Kees Bol, softbalcoach stopt eind van het seizoen Nationale wedstrijden op Schiedamse baan €ZS3 CRICKET SPELREGEL QUIZ Natas ja van Hesse grossiert in titels Van Leeuwen: 25 jaar een begrip Bokser Yilmaz naar A-klasse Place du Têtre Parcours I 1 cricketbat met een cricketbal. QUIZ 6 spaarbank Het Nieuwe 'HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 JUNI 1987 PAGINA 13 door Arne van der Zande SCHIEDAM „Misschien komt er vol gend jaar wel een wereldtrainer". Die op merking maakt Kees Bol, na afloop van het gesprek over het waarom van zijn be sluit om volgend jaar te stoppen als coach van het Schiedams softbalteam. Deze be scheidenheid siert de man die vijf jaar lang de scepter zwaaide over de softbalselectie van de Hargaclub. In die „tropen"-jaren maakte hij van een team dat zich net kon handhaven in de tweede klasse een team dat op het punt staat te promoveren naar de hoofdklasse, het hoogste niveau in Ne derland. Na de dubbele nederlaag tegen Ducks, afgelopen zondag, maakte Kees Bol zijn besluit bekend aan zijn speelsters. „Eerder die week had ik mijn beslis sing al kenbaar gemaakt bij het bestuur van de zo mersportafdeling en ik wilde voorkomen dat ze het van iemand anders zouden horen dan van mijzelf. Iedereen was al stil van de twee nederla gen en ze werden eigen lijk alleen nog maar stil ler. Eén speelster vroeg of er tegen geprotesteerd kon worden, maar mijn besluit stond vast. Ik heb geprobeerd uit te leggen waarom ik stop, want dat is een belangrijke basis in ons team; alles eerlijk aan elkaar vertellen", aldus de 31-jarige onderwijzer op een Haagse basisschool. Actief Spanning Nooit nooit Kees Bol: „Ik zeg nooit nooit". SCHIEDAM Maandag avond 29 juni wordt op de Schiedamse Wielerbaan de 3e rit van het AMEV Super-Bowl-Baancompeti- tie verreden. De hoofd sponsor van de K.N.W.U. heeft het mogelijk ge maakt dat gedurende de zomermaanden op de zo- merbanen in Nederland interessante baanwedstrij- r AANRIJDING GEI I I Woermeyer Car Care 010-4260199 Bovengenoemde quiz gaat gedurende 8 weken in de vrijdag-editie geplaatst worden. Iedere week zijn er 2 vragen. Deelname voor iedereen die vóór 1 januari 1988 15 jaar is. Antwoorden worden beoordeeld door 3 hoofdklasse umpires (scheidsrechters). Prijs: na 8 quizes voor de juiste oplossingen: Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. Iedere deelnemer ontvangt toch een aandenken. Oplossingen en uitslag 9 weken na heden in deze krant. Vraag 1: Een batsman speelt een bal en gaat runnen. Bij de tweede run beschadigt hij het wicket door één bail (dwarshoutje) eraf te stoten. Bij de derde run gooit een fielder de bal naar dat wicket en gooit de tweede bail eraf, voordat de batsman binnen zijn crease is; en de fielder roept „How is that" Out of not out? Vraag 2: Dezelfde situatie, maar bij de tweede run stoot de batsman beide bails eraf. Bij de ingooi van de fielder raakt de bal het wicket, maar alle stumps blijven staan. Men roept „How is that" Out of not out? Inzendstrook Crikelquiz 6, datum Naam: Adres: Geboortedatum: Inleverdatum: Antwoord vraag 1: Antwoord vraag 2: Deze antwoorden inleveren binnen 1 week na ver schijningsdatum van dit blad bij: Alle kantoren van de Bondsspaarbank Schiedam, Vlaardingen, de Bank met de S in uw buurt en bij het kantoor van deze krant. SCHIEDAM In de hoogste klasse van de ritmische sport gymnas tiek, de elite klasse, klasse één en junior klasse één, zijn afgelo pen weekend in Amers foort de finales van de Nederlandse kampioen schappen gehouden. De in Schiedam wonen de Natas ja van Hesse kwam uit in de klasse één. In deze categorie werd zij met een punten totaal van 35,55 eerste en dus Nederlands kampi oene. Natasja van Hesse grossiert in titels. den worden gehouden. SCHIEDAM „Hoe je het ook bekijkt: de fiets blijft het goedkoopste ver voermiddel dat er is. Toch heeft de fietsenbranche het de afgelopen jaren Jan van Leeuwpn: een begrip bij Schiedamse fietsfanaten. niet gemakkelijk gehad. In '62 waren er 14.000 rij wielhandelaren. Nu zijn er nog 4600 over. Ook het aantal fietsmerken is te ruggelopen. De groten hebben zich kunnen handhaven." HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Yoessuf Yilmaz gepromo veerd naar A-klasse. a a 1 I I.l-.l Even de accu opladen" „Ik ben eigenlijk gewoon soft- balmoe. Ik