Thurlede ploeg verslaat koploper HBS Derde karate-dan voor Vervoort Jong talent bij Ooievaars ALS JE ALLES GOED BEKIJKT Vijfde VRSV triathlon ORANJE Men schrijft ons 6 Goed nieuws voor brildragers Groeneve/d opticiens Duiven Het Nieuwe HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 24 JUNI 1987 PAGINA 13 SCHIEDAM Gelukkig voor Excelsior'20 werd het alles of niets slotoffensief toch nog alles voor de Schie dammers en was de 18-jarige jeugd-international Luuk van Troost de grote man van de wedstrijd. Het begon in de 56ste over, toen Garfield Charles zijn trui uittrok, het teken voor zijn partner Van Troost om in de resterende overs de score van 166 runs boven het eindtotaal van HBS (201) te brengen. Met onder andere twee flitsende zessen van Van Troost en één van Char les klaarde Excelsior'20 het huzarenstukje om de kop loper het been te lichten en zo zelf volledig in de race te blijven voor een plaats in de play-offs. De Schiedam mers voeren nu samen met HBS de ranglijst aan. Venijn Applaus Gebit stuk? VERINGMEIER TANDTECHNIEK U belt wij bezorgen. Jonge Locomotief 35% Jonge Piet van Gent - öe De Vrijheid SCV De Postduif SCHIEDAM De Stich ting Maatschappelijk Werk Schiedam heeft met een traditie gebro ken. Geen jaarverslagen met weggepropte be leidsvoornemens, maar een 30 pagina's tellend plan voor een periode tot het jaar 1990. Het rapport, dat onlangs werd overhandigd aan wethouder Chris Zijde veld (sociale zaken), is bedoeld om de onduide lijkheid over het maat schappelijk werk weg te nemen en bij bevolking en politici. Want om het huidige aanbod te hand haven moet alléén al worden gestreefd naar een minimaal behoud van de huidige financië le middelen. Met andere woorden: niet verder be zuinigen en het liefst méér geld. Behoefte m Ontplooien Beleidsvoornemens Het konstante aanbod uit de internationale modewereld dat permanent bij ons in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd modieus bij te lopen. Excelsior'20 met de hakken over de sloot Op een regenachtig Excel sior terrein begon de Haagse gast aan bat. Achter het wic ket kende de thuisploeg een nieuwe keeper, Ronald Groen. De van Sparta terug gekeerde doelman verving de door een virus uitgescha kelde Marco Spruit Bleeker. In razendtempo sloegen de Hagenaars hun runs; binnen het uur stonden er 89 op het Schiedamse,scorebord en was er pas een wicket geval len. Aan HBS kant was Bart Visee met zeventig runs in tien overs de één-na produktiefste batsman. Excelsior had moeite om de Haagse wickets neer te halen, pas toen Rob ter Braak het veld betrad als bowler ging het er voor Excelsior wat roos kleuriger uitzien. Ter Braak gooide in de 15 overs vijf wic kets om en kreeg slechts 44 runs tegen. Toch wist HBS een eindtotaal te bereiken van 201 all out met Omar als produk tiefste speler, 78 runs. Bij de Schiedammers kwamen Carl Schewe en Eric Gouka als openingspaar aan bat. Schewe haalde de dubbele cij fers, 18, terwijl Eric Gouka met 48 runs in samenwerking met Emerson Trotman (53) het Excelsior totaal naar 130 tilde. Maar zoals zo vaak zat het ve nijn weer in de staart bij Ex celsior'20. Dat was ook de re den dat de vele toeschouwers tot het einde van de match bleven kijken. Met Charles en Van Troost aan bat ging er toch een sprankje hoop leven binnen de Schiedamse gelede ren. De alleen in een T-shirt spelende Charles zag er drei gend uit en ging