Lada een doorslaand succes GEZINSTOjR Mitsubishi weer minst pechgevoelig Alles over verenigingen EXTRA B(l)oeiend klokje In een maand een modemaat minder IJ Renault 5-serie uitgebreid en gemoderniseerd Wie zoekt, die vindt MSX voor muziekliefhebbers voor o's er af Samara uitgebreid meteen Van m Vet verdwijnt door warmte UW THUISKRANT - RANDSTAD-EDITIES TK.26.87 Aj?/\ Samara Van De prijzen: Met Slimtronic plaatselijk centimeters slanker Resultaten Niet lijnen 500 kaiorieën Drinken Niet 'eng' Buffet... Versteviging Slok Limieten Renault heeft een nieuwe generatie van haar populaire 5-serie op de markt gebracht. Renault spreekt zelf van een heel nieuwe generatie, ook neemt zij termen als 'een grondige metamorfo se' in de mond, het is ze gegund, maar het lijkt óns voor wat simpele moder niseringen wat èl te veel wapengeklet ter. Wie niet heel duidelijk de vorige serie bij deze nieuwe zomer 1987 uitvoeringen zet, ziet geen enkel verschil. De nieuwe Renault 5 heeft wat moderniseringen aan het front en de bumpers, aan het in terieur, aan de motoren en heeft het programma wat uitgebreid o.a. met een 5 Campus, een 5 GTX en een 5 Baccara, laatste twee hebben een nieuwe 1721 cc motor. Daartegenover staat dat de lichte 956 cc motor uit het programma is ge haald. De 5-serie start dan dus direct met de 1108 cc motor en, ook al wilde men op de persconferentie de prijs nog niet zeggen, toch hoger in prijs. Laten we de Renault 5 met 956 cc motor even buiten beschouwing, hij was al een tijdje niet meer leverbaar, dan startte Renault de 5-serie voorheen met de 5L met 1108 cc motor voor 16.895.-. Dat wordt nu de 5 Campus SL en als deze nog onder de 17 mille blijft valt het ons mee. Ver onderstel de prijs, die deze week be kend wordt, zal voor de voordeligste 5 17.295.- bedragen. De concurrentie start echter al bij 16.595.- voor de Peugeot 205 XE, 14.990.-, Citroën AX en 16.290.- voor de Fiat Uno, nog af gezien van de 1500.- premie. Wil die toch weinig veranderde 5 nog een goe de kans maken dan zou hij toch ook rond de 16,5 mille moeten starten en dan heeft de koper dus het voordeel van de 1100 motor aangezien de concurren tie meestal met een 1000 cc motor start. Renault zit duidelijk in het slop, een vernieuwde en modernere 5 kan hel pen het imago te verbeteren, maar dan moet er ook een leuke aantrekkelijke prijs voor staan, anders wordt ook de strijd voor Renault in die populaire kleine middenklasse verloren. Voor de nieuwe 5 kan men kiezen uit 18 uitvoeringen, 10 driedeurs, 6 vijfdeurs en 2 besteluitvoeringen. Nieuw in het programma zijn de 5 Baccara, het duur ste model tevens prestigemodel met uit zonderlijke uitrusting, dan de 5 GTX, een sportief dynamisch model met de nieuwe zwaardere 1721 cc 65 kW/90 PK motor, en tot slot de 5 Campus, het in stapmodel met zeer lage gebruikskosten en vooral gebaseerd op een jong pu bliek. Andere nieuwe zaken aan de ver nieuwde 5 zijn de gemoderniseerde mo toren, praktisch allen nu schone moto ren zoals de 1108 cm3 motor (45 pk) die nu ook geschikt is voor loodvrije benzi ne, de 'schone' 1397 cm3 motor (61 pk) is ook aangepast voor loodvrije brand stof, evenals de 1397 cm3 motor in GTS en automaat, welke nu 68 pk levert. De 1721 cm3 motor uit de Renault 9,11 en 21 is nieuw in de Renault 5 en levert 90 pk, het vermogen van de 1397 