Dubbel programma: record en eerste verlies Excelsior play-off programma I Prof essionelere I aanpak Martinit 1 Men schrijft ons: Schoonheidssalon in Groenoord l UMI iu ORANJE Afpersing VERINGMEIER TANDTECHNIEK Het Nieuwe HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 15 JULI 1987 PAGINA 13 SCHIEDAM Cricket is én blijft één van de neest onvoorspelbare sporten die er bestaat. 3e ene dag kan het rode leren balletje heel inders rollen dan de andere dag. Dit onder zond het eerste team van Hermes DVS afge- open weekend op duidelijke wijze aan den ijve. Saterdag kwam de for- natie van captain John leyer tegen Sparta tot iet onwaarschijnlijke ioge totaal van 414 runs oor acht. Zondag echter ukte het de Schiedamse >loeg niet om het totaal an 155 runs van tegen- tander HCC 2 te over- reffen. Het bleef steken >p 145 runs all out en iat betekende de eerste ïederlaag dit seizoen ran de Hargaparkers. Klappen Ongeslagen i Gebit stuk? ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^. U belt, wij bezorgen. Jonge Locomotief 350/0 4 e QC Jonge Piet van Gent 4 e ae SCHIEDAM Jacqueline schoonheidssalon met richt: rose en wit. Sinds van Gemeren heeft haar rustgevende kleuren inge- drie maanden oefent zij 3' 'fkj haar vak met veel enthou siasme uit op het Louis Zimmermannplein num mer 55a. SCHIEDAM SW gaat een andere koers varen. In het komende seizoen, waarin het voor de zo veelste keer om alles of niets gaat, zal er het no dige veranderen. Zoals bekend komt Sandor Po- povies als trainer/mana- ger naar het Hargapark. Hij zal daar voor 90 pro cent de dienst uit gaan maken, omdat Martin de Jager wat meer op de achtergrond wil gaan werken en zich alleen nog bezig wil gaan hou den met werkelijke be stuurstaken. Popovics gaat als mana ger werken op provisie- basis. De Hongaarse Ne derlander moet ervoor zorgen dat nieuwe spon sors geïnteresseerd ra ken in het Schiedamse annex regionale betaal de voetbal. Hermes DVS laat steekje vallen Tegen Sparta droeg Bas Kor- let zijn bat door de gehele in nings en kwam zo tot een sco re van 141 not out, een verbe tering van zijn eigen record van maar liefst 33 runs. Tegen HCC werd diezelfde Kornet na elf ballen en geen enkele run bowled door Volkert Rij ken. Hoogtijdagen wisselen dieptepunten af, maar het to taal van zaterdag verdwijnt niet zomaar in de annalen; het is immers een verbetering van het oude hoogste totaal dat sinds vorig seizoen op 380 stond. Ondanks deze eerste ne derlaag blijft Hermes met zes punten voorsprong fier op kop staan omdat „naaste" concur rent VVV ook puntverlies leed. Tegen Sparta begon Bas Kor net en Jos Zuidgeest als ope- ningspaar op de pitch. Met on der meer vier zessen en acht tien vieren verliet Kornet pas de mat nadat alle zestig overs gegooid waren. Zuidgeest mocht na 29 runs zijn luie lig stoel weer opzoeken. Opval lend was het optreden van Ri chard Bradley, de routinier werd zonder run gevangen door de wicket-keeper. Na John Verwey (14 na LBW) nam Henk Kornet plaats te genover zijn broer op de pitch. Met onder andere vijf zessen en veertien vieren kwam hij net niet tot een century (99 runs). Hiermee was de basis gelegd voor een ruime score. Nadat Henny van Dijk met 58 runs zijn steentje had bijgedra gen aan het Hermes-totaal, liet ook de tweede buitenlander het afweten. David Defoe werd bowled door Jan Willem Das na slechts vier runs. Vori ge week was Defoe samen met Bradley nog goed voor 260 runs, dit toont nogmaals de on voorspelbaarheid van het cric ket aan. „Ondanks dat de bui tenlanders," zo blikt John Beyer terug op de monster score," zaterdag niet