een sportief GEZINSTOER Je voelt je weer mens met iets goeds op je hoold IJ i i m Handig meubeltje Groot Chinees Staatscircus maakt succesvol tournee J LET OP OPEN VE HONDEN NIET j TOEGESTAAN Ga daar eens naartoe Geen hond kan het lezen Fors en cursief op Schneider "TJtoV Rij-impressie van de Suzuki Swift Kaal of bij na geen haar meer De nummer-1-groep van China in Den Haag mmmm 9 UW THUISKRANT - RANDSTAD-EDITIES TK.29.87 Prestaties, verbruik Wegligging Comfort muinmmiliumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiminHE Dwars doorheen Mode Koffertje... Waarom? Koffertje Montuur 4Ues kan Onderhoud Hele land Janken. Wat kost 't SB 20 SYMBOL AFTER 32:a=HIMEM 30 FOR b=a-255+32*8 TO a-255+127*8+7 40 IF PEEK (b) >127 50 IF (REEK (b) AND THEN POKE b,PEEK tb)-128 2) =2 AND (PEEK tb) AND 1) ol THEN POKE b, PEEK tb) +1 60 NEXT akantie en er een dagje op uit*? 'UW HUISKRANT' geeft ook deze week eer - in samenwerking met de NS - en aantal o.a. 'sprookjesachtige' tips: uperspeeltuin, Bennebroek en recreatiepark met wel 300 speeltoe- tellen en attracties. De grootste speel- jin van Europa waar je zelf bezig bent n nog echt kunt spelen. Info: 02502- 624. iprookjeshof, Zuidlaren en bewegende Gelaarsde Kat, een wergencafé, kinderboerderij, speeltuin n lachspiegels in Sprookjeshof, met ansluitend een rondvaart met de Be- end Botje over het Zuidlaardermeer. ifo: 05905-1212. prookjeswonderland, Enkhuizen evensechte sprookjes, kinderboerderij, peeltuin, dobberbootjes en een kabou- srdorp, levensgrote spelletjes als Gan- ebord, Vissen en nog veel meer. Info: 2280-17853. iprookjesbos, Valkenburg tllerlei sprookjes, een nagemaakte Afri- ;a-safari, een wildwaterbaan, elektro- lisch waterorgel, twee speeltuinen en ren Western-show in ditijijzondere bos. nfo: 04406-12985. Madurodam, Den Haag Heel Nederland in één klein stadje. Ope- lingstijden van 9.00 tot 22.30 uur. Voor al na zonsondergang een belevenis als je duizenden lampjes aan gaan. Info: 170-553900. Miniatuur Walcheren, Middelburg Dezelfde oppervlakte als Madurodam, maar nu een deel van Zeeland in het <lein. Met het Veerse Meer en een stuk je Noordzee met 'echte' getijdebewegin gen. Info: 01180-12525. En de laatste tip: Neem eens een Ge zinstoerkaart voor vier dagen onbeperkt kris-kras reizen door Nederland, voor maar 35 gulden per dag. Dan wordt zo'n dagje uit nóg voordeliger. Folders zijn verkrijgbaar aan de loketten op alle sta tions. Suzuki is als merk bekend geworden bij de motorfietsen, als zodanig is een rallel te trekken met Honda «staties Zuini9 ggedrag Kleine piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHimiiiimiiiiiiiiiiiiii door Leo de Ruiter De Suzuki Swift wordt gebracht in één model, het hatchback model. Hij is er wel in 3- en 5-deuren en die verschillen in wielbasis resp. 224,5 cm en 234,5 cm. In ruimte binnenin scheelt dat wel, in rij-eigenschappen is het verschil nihil. Ook het verschil in vorm tussen de 1.0 en 1.3 model len maakt niets uit voor de rij-eigen schappen, zij verschillen namelijk in grille, voornamelijk de koplampen, een overigens merkwaardig onder scheid dat eigenlijk zo snel mogelijk dient te veranderen. Echt verschillen in rij-eigenschappen treden naar vo ren daar waar de motoren in het ge ding zijn en we beginnen daar dan ook weer mee. Er is een duidelijk verschil in de ver sie met 3 cilinder 1.0 liter motor en die met 4 cilinder 1.3 liter motor. Met de 3 cilinders is