ben nu vijf jaar coach en elk jaar gaat het meer tijd kosten. In de eerste jaren kon ik in de winter bij komen, dan lag alles stil. De laatste twee jaar trainden we de hele winter door. Soms wel vier keer in de week. Hierdoor loop je ongemerkt dag en nacht te denken aan dat soft bal en het zal, als we nog beter willen, nog meer worden ik wil even bijladen. Al wil dat niet zeggen dat ik nooit meer als coach terugkeer. Als ze me nog willen, zal ik ooit weer terugkomen". Kees Bol is een echt vereni gingsmens, hij groeide op op het Schiedamterrein. Na een mislukte honkbalcarrière volgde hij diverse coachcur- sussen en trainde het jeugd- honkbalteam. In die tijd was hij ook op bestuurlijk niveau actief binnen de zomersportaf deling en moest hij op zoek naar een coach voor het dames softbalteam. Hij lukte niet om een geschikte man te vinden, waarna Kees Bol gevraagd werd om het coachen op zich te nemen, hij had immers in tussen alle papieren al be haald. Kees Bol blijft volgend seizoen wel aktief binnen de vereniging als secretaris en als hoofdbestuurlid. „Ik wil eens wat meer tijd voor mezelf heb ben. Daarnaast ben ik op school adjunct-directeur ge worden en dat brengt ook meer werk met zich mee. Mis schien wil ik nog wel eens sol liciteren naar een baan als di recteur". „Veel mensen vergeten de enorme spanning waaronder ik leef. Iedereen ziet op zon dag dat team spelen, we win nen en iedereen denkt dan dat alles op rolletjes loopt. Maar zoals overal waar mensen sa men werken zijn weieens pro blemen, gelukkig worden die bij ons bijna altijd goed opge lost. Toch leef je onder een spanning en of dat gezond is weet ik niet, al slaap ik altijd goed. Ik ben wel iemand die onder druk goede beslissingen kan nemen. Ik kan aan de ene kant niet zonder spanning, zo lukt het mij niet om rustig naar de televisie te kijken of een boek te lezen, aan de an dere kant wordt die spanning nu te groot. Daar komt bij dat ik emotioneel betrokken ben bij de vereniging. Iemand die ingehuurd wordt om dit team te leiden kan er vaak met veel meer afstand tegenaan kijken dan ik, ik ben met het team opgegroeid. Die clubliefde telt voor mij erg, ik zou ook niet naar een andere club willen gaan, want in deze regio kan het nergens beter. We hebben een goede spelersgroep, een goed veld, goede mensen met kennis er omheen, waar kan je dat vinden. Zeker als je weet dat ik aan autorijden een he kel heb". In zijn vijfde jaar staat het team van Kees Bol en zijn as sistent Aad Siebel („wij vor men een twee-eenheid'aan kop in de eerste klasse met twee punten voorsprong op Ducks dat één wedstrijd meer speelde. Schiedam heeft de kans om de overstap naar de hoofdklasse te maken. Iets waar Kees Bol zich vijf jaar voor heeft ingespannen. „Mijn besluit staat vast. Ik heb dat na heel veel denken genomen en ik wil er niet op terugko men, al zeg ik nooit-nooit. Ik vraag me weieens af waarom die meiden mij nooit eens zat zijn, want zo aardig ben ik ook niet altijd. Dat is juist misschien ook onzt kracht, iedereen speelt bij ons voor zijn plezier en zolang dat er is, kan er optimaal geDres- leen op softbalgebied, maar ook op het menselijk vlak. Tot geen goud had willen missen, het einde van het seizoen heb Ik heb veel geleerd, niet al- ik genoeg energie om door te teerd worden. Ik heb vijf hele leuke jaren gehad, die ik voor gaan, maar de energie om weer een nieuw seizoen te be ginnen ontbreekt echter. Nu had ik er ook weieens last van, dat ik heel ongemotiveerd op het veld kwam en dan door het enthousiasme van de mei den zelf ook weer zin kreeg en er vol tegen aan ging. Want dat is bijna onverstelbaar hoe veel inzet de groep de laatste twee jaar heeft getoond. Mijn grote wens is dan ook dat we dit jaar kampioen worden. Dat zou voor mij een mooi af scheidscadeau zijn". I WCC MAAKT 'M WEER ALS NIEUW en u krijgt I gratis leenauto mee. Nieuwe IMathenesse- straat 15 Schiedam H LID-FOCWA j Zondag werden de finales ge reedschappen afgewerkt, daar behaalde de Schiedamse, die uitkomt voor de Rotterdamse turnvereniging KVR, nog vier eerste plaatsen. Op het onder deel touw scoorde zij 8.85, met de hoepel kwam ze tot 8.80, voor haar oefening met de knots gaf de jury haar 8.90 en tot slot behaalde ze met 8.85 op het onderdeel lint haar vierde titel. In het najaar zal