steeds harder slaan. Een teken voor Van Troost om zijn voorbeeld te volgen. Met een rake klap, die de bal op de tribune deed be landen, was het hek van de dam. Fel aangemoedigd door een meelevend Excelsior pu bliek deed Charles, eveneens met een zes, niet onder voor de jeugd-international. Toch had Excelsior niet te klagen over de medewerking van Haagse zijde. Een verre klap van Charles liet Niki Geurtsen net door zijn handen glippen, anders had de donkere bats man de dug-out op mogen zoe ken. Met een goede vier van Charles leek het lot van HBS beslist. Excelsior had nog één run no dig om een gelijkspel zeker te stellen, maar de jonge Van Carl Schewe kwam tot 18 runs SCHIEDAM De Schiedamse karate-instructeur Henk Ver voort (rechts) behaalde afgelopen zondag in het Groningse Glimmen zijn derde karate-dan. Het dan-examen is afgenomen door de Nederlandse Culturele Sportbond afdeling karate en tchnische commissie. Op de foto staat Henk Vervoort met zijn Sempai Rauwit. SCHIEDAM De Ooievaar atleet Feike Waque heeft tij dens zijn eerste baanwed- strijd voor gehandicapten, afgelopen zaterdag in Breda goede resultaten geboekt. De 10-jarige Waque behaalde op de 200 meter rolstoel een tweede plaats in 59.8 seconde. Op de 1500 meter was voor hem wederom een tweede plaats bij de junioren wegge legd in een tijd van 7.54.7 mi nuten. Op de 4x100 meter estafette startte de Schiedammer als laatste man met een flinke achterstand op de eerste twee, hij behield die derde plaats en kwam 0,1 seconde tekort op de nummer twee. Een prima de buut van deze jonge atleet. Willem Noorduin behaalde een derde en tweede prijs op' de onderdelen speer (21.78 me ter) en kogel (9.58 meter). VLAARDINGEN Het bu reau sportieve recreatie or ganiseert op woensdag 1 juli de 5e recreatieve triathlon. De centrale plaats van dit „conditie-evenement" is het Kolpabad aan de Broekweg te Vlaardingen. In het verwarmde (50 meter) buitenbad vindt het eerste on derdeel van deze triathlon plaats, namelijk 550 meter (lichte triathlon) of 850 meter (zware triathlon) zwemmen. Na het zwemmen kan men zich in een van de kleedloka len van het Kolpabad snel in het fietspak hijsen voor het volgende onderdeel, namelijk 20 of 35 km. fietsen. De fietsen worden tijdens de gehele triathlon goed bewaakt. Na het fietsen volgt tenslotte het derde en laatste onderdeel van deze „uithoudingsproef", namelijk 3. 5 of 7 kilometer hardlopen. Na afloop van de triathlon ontvangt elke deelnemer een certificaat bewijs van deelna me waarop de gescoorde tijd wordt genoteerd. De triathlon gaat van start om 18.00 uur en er kan gestart worden tot 18.45 uur. Het fi- nishbureau blijft geopend tot 22.00 uur. De kosten voor deel name bedragen slechts 3, p.p. Startkaarten voor deelna me zijn vanaf 24 juni verkrijg baar bij de sportzaken van Emous-sport en sporthuis Mart van Dam, de VVV-Vlaardin gen, de kassa's van Holy en Kolpabad en op de avond zelf bij het startbureau in het Kol pabad. Voor meer informatie kan men zich wenden tot het bureau sportieve recreatie Vlaardingen, tel. nr. 0104355888, toestel 149 of 249 (van maandag t/m vrijdag tij dens kantooruren). Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags van 09.00 tot 12.00 uur. SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 4265997-4264140 per liter1 di?d per liter1 3i?9 Bij doos van 12 flessen j m m/\ per liter1 3i9U De postduivenvereniging De Vrijheid had dit weekend 206 duiven in concours voor een wedvlucht vanuit het Franse Compiegne. De gevleugelde vrienden werden om 7.00 uur gelost. De eerste Vrijheid-duif bereikte om 10.35 uur het hok. De eerste tien aankomende duiven waren van de volgende eigenaren: 1 en 3. H. Jansen; 2 en 6. S. Poort; 4. W. v. Leyden; 8 en 10. C. Baanvinger; 9. comb, v.d. Vijver. De SCV De Postduif vloog zondag 21 juni een wedvlucht vanuit Noyon over een afstand van 277 kilometer. Er namen 224 duiven aan deel, waarvan de eerste om 10.24.51 aan kwam. De duiven waren om 6.45 gelost met een westen wind. De eerste tien prijsduif- jes zijn: 1 en 5. J. Bokkers; 2 en 7. A. Boon; 3. A. Salari; 4 en 6. comb. v.d. Berg; 8. Stieber-Je- lijt; 9. J. Koster; 10. L. Toutijn- H. Homburg. SCHIEDAM De grafitty- kunstenaars van clubhuis De Dijk hadden een vooruit ziende blik. Schreven ze niet zelf al op het opgeverfde on derkomen van de jongeren uit Zuid: „If art is a crime forgive me" (Als kunst een misdaad is vergeef me dan). Citaten uit de bijbel over vergevingsgezindheid ko men niet voor in de reaktie die „Het Stadsblad" kreeg naar aanleiding van het stuk „Kliederen is geen kunst" in de editie van woensdag 17 juni. Wel wordt het „Boek der boeken" op een aantal ande re punten treffend aange haald: „Geachte redactie, Wie Het Boek mag geloven raakt toch onder de indruk van de rechtschapenheid die daar van uit gaat. Vooral op het gebied van de seks laat het aan duidelijkheid niets te wen sen over. Iedereen, gelovig of niet, kreeg flink op zijn don der als hij of zij buiten de pot piste. Na de schepping en de zond vloed liep het al snel uit de hand. Aan één vrouw hadden ze niet genoeg. Veelal, als het uit de hand liep, moesten ze het met de dood bekopen, om zodoende het kwaad uit te roeien. Deut.22:22. Met geval len van incest werd korte met ten gemaakt. Lev.20:17. Homo- fieli was een gruwel. Lev.20:13. Als men een trap maakte moest men het aan de onderkant dicht maken, an ders kon je de geslachtsdelen zien. Ex.20:26. Waar je mee omgaat word je mee besmet, zeggen ze wel eens. In die tijd was het al net zo. Als een meisje aan ontucht deed, waren ze bang dat het over het hele land zou ver spreiden. Lev. 19:29. Gemeen schap met dieren was hele maal uit de boze. Een mono gaam huwelijk was een eerste vereiste, zo niet, dan werd je een kopje kleiner gemaakt. Lev. 18. Al deze dingen werden op grote schaal gedaan door die volkeren die Israël ver sloeg en uitroeide. Dat was dan ook de reden voor het uit roeien. Van de meest verschrikkelijk gebeurtenissen maakt de Bij bel gewag van: Een troep ho mofielen wilde gemeenschap hebben met een man die te gast was bij iemand waar hij logeerde. Zijn bijvrouw werd naar buiten gestuurd en de verkrachting duurde tot de ochtend, waarbij de vrouw het loodje legde. Het gevolg was dat de vrouw werd getwaal- verdeeld en aan de 12 stam men van Israël gezonden met een briefje erbij. De uitwer king was zo hevig van deze gruweldaad, dat de hele streek, waar dit voorval plaats vond, werd uitgeroeid, richt. 