Leidschendammer nieuwe eigenaar broederklooster lLLLL In't kort Budget! VRIJDAGMIDDAG VANAF 12.30 UUR GESLOTEN Tweedelige sportdag openbaar onderwijs K RANDSTAD EDITIES Stadsblad fk:-m Dodelijk ongeval Ongeval VERLENG UW WEEKEND MET BUDGET-WEEKENDHUUR..! Voetgangers op rijbaan Brillen Inbraak IN HEEL ZUID-HOLLAND WOENSDAG 24 JUNI 1987 NR. 51 39e JAARGANG kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 SCHIEDAM Het voormalige broeder klooster in de Wa rande wordt ge sloopt. Ervoor in de plaats komt een wooncomplex be staande uit 38 luxe drie of vier-kamer appartementen en vier penthouses met een ondergrondse garage. De paradijselijke tuin, die zich uit strekt van de Wa rande tot de Nassau- laan, zal na de bouw weer zoveel moge lijk in de oude staat worden hersteld en ter beschikking staan van de toe komstige bewoners. Weliswaar heeft de gemeente nog niet definitief haar toe stemming gegeven, maar Lucas Bouw uit Leidschendam, de nieuwe eigenaar van het monumenta le pand heeft goede hoop haar plannen op korte termijn te kunnen verwezenlij ken. Voorbehoud „Er is nog niets officieel. Het hangt in de lucht en het tikt om het zo maar eens te zeggen. Maar on der enig voorbehoud gaan we er toch vanuit dat we het groene licht krijgen," houdt D. J. Lucas een kleine slag om de arm. De Leidschendamse firma heeft het voormalige klooster gekocht onder het voorbehoud, dat ze er nieuwbouw neer mag gaan zetten. Wél is bij het (voorlopige) ontwerp zo veel mogelijk rekening gehouden met de omge ving, omwonenden én wensen van eventuele be woners in spé. D. J. Lucas: „Wij zijn ui teraard niet over één nacht ijs gegaan. Eerst hebben we uitvoerig on derzoek gedaan en daaruit bleek dat er grote behoef te is in Schiedam aan ruimte en luxe apparte menten in de buurt van het centrum. In het Haagse gebeuren hebben wij ook al diverse van dit soort projekten aangepakt. Dus we zijn niet helemaal onervaren in het aanpassen van nieuwbouw aan een oude re buurt. We hebben er een architectenbureau op gezet met als voornaamste opdracht er wat moois van te maken. Tenslotte past op die plek alleen een plan, dat allure heeft. Na tuurlijk is het jammer dat we eerst aan het slopen moeten slaan. Maar op zich staat een leegstaand klooster ook niet zo mooi in die omgeving," aldus de projectontwikkelaar uit Leidschendam. Kapel II Taiwanezen AUDI0/VIDE0-STERE0-K0EL/VRIESAPPARATUUR WASAUTOMATEN OVENS EN ELEKTRISCH HUISHOUDELIJK T.V. DEFEKT? RADIO ABA VANDAAG: Woningbouwverenigingen nu al in de clinch met huurders Band Mustang heeft fanclub Excelsior met hakken over de sloot Jong talent bij Ooievaars Bert Peters succesvol haarkunstenaar Rumpot wint terrein Vrouwenleven in beeld wekelijks met 71 edities Nieuwe Luxe appartementen in de Warande Hoewel de Schiedamse make laar Van Dorst Vastgoed bv dolblij is het complex na twee en een half jaar eindelijk te hebben kunnen slijten, noemt de neer Van Dorst de sloop toch doodzonde. Van Dorst: „Het is een mooi gebouw, dat in een uitstekende staat van onderhoud verkeert. Maar al onze pogingen om een koper te vinden, die daar ge bruik van kon en wilde ma ken, liepen op niets uit. Nie mand was er voor in. Het pand is te smal om er iets mee te doen. Jammer blijft het na tuurlijk. Er zitten nota bene een complete kapel en een or gel in." Het klooster, dat is ontworpen door de Maastrichtse architect A. J. M. Boosten, werd in 1932 gebouwd in opdracht van het bestuur van het „Zedelijk li chaam van de Congregatie Broeders der onbevlekte Ont vangenis" uit Limburg. In de tijd van het Rijke Room se leven waren de broeders die aan de Warande woonden voornamelijk werkzaam in het onderwijs. Hun aantal is na de 60-iger jaren steeds