inmiddels veel ervaring opgedaan en zij zijn dan ook perfect, leveren goede presta- ties en zijn zuinig, maar de 4 cilinder I is toch soepeler, stiller en levert nog betere prestaties, bijna een sportwa- I gen gelijk. Uiteraard is de 4 cilinder I met de 1.3 liter inhoud ook een gro- tere en zwaardere motor. Pas in 1970 kwam Suzuki in Nederland met een auto op de markt, nou ja auto, het was meer een motor op wieltjes, een minimodel zonder kofferruimte met een luchtgekoelde motorfiets-mo tor achterin. Toch zijn daaruit de latere echte automobielen voortgekomen zo als de huidige Alto, de Swift, de Jeeps SJ 410 en 413 en de minibestelserie de Suzuki Carry. Dit keer behandelen wij in de roadtest de Suzuki Swift, als onderdeel van de cyclus kleine Japanners, die autoredak- teur Leo de Ruiter achter elkaar onder handen heeft genomen, te weten de Dai hatsu Charade, de Suzuki Swift en de Subaru Justy. Al deze wagens horen in dezelfde middenklasse thuis en hebben dus veel gemeen. De merken trouwens ook, het zijn de zgn. kleine Japanse &-.IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIII De 1.0 titer is een 3 cilinder 993 cc motor, met 37 kW/50PK vermogen en een koppel van 74.5 Nm bij 3600 toeren. De topsnelheid bedraagt ruim 145 km/u en de acceleratie van O-100 km/u verloopt in 15 sec., het verbruik bij 90 km/u ECE is 1:25. De I.3 liter is een 4 cilinder motor, in de normale uitvoering 1324 cc, 49,5 kW/67 PK en 103,5 Nm koppel, in de Twin Cam injectieuitvoering 1298 cc, 74,3 kW/101 PK en 108 Nm koppel. De topsnelheid van de 1.3 is 165 km/u en de acceleratie verloopt in II,5 sec., het verbruik bij 90 km/u ECE is 1:23,8. de 1.3i heeft een top van 185 km/u, een acceleratie van 0- 100 km/u in 8,6 sec. en een verbruik bij 90 km/u ECE van 1:20. Duidelijk is te zien dat de 1.0 de zui nigste is, maar de motor moet er bij hoge snelheden harder aan trekken zodat uiteindelijk het verschil met de 1.3 nihil wordt, gemiddeld is voor beide 1:17 haalbaar. De 1.3i is rela tief ook zuinig, maar nodigt wel uit tot zeer sportief rijden en dat moet worden betaald, maar gemiddeld is 1:14 haalbaar. De tankinhoud van de Swift (31 liter) zou wel iets groter mogen zijn, nu goed voor een aktieradius van net 500 km, met een 40 tot 45 liter tank zou je een leukere afstand van zo'n 700 km kunnen overbruggen. De wegligging van de Suzuki Swift is prima, zoals gezegd zijn er twee wielbasis versies, 224,5 cm voor de 3-deurs en 234,5 cm voor de 5-deurs en ook Ixbrxh verschillen resp. 367 en 377x154x135 cm, maar verschil len in rij-eigenschappen zijn er nau welijks. Het onderstel kent voor een onaf hankelijke wielophanging met schijf veren en achter een starre as met bladveren, een goede combinatie, maar echt modern is natuurlijk ook achter een onafhankelijke wielop hanging. De besturing is van het type tandheugel. Hij is tamelijk direkt en redelijk nauwkeurig, een licht onderstuurka rakter is waarneembaar. De bedie ning is niettemin licht, alleen bij par keren gaat het wat zwaarder. De koersvastheid is prima, zowel op de rechte weg als in bochten gedraagt de Swift zich voorbeeldig. Wei wordt wat last van zijwind on dervonden, maar erg is dit niet. De versnellingsbak schakelt prettig, licht en soepel, ook de koppeling gaat licht, maar grijpt soms wat bruusk aan. De remmen zijn goed, in ge scheiden circuit met schijven vóór en trommels achter en rembekrachti- ging. Bij 100 km/u stond de Suzuki Swift