cm3 turbomotor is van 115 op 120 pk ge bracht. Nieuw is ook het front en schildbum- pers met daarin opgenomen spoiler, nieuwe bekledingsstoffen en stoelen, nieuwe uitrustingsniveaus royaler en meer in getal (zeven in plaats van vijf), waarmee de keuze tussen de diverse uitvoeringen is vergroot. Alle uitvoerin gen beschikken standaard over ver warmde achterruit, bekrachtigd remsys- teem, achteruitrijlicht, in lengterichting verstelbare voorstoelen met verstelbare rugleuning en handschoenenvak aan de kant van de bestuurder. Opgemerkt moet nog worden dat het vernieuwde wagenfront voortaan gelijke nis vertoont met dat van de overige Re nault modellen en de Cx-waarde met één punt verlaagt (0.35 bij de GT Turbo; 0,34 bij de overige modellen). Het jaar 1986 was er één waarop de Nederlandse autowereld positief zal terugkijken. Er werden in het afgelo pen jaar zo'n 13 meer personenau to's verkocht dan in 1985. Ook Gremi Auto-Import BV, importeur van Lada en Zastava, heeft een goed jaar achter de rug. Beter zelfs dan de landelijke tendens aangeeft. Er werden in 1985 8.737 Lada's verkocht. Vorig jaar waren dat er 12.737. Een toename van 45 Dezelfde tendens zet zich ook in het eerste kwartaal van dit jaar voort. De totaal nieuwe Lada Samara verscheen in het derde kwartaal van 1986 op de Nederlandse markt. Het nieuwe model bleek direkt goed geac cepteerd, door pers en door publiek. Van alle Lada's die nu verkocht worden, is een kwart van het type Samara. Het Ladaprogramma omvat de alom be kende 1200 S, 2105-, 2107- en de prak tische 2104- en Niva-serie. En dus nu al Een dagje er op uit in de komende maanden? 'UW THUISKRANT' geeft deze zomer, in samenwerking met de NS, elke week een aantal tips voor een leuk 'dagje uit'. Een kleine selektie ge- zinstoertips. Zo kan u volgende week o.a. naar: Teatro Fantastico, Rotterdam Een groot openluchttheaterfestival in het Museumpark van Rotterdam. Van 26 juni t/m 5 juli meer dan 100 muziek- en theatervoorstellingen. Inlichtingen: 010- 4141666. Knip- en Scheerdag, Ede Feest op het Zuidplein op 27 juni. De tweede Edese schaapskudde wordt ge schoren. Daaromheen: markt met tien- De Westduitse wegenwacht blijkt wei nig werk te hebben aan automobielen van het merk Mitsubishi. Volgens de jongste pechtstatistiek van de ADAC vertonen de Colt en Lancer in de zoge naamde kleine middenklasse de ge ringste pechtgevoeligheid. Deze uitkomst is gebaseerd op 1.1 mil joen gevallen van hulpverlening langs de weg in 1986. Al eerder scoorde Mitsu bishi hoog - of beter gezegd laag - op de ladder. Bovendien werd de Colt vorig jaar door de TüV, de technische keu ringsdienst in de Bondsrepubliek, be stempeld als 'droomauto' van de keur meesters. De Westduitse bevindingen geven duidelijk grond aan de verlenging van de garantieduur van Mitsubishi per sonenauto's tot drie jaar. Onlangs zijn wetten van kracht gewor den die het misbruik van rechtsperso nen tegengaan. Die wetten zijn vooral bedoeld om bestuurders van frauderen de BV's het leven zuur te maken. Een 'Wie zoekt die vindt' ie een rubriek die open staat voor persoonlijke vragen en verzoeken van alle lezers van Randstad-Edities die door an dere lezers opgelost zouden kunnen worden. Plaatsing is kosteloos maar de redaktie van Thuiskrant Extra behoudt zich het recht voor verzoe ken zonder