Gemeentebestuur verontrust over verlaging huursubsidie Reinigingstentoonstelling in Streekmuseum Een goede buur is beter dan een verre vriend Jaren '70 in d' Oude Stoep „In De Gevulde Stier" tien jaar Hartewens forensen en strandgangers niet vervuld Lazy Bones in Plantage f 26.495,- Programma 'Hé Joh' AUTOBEDRIJF J.BEUM ER HAGASTRAAT 69 SCHIEDAM 010-733902 De busbaan in wording Rond oktober is deze zandvlakte herschapen in een asfalt weg VLAARDINGEN- SCHIEDAM Als al les volgens plan ver loopt hebben straks zo wel Vlaardingen als Schiedam een betere ver binding met rijksweg A4, richting Rotterdam. Rond oktober worden een nieuwe oprit en een nieuwe afrit in gebruik genomen. Drie miljoen SCHIEDAM De plan nen van het Rijk om de huursubsidie te verlagen hebben ook op het Schie damse stadhuis voor grote onrust gezorgd. In een brief aan de drie grote frakties in de Tweede Kamer (PvdA, CDA en WD) stelt het college dat het uitvoeren van die maatregel met name in Schiedam ramp zalige gevolgen zou kun nen hebben. De verlaging treft voor- VLAARDINGEN Huisvuil én afval staan cen traal op de expositie „Opgeruimd staat netjes" die tot en met 30 augustus is te bekijken in Streekmu seum Jan Anderson op de Kethelweg 50, Vlaardin gen. Ieder die tegenwoordig de rij vuilniszakken en do zen aan de stoeprand ziet staan, kan zich moeilijk voorstellen, dat dit niet altijd zo is geweest. Pas in 1940 kregen alle in Vlaardingse huisgezinnen een zinken vuilnisemmer met deksel in bruikleen, waarbij ook de rolvuilnisauto in gebruik werk ge nomen. Na een aantal straten kon de bak van de auto kiepen, waardoor weer ruimte beschikbaar was. Daarvoor hadden veel gezinnen in beter gesitueerde wijken een houten vuilnisbak met deksel, die door de timmerman, bij begin van het huwelijk op be stelling werd gemaakt en door de schilder werd ge verfd. Altijd samen met een aardappelschilbak, een was- en plakbak, een trap en een strijkplank. al jongeren, ouderen, uitkeringsgerechtigden en gezinnen met een mi nimum inkomen. En die groepen zijn met name in de Brandersstad ruim vertegenwoordigd, zeg gen B en W in hun schrijven. Brand in flat Jan Anderson, de grote man achter het Vlaardingse Streekmuseum Voor de jeugd stond er een soringkussen in de vorm van een koffiepot voor de Kromarkt VLAARDINGEN Café d' Oude Stoep brengt dins dag 23 juni The Clarks. In de twaalf maanden dat deze Clarks in hun huidi ge bezetting optreedt is ze uitgegroeid tot de topband jaren zestig show van Ne derland. Bierliefhebber Inbraak in scholen SCHIEDAM Restaurant ,,In De Gevulde Stier" aan de Appelmarkt nummer 2a bestaat deze maand tien jaar. Eigenaar J. Leur heeft weinig zin zijn klanten een klein kadootje te ge ven, zoals een pen. „Dat is afgezaagd." Daarom heeft hij het ludieke idee om zo wel vaste als aspirant klanten tien gulden re- duktie te geven per per soon per complete maal tijd. SUBARU BETAALBAAR. EN GEBOUWD OM ZO TE BLIJVEN. HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 19 IUNI 1987 PAGINA 15 r ~-rr Vooral busreizigers zullen zich de zogenaamde „oortjes" bij rijksweg A4 op de grens van Vlaardingen en Schiedam waarschijnlijk wel voor de geest kunnen halen, die te vinden zijn bij sportcomplex Vijfsluizen aan de ene en bij volkstuinencomplex Vijfslui zen aan de andere kant. Wie met de bus van Vlaardingen of Schiedam naar de eilanden reist, of andersom, maakt er gebruik van. Ook worden ze als werkweg gebruikt voor be stemmingsverkeer. Maar dóór komt