binnen 50 meter stil. Tot slot de gewichten, afhankelijk van het type weegt de Swift van 700 tot 750 kg, hij mag 450 kg laden en 800 kg trekken. Het comfort staat op een heel rede lijk peil, de Swift is comfortabel en soepel geveerd, de afmetingen van de auto in aanmerking genomen. De stoelen en bank zitten goed en ge ven goede steun. De ruimte is voor een dergelijke auto toereikend, voor in gaat het goed, achterin wordt het voor vooral lange mensen wat lastig, maar het gaat allemaal best. De ba gageruimte is uiteraard niet groot, maar wel is er weer het voordeel van de neerklapbare achterbank. De Swift is verder netjes afgewerkt en zeer compleet uitgevoerd, de GLX, GXi en GTi spannen daarbij de kroon. De motoren zijn niet echt stil, je hoort binnen nogal wat, waarbij de 3 cilinder luidruchtiger isdan de 4 cilin der, verder wordt ook windgeruis ge hoord. Toch is de Swift de stilste van de drie geteste kleine Japanse mid denklassers. Bij 100 km/u gaf de de cibel meter bij de 3 c/7. 71 dBA aan en bij de 4 c/7 69 dBA, bij 120 km/u was dat resp. 75 en 73 dBA en bij topsnelheid 80 en 79 dBA. De GTi/GXi hebben een hogere top en draaien dan volle toeren, de me ter komt dan aan 82 dBA Ai met al is de Swift een heel pretti ge kleine middenklasser met heel goede prestaties, een zuinig verbruik en een zeer redelijk comfort. merken. Daarbij hebben zij in genoemde modellen alle 3 cilinder motoren, Daihat su in alle modellen 993 cc 3 cilinders, Subaru 997 en 1189 cc 3 cilinders en Suzuki een 993 cc 3 cilinder. Suzuki is echter voorlopig althans de enige die in datzelfde model, de Swift dus, ook een 4 cilinder motor heeft, de 1324 cc, en dat is toch wel prettig, want een 3 cilin der heeft voordelen, compact, klein, licht en zuinig, maar ook nadelen name lijk het geluid van de motor is nogal fors. Kopers in deze klasse die persé geen 3 cilinder willen kunnen dus bij Suzuki in de Swift wel terecht en anders moeten zij, willen zij bij de Japanners blijven, gaan zoeken bij Toyota in de Starletse- rie en Nissan in de Micra serie. De Suzu ki Swift werd aanvankelijk op de markt gebracht als SA 310, de naam was niet goed en ook het model sloeg niet aan. Wat moderniseringen doopten hem om in Suzuki Swift en eind '86 kwam er een heel nieuw en modern model Swift uit. Dat nieuwe en huidige model is enorm aangeslagen, ziet er leuk en fraai uit, het is modern, goed gestroomlijnd en voor zien van vele nieuwe technieken zoals onafhankelijke wielophanging vóór en de nieuwe 4 cilinder motor o.a. in een GTi uitvoering met 16 kleppen, twee bo-, venliggende nokkenassen en brandstof inspuiting. Ook de standaard geleverde 5 versnellingsbak is vernieuwd, een au tomaat 3-traps is al optie leverbaar. In het totaal zijn er zo'n 14 verschillende Swift modellen met keuze uit 3 en 4 ci linder motors resp. 1.0 en 1.3 liter en di verse uitvoeringstypen zoals de Stan daard, de GL, de GLX, de GTi en GXi, het laatste geeft ook aan dat er een keuze is in 3- en 5-deurs modellen. De Swift start nog net onder de 15 mille, het 1.0 GL model beweegt zich rond de 16.5 mille, het 1.3 GL model tond de 17.5 mille. De snelle injectie 16 kleppen modellen de GTi in 3-deurs en de GXi in 5-deurs kosten 24.295,- de GTi ziet er door meer spoilers en zijskirts het meest sportief uit. Ik zie het direkt. Hoe knap ook gemaakt, bijna instinctief weet ik: dié heeft een haar- stuk. Of een toupet. En vooral: een pruik. Oog voor