Programma Jeugdland Van Venetië tot Schiedam AH in Hof van Spaland vernieuwd Albert Heijn blijft op de kleintjes letten Dorian fiets rijker „Politie houdt zich niet aan de afspraken" CE3 Nuttig waterplezier WÈËÊmmBÈ U <r Pf^HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 17 JULI 1987 PAGINA 3~| SCHIEDAM Een artiest komt overal. Eens stond Jan Rauh met zijn kun stenmakerstheater op het San Marcoplein in Venetië tijdens het wereldberoem de carnaval: een grootse parade van mensen die mooi zijn opgedoft en maskers dragen. SCHIEDAM Enorme drommen mensen verzamel den zich donderdagochtend om tien uur voor de ver nieuwde Albert Heijn supermarkt in het winkelcen trum Hof van Spaland. „Vanaf het moment dat de deuren open gingen is het heel erg druk geweest, al onze tien kassa's draaiden op volle toeren. Veel klanten waren afgekomen op het gratis kopje koffie met gebak, maar behalve dat wilde ook iedereen graag zien hoe de nieuwe Albert Heijn er uitziet," aldus een tevreden bedrijfsleider F. Thijseb- aard. SCHIEDAM De singel langs de Zoomweg nabij het verpleegtehuis De Driemaasstede in Woud- hoek heeft een nieuwe fontein gekregen. De Schiedamse stadswateren worden 's zomers opge sierd met in totaal dertien fonteinen. Die zijn er niet alleen voor de sier. Ze hebben ook een belangrij ke funktie bij de zuivering van het water. Adidas tennisschoenen Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM Een vertrouwensrelatie tussen politie en jon geren van de Dijk is er niet. Daarvoor heeft het Schiedamse blauwe leger teveel afspraken geschonden vinden de bezoekers van het jongerencen trum. De kerstbomen zouden vorig jaar niet door de politie in be slag genomen wor den. Het gebeurde toch. Ook zou de poli tie niet tot vervolging overgaan, nadat de jaarwisseling op de kruising Nieuwe Maasstraat Lekstraat iets te uitbundig werd gevierd. De ruiten van vier winkels moesten het ontgel den. Toch werden 20 jeugdigen voor een „visite" op het hoofd bureau van politie uitgenodigd. Deze zaak ligt nu in han den van de Officier van Justitie. Direct na de vernielingen in de Gorzen gingen in jongerencentrum de Dijk de prijzen voor limonade en snoep omhoog. Op deze manier wilden ze de win keliers schadeloosstellen. De goedbedoelde aktie hield de politie niet bui ten de deur. Aladin Ma- zlum kan zich de onple zierige uren op het bureau prima herinneren. „Ik werd zes keer opgeroepen en bedreigd met vier da gen cel. Mijn paspoort moest ik meenemen. Ik werd beschuldigd van za ken waar ik niets van af wist en ik niet alleen". Voorstel HERVORMDE GEMEENTE KETHEL 010 - 260199 I B i |V\ Zaterdag 18 juli: 14 00 uur Noord: Poldervaart, viswedstrijd/ 1,-. Inschrijven voor 18 juli bij: Pannekoekhuis (Pr. Beatrixpark), Fa. Mak (Broersvest), Fa. de Schie (Dr. Wibautplein), Fa. Van Leeu- wen (Hof van Spaland), P. Binneveld (Groenelaan). Maandag 20 juli: 10.00 uur Zuid: Wilhelminaplein, kreativiteit (gratis). 10.15 uur Noord: „Ouverture", Bachplein, spelcircuit Rgra- tis). 10.30 uur Oost: Edisonplein, poppenkast (gratis). 14.00 uur Centrum: Hemaplein, kreativiteit (gratis). 14.15 uur Nieuwland: Dr. Wibautplein, spelcircuit (gratis). 14.30 uur Noord: „De Klinker", poppenkast (gratis). Dinsdag 21 juli: 10.15 uur Oost: Marconistraat, sport en spel (gratis). 10.30 uur Noord: „De Klinker", bloemschikken (gratis). 10.30 uur Zuid: Wilhelminaplein, circusgroep Jacona (gra- tis). 14.30 uur West: Fabriplein, bloemschikken, (gratis), i 14.30 uur Noord: Hof van Spaland, circusgroep Jacona (gra- tis). Woensdag 22 juli: 10.00 uur Oost: Edisonplein, creativiteit (gratis). 10.15 uur Zuid: Maasboulevard, sport en spel (gratis). 10.30 uur Nieuwland: Dr. Wibautplein, kunstenmakersthea- ter „Jan Rauh" (gratis). 