Erik Geldof (7), 12. Lau Vis (2). (door erkende loodgieters) ingeschreven. Het meren deel heeft zich dus al vante- voren bij de fietshandel aan gemeld. Het aantal van tach tig had waarschijnlijk nog hoger geweest als het weer deze week meer had meege werkt." Zoals elk jaar is het voor de Toerclub een hele opgave om nieuwe routes uit te stippelen. "Twee jaar achtereen zijn we met het pontje van Vlaardin- gen naar Pernis overgevaren, dat hebben we dit jaar eruit gelaten. De eerste avond voer de de tocht via de Vlaardingse Zuidbuurt, Maassluis en het Lickebaertbos terug naar de wielerbaan. Op de tweede avond kregen de fietsers een tocht naar Schipluiden en Delft voorgeschoteld, terwijl op woensdag, de langste rit, er gefietst moest worden in de richting van het vliegveld Zes tienhoven. Op de slotavpond ging het net als vorig jaar en op veler verzoek weer door de diverse Schiedamse parken als Beatrix en het Hargapark", beschrijft Brouwer de routes die deze week afgelegd zijn. Bloemen Zoals gebruikelijk is gister avond op de laatste avond de medaille-uitreiking geweest. Familieleden hebben tijdens deze avond op diverse plaatsen in Schiedam de deelnemers in de bloemetjes gezet voor de volbrachte prestatie. Niet al leen langs de route was het gisteravond gezellig druk, ook op het terrein van de wieler baan was het een drukte van belang. De vermoeide fietsers werden onthaald door de Tiro- ler Holshacker Baub'n, die be halve de laatste avond ook de tiende editie van de fietsvier daagse luister bijzetten. Tevens wordt dan afscheid genomen van Huub de Ruiter die 10 jaar bij de organisatie betrokken Trouw De fietsvierdaagse kent ook trouwe deelnemers. De 73-jari- ge Marie Jongebreur fietst al diverse jaren samen met een paar vriendinnen mee. "On danks mijn leeftijd en die van mijn vriendinnen doen we elk jaar gezellig mee. We gaan wel niet zo hard als de anderen, maar we nemer er ook de tijd voor. Onderweg drinken we gezellig een kopje koffie, al leen dinsdagavond had ik een lekke band. Maar met de hulp van een van de motorrijders was dat zo verholpen," aldus waarschijnlijk één van de oud ste deelnemers, die er nog aan toevoegde elke week te gaan zwemmen om te oefenen voor de zwemvierdaagse. Met de motorrijders van mo torclub Schiedam zijn gelijk de dagelijkse begeleiders ge noemd die alles probeerden in zo veilig mogelijke banen te leiden. Voor eventuele kleine ongelukjes, die zich overigens niet voordeden was er ook een afvaardiging van de EHBO aanwezig. Voor bandenpech en uitvallers reden er dagelijks twee volgauto's mee, maar ook zij hebben het de afgelopen dagen rustig gehad. James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaardingen Tel. 010-435 35 33 SCV De Postduif De SCV de Postduif vloog za terdag 30 mei een wedvlucht vanuit Venette over een af stand van 301 kilometer. Er namen 246 Schiedamse duiven aan deel waarvan de eeste om 11.34.50 uur aankwam. De dui ven waren om 8.00 uur gelost met een zuid-zuidwesten wind. De eerste tien prijswinnaars zijn: 1, 4,9 en 10. J. Koster; 2. J. Vrauwdeunt; 3 en 5. comb. v.d. Berg; 6. G. Barzilay; 7. A. Salari; 8. R. Brokling. De Vrijheid De postduivenvereniging De Vrijheid nam zaterdag deel aan een wedvlucht vanuit Chantilly over een afstand van 330 kilometer. In concours waren 206 duiven, waarvan de eerste om 10.39 uur aankwam. De duiven kregen om 6.30 uur de vrijheid. De eerste tien prijsduiven waren van de vol gende eigenaren: 1 en 2. C. Zantboer; 3. comb, v.d. Vijver; 4. F. Bodeving; 5. C. v.d. Bos (jeugdlid); 6. G. Breur; 7 en 10. C. Baanvin- ger; 8. L. Triel; 9. P. van Diest. De 20-jarige judoka Jerry Fokas, komende week naar de Verenigde Staten. 