verder af genomen en inmiddels staat het klooster vrijwel leeg. Een klein jaar geleden kocht de Schiedammer Ton van Adrichem - eigenaar van een party-house op de Tuinlaan - het pand met de bedoeling er Taiwanezen te gaan huisves ten, die bij scheepswerf Fije- noord de bouw van duikboten begeleiden. Op het laatste mo ment werd dat plan afgeketst en ging de koop niet door. Lucas Bouw bv uit Leidschen dam is sindsdien de eerste se rieuze gegadigde die echt „brood ziet" in de van buitenaf bezien wat somber ogende ko los op een van de mooiste plekjes van Schiedam. Het klooster: oogt wat somber, maar is wél in prima staat van onderhoud. De paradijselijke tuin, pal op het zuiden achter het klooster zal zoveel mogelijk in oude staal hersteld worden Want bij Budget in Schiedam en Rotterdam loopt autoverhuur op rolletjes. Honderden personenauto's en bestelwagens staan er voor u klaar. Er is er voor elk doel wel eentje voor u bij. En zo/uim de keus uit merken en typen, zo ruim is ook uw keus uit tarieven. Plus alle overige services en extra's. Daar profiteert u automatisch van mee. Want Budget levert u die standaard. Informeer ook eens naar die super-interessante weekend-tarieven! Even onthouden: Bij Budget krijgt u alleen de gloednieuwste modellen mee. Niet ouder dan 9 maanden. Technisch betrouw baar. Voorzien van luxe radio. Altijd all-risk verzekerd. Plus Bel voor prijzen en informatie met: ront q har rent a car van Deventerstraat 15. Schiedam. Telefoon: 010 - 4266755* Stationsplein 45. Rotterdam. Telefoon: 010 - 4113022* Wegens A.T.V. zijn onze kantoren m.i.v. vrijdag 3 juli 1987 op Alle overige werkdagen graag van 08.30-17.00 uur tot uw dienst. SCHIEDAM Harmonie Wilton Fijenoord geeft zater dag 27 juni een concert in het eigen repetitie-gebouw. Als gastorkest zal de Brassband Rijnmond onder leiding van dirigent L. F. Niesten optre den. Bovendien zal fluitiste Martine van der Spek het fluitconcert van Cecile Chami- nade op 107 spelen. Aanvang: 20.00 uur, toegang gratis. Adres: Nieuwe Waterweg 5. De toneelclub van Wijkcen trum de Erker is, wegens ver trek van de huidige begelei der, op zoek naar een nieuwe enthousiaste regisseur, die op de vrijdgavonden de groep kan ondersteunen. Degenen, die hiervoor belang stelling hebben, kunnen Wijk centrum de Erker opbellen of persoonlijk even langskomen. Telefoon 4267767 of 4263161, Jan van Avennestraat 32. Groep 8 van de Sauer/Bek- kersschool neemt dinsdag 7 juli afscheid met de musical „Spoken op Griezelstein". Dit gebeurt op het jaarlijkse schoolfeest, waar alle ouders en kinderen uitgenodigd zijn. Aanvang van de musical om 20.30 uur in „de Rank", waar na de leerkrachtenband op treedt met een gezellig dans- muziekje. Mike Deasy, een muzikant- zanger uit de U.S.A. speelt en zingt tijdens een bijeenkomst in de Havenkerk op zondag 5 juli vanaf 10.00 uur. Voor hij tot bekering kwam, gebruikte Mike Deasy zijn ta lent als studiogitarist voor mensen zoals Elvis Presley, de Beach Boys, Kenny Rogers en nog vele anderen. Nu werkt Mike Deasy samen met Phil Kriscoll, 2nd Chapter of Acts, Janny Grein en Keith Green en nog vele anderen. Kluphuis Oost organiseert een zomerkamp voor kinde ren van 5 tot 13 jaar in de week van 25 juli tot en met 1 augustus. Vaste verblijfplaats is dit keer „De Negende Zae- ligheyt" een vakantieboerderij in het bosrijke Bergeyk. De kosten van het kamp bedragen f 100,per kind. Op woens dagavond 1 juli wordt er tus sen 19.30 en 21.00 uur een voorlichtingsavond gehouden voor ouders van kinderen die meegaan. Aanmelden kan bij Kluphuis Oost in de Gallilei- straat 86, telefoonnummer 4735435. SCHIEDAM Voetgangers op de rijksweg? Dit overkwam een 29-jarige automobiliste uit