19. Waarom vertel ik dat alle maal? Bij de enorme explosie van zedeloze ontucht die te genwoordig als een vloedgolf over de aarde dendert, gingen mijn gedachten terug naar de jaren 50, toen er heel wat afge- akkelijd werd over het naakt in het Julianapark. Men trok het beeld zelfs een broekje aan. Die tijd is niet te vergelijken met nu waar de zedeloosheid steeds driestere vormen aan neemt. De kranten staan er vol van. Omroepen, op een en kele na, propageren het. Kort om, men gaat het normaal vin den. Het haalt zelfs de voorpa gina van het Stadsblad, waar ons verteld werd dat de „Broeikas van misdaad en ze deloosheid" een (kunstwerk) werd. Zedeloosheid? Ja, want het visitekaartje staat boven op het dak: een enorme stijve penis en om het nog vulgair der te maken: het sperma werd niet vergeten. En daar wordt dan aandacht aan be steed. De vraag is echter of we niet op weg zijn een volk te wor den van geile rondzwervende hengsten die hinneken een ie der naar een andersmans vrouw, zoals vroeger werd ge zegd tegen het volk Israël. Jer.5:7-9. Hoogachtend: H. v. Holten Eric Gouka was goed op dreef met 48 runs. Troost maakte korte metten en sloeg de rode bal voor de twee de keer over de tribune heen, zodat het Schiedamse totaal op 206 kwam en Excelsior's of fensief met twee belangrijke punten beloond werd. Voor match-winner Luuk van Troost wachtte een ovationeel applaus. Met nog drie wedstrij den te gaan, kan Excelsior zich in de komende uitwedstrijd te gen het Rotterdamse VOC ze ker stellen van deelname in de play-offs om de strijd voor de nationale titel. Stadsblad Maatschappelijk werk levert verlanglijstje in De onduidelijkheid over de hulpverlening heeft de Stich ting Maatschappelijk Werk Schiedam aan zichzelf te dan ken. Het maatschappelijk ver keer voltrekt zich voor een groot deel in de vertrouwelijke sfeer tussen hulpvrager en hulpverlener. Toch is naar de mening de mening van de stichting weinig fantasie nodig om te beseffen dat in de huidi ge maatschappelijke situatie de menselijke problematiek (werkloosheid, ziekte financië le situatie, vereenzaming en stress) groot is. In 1986 deden 1400 cliënteen heden gezin, echtpaar of één bezoeker) een beroep op de Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam. Dat zijn er 400 méér dan in '85. De stich ting voorziet kennelijk in een behoefte. De meeste cliënten 7i.il Het centraal bureau van de Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam aan de Broersveld. Hulpverleners zien graag een verhuizing naar een meer gericht pand in het centrum. nemen zelf contact op of wor den doorgestuurd door huis arts en Sociale Dienst. Het grootste deel van de bezoekers behoort tot de groep 20-50 jaar. De helft is afkomstig uit een gezin en ruim 50 procent is aangewezen op een uitkering. De Stichting Maatschappelijk Werk Schiedam biedt onder andere hulp bij: inkomens- en bestedingsproblemen, huisves ting, relatieproblemen, ar beidssituaties, psychische pro blemen, identiteitsproblemen en problemen tengevolge van verschil in cultuur. Voor de niet-werkenden (15,4% van de Schiedamse be roepsbevolking), ouderen (15,6% van de bevolking), slachtoffers van misdrijven en hulpverlening aan de jeugd worden de komende jaren ex tra activiteiten ontplooid. De percentages tonen aan dat Schiedam haar aandeel in de economische recessie en de vergruizing ruimschoots heeft ontvangen. Deze problemati sche situatie brengt voor veel mensen spanningen en proble men met zich mee. "De één kan zich in deze situatie beter staande houden dan de ander. Onze instelling heeft een dui delijke taak bij de opvang van die mensen die zelf de proble men niet meer aankunnen", aldus het beleidsplan. Verdere beleidsvoornemens