Ronald Groen terug op de oude Excelsior'20 nest CRICKET SPELREGEL QUIZ Mexicaanse kampioen zorgt voor internationaal tintje Weeland karateteam naar Italië Ook bij regen gewoon doorgang Zwemvierdaagse maandag van start spaarbank 1 cricketbat met een cricketbal. QUIZ 6 Het Nieuwe dokter F. Wuister HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 26 JUNI 1987 PAGINA 13 SCHIEDAM „Ik heb natuurlijk een droomdebuut ge maakt. Drie vangen op belangrijke mo menten en geen en kele bye". Excel sior'20 versloeg zon dag in een wedstrijd met een zinderend slot de koploper in de cricketcompetitie, HBS. Ronald Groen (23) werd in deze match voor de leeu wen geworpen en verliet niet alleen ongeschonden, maar ook bejubeld de cric ketarena in Thurle- de. Hij realiseerde zich echter direct dat roem snel vergeten wordt. „Zondag moeten we tegen VOC, weer een be langrijke wedstrijd en dan moet ik er gewoon weer staan". Ronald Groen viel in voor de door een virusziekte gevelde wicket-keeper Marco Spruit-Bleeker. De een zijn dood de ander zijn brood. Groen heeft zelf een identieke situatie meegemaakt bij Sparta in Rotterdam. Halverwege het voetbalseizoen '82/'83 kwam de toekomstige HEAO-student in het tweede van Excelsior te staan omdat trainer Piet Roos de voorkeur gaf aan Jan van Veen. Groen werd in die tijd getraind door oud-eredivisiekeeper Eddy van de Roer, die voor hem het contact lag met Sparta. Onder Jan Nijman trainde hij een half jaar op proef mee met het C-team en speelde het volgende seizoen als ama teur bij de Spangense ver eniging. Het zat Groen niet mee bij Sparta. In de vier jaar dat hij daar in di verse elftallen het doel verdedigde brak hij twee maal zijn hand. Hierdoor kon hij in totaal zestien maanden niet voetballen, Samen met Ed de Goey, de huidige keeper van de Sparta hoofdmacht volgde Ronald Groen bij de trai ningen. De Goey is intus sen opgeklommen, nadat hij Bas van Noortwijk na een zwakke periode ver ving. De Goey geeft nu ruiterlijk toe dat hij zijn basisplaats in het eerste te danken heeft aan de bles sures van collega Groen. „Het is triest, maar dat is topsport. Ik was er na tuurlijk wel heengegaan met de gedachte om zo ver mogelijk te komen, dat is door externe facto ren niet gelukt. Ik heb er in elk geval een hele leu ke en leerzame tijd gehad, met veel goede wedstrij den. Vooral een wedstrijd tegen Ajax twee was één van mijn beste wedstrij den. Ajax speelde toen met allerlei grootheden als Bosman. Ik ben nu 23 en wil gaan denken aan mijn maatschappelijke toekomst. Ik heb besloten om komend schooljaar een dagopleiding aan de HEAO te gaan volgen om dat ik zelf de bui bij Spar ta al een beetje zag han gen. Normaal worden spe lers na twee jaar afgewe zen, ik heb het er vier jaar volgehouden". Bovengenoemde quiz gaat gedurende 8 weken in de vrijdag-editie geplaatst worden. Iedere week zijn er 2 vragen. Deelname voor iedereen die vóór 1 januari 1988 15 jaar is. Antwoorden worden beoordeeld door 3 hoofdklasse umpires (scheidsrechters). Prijs: na 8 quizes voor de juiste oplossingen: Bij meerdere goede oplossingen beslist het lot. Iedere deelnemer ontvangt toch een aandenken. Oplossingen en uitslag 9 weken na heden in deze krant. Vraag 1: Een batsman speelt een bal en gaat runnen. Bij de tweede run beschadigt hij het wicket door één bail (dwarshoutje) eraf te stoten. Bij de derde run gooit een fielder de bal naar dat wicket en gooit de tweede bail eraf, voordat de batsman binnen zijn crease is; en de fielder roept „How is that" Out of not out? Vraag 2: Dezelfde situatie, maar bij de tweede run stoot de batsman beide bails eraf. Bij de ingooi van de fielder raakt de bal het wicket, maar alle stumps blijven staan. Men roept „How is that" Out of not out? Inzendstrook Crikelquiz 6, datum Naam: Adres:..., Geboortedatum: Inleverdatum: Antwoord vraag 1: Antwoord vraag 2: Deze antwoorden inleveren binnen 1 week na ver schijningsdatum