Basketball leeft op in Schiedam IALS JE ALLES GOED BEKIJKT De ene hypotheek is de andere niet.., Bij debankmetde kunt u kiezen. bondsspaarbank HBSS dames naar regionale klasse CRICKET SPELREGEL QUIZ Noorduin 3x kampioen Onzichtbare autoschade? Kies Dries! Da's zekercfeHI Open dag fietscross Groeneveld opticiens Zaterdag 2e Beatrixloop Voorverkoop vierdaagse spaarbank Het Nieuwe 1 cricketbat met een cricketbal. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 12 JUNI 1987 t PAGINA 11 SCHIEDAM Vijf entwintig toerfietsers van de Schiedamse Toerclub Rijnmond hebben op eerste Pinksterdag de be kende wielerklassie ker Luik-Bastenaken- Luik gefietst. Deze prestatiefietstocht met een totale lengte van 218 km wordt jaar lijks georgansieerd door de Velo-Club Tilffois on der auspiciën van de Belgische Bond voor Rijwieltoerisme. Gestart en gefinisht wordt in het plaatsje Tilff (5 km. on der Luik) en voert de fietsers langs de route die ook door de profes sionele wielrenners wordt gevolgd. Er werd aan deelgenomen door zo'n 8100 deelnemers uit de Benelux, Duitsland en Frankrijk, doch grotendeels uit Nederland, een teken dat de toerfietssport in Nederland zeer populair is en op een hoog prestatieniveau staat. Om zo'n tocht te kunnen volbrengen moet je dan ook goed getraind zijn en moet je over een goede racefiets beschikken. De leden van TC Rijnmond hebben dan ook sinds 1 maart gemiddeld 2 a 3000 km. ge fietst en ook in de winter maanden is de training nau welijks stilgelegd. Zondag was het dan zo ver. Om 05.00 uur werd in Tilff gestart richting Bastogne. Deze eerste honderd kilometer werd in vier uur af gelegd, gemiddeld 25 km. per uur, hoewel deze eerste etappe enkele behoorlijk lastige heu vels telde. Om 10.00 uur werd uit Bastog ne vertrokken voor de reste rende 118 km., veruit het las tigste deel van de tocht. Na 153 km. moest de Cöte de Wanne worden beklommen met een steigingspercentage van 15%. Snel achter elkaar volgden een aantal steile hellingen el kaar op. Na 163 km. de Cöte de Haute Levee (14%), na 170 km. de Cöte de Rosier (17%), na 183 km. de Cöte de Maquisard en op 194 km het „hoogtepunt" de Cöte de La Redoute met maar liefst een steigingsper centage van 22%. Deze heuvel geeft ook in de profronde vaak SCHIEDAM Tijdens de open Nederlandse Kampioenschappen voor gehandicapten op 6 juni te Hengelo is AVR/Ooie- vaars atleet Willem Noorduin in zijn handi cap klasse Nederlands kampioen geworden op de onderdelen „kogel" 9.04 mtr., „discus" 27.74 mtr. en „speer" 20.50 mtr. Beïnvloed door het slechte weer, kou en veel regen, waren de presta ties van Noorduin matig. De tocht voerde door het heuvelachtige landschap in België. de beslissing op de einduitslag. Voor veel toerrijders is deze La Redoute net iets te zwaar hetgeen tot gevolg heeft dat tweederde van de deelnemers dit trajekt te voet af moest leg gen. Toch zagen de meeste Rijn- monders onder luid applaus van de toegestroomde toe schouwers kans de heuvel op de fiets te beklimmen; een on gekende prestatie. Hierna volgde nog de Cöte de Force met 12%. Om 17.00 uur arri veerden de Rijnmonders weer in Tilff. Dit betekende dat de tocht in 12 uur werd afgelegd, met daarin totaal ruim anderhalf uur oponthoud voor rustpauze en het repareren van lekke banden. De gehele tocht werd met een gemiddelde van 22 km per uur afgelegd. Toerclub Rijnmond ontving van de organisatie een prijs aangezien zij met meer dan 15 deelnemers de tocht volledig heeft volbracht. Van het totale aantal deelnemers, 8100, stap ten 2700 voortijdig in volgau to's. De 25 Schiedamse deelnemers aan Luik-Bastenaken-Luik van Toerclub Rijnmond SCHIEDAM Aan het einde van het basket ballseizoen kan de Schie damse basketball-vere niging Juventus terug kijken op een succesvol verlopen seizoen. De damesselectie eindigde op een zesde plaats in de tweede klasse rayon. De herenselectie bereikte een derde plaats. Nog succesvoller verliep het sei zoen voor de overige heren teams; allen promoveerden. Heren-vier werd zelfs kam pioen. De jongens A-ploeg gaat na een geslaagde „nacompetitie" volgend jaar een klasse hoger spelen; tweede klasse