opgaaf van reden buiten deze rubriek te houden. DROSTE - Wie kan mevr. Crossen hel pen aan een Droste servies, bestaande uit cacaopot, twee kop en schotels en eventueel een dienblad? Tel. 023- 292232. KOP - De Schildpadpop uit de jeugd van mevr. Boogaard heeft bij een verhuizing zijn/haar kop gebroken... Heeft iemand nog zo'n poppekop liggen? Tel. 01828- 17666. ETALAGEPOPPEN - De Historische Ver eniging Barendrecht, die binnenkort een tentoonstelling van oude kleding organi seert, zou heel erg blij zijn met twee (oude) etalagepoppen (dame en heer). Wie hen kan helpen wordt verzocht kon- takt op te nemen via 01806-16059. BOEK - Wie het boek 'Joegoslavië, re publiek en provincies', een uitgave van Schuyt en Co. in z'n boekenkast heeft staan, maar er eigenlijk nooit meer in kijkt, kan daar mevr. R. Groen-de Rooy een enorm plezier mee doen. Tel. 01803-16145. BOEK - Waarschijnlijk uit België afkom stig is het boek 'Het lederen masker' dat wordt gezocht door S.W. v.d. Graaf. Tel. 01865-2713. BOEKBINDEN - De hobby van J. Kunz uit Waddinxveen is het inbinden en re pareren van boeken. Hij is op zoek naar andere amateur-boekbinders om samen gegevens uit te wisselen en evt. samen gereedschappen in te kunnen kopen. Geïnteresseerden kunnen bellen naar 01828-12689. vereniging is echter óók een rechtsper soon en daarom vallen de bestuurders van verenigingen óók onder deze anti- misbruikwetten. Als een vereniging be lastingplichtig is zijn de bestuurders aansprakelijk voor het afdragen van die belasting. Kan de vereniging de schul den niet betalen dan kunnen bestuur ders persoonlijk aansprakelijk worden gesteld als sprake is van onbehoorlijk bestuur. De Stichting voor Juridische Adviezen in Leiden heeft een brochure uitgegeven waarin wordt uitgelegd hoever die be stuurdersaansprakelijkheid gaat. De brochure behandelt verder - in 23 blad zijden - hoe men een vereniging opricht en hoe de statuten worden samenge steld of gewijzigd. Belastingzaken komen ter sprake, zoals vrijgestelde beloningen voor vrijwilli gerswerk, loonbelasting en premiebeta ling bij grotere beloningen dan 100,- per jaar. Ook kantines kunnen de nodi ge financiële problemen met zich mee brengen voor een vereniging; wanneer gaat men omzetbelasting betalen en hoe zit het met de BTW. Allemaal vragen die in genoemde bro chure aan de orde komen. Informatie kan worden verkregen bij de Stichting voor Juridische Adviezen, tel. 01728- 9449. HALLO, U SPREEKT MET HET AUTOMATISCH ANTWOORDAPPARAAT VAN KAREL JANSEN KAREL IS MOMENTEEL NIET THUIS SPREEK UW BOOD SCHAP IN NA DE PIEPTOON O, WACHT EVEN, DAAR KOMT H'J NET AAN. vanaf dit voorjaar met katalysator gele verd. Deze toevoeging wordt door de Nederlandse autokopers positief ge waardeerd. Reakties op of bijdragen aan deze pagina kunt u sturen aan redaktie UW THUISKRANT EXTRA Postbus 5825 2280 HV Rijswijk telefoon 070-190292 bijna een jaar de Samara in 1.3 4-speed en 1.3 5-speed GLS-versies. Alle Lada's (behalve de besteluitvoeringen) worden tallen kraampjes, braderie en demon straties oude ambachten. Inlichtingen: 08380-14444. De Edese Wolloop gaat ook op deze za terdag van start. Om 12.00 uur de stra- tenloop, 1500 tot 6000 meter, om 14.00 uur de heideloop van 16 km. en dezelfde tijd start ook de halve marathon. Opge ven tot een half uur voor de start. Inlich