Nederland zes dagen het domein zijn van de beste turners ter wereld. Immers dan wordt van 19 tot en met 26 oktober in het Rot terdamse sportpaleis Ahoy het Wereldkampioenschap turnen gehouden. Er wordt nu al ge sproken dat dit het grootste sportevenement in Nederland zal worden sinds de Olympi- sche spelen van 1928. De orga nisatie, die in handen is van de FIG, verwacht duizenden turners, turnsters, officials en journalisten. In totaal zullen ongeveer veertig landen aan deze kampioenschappen deel nemen. Mensen die meer informatie over ritmische sport gymnas tiek willen hebben, kunnen kontakt opnemen met me vrouw M. van Hesse, telefoon nummer 4262804. In de eerste twee ritten was de animo onder de renners(sters) bijzonder groot, terwijl de pu blieke belangstelling redelijk was. Buiten de prijzenpot van 1.000 per baan wedstrijd is er aan het eind van het seizoen nog een totale prijzenpot van 4.000 te verdelen. Voor de baan wedstrijden te Schiedam hebben reeds ruim 50 deelnemers(sters) inge schreven. Alleen al in de cate gorie amateurs komen er 26 renners aan de start. In het baanprogramma zijn enkele Olympische nummers opgenomen. Zo rijden de ama teurs onder andere 1 km. tijd rit, 4 km. achtervolging en een klassementwedstrijd. De junioren rijden onder an dere 1 km. tijdrit, 3 km. ach tervolging en een klassement wedstrijd. De dames rijden 3 km. achtervolging. Daarnaast is er nog een bijpro gramma voor de jeugd, nieu welingen en dames. Onder an dere puntenritten, ritten in lijn en af val wedstrijden. De wedstrijden vangen aan om 18.45 uur. De wielerbaan ligt in het sportpark „Harga" aan de Olympiaweg. Het bijwonen van de wedstrijden is gratis. VLAARDINGEN Vol gende week zaterdag, 27 juni, wordt de Vlaar- dingse triathlon gehou den. Voor de deelnemers is er aanstaande zater dag 21 juni gelegenheid om het parcours te ver kennen. Qjn 10.15 uur wordt er een rondje van het fi^js- parcours en daarna een rondje van het looppar- cours afgewerkt. Organi sator Ruud Muuren ver zoekt iedereen in sport- kleding op de fiets te ko men, want het loopge deelte zal te voet afge legd worden. Voor meer informatie kan gebeld worden naar Ruud Muuren, tel. 4348414. Jan van Leeuwen is met zijn rijwielhandel al 25 jaar een be grip in de Gorzen. Vanaf '73 zit hij op de Groenelaan. Daar voor in de zaak van T. Ver- lent. „Deze naam zegt de Gor- zenezen veel," zegt Van Leeu wen. Toch komt 50 procent van zijn klantenkring niet uit Schie- dam-Zuid. Jan van Leeuwen staat wijd en zijd bekend als iemand die een uitstekende service biedt, een groot assorti ment heeft en zelf een dolent housiaste fietser is. De fietsenhandelaar drukt zijn gezicht tegen het raam en kijkt naar de lucht. „Een mooie zomer merk je direkt. Maar voor de handel is er al tijd wat: een slechte herfst, een slechte winter. Een heel jaar goed is onmogelijk. Vooral tijdens de Tour de France is er een opleving waarneembaar in de fietsen branche. „Als Joop won, nou dan was het druk." Stadsblad GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: Weled. heer J. A. van Lambalgen; 19.00 uur: ds. J. Wuister. Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69. 10.00 uur: ds. J. de Kievit (H.A. voor jong en oud). Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema (H.A. voor jong en oud); 17.00 uur: ds. Chr. Brakema (Voortzetting H.A. (traditioneel) en Dankzegging. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.laan, 9.30 uur: Student C. P. Kleingeld te Alphen a/d Rijn. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. M. van Campen, Vlaardingen. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. B. A. Koek, Leiden. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: Dr. J. Bouterse uit Vlaar dingen. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. C. Blok, theologisch candi- daat, Leiden; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: de heer M. den Bok, Utrecht. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68a, Schiedam, 9.15 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.00 uur: ds. J. Visser, Rotterdam. Dorpskerk, 10.00 uur: dhr. G. A. Bruin, Rijswijk. St. Martinuskerk, 9.30 uur: Mevr. I. Klos, Vlaardingen Ark, 19.00 uur: ds. J. D. Wuis ter. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: Heiligingssa menkomst; 17.00 uur: verblij- dingssamenkomst. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, 21 juni: Je hovah's Getuigen. Gezamenlij ke kringvergadering in Ben- nekom. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags Adventisten, Op standingskerk, Burg. Hon nerlage Gretelaan. Elke za terdag 9.30 uur: ds. H. Ponte. Herv. Gem. op Ger. Grond slag, in de Rank, Schiedam- seweg, dhr. Bakker, Slie- drecht. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 19.00 uur: met muzikale omlijsting; zondag 10.30 uur: Gezinsvie- ring met medewerking van het Kinderkoor. Tijdens deze viering is er kindercrèche in de parochiezaal. Preekbeurt dit weekend: pater L. Klin kenberg o.p. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 106, Weekend: Hoogfeest van Sacramentsdag. Celebrant: pastoor P. M. Vismans. Predi kant: Diaken P. M. Martens. Zaterdag 20 juni 1987: 18.30 uur: Eucharistievie?ing, muzi kaal verzorgd door het dames koor Jubilatio. Zondag, 21 juni 1987: 9.15 uur: Eucharistievie ring, muzikaal verzorgd door het herenkoor I.H.D. 11.00 uur: Eucharistieviering. Sint Liduinakapel, St. Lidui- nastraat 10. Celebrant en pre dikant: pastoor M. J. A. J. van Zaal. Zaterdag 20 juni, 17.15 uur: Eucharistieviering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3, Schie- dam-West. Zaterdag, 18.30 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang. Cele brant: pater J. MShlmann. Zondag, 9.00 uur: korte Eucha ristieviering. Celebrant: Pas toor Van Diepen; 10.30 uur: Gezongen Hoogmis, muzikaal verzorgd door het gemengd koor Polyhymnia. Celebrant: Pater J. Mahlmann. In de ko mende week zijn de vieringen: dinsdag, donderdag en vrijdag om 9.15 uur. In de maanden juli en augustus is er op zondag feen viering om 9.00 uur. 'arochie van het H. Hart, Rijnstraat 1. Zaterdag 19.00 uur: Eucharistieviering met orgel en samenzang. Zondag 10.30 uur: hoogmis. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West, Eucharistie vieringen: woensdag 9.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel. Zondag, 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Martienerkoor. Pastor A. Lalleman leidt de vierin gen. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samensa- menzang en orgel. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van St. Jan Baptist. Er is kinderwoorddienst. Pastor W. Flapper leidt de vieringen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. 21 Juni, 10.00 uur: feestdag Geboorte H. Jo hannes de Doper, patroon der parochie. Joh. Maasbach Wereldzen ding, Havenkerk, Lange Ha ven 70. Zaterdag 20 juni, 10.00 uur: Jeugddienst van 13 tot 30 jaar o.l.v. Rens v. Reenen. Zondag 21 juni: 10.00 uur: Hei- ligingsdienst o.l.v. Br. Holder. Vrijdag 26 juni, 19.30 uur: Evangelisatiedienst o.l.v. Br. Holder. Schieland Ziekenhuis, Aula- /kapel, Juliana van Stol bergstraat. Geen opgave. SCHIEDAM De Schie damse bokser Yoessuf Yil maz is tijdens nationale bokswedstrijden in Dor drecht bevordert naar de A- klasse. Yilmaz bokste een harde wed strijd tegen Claudio Croci, een in Maastricht wonende Ita liaan, welke kortgeleden nog bokste voor het Nederlands kampioenschap. Yilmaz won de wedstrijd door opgave van zijn Limburgse tegenstander in de derde ronde. Abdul Fkiri won op punten van de Dordtenaar Schnier- mann. In de tweede ronde had de Dordtse bokser al éénmaal acht tellen gekregen. Door deze goede resultaten is de Schiedamse boksvereniging De Haan van plan om in het najaar weer bokswedstrijden in Schiedam te gaan organise- MAASSLUIS Het Koopcentrum van de Maassluise bin nenstad zal zaterdag 28 juni een artistieke gedaanteverwisse ling ondergaan. Door de komst van tientallen kunstbeoefenaars en kunst minnaars verandert het straatbeeld. Allerlei stalletjes waar in de produkten van velerlei kunstuitingen geven de Bin nenstad een Frans uiterlijk. De organisatie (in samenwer king met het Maassluise Gemeentemuseum) heeft daarom voor de naam „Place du Têtre" gekozen. Dit Parijse pleintje kreeg wereldwijd bekend door de kunstverkoop in de open lucht. De kunstmarkt op Markt en Bloemenhof wordt van passen de muziek voorzien. De typische Franse melodieën worden gebracht door accordeonmuzikanten. Zeer waarschijnlijk zal ook lichte kamermuziek ten gehore worden gebracht.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 13