verandering in. Het ene oor, aan de kant van Schiedam, wordt opgebro ken. Er komt een nieuwe toe- rit naar de A4, zodat het ge makkelijker wordt om vanuit Schiedam (en met name van uit het Schiedamse industrie- en havengebied) op de snel weg richting het Kethelplein te komen. Het oor aan de Vlaardingse kant blijft bestaan als busbaan en werkweg. Hier wordt ech ter ook een afrit aangelegd, zo dat het mogelijk wordt om ko mende vanaf het Kethelplein direkt de afslag naar Vlaar- dingen-Oost en Schiedam- West te nemen. Het grote voordeel hiervan is, dat op deze manier de Van Hogen- dorplaan ontlast wordt. Is het nu nog zo, dat het verkeer met bestemming Vlaardingen-Oost de afslag Vlaardingen-Holy moet nemen, om vervolgens via de Van Hogendorplaan naar de plaats van bestem ming te gaan, vanaf oktober zullen de langs die route wo nende Vlaardingers heel wat minder last hebben van het langsdenderende verkeer. Een andere hartewens van talloze Vlaardingse en Schiedamse automobilisten gar*' niet in vervulling. Ook in de toekomst blijft het on mogelijk om sneller vanuit de Beneluxtunnel in de stad of andersom te komen. De afstand A4Vlaardinger- dijk is te kort om veilige aansluitingen te verwezen lijken die een aanmerkelij ke bekorting van de reistijd voor forenzen en strandgan- gers zouden betekenen. SCHIEDAM Het weg vallen van café de Gouds bloem (voorlopig althans) is een klap voor alle Schiedamse bluesliefheb bers. Zoveel uitgaansmo gelijkheden met live-mu- ziek zijn er tenslotte niet in de Brandersstad. Café The Plantage wil dat gemis enigszins goed ma ken en heeft voor de ko mende twee zaterdagen bands gecontracteerd. Lazy Bones treedt de 20ste juni aan. Deze viermans formatie speelt jazz en blues uit de 30-iger jaren, Boogie Woogie, swing en rock en roll. Lazy Bones bestaat uit een kleurrijk muzikaal gezel schap. Zo maakte drum mer Harry Visser eerder furore bij Tip-on-In. Alles- kunner Henk Heylema is net zo goed thuis op de gi taar en amndoline als op de Soundvitrens Stradiva rius, die in de volksmond Zingende Zaag wordt ge noemd. Ruud van Ingen tenslotte, die in '86 toetrad tot de band, bespeelt als geen an der de (boogie woogie)pia- no en heeft 'al twee solo LP's op zijn naam staan. Aanvang optreden: 21.00 uur, toegang gratij. Op de tentoonstelling in het Streekmuseum van de Vlaar dingse gemeentereiniging, die dit jaar één eeuw bestaat is de geschiedenis op foto's en pren ten te zien. Vooral de kleure nafbeelding van v.'t Woudt (magazijnmeester bij gemeen tewerken) geven een goed beeld van het leven uit de vo rige eeuw. Verder zijn er nieuwjaarswensen van het personeel, die op deze manier een extra zakcentje probeer den te verdienen. Voorwerpen uit de collectie van de Reinigingsdienst en het Streekmuseum tonen onder andere ontsmettingsappara- tuur, de ratel en de vuil wagen en de ontwikkeling van de houten vuilbak tot zinken em mer. Ook is er een poepdoos opgebouwd met een beerton- netje, waarbij de afmeting van het geheel te zien is. De hoeveelheid vuilnis was ui teraard aanzienlijk minder, want de schillenboer haalde de schillen op, die werden ver kocht aan de tientallen Vlaar dingse veeboeren, en het ver pakkingsplastic was nog niet uitgevonden. Wel werden de straten wekelijks goed ge veegd en bij warm weer zelfs door een sproeiwagen schoon gespoten. Vóór de 7óór de invoering van riool stelsel (aan het begin van deze eeuw) werd de beer (de in houd van de poepdoos) twee maal per week met paard en wagen