details, altijd al gehad. Vorige week zat ik daar echter met m'n handen mee in 't (ei gen) haar. En of ik maar wilde aanwijzen wie er nu zulk 'ver vangend' haar droeg of alles nog van zichzelf had. En 'k ben grandioos de mist ingegaan. Ik heb zelfs met m'n handen over een mij tot dan toe onbekend mannen- hoofd gewoeld om te voelen of die meneer inderdaad een haarstuk had. Want ik zou er alles onder hebben verwed, dat elk haartje op het hoofd van deze dertiger voor hon derd procent van hemzelf was. Wat dus niet het geval bleek. De natuur het meest nabij, dat is eigenlijk de beste omschrij ving voor wat aan een keurige, maar niet opvallende Schie- damse laan in een eigen salon wordt gemaakt. En dat meest al voor mensen, die soms ten einde raad zijn omdat ze kale plekken hebben. Of door ster ke haaruitval binnen korte tijd heel weinig haar meer op het hoofd. Spontaan helemaal kaal worden, dan wel door chemi therapie - die bij vor men van kanker wordt toege past - het haar verliezen. Ik heb het even niet over 'per- zikjes in de houtwol' bij oude re mannen, op wiens kalende achterkruin zo'n perzikje doorschemert. En al evenmin over mensen, die - ook door de leeftijd - steeds grotere in hammen krijgen. In deze 'Blad Zij' gaat het om wat ik liever met 'ernstige ge vallen' zou willen karakterise ren. Mensen, die dan door de Schiedammer Bert Peters uit de narigheid worden gehol pen. Bij hem ging ik namelijk even (nou ja, even...) langs. Wat deze kapper/haarwerker, zeg maar vakbezetene in de vingers heeft, is niet velen in ons land gegeven. Hij maakt pruiken en haarstuk- ken, waar het oog van kenners (soms zelfs kappende collega's) niet op blijven rusten met zo'n blik van: dat moois heeft die man of vrouw ook niet van zichzelf. Lees even over m'n schouder mee als u hoort hoe een vrouw - nog geen veertig - de deur niet meer uitging. Geen bood schap meer durfde doen. Op vi site gaan als een ramp be schouwde en langzaam, maar onherroepelijk, een soort klui zenaarster werd in haar eigen huis Kaal geworden op haar negende jaar (oorzaak nog steeds niet bekend), een pruik op sinds haar puberteit... y 'Blad Zij' is (ook en vooral) een rubriek, die doet reageren. Op van alles en nog meer komen direkte of indirekte reakties. Zc ook op het artikel, dat ik een paar weken geleden schreef over 'haarweven', de techniek, die je haar volumineuzer doet lijken. „Nooit weg, zulke voorlichting, maar als u eens iets over pro bleemgevallen wilt horen, moei u naar Bert Peters gaan. Die helpt mensen met zeer weinig of helemaal geen haar, vaak van hun obsessie af", zo kreeg ik onder ogen. Daar heb ik op mijn beurt weer op gereageerd en 't resultaat daarvan ziet u hier. een rubriek voor vrouwen en andere mensen... „In een isolement kwam ik te leven. Mijn man trouwens ook, want daar ging ik ook niet meer mee weg". De reden? Verregaande kaal heid. Zulk dun haar, dat je er dwars doorheen keek. „Ik sloot me gewoon op. Maar nu leef ik weer. Voor het eerst sinds acht jaar gaan we dit jaar met vakantie". En ook nu zeg ik: de reden? Ze heeft weer haar! Zo natuur lijk en zo bij haar passend, dat nog niemand haar met zo'n vorsende blik van 'wat heeft die nou op haar hoofd' heeft aan gekeken. Geen dikke bos ineens. Of een prachtige 'volle kop'. En al evenmin een opvallend prachtig kapsel. Nee, net zoiets als ze vroeger had en een coupe, die bij haar past, zonder op te val len. noem maar op", zo is hier ook een