1 SCHIEDAM De 20-jarige Schiedamse judoka Jerry Fokas is afgelopen dinsdag met de militaire judoploeg naar Ameri ka vertrokken. De Nederlandse ploeg bestaat uit 16 militai ren die de komende week in San Diëgo de Nederlandse driekleur vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschap pen judo. De Schiedammer Jerry Fokas uit de stal van Gerard Vroegh van de Budo-Sport Schiedam zal in de week van 9 tot en met 13 juni in de klasse tot 65 kilo op de mat verschijnen. De militaire ploeg die onder leiding van Chef d' Equipe ka pitein Saverkoul en trainer Kempkens komen voor een zware taak te staan, daar vele tientallen landen hun militai re judoka's hebben afgevaardigd, alleen de Oostbloklanden vallen er buiten. De Schiedamse judoka kan ook op geen enkele wijze aange ven wat de kansen zijn om door te dringen naar de prijzen, aangezien alle tegenstanders voor hem onbekend zijn, wel is algemeen bekend dat Duitsland en Frankrijk met een bij zonder goede ploeg aanwezig zullen zijn. G.V. Arma Aan de Nederlandse kampi oenschappen van de Neder landse Culturele Sportbond is door 18 meisjes en dames deel van gymnastiekvereniging Arma deelgenomen. De acht tien Schiedamsen bereikten de volgende plaatsen: Meisjes A: M. Heinsbroek (4e), L. Lelieveld (7e); Meisjes B: S. Blankert (le); Meisjes J.J.: R. Bras (3e), Ch. Koeoot (4e); Meisjes J.O.: M. Slavenburg (3e), E. Sluyter (4e), P. v. Aaken (5e); M. Slavenburg (6e), W. Blankert (7e); Dames A: M. Pais (5e), P. v. Burgh (8e); Dames B: A. Scheffers (le), B. Etiene (2e). Meisjes vrije gr.: K. v.d. Burgh (3e), M. Hesselberth (7e); Dames Vr.Gr.: P. Hurkmans (2e), M. Willems (3e). Aan de Nationale Driekamp werd deelgenomen door 3 meisjesgroepen en 2 jongens. De meisjesgroepen bereikten twee eerste en een tweede plaats, de jongens individueel een 8e en een 14e plaats. Uit Israël is de sportploeg van de N.C.S. weer gebruind te ruggekeerd van de Hapoël spelen. De damesturnploeg (waaronder 3 Schiedamse da mes) bereikte de vijfde plaats in het landenklassement. (Er deden 6 landen mee). Wielrennen Op 25 mei werden op de Schiedamse wielerbaan in het Hargapark de eerste nationale baanwedstrijden verreden. In diverse klassen werd gestre den om de hoogste eer. Jeugd (Omnium): 1. Ronald v.d. Meer-Mohr 3 punten; 2. Erec Leenderts 7 punten; 3. Corine Hendriks 8 punten. Dames (Omnium): 1. Ella Se- brechts 3 punten; 2. Monic Brokking 7 punten; 3. Ineke Muilwijk 11 punten; 4. Karin Stolzenbach 12 punten; 5. Ja- net Nagtzaam 14 punten; 6. Anita Mulder 16 punten. Nieuwelingen (Omnium): 1. Patrick Kila 4 punten; 2. Arie Jan v.d. Struis 6 punten; 3. Raymond Brenkman 10 pun ten; 4. Peter Paul Sebrechts 10 punten. Amateurs en junioren (Om nium): 1. Leo Groenenboom 3 punten; 2. Erik v. Akelijen 9 punten; 3. Hans Lap 9 punten; 4. Michael v. d. Wolf 11 pun ten; 5. Jeffrey Schuller 20 punten; 6. Peter Nieuwpoort 20 punten; 7. Willem van Oos ten 20 punten; 8. Edwin Brenkman 21 punten; 9. Hen- nie Becks 22 punten. Amateur Stayers: 1. Th Kor- tekaas (gangmaker de Ruiter); 2. R. de Jong (gangmaker C. Stam); 3. R. Letterman (gang maker L. Suiker); 4. Sangu uit Japan (gangmaker Simon); 5. A. Marrechal uit Frankrijk (gangmaker Jagtenberg). Bovengenoemde quiz gaat gedurende 8 we ken in de vrijdag-editie geplaatst worden. Ie dere week zijn er 2 vragen. Deelname voor iedereen die vóór 1 januari 1988 15 jaar is. Antwoorden worden beoor deeld door 3 hoofdklasse umpires (scheids rechters). Prijs: na 8 quizes voor de juiste oplossingen: Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. Iedere deelnemer ontvangt toch een aan denken. Oplossingen en uitslag 9 weken na heden in deze krant. Vraag 1: Een speelveld wordt begrensd door reklameborden (boundary). Nu slaat de batsman de bal zonder de grond te raken, ver weg, en een fielder die tegen het reklamebord staat, vangt de bal boven en achter dat bord. Out, not out, 4 runs of 6 runs? Vraag 2: Dezelfde situatie, maar nu heeft de bal eerst de grond geraakt, terwijl de batsman 2 runs loopt. 2 of 4 runs? Inzendstrook Cricketquiz 4, datum Naam: Adres: Geboortedatum: Inleverdatum: Antwoord vraag 1 Antwoord vraag 2: Deze antwoorden inleveren binnen 1 week na verschijningsdatum van dit blad bij: Alle kantoren van de Bondsspaarbank Schie dam, Vlaardingen, de Bank met de S in uw buurt en bij het kantoor van deze krant. SCHIEDAM Een 40-jarige Schiedammer en een 41-jarige Schiedamse zijn woensdaga vond op heterdaad betrapt toen zij de ruit ingooiden van schoenenzaak Van Dale op de Broersvest. Vermoedelijk heeft het duo een steen ge bruikt. Fietsvierdaagse trekt weer ALLES VOOR DE BADKAMER OTO RENT is een onderdeel van Renault DORZO Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 9