van dit blad bij: Alle kantoren van de Bondsspaarbank Schiedam, Vlaardingen, de Bank met de S in uw buurt en bij het kantoor van deze krant. Excelsior „In al die jaren ben ik wel bij mijn oude club Excel sior'20 aktief gebleven, ik heb er toch vanaf mijn zesde gevoetbald. Ik train de de D- en E-jeugdkee- pers pupillen en de A-l keeper, was begeleider van het regionale D-junio- renteam. Dus die binding met Excelsior was er nog steeds, ook omdat Gar field Charles al vijf jaar elke zomer bij ons thuis woont. (Charles is één van de twee buitenlanders die in het Excelsior-cricket- team uitkomt - red.). Ik ga met hem om als mijn broer en we hebben ook dezelfde instelling wat sportbeleven betreft. Toen bij Excelsior bekend werd dat ik waarschijnlijk bij Sparta zou stoppen ben ik benaderd door de cricke tafdeling om als wicket keeper in het tweede te gaan spelen. Toen bij Sparta definitief werd dat ik zou stoppen, heb ik ook een overschrijving aange vraagd naar Excelsior als voetballer". De man waarvoor Groen in 1982 wegging, Jan van Veen, staat nog steeds on der de lat van Excel sior'20. Het lukte die Van Veen echter het afgelopen seizoen niet om zich te handhaven in de tweede klasse. De ploeg van trai ner. Hans Schinkel daalde af naar de derde klasse. „Verwacht van mij nu niet direct dat ik Excelsior weer naar de tweede klas se kan loodsen, al is de se lectie wel versterkt met de terugkeer van Rob Koevermans, Rob Glim merveen, Ruud Kaptein en Edwin van de Hoeven. Ik ben bij Sparta gewend om alles professioneel te benaderen. Bij Excelsior staat „gezelligheid kent geen tijd" hoog in het vaandel, sommige spelers hebben te weinig verant woordelijkheidsgevoel, een stukje mentaliteit, dat zal in het begin even wen nen zijn. Maar ik heb ge hoord dat Hans Schinkel ook van een professionele instelling uitgaat". Competitie Voor Jan van Veen is Ro nald Groen niet bang. „Ik zal niet tegen de trainer zeggen; ik moet in het eerste omdat ik bij Sparta heb gespeeld. Het gaat erom wie de sterkste is, die moet erin. als ik er niet in kom zal ik moeten en willen bewijzen dat de trainer het verkeerd heeft gezien, er zal in elk geval een gezonde competitie ontstaan. Ik had misschien wel voor een club kunnen kiezen waar ik zeker was van een plaats in het eer ste team, maar daarvoor ligt mijn hart toch teveel bij Excelsior. Ik ken daar veel mensen en zou niet graag ergens anders spe len. Ik hoop ook dat Ex celsior hoger gaat spelen, want gezien de grote en het talent wat er rond loopt moet dat kunnen". Zijn debuut in het eerste cricketteam ging niet zon der enige spanning. „Toen ik zondag het veld in liep had ik een vreemd gevoel, want nu moest het. Ge lukkig verdween dat na een paar overs en zeker nadat ik in de vijfde over een vang maakte. De laat ste vang ging eigenlijk ge heel automatisch. Wat be treft mijn plaats in het eerste wacht ik rustig af tot wanneer Marco weer beter is, wie weet ontstaat er dan weer een gezonde competitie. We moeten nu eerst zien te winnen van VOC, dat altijd een lastige tegenstander is, dat na een zwakke start de laatste weken een opmerkelijke opmars doormaakt". Ronald Groen (r) laat de kunst van het cricket zien met zijn „broer" Garfield Charles. VLAARDINGEN De organisator van de Vlaardingse triathlon, Ruud Muuren, ver wacht dat de vierde editie een spannend ver loop zal krijgen. „Ik heb zes toppers, die waarschijnlijk allen vlak bij elkaar zullen ein digen. Tussen de nummer één en vijf zal maximaal vier minuten zitten en dat betekent voor het publiek een aantrekkelijk schouw spel," vertelt een van zelfvertrouwen blaken de Ruud Muuren. Het meest ingenomen is de auto-verkoper met de komst van de Mexicaan se kampioen op de kwart triathlon, Bernar do Zetina. De 21-jarige Zuid-Amerikaan is pas 21 jaar maar heeft al een behoorlijke staat van dienst. Hij is naar Ne derland gekomen met Jack Heynen, een Vlaar dingse sportleraar