rayon. Bij de dames kon ook een kampioen gefeliciteerd wor den; dames drie. Dames twee, dat tweemaal achter elkaar promoveerde, kon zich dit jaar sterk in de bovenste regionen handhaven. Het jeugdbeleid van Juventus, dat er op gericht is nieuwe le den te werven, kan ook ge slaagd genoemd worden. Na deelname aan de door de ge meente georganiseerde scho lieren besketballtoernooien, een vertegenwoordiging op de Brandersfeesten en een aktie- ve betrokkenheid bij de zojuist beëindigde naschoolse aktivi- teiten, beschikt Juventus over twee grote groepen mini-bas ketballers in de leeftijd tot twaalf jaar. Hierdoor zal de Schiedamse club volgend sei zoen voor het eerst sinds jaren weer met een mini-team deel nemen aan de competitie. Trainers Patrick Koopman blijft ook volgend seizoen de trainer- coach van de damesselectie. Leo Baas, die het afgelopen De bank met de S is gróót in hypotheken. En kan u daaromlnffd een hyJMfek "naar maat" advisaren. Afgestemd op uw persoonlijke situatie. Met gunstige condities en een aantrekkelijke rente. Praat dus altijd ook met ons als u met uw nieuwe huis goed uit wilt zijn! Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand seizoen de heren onder zijn hoede had, houdt het vanwe ge studieredenen voor ge zien. In de persoon van de 34-jarige Frans Wentholt, heeft Juventus een nieuwe trainer/coach gevonden. Wentholt was afgelopen jaar al aktief in Schiedam als speler. SCHIEDAM Fietscross- club Olympia organiseert op zaterdag 13 juni vanaf 11.00 uur een open dag. Het doel is de jeugd te in formeren over fietscross van recreatiecross tot wed strijdcross. Er zijn stands op de baan voor informatie en beno digdheden voor deze sport. Voor de niet crossfiets be zittende belangstellenden zijn enkele fietsen be schikbaar, zodat ook zij de baan kunnen verkennen. Het geheel wordt omlijst door diverse aktiviteiten, zoals een fancy fair, de monstraties op de baan door radiografisch be stuurde minicars, behen digheidswedstrijden met en zonder fiets, een kleur- wedstrijd in „cross-style", tombola en een ballonnen wedstrijd. De baan is gelegen in het Hargapark aan de Olympi- aweg tegenover het Novo- tel. Vanaf 11.00 uur is iedereen van harte wel kom. V Zachte en halfharde, ja zelfs gekleurde lenzen? Groeneveld geeft vrijblijvend en vakkundig advies. Met de kontaktlenspas profiteert u bovendien van aanzienlijke kortingen. Welkom bij... VLAARDINGEN De dames van HBSS hebben na het behalen van het kampioenschap in de eerste klasse ook de pro motie naar de regionale klasse bewerkstelligd. In een halve na-competi tie moesten drie vereni gingen, KMD uit Wate ringen, Oanje Wit uit Dordrecht en HBSS strijden om twee promo tieplaatsen. Oranje Wit was daar als eerste ze ker van; het won de uit wedstrijd tegen KMD met 01 en speelden te gen een gehandicapt HBSS gelijk, 1—1. Afgelopen maandag, tweede Pinksterdag, zou voor HBSS een gelijkspel op eigen veld te gen KMD genoeg zijn om de eeste klasse vaarwel te zeggen. Met een fitte en optimistische ploeg begon HBSS aan dit laat ste karwei. Al in de tiende mi nuut zette Ellen de Ruiter de thuisploeg op voorsprong. De gevaarlijke HBSS spits strafte een fout in de Wateringse ver dediging goed af, 1—0. Het spel dat eerder spannend was dan fraai, golfde het verdere verloop van het eerste deel over en weer, al kwam er in de stand geen verandering. In de tweede helft moest KMD aanvallender gaan spelen om in ieder geval een gelijkmaker te forceren. HBSS profiteerde van de ontstane ruimte en via een fraaie 12 combinatie maakte Ria Brökling het twee de HBSS-doelpunt. Met nog twintig minuten te gaan, speelde KMD alles of niets. Zeven minuten voor tijd bracht het de stand terug op 21 met een goede kopbal, maar verder kwam het niet. Schiedam Vlaardingen spaarbank SCHIEDAM Op zaterdag 13 juni wordt in Schiedam de 2e Beatrix-loop georganiseerd: een prestatieloop dwars door het Beatrixpark over afstan den van 5 en 10 kilometer. Voor de jeugd is bovendien een parcours van 1 kilometer uitgezet. De 1 kilometerlopers starten om 12.30 uur, terwijl het start schot voor de overige deelne mers om 13.00 uur gegeven