f Het Nieuwe jHtlHiiii.i! Hoofdbureau Lange Nieuwstraat voldoet van geen kant meer Democratie in Schiedam nog niet doorgebroken" Oranjevereniging reikt prijzen uit TAXI - 4.151122 puur natuur is er óOkC Bouman RANDSTAD EDITIES ;;iiiöl!IB« Podiumprogramma Stadsblad WOONFEEST BIJ BOUMAN VANDAAG: Woudhoekbewoners blijven melkkoe Podiumprogramma Toerclub Rijnmond volbrengt zware Ardennen klassieker HBSS- dames naar regionale klasse Haarweven met 'laserbeam' Nieuwe Peugeot 405 Blik op blik Bouw zelf een carport Wie zoekt die vindt wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND VRIJDAG 12 JUNI 1987 NR. 48 39e JAARGANG kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 SCHIEDAM De Schiedamse politie hoopt binnen afzienbare tijd een nieuw hoofdbureau te kunnen betrekken. De hui dige huisvesting aan de Lange Nieuwstraat voldoet aan geen kant meer. Het uit 1920 daterende gebouw is te klein, onhandig van indeling en kostbaar in onderhoud. Bovendien is het zowel voor de agenten als voor het publiek lastig te bereiken. De dichtstbijzijnde halte van het openbaar vervoer ligt op ongeveer een kilometer af stand in de Oranjestraat. Op dit moment wordt de laatste hand ge legd aan een lijvig rapport voor het minis terie van binnenlandse zaken met het ver zoek om toestemming te krijgen voor nieuwbouw. Gaat de minister akkoord, dan kan de eerste paal voor 1992 de grond in. Hoewel de plannen nog in het beginstadium zijn, twijfelt hoofdinspecteur Jan van Hoff er niet aan dat het Rijk het groene licht zal geven: „We heb ben nu op z'n zachtst ge zegd geen ideaal onderko men. Je kan zo'n oud ge bouw aanpassen, maar dan blijf je bezig met de tails: groter maken kun je 't nooit. Bovendien zou een opknapbeurt een ver- .ithrrkkciijli kcctbare zaak worden. Er is geen isolatie aanwezig, de achterpui is nog van wit hout gemaakt en begint te scheuren en in te wateren, met alle el lende vandien. Al het geld dat je hier nog insteekt is boter aan de galg gesmeerd. Een tijdje geleden hebben we het wachtlokaal voor de 24- uurs dienst voor een ton verbouwd, je kan je men sen tenslotte niet in een uitgeleefd hok laten zit ten. Maar de muren trek ken zoveel vocht op, dat het stucwerk er nu al weer vanaf komt." Het hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwstraat verdient anno 1987 eigenlijk die naam niet eens meer. t bureau is niet personeelsvriendelijk, ook de agenten is het er behelpen. Wurgen SCHIEDAM De een heid in de Vestigings commissie Huisartsen is ver te zoeken. Nauwe lijks een jaar geleden werd de commissie na veel trammelant opge richt. Tot nu toe heeft de club - die moet beslissen over de komst van nieu we huisartsen naar Schiedam - taiet veel meer gedaan dan verga deren over de manier waarop vergaderd moet worden. Strijdpunt is, of de bij eenkomsten openbaar moeten zijn of besloten. Een meerderheid wil achter dichte deuren praten; een minderheid, gevormd door de Patiën ten Belangen Vereniging Schiedam en de groeps- praktijken, is daar fél op tegen. De PVBS vond de commissie juist een SCHIEDAM De oranje vereniging „Wilhelmina" uit Kethel had nog één klusje te klaren: de prijs uitreiking van de ballon nenwedstrijd die op Ko ninginnedag werd gehou den. De prijswinnaars Jesper Schreuder goede gelegenheid om de invloed van de gebrui kers van de gezondheids zorg te vergroten. Exclusief gezelschap VERENIGDE TAXIBEDRIJVEN EUR0TAX SCHIEDAM DAG EN NACHT OOK ROLSTOELBUSVERVOER Wethouder Luub Hafkamp, voorzitter commissie Huisartsen. Vestigings- 10 Speciaalzaken onder één dak "V Politie wil nieuw onderkomen meenteraadsleden dat nog niet zo lang terug de situatie in de Lange Nieuwstraat in ogen schouw kwam nemen, schrok van de omstandigheden waar in de wetshandhavers hun werk moeten doen. Ook de toestand van de cellen vonden ze ver beneden peil. En die zijn