14.00 uur Noord: Faassenplein, creativiteit, (gratis). 14.15 uur West: Vlaardingerdijk, sport en spel (gratis). 14.30 uur Centrum: Hemaplein, kunstenmakerstheater „Jan Rauh" (gratis). Donderdag 23 juli: 1 10.00 uur Nieuwland: Dr. Wibautplein, creativiteit (gratis). 10.15 uur Noord: Faassenplein, spelcircuit (gratis). 13.30 uur Centrum: Hal stadskantoor, wandelpuzzeltocht 1,- inschrijven bij vertrek. 14.00 uur Centrum: Hal stadskantoor, wandelpuzzeltocht 1,- inschrijven bij vertrek. 14.00 uur Zuid: Rozenburgerplein, creativiteit (gratis). Vrijdag 24 juli: 10.00 uur West: Frans Halsplein, creativiteit (gratis). 10.15 uur Zuid: Maasboulevard, sport en spel (gratis). 14.00 uur Zuid: Wilhelminaplein, creativiteit (gratis). 14 00 uur Nieuwland: „De 4 Molens", jeugdshow „John en jij Lili" ƒ1,-. 14 15 uur Oost: Marconistraat, sport en spel (gratis. Het Nieuwe Stadsblad geeft volgende week vrijdag weer een overzicht van het programma van Jeugdland. i Kunstenmakerstheater Jan Rauh Volgende week verbaast het jonge Kunstenmakerstheater Jan Rauh het Schiedamse pu bliek met kunsten en mislei dende trucs. Het trio brengt variété-nummers, goochelt met konijnen en duiven, slikt degens, doet aan acrobatiek en clownerie. Muzikaal omlijst door accorde on en mini-draaiorgel. Jan Rauh plukt kinderen letterlijk van de eerste rij. „De trucs zijn zo eenvoudig dat iedereen ze kan, zelfs kinderen. En de mensen klappen net zo hard. Het is niet de bedoeling om het circus belachelijk te ma ken, maar de allure waarmee de acts omgeven zijn," liet Rauh zich eens ontvallen. Behalve Jan Rauh treden vol gende week ook circusgroep „Jacona" en de jeugdshow „John Lilly" op. Albert Heijn heeft een grondi ge „face-lift" ondergaan. Zes weken lang is men bezig ge weest om dit te realiseren. Door een strakke planning is de verkoop gewoon doorge gaan. Alleen om de laatste hand te leggen aan de verbou wing is de winkel drie dagen gesloten geweest. Om te blijven beantwoorden aan de wensen van de heden daagse consument is de winkel op tal van punten gewijzigd. Zo werden alle artikelen op nieuw optimaal ingedeeld, waarbij vooral de achtdeurs vrieskast opvalt. Nieuw in het Hof van Spaland is de zelfschepafdeling. In ruim 40 vaten bevinden zich allerlei kruidenierswaren zoals suiker, macaroni, hagelslag, snoepgoed, peulvruchten en Lichtere kleuren geven de winkel een ruimere aanblik. droge diervoeding. De klant kan hier zijn produkt precies op maat kopen door zelf te scheppen en af te wegen. „Vooral voor de kleine- en éénpersoonshuishoudens is dit ideaal," zegt Thijsebaard, „we blijven daarmee duidelijk op de kleintjes letten." Niet alleen met de schepafdeling komt AH de alleenstaande tegemoet. Ook de splinternieuwe trai teur-afdeling draagt daar aan bij. Op deze afdeling worden kant-en-klare maaltijden va cuüm verpakt in een koelmeu- bel aangeboden. Deze maaltij den behoeven alleen opge warmd te worden en zijn dan gereed voor consumptie. In de vernieuwde supermarkt is ook nog wat te zien. In een speciale open slagerij zien de klanten de ambachtelijke sla gers hun werk doen. Een uit gebreidere kaashoek en een bloemenafdeling moeten het winkelen in de Albert Heijn nog optimaler maken. In de bloemenhoek kan iedereen zelf zijn boeket samenstellen. „Het is duidelijk dat ons assor timent zowel in de breedte als in de diepte gegroeid is," zegt de bedrijfsleider. „We hebben alles efficiënter ingedeeld en behalve dat is ook de kleur van het inte rieur veranderd. De bruine stellingen zijn lichter ge maakt en ook het nieuw ge verfde plafond geeft de win kel een lichtere indruk. Sommige klanten vertelden mij dat het lijkt of de win kel groter is geworden, maar dat komt alleen door de andere indeling en de nieuwe kleuren die gebruikt zijn. Iedereen die ik vanoch