tingen: 08380-37478. Fiesta del Sol, Eindhoven Op 28 juni klinkt er in het gehele Sta tionskwartier vanaf 14.00 uur overal mu ziek (op 25 en 26 juni alleen 's avonds), in café's, maar ook op een aantal bui tenpodia. Inlichtingen: 040-449231. Parkpop, Den Haag Het Zuiderpark in Den Haag is op zon dag 28 juni het domein van de poplief hebbers. De toegang is gratis. Inlichtin gen: 070-546200. Veerse Meer Dagen, Zeeland De gastgemeentew van deze water sportdagen rond het Veerse Meer is dit jaar Goes. Het centrale feestterrein ligt bij Wolphaartsdijk (vanaf station Goes gemakkelijk per bus bereikbaar). Met name voor kinderen is hier van 26 t/m 28 juni van alles te zien en te doen. Wa terfietsen, roeien, kanoën, muziek, jeugdcircus enz. In de haven zijn enkele oude schepen te bekijken. Inlichtingen: 01180-31613. Westfriese Marktdag, Schagen Op tien achtereenvolgende donderda gen staat Schagen in het teken van de Westfriese folklore. Ook op donderdag 2 juli is het weer show, dans en optocht. Aanvang ca. 10.00 uur. Inlichtingen: 02240-98311. De Hof van Eden, Emmen Een paradijs voor de plantenliefhebber. Het wereldberoemde Noorder Dieren park heeft er sinds 24 juni weer een prachtige attractie bij. Inlichtingen: 05910-18800. NS-Dagtocht 46. De laatste toevoeging aan het program ma is de bestelwagenuitvoering van de Samara. De Samara 1.3 Van is een aan trekkelijk model. Niet alleen in prijs, maar ook omdat de uitrusting op een zelfde hoog peil staat als de Samara 1.3 personenauto. De Samara Van met 1.3 liter motor combineert het moderne sportieve uiterlijk van de Samara met het gemak en de ruimte van een échte bestelwagen. De Lada-kwaliteit staat óok bij de nieuwe Van weer garant voor een optimale bedrijfszekerheid. De Samara 1.3 Van is een échte bestel wagen volgens de wettelijke normen. Dat wil echter niet zeggen, dat de Sa mara met grijs kenteken minder goed is uitgerust dan de Samara met geel ken tekenbewijs. Tot de standaarduitrusting van de Sa mara 1.3 Van behoren onder andere een interval op de ruitewissers, een ruitewis- ser met sproeier op de achterruit, ver stelbare hoofdsteunen, stoffen bekle ding, verlichting onder de motorkap; kortom alles wat de gewone Lada Sa mara zo populair heeft gemaakt. Naar keuze wordt de Lada Samara 1.3 Van met vier- of vijfversnellingsbak ge leverd. Lada Samara 1.3 Van 4-speed 10.830,- (excl. BTW) of 12.995,- (incl. BTW). Lada Samara 1.3 Van 5-speed 11.496,- (excl. BTW) of 13.795,- (incl. BTW). Daarmee is de nieuwe moderne Lada Samara er nu dus ook al vanaf 12.995,- incl. BTW, de normale perso- nenuitvoering start overigens bij 15.325,-. Het is uiteraard niet de goed koopste Lada, dat is nog steeds de Lada 1200 S en die is er nog onder de 10 mille, nafnelijk 9.995,-. De wat mo dernere en (bopufaire 2105 start met de 1200 motor bij 11.495,-. Een muzikaal programma voor MSX-computers werd ons toegestuurd door W. Om- tzigt uit Lisse. Het programma maakt van de MSX-computer een driestemmige piano die 1, 2 of 3 tonen tegelijk kan laten horen, afhankelijk van het aantal ingedrukte toetsen. De bovenste rij toetsen (1,2, 3 enz.) zijn de hele tonen (c, d, e enz.) en de tweede rij (q, w, e enz.) de halve. De toetsen bestrijken bijna twee octaven. Bij het intikken van de listing mag de computer niet in de Shift-Lock stand staan... 