van de stichting zijn: een 7 maal 24-uurs bereikbaarheids dienst van het algemeen maat schappelijk werk; het aantrek ken van een werkbegeleider voor zes uur per week als ex periment voor een jaar; stre ven naar een minimaal be houd van de huidige financiële middelen en een nieuwe be huizing vanwege de vele onge makken die het pand aan de Broersveld met zich mee brengt. SCHIEDAM Geboren: Sas- kia C. d.v. Jansen-van den Dungen; Nina D. d.v. de Geus van den Nieuwenhuizen; Ke vin z.v. Stouthandel-Noten- boom; Pervin d.v. Yigit-Yigit; Zehra d.v. Satir-Satir; Erwin T. z.v. Duifhuizen-Overslui- zen; Natasje d.v. Vermeulen- Draaisma; Kimberley J. d.v. Sibbald-Zeeman; Stephan M. J. z.v. de Wit-van Dijke; Mi chael z.v. Maasdam-de Smits; Nanne d.v. Dries-van den Bur ger; Levon z.v. Timmers-Basti- aanse; Meivin z.v. Verwaal den Hond; Sabrina C. d.v. Ol- denstam-Brochier; Leanne I. d.v. Gouvernante-Schipper; Ilona J. d.v. Gouvernante- Schipper; Shirley M. d.v. Heinsman-van Dun; Fons z.v. Westerdijk-Langstraat; Dilek d.v. Kaplan-Kaplan; Maaike d.v, van der Veen-de Jager. Ondertrouwd: A. Bos 27 en: E. Otten 34; R. G. V. van Hees 26 en: P. J. van Barele 21; C. J. Marcus 36 en: M. A. Smits 28;F. Sudmeier 28 en: C. J. Verwijs 23; R. Whitehouse 36 en: J. Schaper 24; C. de Zwart 28 en: M. van Hees 21. Ge trouwd: P. Dikken 34 en: M. van der Kraan 26; B. H. Men- tink 31 en: M. M. Klomp 29; P. Morée 25 en: J. Hartman 24; F. J. Kerpel 27 en: A. Hoek 25; R. B. van Diest 26 en: C. Riep- saame 26; B. A. Balesar 22 en: N. Ramcharan 21; R. de Regt 33 en: I. Wigmans 29; A. J. Schruijer 22 en: G. Adams 19; J. Wildeman 29 en: M. C. van de Weteringh 25; J. Polderdijk 36 en: M. P. Berkhout 34; J. C. J. E. van Alphen 23 en: C. E. Moerer 21; C. D. Kremers 27 en: Y. Bijl 21; J. J. Put 27 en: H. Plaizier 28; J. M. Sebel 25 en: M. L. T. Bosch 24; K. W. Liem 26 en: M. H. Lim 26. Overleden: A. van den Eijkel man oud 61; H. J. L. van Stijn vr. oud 89, gehuwd geweest met: C. J. van Etten; A. H. A. H. Bierens vr. oud 76, gehuwd geweest met: W. H. Sterk; A. E. Hablous vr. oud 73, gehuwd geweest met: G. A. M. Clas- quin; A. Falandt man oud 62; C. E. Koot vr. oud 57; J. van Dijk man oud 73; C. A. Sig- mond man oud 74; J. C. Pasz- tjerik vr. oud 71, gehuwd ge weest met: F. Offenberg; B. K. de Bruin vr. oud 89, e.v. A. G. Tournier; J. Schaper man oud 91; IJ. van der Velden man oud 75; B. van der Hoek man oud 70; W. Kok man 72; A. S. M. E. Baron vr. 49 e.v. L. A. Hoppema. „Voor de zomer zijn ze er" zo konden we melden tijdens de 'Maart Mode Maand' in 'UW THUISKRANT'. Dat klopt, want nu zijn ze er, de eerste meekleurende brillenglazen van kunststof. Een kunststof glas dat donker wordt als de zon er op schijnt. 'Meekleuren de glazen' zijn er al lang, maar juist brildragers, die uit veilig heidsoverwegingen of vanwe ge het gewicht hebben geko zen voor kunststof glazen en de bril ook als zonnebril wil len gebruiken, konden niet worden geholpen. Nu de intro ductie van het nieuwe Perfalit Colormatic glas door de firma Rodenstock een feit is worden brildragers - o.a. door Groene- veld Opticiens - uitgenodigd meer informatie in te winnen over dit revolutionaire brillen glas. Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Schiedam, Hoogstraat 73. Vlaardingen, Hoogstraat 146 Vlaardingen, van Hogendorplaan 5.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 13