wordt. Zowel de inschrijving (vanaf 11.00 uur) als de start en finish zullen bij het winkel centrum aan de Parkweg (bij de ingang van het Beatrix park) plaatsvinden. Kleedgele genheid is beschikbaar gesteld door de voetbalvereniging Ex- celsior'20; de kleedkamers be vinden zich dichtbij de ingang van het Beatrixpark in de na bijheid van een groot parkeer terrein en op een steenworp afstand van de start en finish. Voor de 1 km-loop is het in schrijfgeld 3,-, voor de ande re afstanden 5,-. Alle deelne mers ontvangen een fraai ge slagen medaille. De eerste aan komende heren en dames op deze afstanden krijgen een passende ereprijs, in de vorm van een beker, uitgereikt. Voor inschrijving: Grillroom Beatrix, Parkweg 13. Op het plein voor Grillroom Beatrix is er ook een zomers feest met een gezellig terras en een pof fertjeskraam, de drive-inn show van Martin Green, en bovendien geeft de Schiedam se artiest Theo Koetsier - die deze dag ook speaker is - een live - optreden. De organisatie hoopt op 13 juni iedereen met het hele gezin te mogen be groeten en verwacht dat het een sprotieve maar ook gezel lige dag zal worden. Inlichtingen kunnen verkre gen worden bij: Ronald Prince, tel. 010-4710849 of Hans Heemskerk, tel. 010-4711166. VLAARDINGEN De Gezamenlijke Schiedamse Avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van dinsdag 23 juni t/m vrij dag 26 juni 1987. Maandag 22 juni kan gelopen wor den als men op een van de andere avonden verhin dert is. Het inschrijfgeld is 4, per persoon, voor vereni gingen en scholen is het inschrijfgeld 3,50. De startplaats is bij de korf balvereniging Harga aan de andere kant van de sporthal. De inschrijfadressen zijn: VVV kantoor, Buitenha venweg 9, tel. 4733000; G. v. Dongen, Numansdorp- sestraat 5b, tel. 4268159; J. v. Dongen, P. J. Troelstra- laan 169, tel. 4710994. In de week van 15 t/m 19 juni kan men zich in laten schrijven bij G. en J. v. Dongen, en tussen 2 en 4 uur in die week ook in de Blauwe Brug. De voorinschrijving sluit vrijdag 19 juni, men kan dan alleen nog op maan dag en dinsdag terecht in het startbureau bij Harga, maar dan moet men 1 gul den per persoon meer be talen. Bovengenoemde quiz gaat gedurende 8 weken in de vrijdag-editie geplaatst worden. Iedere week zijn er 2 vragen. De quiz is bestemd voor iedereen, maar alleen diege ne die na 1 januari 1972 geboren is kan de antwoord bon inzenden. Antwoorden worden beoordeeld door 3 hoofdklasse umpires (scheidsrechters) Prijs: na 8 quizes voor de juiste oplossingen: Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. Iedere deelnemer ontvangt toch een aandenken. Oplossin gen en uitslag 9 weken na heden in deze krant. QUIZ 5 Vraag 1: Een batsman speelt de bal en zonder de grond te raken blijft de bal in zijn legguard zitten (beenbeschermer): een fielder pakt die bal eruit en roept: „How is that?" Out of not out? Vraag 2: Dezelfde situatie, maar nu komt de gespeel de bal in de legguard van de wicketkeeper vast te zitten en deze roept: „How is that?" Out of not out? De vragen zijn niet makkelijk, maar inzenden moet je altijd doen, want vanaf heden heb je altijd nog meer dan 50% kans om het cricketbat en bal te winnen. De quizmaster Inzendstrook Cricketquiz 5, datum Naam: Adres: Geboortedatum: Inleverdatum: Antwoord vraag 1: Antwoord vraag 2: Deze antwoorden inleveren binnen 1 week na ver schijningsdatum van dit blad bij: Alle kantoren van de Bondsspaarbank Schiedam, Vlaardingen, de Bank met de S in uw buurt en bij het kantoor van deze krant. QUIZ 5 Toerclub Rijnmond volbrengt zware Ardennen klassieker Bij schade aan richtapparatui uw auto spoort Dries met de modernste meet- en ïr elke - soms onzichtbare - vervormingen op. Da's niet alleen mooi, maar ook veilig! Als extra service is er altijd een vervangende auto voor u. IjCOBokelweg 100,3125 AD Schiedam, Jte'- 010 - SPAANSEPOLDER Al uw reparaties met FOCWA garantie. |caraV®Ij®5g Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Schiedam, Hoogstraat 73. Vlaardingen, Hoogstraat 146. Vlaardingen, van Hogendorplaan 5. Stadsblad

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 11