optimaal tot runs kwamen, waren het juist de anderen die die taak eel goed overnamen. Dat toont aan dat wij niet afhanke lijk zijn van die twee buiten landers." Pieter van Noord voegde nog eens 21 runs toe, waarna Paul de Roos de laatste over mocht batten. Het inmiddels al gigan tische totaal nodigde het hem uit om met harde klappen de bal zo ver mogelijk weg te slaan. Met twee zessen, één vier en één één sloeg hij 17 runs. Sparta stond voor de onmoge lijke taak om het batten van Hermes te overtreffen. Alleen openingsbatsman René Patti- nasarany kon met 82 runs enig gevaar stichten. Sparta strand de op 233 runs door onder meer goed bowlen van Henny van Dijk (4 voor 47 in 15 overs) en John Verwey (3 voor 24 in 5'/2 over). Met die ruime overwinning in het achterhoofd trad Hermes zondag aan tegen HCC 2 dat de laatste vijf wedstrijden al ongeslagen was gebleven. De Hagenaars wonnen de toss en begonnen aan bat. Het ope- ningspaar was Van Arkel en Snoeck was slechts goed voor beiden één run. Daarmee leek Hermes een goede start te ma ken, maar het kwam daar be drogen uit. Met name Volkert Rijken (30), Dries Kost (29) en Auke Smits (24) zorgde dat de Hagenaars op een totaal van 155 all out kwamen. Voor Hermes leek dit een niet onmogelijke opga ve, maar zoals al eerder gezegd Bas Kornet kon met geen mo gelijkheid zijn totaal van de dag ervoor benaderen en ook Zuidgeest mocht snel naar de boundary vertrekken. Alleen Verwey met 37 runs en Henk Kornet met 29 runs kwamen tot een acceptabele score. Na 39 overs stonden er 118 runs op het electronische sco re-bord met al acht man uit. Hoewel Beyer en Mahmood nog dichtbij de HCC-score kon komen, lukte het Hermes niet om de tiende overwinning binnen te halen en zo ongesla gen te blijven. „Die score van 155 had voor ons haalbaar moeten zijn," kijkt Beyer terug John Verwey kon tegen HCC-2 als enige met 37 runs uit de voeten. op de eerste nederlaag, „maar partnership in. Telkens als het er zat geen enkele keer een leek dat twee batsmen de sco- goed partnership in, „maar er re zouden opvoeren, viel er zat geen enkele keer een goed weer een wicket." Bas Kornet: zaterdag een record van 141 not out, zondag voor nul bowled. SCHIEDAM Excel- sior'20 is met HBS, VOC en HCC doorgedrongen tot de play-offs van de nationale cricketcompe titie. Deze vier vereni gingen gaan strijden om de Nederlandse titel en daarvoor wordt een ge hele competitie gespeeld. Aanstaand weekend wordt daar een begin mee gemaakt. Excelsior neemt het dan uit op tegen HBS: 2 au gustus Excelsior- '20VOC: 9 augustus HCCExcelsior'20 en 30 augustus Excel sior'20—HCC. Mocht op het voorlaatste weekend alle partijen zonder afgelastingen ge speeld zijn, dan wordt het programma van de zondag 30 augustus ver schoven naar de zater dag ervoor. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdags van 09.00 tot 12.00 uur. Stadsblad 1 SCHIEDAM Bij het naar de vierde klasse gedegra- deerde Martinit start op 3 augustus de voorbereiding op i E het nieuwe seizoen. Martinit neemt dit jaar deel mets E acht seniorenteams aan de competitie, dit zijn er in te- e genstelling tot vorig jaar twee meer. De opzet van het bestuur van de Hargaclub is om de ge- E hele gang van zaken rond de selectie van het eerste E team professioneler aan te gaan pakken. Om dit gestal- E E te te geven is Jan van Dijk aangesteld als elftalleider E E en manager. Tevens neemt Van Dijk de keeperstraining E E op zich. E Als hoofdtrainer blijft Dick Hoogenboom de scepter E zwaaien. Voor het tweede elftal heeft W. Zeeman de ver-Ë E antwoording. Om zich optimaal voor te bereiden op de eerste competi-Ë E tiewedstrijd speelt de selectie van Martinit een aantal E oefenwedstrijden. 