10 DEFSTRA:DIMN(255) 20 A="1q2w34r5t6y78i9o0-C=1\":FORX=1TO22 30 Q=ASC(MID$(A,X,1N(Q)=35+XNEXT AO A="S0MA000T100L16" :PLAYA,A,A 50 A=INKEY$:IFA=""THENK=ASC(A) :ELSE50 60 FORI=1TO10:A=INKEY$:IFA>""THENL=ASC(A)ELSENEXT 70 FORI=1T010A=INKEYSIFA>""THENM=ASC(A)ELSENEXT 80 PLAY"n=n(k"n=n1"n=n(m 90 L=0:M=0:GOTO50 Een programma geschreven dat ook voor andere lezers van deze rubriek interessant is? Stuur dan een duidelijke listing aan de redaktie van deze pagina (adres rechtsbo ven) onder vermelding van 'Input'. Stuur bij de listing een duidelijke omschrijving van de werking van het programma en vergeet niet te vermelden op welke machine het programma werd gemaakt. Ook vragen en tips kunnen in aanmerking komen voor plaatsing in deze rubriek. Het hierbij afgebeelde klokje van ca. 24 cm diameter kan zelf wor den gemaakt. De wijzerplaat wordt in kruissteek geborduurd. Op een stuk triplex of dik karton wordt het borduurwerk gespannen en inge lijst in een ronde lijst waarna ach ter de wijzerplaat een ultra dun kwarts uurwerkje wordt bevestigd dat heel nauwkeurig loopt en waar van de batterij slechts eenmaal per jaar hoeft te worden vervangen. Het borduurpatroon voor dit klokje kunt u apart of samen met het kwarts gestuurde uurwerkje bestel len. Informatie over andere gebor duurde klokjes en over de goud kleurige ronde messing lijst, die voor dit klokje is gebruikt, ont vangt u samen met het patroon. Het borduurpatroon (bestelnr. 4017-RE) kost 5,75; het uurwerk je plus wijzers (bestelnr. U 15.01/G-RE 23,- en het bor duurpatroon plus uurwerkje samen (bestelnr. P 4017-RE) heeft u al in huis voor 26,95. Bestellen is mogelijk door het be treffende bedrag over te maken op giro 3567600 van Karweipost, De Meern, onder vermelding van het bestelnummer. Na ontvangst van de overboeking wordt het bestelde per omgaande toegestuurd. Deze week is een collega van mij twee keer een uurtje aan gesloten op de 'Slimtronic'. Zo'n vijftig minuten ligt ze languit op een comfortabele bank met de 'kritieke zones' ingepakt in soepele rubber banden. Dat herhaalt zich nog een keer of zes, gevolgd door twee spierverstevigende be handelingen. Daarna moet ze de haar per soonlijk niet sympathieke maat 44 kwijt zijn om zich te kunnen hullen in maat 42. En dat in de juiste proporties. Ze zal niet weten wat haar overkomt, want al jaren is ze in gevecht met de lijn. De ene kuur na de andere volgend, dan dit weer eens onderne mend en dan dat weer eens bij de kop pakkend, heeft ze het maar opgegeven. „Je valt af, klopt, maar stop je, dan vliegt het er twee keer zo hard weer aan" is haar per soonlijke ervaring met van va ders en moeders kant allemaal dikkerds in de familie. Zou die Slimtronic tot de be geerde maat 42 leiden? Over een week of vijf zal ik het in Blad Zij zeker laten weten, Het dijbeen wordt 'ingepakt' en dan kan het wegwerken van on gewenst vet via de Slimtronic (links achter) beginnen. maar Thèrèse Drayer is op voorhand absoluut zeker van haar zaak. Deze 25 jaar in het vak zittende schoonheidsspeci aliste heeft (samen met haar man) ook een importbedrijf, o.m. van apparatuur uit Zwit serland, waar de Slimtronic vandaan komt. Sinds ongeveer een jaar is zij er nu mee aan het werk. Op zo'n tien plaatsen in ons ver- schijningsgebied Zuid-Holland staan in de - betere - schoon heidssalons evenzoveel van die apparaten en ook daar zijn de resultaten hoopgevend. Min stens 90% van de cliënten heeft Smeer je die uit over een lan gere tijd (1 x per week) dan duurt het uiteraard langer. Nu heb ik het in dit artikeltje steeds over 44 en 42 maar voor andere maten geldt hetzelfde verhaal. 