in 1970 pas - voor een hal ve ton - verbouwd. Van Hoff: „Wat oók een be langrijke rol speelt is de taak opvatting van de politie, die in de loop der jaren behoorlijk is veranderd. Aan het kontakt met de bevolking wordt steeds meer waarde gehecht en dat stelt weer bijzondere eisen aan de inrichting en indeling van je bureau. Bovendien komen door die draaideur mag dan voor de burgers moeilijk zijn, voor ons is het bijna ondoenlijk om snel naar buiten te gaan. We be schikken niet eens over een behoorlijke uitgang en moeten ons behelpen met een poort. een breuk sjouwen om bijvoor beeld bij de recherche of de vreemdelingendienst te ko men. Uit ruimtegebrek zitten die afdelingen allemaal in het achterste gedeelte, dat later is aangebouwd. Een andere inde ling maken is ook onmogelijk: we hebben met veel passen en meten ieder hoekje en gaatje benut." Waar de nieuwbouw precies gaat komen is nog niet be kend. Wel zijn de voorwaar den waaraan een eventuele plek moet voldoen, op een rij tje gezet. De voornaamste eis is een centrale ligging in de buurt van uitvalswegen. Daar bij wordt het stadscentrum vrijwel buiten beschouwing gelaten. Noord - waar de poli tie overigens al een steunpunt heeft aan de Laan van Bol'Es - en Zuid maken de meeste kans het toekomstige hoofdbureau in de wijk te krijgen. Een re delijk alternatief zou een loka- tie langs de spoorlijn zijn. Achter gesloten deuren houdt inmiddels ook de politiek zich druk bezig met de huisvesting van het korps. Een aantal ge- SCHIEDAM In deze voor onvervalste stap pers wat armzalige tij den - theaters gesloten, de helft van de bevol king alle vrije uurtjes naar de camping ge vlucht - is er één die het (culturele) vaandel hoog houdt: café Podium op de Lange Haven. Tot nu toe slaagt vaste pro grammeur Peter Pijpers er ieder weekend op nieuw in om drie avon den lang méér dan al- Zelfs al zouden Rijk en ge meente bereid zijn kapitalen te steken in een renovatie, dan nog zou het bureau niet aan de eisen van de tijd voldoen. Het hoofdgebouw valt onder Mo numentenzorg, en moet dus in takt gelaten worden. Jan van Hoff: „We zitten als het ware aan handen en voeten gebon den. Neem alleen onze hoofd ingang. Dat is een draaideur waar invaliden en moeders met kinderwagens met hangen en wurgen doorheen kunnen komen. Die moet sowieso blij ven zitten. Zijn de mensen binnen, dan moeten ze zich Vestigings commissie huisartsen verdeeld leen een drankje te bie den. Ook aanstaande zaterdag en zondag heeft Podium weer „life-muziek". Don John the Blues Jive komt de 13e juni naar Schiedam. Deze vijfmans formatie speelt rythm and blues met een knipoog naar aanverwante muziek stijlen. Het repertoire bestaat voor de ene helft uit eigen werk, en voor de andere uit minder bekende „co vers", waarin boogie en blues op de voorgrond staan. Aanvang 22.00 uur, toe gang/ 4,—. Zondagavond verzorgt de huisgroep Blijdorp weer een jamsession. Aanvang 22.00 uur, toegang gratis. De 17 kinderen die hun kaar tje uit de noordelijke delen van Nederland ontvingen, za ten met chips en limonade in café Linschoten aan de Kerk- laan. Iedereen kreeg van het bestuur van de oranjevereni ging waardebonnen uitgereikt. „Je weet anders toch niet wat je de jongelui moet geven," al dus tweede voorzitter Hans Pellen. De eerste prijs ging naar Jes- per Schreuder. Zijn ballon kwam op Terschelling (189 km) terecht. Barend en Bas Avezaad en Remco Meijer kwamen in het bezit van de tweede en derde prijs. Hun ballonnen vlogen respectieve lijk naar Franeker en Wierin- germeer. „Eén ballon trof ie mand aan in de mond van een paard, hier 85 km vandaan. Zulke dingen gebeuren ook," grapt Hans Pellen. „Wij denken dat de democra tie in Schiedam op dit punt nog niet is doorgebroken," zegt ir. Jan van Ewijk. De voorzit ter van de PVBS is van me ning, dat er een spel gespeeld