9 augustus DWO Martinit, 16 au-E E gustus DJS-toernooi, 19 augustus DBC Martinit, 21 e augustus toernooi bij GLZ, 23 augustus finale toernooi e E GLZ, 25 augustus MartinitCION. ^IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIMMIIIIII# SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 4265997-4264140 per liter I per liter 1 9i9W Bij doos van 12 flessen j m a per liter 13i3U SCHIEDAM Kunste nares Bonnie Onderwaa- ter reageert op het arti kel „Artotheek lijkt op lossing" (HNS 08-07-'87). „Waar eens de oude mees terschilder verfpoeder fijnroerend in zijn vijzel, de kinderkens hoorde jam meren om een bete broods en het zout in de pap dat hij niet verdiende, schil derde hij voort en snoerde de buikriem nog eens aan. Zijn gade had hem nog niet verlaten, zij snoerde het keurslijf nog eens in. Gelukkig was dat mode. In 1987 hoort de jonge meesterschilder, moede loos starend in het verve loze schoollokaal naar zijn lege ezel, de jammerklach ten van zijn consumptie- maatschappij-kindertjes niet. Hij heeft zijn walk- man op. Het nakroost roept luid om een Atari- spelletje of zoiets, of om een deusjevootje. Dat moet toch kunnen? Zijn vrouw heeft hem allang verlaten. Voor een gemeenteraads lid. O, zo. Ook ik ben zo'n kladschil der, parasiterend op de maatschappij. Nooit ge leerd om de boer op te gaan met m'n mappie „werk". Met radde tong mijn eigen handel aanprij zen hoorde niet in het keuze-pakket. Vroeger. Laat staan het ontwerpen van een gepeperde offerte. (Materiaalkosten, arbeids uren, voorrijden, B.T.W. en inspiratie, dat is, eh la ten we het laag houden: 10.000). Maar daar komt de krant in de bus, en de dood in de pot. „Kunst financieel in de kou." Ach ware ik Jan Hein Donner. Ik schreef u met een pen als een rapier. Met prachtige onderkoelde woede. Wat, ontwikke lingshulp? Voor 25.000? Wat, artotheek wordt ge zocht? In welk jaar? Wat, vrijwilliger moet arto theek beheren? Gezocht in „artistieke" kringen? Ik wrijf me in de ogen. Het vocht druppelt eruit. Het zijn geen lachtranen. Eens vroeg iemand in m'n woonkamertje wijzend op een spalter (hele brede kwast): „Wat doe je daar nu mee?" Het antwoord was: „Als ik kwaad ben zet ik daarmee op het doek m'n handtekening. Inmiddels gun ik iedere Schiedammer een zigeune rin aan de muur. Met blote borsten. En een jongetje. Met een traan op zijn wang, nét echt. Als het effe kan een oud Hollands interieurtje. In de gang. Ik pak die spalten. Daar on derteken ik dit ingezonden stukje mee. Sadder and wiser. Voor de werkeloze academici onder u die geen Engels lezen: be droefder en wijzer gewor den." Bonnie Onderwaater Behalve schoonheidsbehande lingen voor zowel dames als heren, verkoopt zij ook specia le produkten, zoals die van Dr. Eckstein. Haar make-up line is van John G. „Een nieuw pro- dukt," zegt Jacqueline van Ge- meren, „doosjes met een mag neetsysteem. Zo kan je altijd je eigen kleuren bepalen voor bijvoorbeeld oogschaduw. Als je nu een doosje koopt, zitten er altijd kleuren bij die je niet mooi vindt en niet gebruikt. John van G. produkten bete kent: kleurtje op, geen nieuwe doos nodig." Wat de schoonheidsbehande lingen betreft heeft Jacqueline het de laatste tijd vooral druk met het ontharen van benen door middel van warme hars. Ze is ook gespecialiseerd in het ontharen van liezen, de zoge naamde bikini-lijn. Andere aktiviteiten: het verven van wenkbrauwen en wimpers. Een zonnebank staat ook klaar in de schoonheidssalon van Jacqueline van Gemeren. Informatie: 4708762. SVV