opgehaald. Ieder kreeg een schone beerton, de volle ging mee. Meestal gingen vele gezinnen op dezelfde „doos", die al na 1 dag overliep. Voor de oprichting van de Gemeen telijke Reinigingsdienst, werd het ophalen van as (voor de verharding van wegen) en van beer (voor de tuinders in het Westland) aan particulieren verpacht. Bovendien vreest het gemeen tebestuur dat de toch al krap pe woningmarkt in Schiedam nog verder onder druk zal ko men te staan als het ministerie haar ideeën omzet in daden. Een run op goedkope huizen en leegstand van de dure (vaak in de nieuwbouwwijken) zouden de onvermijdelijke ge volgen zijn van de verlaging van de huursubsidie. Oók het animo van huiseige naren om hun panden op te knappen zou aanmerkelijk af nemen door die maatregel. Hun huurders kunnen even tuele huurverhogingen na zo'n renovatie immers toch niet meer bekostigen. De gevolgen voor het stads beeld juist in vernieuwingsge- bieden laten zich daarbij ra den. Daar komt nog bij, zegt het college in haar brandbrief, dat juist in Schiedam veel goedkope oude huizen, plaats hebben moeten maken voor duurdere nieuwbouw, waar door de huren toch al aan de hoge kant liggen. Hoewel in het Schiedamse wo ningtoewijzingsbeleid die dure nieuwbouw bij voorkeur niet wordt toegewezen aan mensen die afhankelijk zijn van huur subsidie zou dat - vooral in de stadsvernieuwingsgebieden niet te vermijden zijn, volgens het college. Op zaterdag, 13 juni te 02.16 uur ontdekte een late wande laar dat er een sterke rookont wikkeling was in de kelders van een flatgebouw aan de Burgemeester Wesselinkstraat. De brandweer die vlug ter plaatse was, constateerde de brandhaard nabij een zoge naamde P.T.T.-kast. Een groot deel van de bedrading was reeds vernield. Het schadebe drag is vooralsnog niet be kend. Naar de oorzaak wordt een onderzoek ingesteld. VLAARDINGEN Ro bert Korsloot treeft zater dagavond 20 juni op in Y.F.C. kofiebar 'Hé Jöh' met zijn soloprogramma 'Translucense' Translucense is een pro gramma dat gaat over de dingen die we iedere dag om ons heen mee maken als" oorlog, dicriminatie, geweld en haat. Hoe gaan jongeren met een geloofso vertuiging daar mee om. Of hoe kunnen ze daar mee omgaan. Trancelucen- se geeft geen pas klare op lossingen maar wil er wel over bezig zijn. Ondanks dit alles is het geen „zwaar" programma maar staat ook het muzi kale kunnen van Robert op de voorgrond. Hij is tekstschrijver en gitarist bij o.a. Marcel Mc Arthur band. Hé Joh is vanaf 20.00 uur open en het pro gramma begint om onge veer 20.30 uur. de koffie bar bevindt zich in het Weeshuis (nabij het Veer- plein). SCHIEDAM Het is maar goed voor de ouderen en de jeugd in Nieuwland, dat ze in de Kromarkt op de Laan van Bol'Es zo'n attente buurman hebben gekregen. Deze week vierden de broers Van der Krogt het feit dat hun vader precies 50 jaar geleden met zijn bakkerij in Zoeter- woude de grondslag legde voor de huidige supermarktketen, met filialen in Zoeterwoude en Valkenburg. Uiteraard stond in alle zaken koffie klaar met uit-de-kunst eigen gebak om dit heuglijke feit te vieren. Maar in dit ge val was ook aan de klanten, die slecht ter been ziin ge dacht. En zo kon het gebeuren dat de bewoners van bejaardencen trum 'Spaland dinsdagochtend werden getrakteerd op een grote punt rond koffietijd. Zelfs hadden de Van der Krogts rekening gehouden met eventuele dieetpatiënten en voor alle zekerheid een zoutloze taart meegenomen. Ook de basisscholen in de wijk werden vereerd