die enkele jaren in Mexico heeft gewerkt en daar ook triathlons organi seerde. Op die manier kwam hij in aanraking met Zeti na, die wil doorstoten naar het professionele niveau. Op dit moment verblijft de triatleet in Vlaardingen bij Jack Heynen om zich voor te bereiden op de Holland Triathlon in Almere, die dit najaar wordt gehou den. Hoofdzakelijk om finan ciële en persoonlijke re denen heeft de Mexicaan voor Nederland gekozen. Daarnaast heeft Neder land een uitstekende naam op het gebied van de driedelige duurproef. In Nederland wil Zetina zich meten met de landelijke top op diverse afstanden; op trai nings- en wedstrijdniveau kwalitatief vooruit gaan en enkele sponsors vinden, die hem een voortbestaan als topt- riatleet kunnen verzekeren. Behalve de wedstrijd in Vlaar dingen nam Zetina afgelopen weekend deel aan de triathlon van Nieuw Lekkerland, waar hij in de voorste gelederen eindigde. Hoewel veel ogen zaterdag ge richt zullen zijn op de jonge ta lentvolle Mexicaan, zijn er nog zeker vijf andere kanshebbers op de hoofdprijs van 500, De favoriet van Ruud Muuren is John Engele, die vorig jaar in Vlaardingen een vijfde plaats pakte, maar volgens Muuren dit jaar enorm vooruit is gegaan. De winnaar van vo rig jaar, Jaap van de Berg is uiteraard ook weer van de partij, al heeft hij zijn trai- ningsarbeid dit seizoen heeft teruggebracht. Plaatselijk Wie natuurlijk ook tot de eerst aankomende gerekend moet worden is de plaatselijke favo riet Michel de Maat, die dit jaar al enkele malen schitterde op zijn favoriete onderdeel: het lopen. „Behalve deze toppers waar we vantevoren van weten dat ze een snelle tijd kunnen neer zetten, bestaat altijd de kans dat er ineens een geheel onbe kende atleet met de eerste prijs gaat strijken. Dit was onlangs het geval in Bodegraven, daar ging iemand als eerste over de finish waar nog nooit iemand van gehoord had. Als ik zo het gehele deel nemersveld bekijk mag ik heel tevreden zijn. In Nederland heb je naast de twee grote top pers als Koenders en Barel een sub-top van 25 atleten en daar van komen er zaterdagse ven. Ik verwacht trouwens ook dat die in staat zijn om een snelle re tijd neer te zetten dan vorig jaar, ondanks dat het parcours ten opzichte van vorig jaar iets langer is geworden. De triathlon blijft zich immers nog steeds met grote sprongen ontwikkelen en dat komt vooral in de tijden tot uiting," aldus Ruud Muuren. Titelstrijd De Vlaardingse triathlon vormt tevens het clubkampi oenschap van de begin dit jaar opgerichte triathlonvereniging Rotterdam, waarvan veel le den uit Vlaardingen afkomstig zijn. Voor hen staan nog eens extra bekers te wachten. De trofeeën zijn dit jaar evenals vorig jaar gemaakt door de Vlaardingse lange afstand zwemster Irene van der Laan. De zwemster, die tevens glas kunstenares is, heeft dit jaar van spiegelglas een driedimen- tionaal kunstwerk gemaakt, waar alle drie de onderdelen van de triathlon, zwemmen, fietsen en lopen in zijn ver werkt. Briefing Door de goede samenwerking met het Delta-Crest Hotel is het mogelijk om vrijdagavond in het hotel een „briefing" te houden. Op deze avond, die ook vopr belangstellenden van de triathlonsport toegankelijk is, wordt behalve gesproken over het parcours, ook een le zing gehouden over speciale sportvoeding. Het ten opzichte van vorig jaar gewijzigde parcours is vorige week zondag door een vijftig tal sporters al gedeeltelijk af gelegd. De meeste atleten moesten toegeven dat vooral het loopparcours door een aan tal stukjes „vals plat" zwaar der is geworden. Een andere klacht was dat het parcours niet geheel trajekt niet geheel van asfalt was, er zijn een aan tal stukken waar de atleten over koolas en schelpen moe ten lopen. Zaterdag na tweeën zal be kend zijn of er inderdaad een snellere tijd gerealiseerd is en wie als winnaar uit de bus komt. De start vindt plaats om elf uur bij de watersportvere niging De