wijzigt koers ol Om daar een aanzet toe te ge ven heeft hij een prospectus laten drukken, een voorstel van Sandor Popovics. Daarin vraagt Popovics om sub-spon sors, die hun naam willen ver binden aan SVV. Volgens de trainer /manager van SVV is het broodnodig dat zijn nieuwe club eens uit de smalle marge van het betaalde voetbal komt. Behalve sponsors zijn daarvoor ook inzet, motivatie en presta tie de smaakmakers. Popovics meldt verder dat hij het volste vertrouwen heeft in zijn spelersgroep waarin ook talentvolle jeugd rondloopt. De voormalige trainer van de Nij meegse eerste divisieclub NEC vraagt tot besluit om een fi- 1 SVV én Sandor Popovics gaan een andere koers varen. nanciële voorzet die dan door zijn spelers met doelpunten af gemaakt zal gaan worden. De achterzijde van de prospec tus vermeldt het sponsorpak ket wat SVV biedt voor de 5.000,een reclamebord, sponsornaam in de ontvang struimten van SVV, gebruik making van het SVV-logo in de eigen reclame en een recla meboodschap tijdens elke thuiswedstrijd. Behalve deze financiële op roep van de Hongaar zal er ook binnen de selectie het no dige veranderen. Tweede trai ner Jan Rotgers, krijgt ook de verantwoording over het der de team: het hoogste amateur elftal. Hij moet proberen dit elftal op een hoger niveau te brengen zodat SVV ook bij de amateurs een woordje mee gaat spreken. Popovics zal zijn spelers van het eerste team niet alleen tot prestaties probe ren te brengen door er met harde hand de scepter over te zwaaien, maar hij wil sfeer brengen in de groep. Om dat voor elkaar te krijgen zullen er diverse feestavonden ge houden worden, waarop ook de partners van de spelers van harte welkom zijn. De eerste avond op 18 augustus moet het jaarlijkse trainingskamp ver vangen. Voorts meldt Martin de Jager dat zijn harde standpunt ten opzichte van de gemeente wat verzacht is. „Ik heb een aantal dingen op een rijtje gezet," al dus de SVV-voorzitter, „in te genstelling tot eerdere berich ten van mijn kant heeft de ge meente wel correct gereageerd op ons schrijven inzake even tuele subsidie voor de nieuw bouw. Verder vind ik dat het gemeentebestuur wel degelijk goed funktioneert, zij willen alleen niet met overheidsgeld het betaalde voetbal in Schie dam in leven houden. Verder hoop ik dat de gemeente de schade aan ons terrein door het opslaan van zand voor de renovatie van alle Hargavel- den wil herstellen." Bij de voorzitter De Jager heeft de harde lijn dus plaats gemaakt voor een mildere aanpak, uiteraard in de hoop dat hij hiermee meer aandacht krijgt van de gemeenteraadsle den. Zo zullen alle gemeente raadsleden een uitnodiging krijgen voor de vriendschap pelijke oefenwedstrijd die SVV op zaterdag 1 augustus speelt tegen het Hongaarse PECS. Om op een andere manier aan geld te komen zal er een finale van het Europoort Songfesti val zijn. Dit voetbalgala ten behoeve van SVV, dat wordt georganiseerd door Amstel- bron-man Ton Melsen en Huub Liefhebber. De plaats van handeling is het sportcen trum Klaverstede en zal in september gehouden worden. Op 16 augustus zal de eerste echte vuurproef tegen NAC door SVV genomen worden en daarna kan geconcludeerd worden of de nieuwe opzet van Sandor Popovics aanslaat en zijn vruchten zal afwerpen. SCHIEDAM In een woning aan de Jan Eylstraat speelde zich zondagavond een geval van afpersing af. Twee Rotterdammers, 21 en 23 jaar oud, drongen de woning binnen en dwongen met een mes de eigenaar tot afgiftë van cheques. Op station Nieuwland arresteerde de politie de afper sers. I

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 13