met „lekker bezoek". Alle leerlingen kre gen een krentenbol in hun pauze bij de melk. Daarmee zijn de festiviteiten in het bedrijf - dat net als een halve eeuw terug vers, com pleet en voordelig hoog in het vaandel heeft staan - nog niet afgelopen. Zaterdag staat er sen kraam met soep, koffie, li monade en warme saucijze- broodjes in de Kromarkt op de Laan van Bol'Es. Alle klanten dingen nog 20 weken mee naar een gratis vi deo of boodschappenpakket dankzij de kanskaarten bij de aanbiedingen van de week én de zegels, die bij ieder tientje aan boodschappen worden verstrekt. In de nacht van 11 op 12 juni werden bij een bedrijf te Maassluis een 10-tal Heineken- kratjes met lege flesjes wegge nomen. De eigenaar deed aan gifte. Tussen 12 en 14 juni heeft men ingebroken in de Erasmus- school aan het Westnieuwland. Door het forceren van een raampje kon men de school binnenklimmen. Men heeft schrijfgereedschap en video banden weggenomen. Tevens besmeurde men een lokaal met inkt. De waarde van de ontvreemde goederen bedraagt ongeveer 400,Tevens zijn onbevoegden binnen geweest in de dependance van het Groen van Prinsteren Ly ceum. Ook hier werd een ruit vernield. Men heeft echter, voor zover nu bekend, niets ontvreemd. J. Leur: „Het moet wel gaan om een maaltijd met een voor- hoofd- en nagerecht. Een voorgerecht kost „In De Ge vulde Stier" tussen de 5,75 en 22 gulden. Een hoofdgerecht tussen de 19,75 en 38,50 en een nagerecht tussen de 8 en 10 gulden. Dus als de klant het goedkoopste gerecht bestelt, kost dat niet meer dan 23,50 gulden. Een maaltijd op de Franse leest geschoeid." „In De Gevulde Stier" worden het hele jaar door Vier verse groenten plus gemengde sala de geserveerd. De maaltijden worden voorzien van gebak ken aardappeltjes of frites en de sauzen worden la minute klaargemaakt. In het restau rant is plaats voor 30 personen. De zaak is geopend van woensdag tot en met zondag vanaf vijf uur 's avonds. Re serveren is gewenst. De groep, die bestaat uit Micha Hasfeld, Peter van Schie, Phil Neal en Peter van Rhijn, heeft een solide reputatie voor swin gende optredens met authen tieke kleding en muziek. Een optreden van the Clarks bestaat uit drie sets en dat is dan ook de reden voor de vroegere start van het optre den in d' Oude Stoep, klokslag 21.30 uur. De eerste set begint met de herleving van „The good ol' Rock 'n Roll van de jaren zestig. Teddy boy col berts, bordeel sluipers en mu ziek van Elvis, Cliff en andere helden. De tweede set is gewijt aan „The Fab Four" uit Liver pool, met authentieke gitaren, Beatle pakken en een selectie van hun grootste hits. Als laatste zetten the Clarks de beuk erin met muziek van the Stones, the Kinks en the Who. Zij dragen daarbij kleding van de „flower power" en spelen met de stijl en energie die deze muiek zo uniek maakt. D' Oude Stoep is gevestigd aan de Smalle Havenstraat num mer 5 te Vlaardingen en de toegang is gratis. Had u voor een turbo toch bijna een vermogen uitgegeven! Terwijl u dezelfde prestaties, dezelf de betrouwbaarheid alles zins betaalbaar aantreft in de Subaru Turbo Coupé. InGL, GT enTurbo4WD-uit- voering. Snel natuurlijk, maar bovendien voordelig in het dagelijks gebruik. Dank zij minimaal on derhoud, zuinigheid en een verrassend hoge inruil- prijs. Kom 'm daarom zien. Voor u teveel betaalt. Subaru Coupé, met schone motor. Vanaf (incl. BTW, ex. afleverings- kosten) Oortjes A4 bijna gereed

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 15