kapper aan het woord. „Ik sta namelijk ook nog heel vaak in de gewone kapsalon. Zo blijf je bij. Weet je wat mode is. Graag gedragen wordt. Juist mode kan belangrijk zijn bij wat je maakt en voor wie je het maakt. Bijna alles kan." jXÊÉ' W ...heeft deze nu veertigjarige Rotterdamse jarenlange ervaring met haar, dat niet van jezelf is. Sinds ze Bert Peters ontdekte is er niemand meer, die er een ver moeden van heeft, dat ze een pruik draagt. Omdat ze als ze aan een nieuwe toe is ook wel eens van model verandert is het dan net of ze 'gewoon naar de kapper is geweest'. Na een kapsel met een slag opzij is er nu eens voor pony gekozen. Bert Peters föhnt er wat speels volume in. Dat is het geheim van Bert Pe ters, zo heb ik me door ingewij den laten verzekeren. Want je gaat niet zo maar een loflied in 'UW THUISKRANT' zitten schrijven, als je niet eerst even' hebt geïnformeerd of die Schiedammer daar aan de Rembrandtlaan 66 inderdaad zo'n 'sociale haarwerker' is. Want zo kun je iemand bijna noemen, die er mensen op zijn manier 'doorheen sleept'. Want het leed, het psychisch gebukt gaan onder haarverlies of uitval is groter dan wij eigen lijk wel weten. Dan hoeven we alleen maar te denken aan kankerpatiënten in ziekenhuizen, die naar elkaar kijken in de sfeer van: 'vrese lijk, straks lig ik er ook zo bij'. Of neem de mevrouw, die een shock kreeg door het verlies van man en kind en in één klap al 'r haar kwijt was. En 't nooit meer terug kreeg ook. Minder extreem, maar toch ook ingrijpend: een dertigster, die graag tenniste en sportte, doch zulk dun haar had, dat ze haar racket liet voor wat het was. Even flink transpireren en de kale plekken kwamen te voor schijn. Voorbeelden te over, medisch, psychisch, kan 't schelen waar om, je zit er echter mee. Wat heeft u, wat een doorsnee haarwerker niet kan" vroeg ik Bert Peters en ook: „waarom ga je je als kapper juist daarin specialiseren?" Eerst het laatste. Van zeer na bij maakte hij mee hoe een jon ge kerel zich doodongelukkig voelde bij wat in de volksmond Meten, passen, kleur bepalen en dan haar voor haar op het 'montuur' geknoopt. 'een zeer brede scheiding in het midden' heet. „Juist in die tijd kreeg ik kon- takt met iemand, die aan haar- werken deed. Kom eens kijken, zei die en dat ben ik gaan doen. Dat boeide me zo, dat ik me er in ben gaan verdiepen. Eenmaal een beetje vaardig er in ging ik steeds meer naar de beste materialen en methoden zoeken, spitste ik me toe op steeds meer dat ene: je mag het niet zien. Kijk, in verschillende ziekenhui zen zeggen ze soms tegen kaal wordende mensen: 'er komt wel iemand langs met een kof fertje' en daar zitten dan prui ken of haarstukken in. Vrese lijk. Geen gezicht wat die men sen dan op hun wel eens op hun hoofd krijgen. Haar is zoiets persoonlijks. Dat moet je helemaal afstemmen op de vorm van het gezicht, de teint, de persoonlijkheid, het type, noem maar op. Daar heel wat mensen - zo valt me altijd weer op - een lok haar bewaren als het haar uitvalt of men kaal wordt, heb je vaak al een kleu- rindicatie. Anders ga je samen met je cliënt de juiste kleur schakering bepalen. Als we heel nauwkeurig de schedel hebben opgemeten, maken we eerst een 'montuur' (want zo heet dat) van fijne tule. Daar gaat dunne zijde over heen. 