Rotterdam, richting Kethel- plein. Zij remde, slipte, botste tegen een mede-weggebruiker uit Vlaardingen en belandde uiteindelijk op de vlucht strook. De vrouw werd met hoofd- en heupletsel in het Dijkzigtziekenhuis opgeno men. SCHIEDAM Op vrijdag 3 juli wordt voor de hoogste groepen van het openbaar basis- en speciaal onderwijs een sportdag gehouden. Deze gezamenlijke sportdag vindt plaats naast de „ei gen" sportdag die de school zelf bij de school, veelal op dezelfde dag, organiseert voor de groepen 1 t/m 7. De Sportdag, die duurt van 's morgens 9.00 tot 's middags 16.00 uur, vindt plaats in Sporthal Margriet en in het Sportfondsenbad. Zowel in de sporthal als in het zwembad is een circuit van 12 spelen uit gezet. In het zwembad zijn dat een glijbaan estafette, ton hef fen en een vlottenrace; in de sporthal: tafeltennis, badmin ton en dobbelbal. Onder leiding van de leer kracht gaan groepen kinderen het circuit langs en kunnen dan iedere aktiviteit een kw artier beoefenen. De kinderen die 's morgens in de sporthal aktief zijn geweest (bijna tweehonderd) gaan 's middags naar het zwembad. En omgekeerd gaan de kinde ren die 's morgens aan de wa- terspelen hebben deelgeno men, 's middags naar de sport hal. Deze dag wordt georganiseerd door het bureau gemeentelijk onderwijs-consulent in samen werking met de vakleerkrach ten gymnastiek voor het open baar onderwijs en de gemeen telijke dienst sport en recrea tie. Als de inmiddels 4e sportdag in deze vorm net zo'n succes wordt als vorige jaren, kan ook deze groep „schoolverla ters" terug zien op een sportief (en vermoeiend) afscheid van de basisschool. En dan te be denken dat zij veelal het eigen afscheidsfeestje op school nog voor de boeg hebben. SCHIEDAM Bij Argusop tiek op de Oranjestraat is voor 29 duizend gulden aan zonne brillen en kijkers gestolen. De dieven kwamen binnen door een ruit uit de sponning te ha len. SCHIEDAM De 31-ja- rige Evert Bijl uit Schie dam is vrijdagavond om het leven gekomen toen hij met zijn Opel Kadett tegen een tram botste. Het ongeluk gebeurde omstreeks tien voor twaalf op de T-splitsing Burg. van Haarenlaan en Johan Braakensiek- straat. De tram steekt hier de Burg. van Haar enlaan over. Volgens de politie negeerde de Schiedammer het rode licht. De brandweer moest eraan te pas ko men om de brand in de personenauto te blussen. Bij aankomst in het Schielandziekenhuis bleek Evert Bijl aan zijn verwondingen te zijn overleden. De tram werd door twee materiaalwa gens weer op het rechte spoor gezet. GOEDKOPER DAN ANDEREN ll@IU) GEGARANDEERD GOEDE SERVICE! ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM SCHIEDAM winkelcentrum Oosterhof Oude Binnenweg 42 Nieuwe Binnenweg 34 Broersvest 57 010-4559450 010-4138601 010-4366635 010-4735846 SCHIEDAM Een 47-jarige inwoner uit Maassluis heeft zaterdagmorgen omstreeks half elf tijdens werkzaamhe den op het terrein van Wilton Fijenoord een val gemaakt van vier meter. De man bleef op een steiger met zijn overall ergens achter haken, verloor het evenwicht en kwam op zo genaamde „steunberen" te recht. De steiger werd afge broken wegens het gereedko men van schilderswerkzaam heden aan het schip de „Night Kim". In het Schielandzieken huis werden enkele kneuzin gen aan de ribben geconsta teerd. SCHIEDAM In een woning aan de Oosterstraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. De buit, geld en horloge, bedraagt 1200 gulden. Men kwam via een schuifraam binnen. Wij helpen direktlll Vidooapecialiaten wegens vakantie gesloten 21/6 t/m 6/7 Tel. 4260776-4733961 of 01899-15874 Groeneiaan 95 Vortoofhkn»/ it» Ook ooof uw wutmtchum on kootkooton Nieuwe

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1