Bommeer. SCHIEDAM Woens dagavond 24 juni vertrok een wedstrijdteam van Budo Instituut Weeland naar het Zuid-Italiaanse Bari om aldaar deel te ne men aan een internatio naal karatetoernooi voor teams. Niet alleen uit Nederland maar ook uit bijna alle andere landen in Europa zijn teams uitgenodigd om bij deze kara- tewedstrijden op 27 en 28 juni in Bari vertegenwoordigd te zijn. Het BIW-team bestaat uit Lu- cien Plet, Frank van Tienen, Danny Hebly, Nuri Ozturk, Peter Lussenburg en trainer- /coach Joop Weeland zelf. Volgens Joop zal het team er een zware dobber aan hebben om daar goede wedstrijden te draaien. De belangrijkste re den die hij hiervoor aanvoert is het zeer grote temperatuur verschil. „We hebben hier ge traind met een temperatuur van 15 graden, terwijl de tem peratuur in Italië nu rond de 30 graden ligt. Als je daar niet aan gewend bent, zal dat ten koste gaan van de conditie. Aangezien we 2.500 km. in de Het Weelandteam v.l.n.r. Nuri Uzturk, Lucas Plet, Joop Weeland, Danny Hebly en Frank van Tienen. auto moeten zitten en maar l'/2 dag hebben om te acclamatise- ren, zal dat de, het op dit mo ment in topconditie verkeren de team, ook geen goed doen. Desondanks houdt het team er de moed in en is vastbesloten om in Bari goede resultaten te boeken," aldus Joop Weeland. SCHIEDAM De Dienst voor Sport en Recreatie van de ge- dokter W.F. Scheepe tijdelijk waargenomen door meente Schiedam or ganiseert in samen werking met de Schiedamse Red dingsbrigade, S.Z.C. en de Watervrienden in Bad Groenoord van maandag 18 au gustus t/m donderdag 21 augustus weer de jaarlijkse Nationale Zwemvierdaagse. Het is de bedoeling om gedurende vier avonden telkens een afstand van 500 meter te zwemmen, dus in totaal 2000 meter. Voor kinderen t/m 10 jaar bestaat de mogelijkheid om per avond 25 meter te zwemmen, dus totaal 1000 meter. De af te leggen afstand behoeft niet zonder on derbreking te worden ge zwommen. Men mag tus sentijds uitrusten, doch het water niet verlaten. Voor de zwemvierdaagse is Bad Groenoord openge steld van 17.30-20.000 uur. Gedurende deze uren kan men starten voor de te zwemmen afstand. Ouderen wordt aange raden te starten tijdens de „piekuren", maar wat later (rond 19.00 uur). Ook bij slecht weer gaat het zwemmen ge woon door. Het water is ver warmd. Kan men niet alle da gen, dan is het mogelijk om één avond dubbel te zwem men» met uitzondering van de maandagavond. De deelne- merskosten zijn in de voorver koop t/m zondag 28 juni: 5,-. Met ingang van maandag 29 juni 6,Iedereen die de zwemvierdaagse volbrengt ontvangt een bronzen, zil veren, gouden of gouden me daille met cijferinscriptie, al naar gelang het aantal keren dat men heeft deelgenomen. Bij het ontvangst nemen van de medaille op de laatste avond moet de laatstbehaalde medaille worden getoond. Aanmelding: deelnemers kun nen een inschrijfformulier af halen bij de kassa van Bad Groenoord, Zwembad Zuid of het V.V.V.-kantoor. Op deze adressen worden dan de deel nemerskaarten uitgeschreven. Bewaar deze kaart goed want elke avond dat men deelneemt moet deze watervaste kaart worden getoond. Op het terrein van Bad Groe noord worden elke avond tij dens de zwemvierdaagse aller lei nevenaktiviteiten georgani seerd. Donderdagavond zijn er diverse kermisachtige attrak- ties aanwezig waaraan men kan deelnemen, zoals rad van avontuu% grabbelton, busje werpen, poffertjes eten. Op het terrein zijn de laatste avond bloemen te koop. Voor nadere inlichtingen kan men terecht bij De dienst voor sport en recreatie, tel.: 4260500 toestel 287. V L. „Ik maakte zondag een dr oomdebuut' Stadsblad Sterk deelnemersveld Vlaardingse triathlon Per 1 juli a.s. wordt de praktijk r van Spreekuur van 08.00 tot 09.00 uur en van 13.00 tot 14.00 uur Visiteaanvraag voor 09.30 uur uur via tel. 4701887 Weekend uitsluitend vla de boodschappendienst tel. 4206611

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 13