'Lijnen', dus gelijk een dieet volgen, hoeft niet, al ga je je gedurende zo'n periode natuur lijk niet volstoppen. Houd dan je dure centjes maar in je zak, want als je er vijfhonderd gul den voor over hebt om plaatse- Spierversteviging na het afslanken maakt de kuur kompleet. binnen minimaal een maand tot vijf weken die maat minder via de tien behandelingen. De welvaart heeft ons het pro bleem van te dik zijn op een vol presenteerblad aangebo den. En nu kunnen we met een be schaamd gevoel wel eens denken, dat de ene helft van de wereld een te dikke buik heeft van de honger en de an- dere van het eten, daar wor den die ook psychisch soms zwaar wegende ponden niet minder om. Met in de meeste Westerse landen het keiharde gegeven, dat één op de twee mensen te dik is. Schrijf ik in het andere artikel over plaatselijk afslanken, ik tip ook over een nieuwe dieetkuur voor gewichtsbewuste mensen. Vijf dagen (waarbij je het best op de maandag kunt beginnen) volg je deze Minikuur, zoals de Heel weinig kaiorieën, maar wel alle voedingsstoffen, worden je onder meer met de paplepel ingegoten... naam is, om daarna een paar kilo's lichter te zijn. Omdat het ministerie van volksgezondheid een toestemmingsnummer aan deze Minikuur heeft verleend, durf ik er even op in te haken, want er is op dit gebied genoeg kaf onder het altijd maar weer hoop gevende, maar uiteinde lijk geen zoden aan de dijk zet tende koren. Het komt er op neer, dat je de ongekend lage voedingswaarde van nog geen 500 kaiorieën per dag binnen krijgt, terwijl je toch alle benodigde voedingsstoffen tot je neemt. Daardoor voel je je (redelijk) fit, hoef je geen aanvullende vitamine- of ande re preparaten te slikken en heb je weinig of geen last van bij verschijnselen. lijk de nodige centimeters (buik, dijen, bovenarmen, kui ten) kwijt te raken, eet je nor maal - dat zonder meer - maar snoep je niet extreem. Zelf vind ik de kuur handig voor mensen, die bui tenshuis werken, omdat je als lunch een volledige gevitami neerde maaltijdreep kunt eten. Dus niets hoeft klaar te maken, 's Ochtends ontbijt je met een in magere melk of dito yoghurt opgeloste poeder, 's avonds eet je een maaltijdsoep. Heb je het tussendoor of 's a- vonds na een paar uur niet meer, dan stilt een ook in het pak zittende pittige bouillon die trek. Veel drinken - twee liters (mine raalwater per dag - hoort er ook bij. Maar dat is altijd al goed. En meestal helemaal niet makkelijk. Na vijf dagen ben je 3 tot 5 kilo afgevallen, omdat met zo wei nig kaiorieën je eigen vocht en vet wordt aangesproken. Minikuur is er dus voor men sen, die slechts een paar kilo's kwijt willen of voor hen, die bij een gewoon dieet op een be- een rubriek voor vrouwen en andere mensen... Wat gebeurt er met me, wilde mijn collegiale 'proefkonijn' ui teraard weten en u, die dit leest waarschijnlijk ook. Eerst wordt de cliënt gewogen en nagemeten en volgt primair een elektrische massage om de huid via een goede doorbloe ding klaar te maken voor de in frarode warmtestraling, die via de bandages tot diep in het huidweefsel doordringt. Die infrarode warmtestraling verwijdt de kleine bloedvaatjes, waardoor via een nog intensere doorbloeding van het vetweefs- el wordt gezorgd voor een na tuurlijke verslakking. Afvalstof fen worden dus snel afgevoerd, het vet wordt versneld afge bouwd en verdwijnt. De centimeters, die je kwijt wilt, smelten dus als 't ware weg. Pijnloos! 