't Allerbelangrijkste is het passen. Zo'n montuur moet overal perfekt aansluiten, het dient een tweede huid te zijn. Op zo'n montuur knoop je dan haar voor haar dat haarstuk of die pruik. Het woord toupet ge bruik ik nooit, vind ik een af schuwelijke uitdrukking" zegt Bert Peters. Op 'de bekende vragen: kun je er mee zwemmen, sporten, wat gebeurt er als het regent, waait, stormt, ik onder de dou che sta en noem maar op, blijft hij geduldig antwoorden. Is voor hem gesneden koek. „Je kunt er alles mee. Net zoals met gewoon haar. Want het montuur, dus die basis, ademt. Absorbeert vocht. Je kunt dat haar zelf wassen, föhnen als je wilt, je doet er gel in, het kan gepermanent, er kan een coupe soleil in, grijs aan je slapen, En het onderhoutP „Ook geen punt. Dat leer ik de cliënt, al zijn er die liever om de paar weken naar de kapper gaan, net zoals veel mensen, die al hun haar nog van zichzelf hebben. Stap je zo'n gewone kapsalon probleemloos binnen, de drem pel van de salon voor haarwer- ken is soms heel hoog. Er zijn mensen, die zó in de put zitten, door hun ziekte zo depressief zijn, of doodgewoon een slech te pruik hadden, waarmee ze ontzettend in de gaten liepen, dat binnenstappen bij die haar- werk-salon vaak een heel ander verhaal is", zo weet Peters on dertussen uit ervaring. Toch nemen er steeds meer vrouwen en mannen plaats in die salon met de aparte cabi nes (voor de privacy). Mensen van Groningen tot Maastricht, uit het puntje van Zeeland of diep in Overijssel: ze hebben die drempel aan de Rem brandtlaan genomen. Dus dat betekent ook een re delijke verdienste, stel ik, want al moet je een bepaalde instel ling hebben om dit maathaar- werk te kunnen maken, het is ook je boterham. „Klopt. Maar soms heb ik bijna wel eens als een klein kind staan te janken toen ik een kale jongen van een jaar of acht, lijdend aan leukemie, die geen bezoek meer wilde heb ben en niet tijdens de week ends naar huis wilde, aan een pruik heb geholpen. Dat kind zag het, zo lang hij nog te leven had, weer een beetje zitten". Zo moet je ergens zelf wel sterk in je schoenen staan als je dit werk doet, komt me voor. Wat het kost, tenslotte. Meer dan bij een ander. Zitten haar stuk en pruik gemiddeld tussen de 800,- en 1500,-, hier zijn de prijzen vanaf 1600,- tot 2400,-. „Maar je doet er veel langer mee" verzekert Bert Peters, van wie ik ook hoor, dat zieken fondsen gemiddeld zo'n 400,- vergoeden en particuliere ver zekeringen soms tot 80% gaan. Reakties op of bijdragen aan deze pagina kunt u sturen aan redaktie UW THUISKRANT EXTRA Postbus 5825 2280 HV Rijswijk telefoon 070-190292 Een bureau dat ook kan worden ge bruikt als naaitafel, of andersom natuur lijk... In de ruimte onder het uitschuifba- re werkklad is namelijk voldoende ruim te voor het opbergen van eeh naaima chine, schrijfmachine of beide en met het werkblad in uitgeschoven stand is het bureau omgetoverd in een prakti sche naaitafel. Extra handig bij dit meu bel is het frame waarin de naaimachine kan 'verzinken' zodat tijdens het naaien een vlakke ondergrond ontstaat en de voet van de machine niet in de weg zit. Het meubel wordt hoofdzakelijk ge maakt van 18 mm dik multiplex of meu belplaat. De poten kunnen zelf worden gedraaid (van beuken) of kant-en-klaar worden gekocht in een doe-het-zelf zaak. Of heet 't in zo'n geval 'doe-het- niet-zelf zaak..? Als het meubel alleen als bureau wordt gebruikt kunnen in plaats van het uit- schuifbare werkblad vier laden worden aangebracht. De konstruktie hiervan is op de tekening aangegeven! De tekening kan worden besteld door 13,50 over te