wordt met de algemene com missie-verordening, die be paalt dat iedere gemeentelijke vergadering openbaar moet zijn, tenzij er strikte persoon lijke belangen op het spel staan. Van Ewijk: „Juist in deze tijd, waarin door bezuinigingen en andere ingrepen speciaal de gebruiker het slachtoffer is, moet volgens ons een effectie ve inspraak mogelijk zijn." De ruzie is zo hoog opgelopen dat de patiënten-vereniging tijde lijk uit de commissie is gestapt. Ab Korsten, de plaatsvervan gend vertegenwoordiger van de groepspraktijken, blijft de vergaderingen wél bijwonen, maar haalt in de patiënten krant fél uit naar de andere leden van de commissie - de solo-artsen, de verzekeraars en de „werkers" (kruisverenigin gen etc.) Korsten: „In wat ik tot op he den gemerkt heb, dragen de meeste leden van de commis- ZIEKENFONDS - GAK - DETAM - 65+ KORTING VIA BONBOEKJE VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TR0UWRIJDEN. TEL. 010-4370733 sie de ideeën uit van de geves tigde artsenwereld. Zo'n commissie begint met het vaststellen van zijn werkwijze. Wij hebben als Huisartsen groep Gorzen/Nieuwland in vloed via één van de huisart sen in de commissie. Wij zijn voor volledige openbaarheid. In de commissie was alleen de patiëntenbelangenvereniging daar ook voor. Wat praten..., even stemmen..., maar twee vóór, dus dat werd vergaderen achter gesloten deuren. Zo liggen de machts verhoudingen en ik verwacht dat het met name op democra- tiseringspunten zo zal blijven gaan. De voorstellen die op die moment besproken worden bevestigen dat vooroordeel. De samenstelling van dit ex clusieve gezelschap staat er volgens mij garant voor dat al les bij het oude blijft. Met name de gebruikers (patiën ten) zijn naar mijn idee volle dig uitgerangeerd. We hebben ons afgevraagd of we aan zo'n commissie moeten blijven meedoen. We vinden van wel, omdat het voor ons de enige manier is om precies te weten wat daar gebeurt." Wethouder Luub Hafkamp, voorzitter van de Vestigings commissie Huisartsen Schie dam, noemt de verwijten van de PVBS en de groepspraktij ken onterecht. Hij gaf het be stuur van de patiëntenvereni ging het volgende antwoord: „De algemene Commissie Ver ordening is alleen van toepas sing op vergaderingen van raadsleden. De vestigingscom missie, die is samengesteld uit vertegenwoordigers van ver schillende beroepsgroepen, de patiënten en de gemeente, valt derhalve niet onder de wer king van de onderhavige ver ordening." SCHIEDAM Schiedam mag dan befaamd zijn om haar jenever, ook de ge zonde natuur is nog volop aanwezig in de Branders- stad. Alleen is dat heel wat minder bekend. Daarom houden boerderij Park Kethel én het Schooltuinencomplex „Landvreugd" woensdag 17 juni open huis. De honingbij staat centraal op een tentoonstelling die op die datum te bezichti gen is op de boerderij, adres Harreweg 8, tussen 13.00 en 17.00 en 19.00 en 21.00 uur. Bezoekers krijgen dan de gelegenheid bijen in een observatiekast van dichtbij te bekijken, honing te proeven, de bloem bouw te bestuderen en het gereed schap van de imker zelf te hanteren. Tevens wordt er een diaserie vertoond, 's Avonds wordt tekst en uitleg gegeven door dhr. T. Hokke, imker van de boerderij en lid van de bij envereniging Ambrosius uit Rotterdam. De Schiedamse schooltuin complexen „Landvreugd" (Sweelincksingel), „Park Kethel" (Harreweg) en „Vijfsluizen" (Vlaardin- gerdijk) houden ook op 17 juni een open avond van 18.30-19.30 uur. De verbouwing is gereed Nu Rotterdams traaiste meubeipresentatie Daar maken wij een woonteest van Gratis koffie met gebak, voor elke bezoeker(ster) een attentie en voor elke koper een IJsselmondselaan 175, Rotterdam Oost (Kralingseveer) Tel 0104508033 Uniek kinderspeelpar'adi|s Gratis parkeren 10.000 m: meubelwinkel Mcuwt

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1