tend gesproken heb is laai end enthousiast." Voor de afbraak van organi sche afvalstoffen in het water is namelijk veel zuurstof no dig. Vooral in de zomermaan den, wanneer hogere tempera turen leiden tot snellere af braak van deze afvalstoffen, bestaat het gevaar van zuur stoftekort. Niet alleen kan het water hierdoor gaan stinken, maar in het ergste geval kun nen vissen stikken als gevolg van dit zuurstoftekort. Om de waterkwaliteit te verbeteren plaatst de gemeente fonteinen, verdeeld over de stad. De hoofdafdeling plantsoenen van de dienst gemeentewerken neemt iedere maand water monsters om zo de plaatsen te kunnen bepalen waar fontei nen het hardst nodig zijn. Op eenzelfde manier kan plaatsing van een fonteintje in een tuinvijver een gunstige in vloed hebben op de waterkwa liteit. Algengroei en hiermee samenhangende troebelheid van het water kunnen zo be langrijk worden verminderd. Dat ia wel héél goedkoop... Model „SERVE" van 99.95 voor79"?5 Model „Lendel advantage" van 179.95 voor... 109.95 Oranjestraat 15, 3111 AM Schiedam, 010-4735445 SCHIEDAM Dorian Hill is een heuse BMX- crossfiets rijker geworden. Uit handen van C. Weeda, eigenaar van Printsjoppie op de Hoogstraat, ontving zij deze stalen ros omdat zij de mooiste tekening in leverde. De eigenaar noemt de wedstrijd een aardigheidje dat tevens een nieuwe pe riode inluidt. Hij ver klaart: Dadelijk zijn we de enige op de Hoogstraat die kleurenfoto's afdrukken binnen een uur. Over een paar weken is het zover. 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MA TH EN ESSE, WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. I. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 09-02-83 nr. 21/1983. 5-5-96 De Dijk betaalt terug Bob de Jong van de Schiedam se politie (tevens wijkcoördi nator) reageert: „We hebben nooit gezegd: jongens betalen jullie de schade dan houden wij onze handen thuis. De winkeliers hebben een officië le klacht ingediend. Ik zal in ieder geval Öe Officier van Justitie inlichten over de scha deloosstelling. Daar ben ik niet te beroerd voor. Het is voor de mensen in kwestie een leuk gebaar". Jongerenwerker Kees te Gus- sinklo: „We hadden de jongens voorbereid op een bezoek aan het bureau. Maar dat sommi gen zes keer moesten terugko men en dreigementen ontvin gen, dat ligt zwaar. Als de Of ficier van Justitie overgaat tot vervolging ben ik de greep kwijt over de groep. Tegen 60 man ben ik kansloos". De jongerenwerker heeft bij de gemeente een voorstel inge diend dat moet leiden tot een geweldloze oudejaarsavond: een avond met levende mu ziek. Hoewel Kees te Gussin- klo het evaluatierapport uit Den Haag nog niet binnen heeft, weet hij dat een derge lijke opzet ook in de Schilders- buurt redelijk is geslaagd. „We hebben een nissenhut nodig voor de optredens en twee containers voor de kerstbo men". Aan het voorstel hangt een prijskaartje van 7000 gul den. Alle aktiviteiten, ook de kerstbomenverbranding, spe len zich af in het verlengde van de Buitenhavenweg. Tus sen de haven en het Gusto-ter- rein. Sandra Winters, Aladin Mazlum en Roelof Wagteveld (vertegenwoordigers van jongerencen trum De Dijk) overhandigen aan J. van Aart (lid kerkbestuur) en Albert Bons (voorzitter BVSZ) een bedrag van 600 gulden. Een symbolische overhandiging want de winkeliers, waar het geld voor was bestemd, waren op vakantie. Zulke dingen gebeuren, helaas ook op vakantie. Maar met een reisverzekering van de ANWB komen de gevolgen u met duur te staan. Voor een premie van f 1,45 per persoon per dag heeft u al een polis met een bagagedekking tot f 3.500,- per persoon. En eigen risico hebt u nooit bg de ANWB. Dus ook een kleine schade wordt volledig vergoed. Helemaal 'rustgevend' werken onze aanvullende verzekeringen. Auto kapot? Vanaf f 1,10 per dag kunt u zich van een vervangende auto verzekeren. Neem geen onnodig risico: ga nu naar uw ANWB kantoor of bel Centrale Informatie Beisverzekeringsservice: 070-141430. Bij de ANWB verzekert u zich van een goede verzekering. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: mevr. ds. R. de Graaf, Overschie (gec.d.) Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, geen opgave. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29, 10.00 uur: ds. J. de Kievit; 17.00 uur: ds. H. Bé- nard, Rotterdam. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.laan, 9.30 en 16.30 uur: ds. W. van Sorge, Rijnsburg. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9,30 uur: Br. B. Sleeuwenhoek; 16.30 uur: Br. J. van Ravens. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, geen opgave. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjestraat, Zon dag 19 juli, 5e zondag na Trini- tatis, 10.00 uur: Eerw. heer H. J. W. Faasse uit Schiedam. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: de heer de Bruin uit Rijswijk; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. L. de Ru. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, 9.15 uur: de heer C. Blok, Leiden. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, 10.30 uur: de heer C. Blok, Leiden. Dorpskerk, 9.30 uur: ds. J. Snijder, Rotterdam; 19.00 uiA: ds. J. de Kievit. St. Martinuskerk, 9.30 uur: geen dienst. Ark, geen opgave. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, geen opgave. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b, gemeente Nieuwland, zo ndag 10.00 uur. Gemeente Oud-Mathenesse, zondag 17.00 uur. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. Kerkgenootschap der Zeven de dags Adventisten, Op standingskerk, Burg. Hon nerlage Gretelaan. Elke za terdag 9.30 uur: ds. W. Altink. Herv. Gem. op Ger. Grond slag, in de Rank, Schiedam- seweg, dhr. Bakker, Slie- drecht. R.K. Parochie St. Jan de Do- erkerk, Mgr. Nolenslaan Nieuwland, zaterdag, 19.0C uur: met muzikale omlijsting zondag 10.30 uur: met samen zang. Tijdens deze viering is ei kindercrèche in de parochie zaal. Preekbeurt dit weekend &J. M. Mahlmann o.p. .K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 106, geen opgave. Sint Liduinakapel, St. Lidui- nastraat 10, geen opgave. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3, Schie dam-West. Weekend: 18/19 juli, 16e zondag door het jaar. Zaterdag 18.30 uur: Eucharis tieviering met orgelspel en sa menzang. Zondag 10.30 uur: Eucharistieviering met orgel spel en samenzang. De vierin gen worden dit weekend ge leid door Pater Verwey OFM. In de komende week is er al leen op dinsdag een viering om 9.15 uur. (Gebedsdienst, verzorgd door diaken P. M. Martens). Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1, zaterdag 18 juli, 19.00 uur: Eucharistieviering met samenzang; zondag 19 juli: 10.30 uur: hoogmis, onder het eerste deel is er een apart pro gramma voor de kinderen. Ce lebrant en predikant is pater F. Bijloos s.j. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West, Eucharistie vieringen: woensdag 9.00 uur en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel. Zondag 9.45 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Pastor Th. Kool leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samensa- menzang en orgel. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel. Pastor W. Flapper leidt de vieringen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. Op 19 juli 10.00 uur: herdenking 125ste ver jaardag van Kerkwijding. Niet mee doorrijden, maar snel langs WCC. U krjjgt 'n leenauto mee Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15. Schiedam LIP focwa 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 3