'Eng' is het ook al niet en - zeer belangrijk - de huid kan niet verbranden. Wat bij andere 'inpak' methoden wel eens is voorgekomen, maar via een driedubbele beveiliging van deze elektronische Slimtronic is uitgesloten. Overigens wordt warmtestraling ook in de fysio- paald gewicht blijven 'hangen'. En dat voor acht gulden per dag, want de vijfdagen kuur kost 40,-. Sinds mei brengt Good Life (tel. 04928-3012) 'Minikuur' op de markt, heel wat drogisten hebben het al in hun assorti ment. Wie na afloop van de kuur zich zelf in de hand wil houden, kan bepaalde onderdelen van deze kuur, die lunch of warme maal tijd vervangen, los kopen. Ze heten Maaltijd-»- en Twaalfuur tje. Dat je er inderdaad van afvalt kan ik u persoonlijk verzekeren. Maar ga je daarna op vakantie in een hotel met royaal voorzie ne zelfbedieningsbuffetten, dan is de weegschaal niet meer je beste kameraad. Zo blijft de markt in beweging en né het (slechte) weer de lijn als een van de meest aange roerde gespreksonderwerpen, permanent aktueel... en de orthopedie (heilzaam) ge bruikt. Dit apparaat is er van afgeleid, zo begreep ik. Na acht keer 'vet-verwijdering' wordt er via platte, ronde schij ven nog gezorgd voor spierver steviging via de 'muscletronic', dus zit je wat minder slap in el kaar. Niet alleen vrouwen, maar ook mannen met te omvangrijke buiken en dito onderkinnen gingen al aan de Slimtronic om zich een stukje lekkerder te voelen. Mijn collega stapte er met een deels afwachtende houding (eerst zien of 't helpt) maar ook met een zekere verwachting naar toe. Helpt het, dan hebben we be sloten er samen een sherry-tje op te drinken, niet als eerste stap op de weg naar weer maat 44, maar in de wetenschap, dat alles wat je met mate doet het leven niet tot een permanente hongerkuur of drooglegging hoeven maken. Thérèse Drayer, die deze appa ratuur importeert onder de handelsnaam Beauty Care In ternational, durft er nu al een slok op te nemen, want ze heeft mensen met niet alleen een naar hun gevoel plezieriger lijf, maar ook forse psychische op kikker de deur van salons zien uitgaan. Leeftijdslimieten zijn er niet. Al leen zou zij jongelui in de pu berteit niet aanraden op deze manier af te slanken. Mensen met hartklachten, een te hoge- of lage bloeddruk, suikerpa tiënten en aanstaande moe ders, kunnen beter eerst even hun arts raadplegen eer ze zo'n kuur overwegen. In de salons wordt dan ook altijd naar der gelijke zaken gevraagd. Even eens bijvoorbeeld naar het ge bruik van de pil, voor menige vrouw doodgewoon een dikma ker, waar niet tegen aan te lij nen is! Wie wil weten waar men in onze provincie die Slimtronic appa ratuur kan vinden, dus zichzelf de zo vurig begeerde maat (in sommige gevallen zelfs twee maten) kan laten 'indikken' kan bellen naar twee telefoonum- mers van deze importeur. Dat zijn 070-600266 en 023- 317336.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 9