maken op giro 3567600 van Karweipost, De Meern, onder ver melding van het bestelnummer (183- RE). Na ontvangst van de overboeking wordt de tekening per omgaande toege stuurd. Na het enorme succes in Amsterdam en Hilversum waar tienduizenden be zoekers de voorstellingen bijwoonden zal het Groot Chinees Staatscircus t/m 28 juli op het Malieveld voorstellingen geven in een speciaal hiervoor ge creëerd pagode-tenttheater. Het spectaculaire programma dat wordt gebracht zou men 'levende wereldwon deren' kunnen noemen, want de absolu te top van China op circusgebied zal in de piste te zien zijn. Tientallen artiesten werken mee aan dit unieke programma en voor het merendeel kan men acts zien die nog nooit in Europa werden ver toond. Het enorme aantal bezoekers in Amster dam en Hilversum betekende voor de Chinezen uit Wuhan een uitermate suc cesvolle start van hun tournee. Hoewel vrijwel alle acts bestaan uit bekroonde nummers, raakt het publiek toch iedere voorstelling opnieuw in de ban van de achttienjarige, fragiele Li Liping, die in 1983 met haar optreden in Monte Carlo de winaares werd van de Gouden Clown, de belangrijkste onderscheiding in de circuswereld. Terwijl bij het Westerse circus de sensa tie en dierendressuur vaak voorop staat ihUI ...is een veelgebruikte 'kreet' als een tekst wat moeilijk te ontcijferen is. Daar om is bij bovenstaand bordje de mede deling 'honden niet toegestaan' toege voegd... Wij weten wat er oorspronkelijk op dat bovenste bordje heeft gestaan... U ook? Stuur dan de redaktie van 'UW THUISKRANT'-Extra (adres rechtsbo ven) binnen week even een briefkaartje. Onder de goede inzenders worden een aantal exclusieve 'UW THUISKRANT' T- shirtjes verloot. Xy v.y wordt het Chinese circus gekenmerkt door perfekte en gracieuse lichaamsbe- heersing. 'Zaji', zoals de Chinese acro batiek wordt genoemd en waarvan de letterlijke vertaling 'veelsoortige vaar digheden' is, bestaat uit verschillende technisch hoogstaande toeren. Jong leren, gymnastiek, evenwichtskunsten goochelarij en de kunst van het naboot sen en (als clown) potsen maken. Die komische noot ontbreekt ook niet in het Groot Chinees Staatscircus, waar de clowns Wu Wei Min en He Zjong Jie het 'hooggeëerd publiek' niet alleen amuse ren met humor, maar ook met hun veel zijdigheid als acrobaat. OiJliNjflPiMfl Een programma waardoor de gebruikelijke letters en cijfers op de Schneider (CPC 464/6128) wat forser op het beeldscherm verschijnen kregen we toegestuurd door M.R. van Leusden uit Nootdorp. De tweede listing, voor dezelfde machine, van dezelfde inzender, verandert het let tertype in 'cursief... 20 SYMBOL AFTER 32=a=HIMEM FOR b=a-255+32*8 TO a-25^+127*8+7 STEP 8 FOR c=O TO 3 50 POKE b c,VAL &X" "O"+LEFT5(BINS(PEEK (b+ c) 8) 7) 60 NEXT cb- 30 40 MOLEN MET MOLEN - Mevr. Hagenaar verzamelt wandkoffiemolens en is op zoek naar een donkerrood PE.DE model met als motief een landschap met mo len. Wie kan haar helpen? Tel. 078- 152655. BREIGAREN - Mevr. Bekkers is halver wege met haar trui... inderdaad, breiga ren op en niet meer te vinden. Het is ef fen 'bobbeltjes'katoen, kleur lila/roze. Merk HOWE, billa. Wie kan helpen belt even 010-4833351. HIER IS JE PROEFWERK TERUG, JE MOET JE SCHAMENJE HEBT WERKELIJK ALLES FOUT» WAT DENK JE NOU OOIT TE BEREIKEN IN DE MAATSCHAPPIJ ALS JE ZOVEEL FOUTEN MAAKT? IK DENK WEL DAT IK KANS MAAK OP EEN LEUKE JOB

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 7