3 '£r moet rekening gehouden worden met ons Excelsior'20 van slag - •••- ""V -*. Controle West en Haven krijgen één buurtcentrum SVV gaat weer praten A bondsspaarbank Inbraken Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand ORANJE 1 1 l Visuitslagen Toernooi Het Nieuwe HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 5 AUGUSTUS 1987 PAGINA 13 f V, SCHIEDAM Het vernieuwde SVTV heeft in haar eer ste wedstrijd voor het eigen publiek een goede indruk achtergelaten. Tegen het Hongaarse Pees Munkas, nummer twee in eigen competitie, ging de Schiedamse weliswaar met 1-3 ten onder, maar het was de thuis ploeg die bij vlagen het beste van het spel had, en veel kansen creeërde. Het schortte alleen aan het verzilver en van deze kansen. Dit onderdeel van het voetbal werd door de Hongaren duidelijk beter beheerst, want van de vier kansen die het kreeg was het driemaal doeltreffend. Ook Pec's oefenmeester Jozef Garami was onder de indruk van het door SVV vertoonde spel. "SVV speelde bij vlagen fantastisch en ik ben daar best van onder de indruk. Alleen was het niet sterk in het be nutten van de kansen die het kreeg". Sandor Popovics was het met zijn; Hongaarse collega eens. „Dat wij zoveel kansen missen dat kan gewoon niet op. Op naieve manieren kregen we doelpunten tegen en op die zelfde kinderlijke wijze wisten we zelf de geschapen kansen niet te benutten. Toen Pees op 0-1 kwam hadden wij namelijk al twee of drie doelpunten moeten maken. Wat dat be treft is er voor mij nog veel werk aan de winkel. We zul len vooral achterin minder on achtzaam moeten zijn, want je zag gewoon dat een moment van onoplettendheid direkt wordt afgestraft, dat deed Pees erg goed. Dat geeft ook gelijk het verschil weer tussen een eerste- en ere-divisieploeg." De ruim 500 aanwezige toe schouwers zagen niet alleen een fris spelende ploeg maar ook een oefenmeester die zich liet zien en horen. Zittend bui ten zijn dug-out sprong de Hongaar regelmatig op om zijn mannen toe te schreeuwen. Opvallend was dat hij niet al leen liet blijken wanneer zijn spelers het zijn inziens ver keerd deden, maar dat hij ook op zijn tijd een complimentje gaf. Na vijftien minuten spelen sprong de voormalige NEC- trainer voor het eerst op van zijn bank. Binnen het Hon gaarse zestien metergebied zag iedereen behalve arbiter Metz een duidelijke handsbal. Niet veel later had SVV uit een normale spelsituatie op voor sprong kunnen komen, maar zowel Jan Könemann als Glenn Sonneville stuitte op de Hongaarse doelman Bodnar. Diezelfde Sonneville kreeg vlak er na nog een kans om SVV aan de leiding te bren gen, zijn inzet kwam echter niet door de muur van gele Pees spelers heen. De eerste de beste Hongaarse aktie voor het doel van John Bos was wel raak. Koppend liet spits Lo- vasz Bos kansloos. Op slag van het rust zorgde middenvelder SCHIEDAM De twee de wedstrijd in de cric- ketplay-offs verliep voor Excelsior desa streus. Tegen het Rotter damse VOC kwamen de Schiedammers geen mo ment in het verhaal voor en lijken de kampioens kansen voorbij. Met 129 all out waren de Thurle- deparkers een makkelij ke prooi voor het gretige VOC, 131 voor 3. Een duidelijke overwinning van zeven wickets voor de mannen van Ernest Lefébvre. Na een gewonnen toss begon Excelsior aan bat, nadat de re gen voor een uur vertraging had gezorgd. Openingsbat en invaller Edwin van der Hoe ven zag zijn wicket al vallen voordat hij tot één run had weten te komen. Met Carl Schewe en Garfield Charles op de pitch leek Excelsior die snelle tegenvaller te herstel len. Carl Schewe kwam voor het eerst dit seizoen tot een hoog totaal (40), maar kon zijn ploeg niet naar een overwin ning leiden. Nadat de beide buitenlanders, Charles en Trotman, de pitch na een te leurstellend optreden verlaten hadden, leek het karwei voor VOC simpel. Echter na zeven overs konden de beide VOC openingsbatmen al weer hun bat inpakken en leek Excelsior toch nog aan het langste eind te trekken. Maar met Bandula Warnapura (36 not out) en Er- nest Lefébrve Lefébvre 61 not out zorgde VOC voor de twee de nederlaag van Excelsior'20. SCHIEDAM (vrijdag nacht) Een politiecon trole op de aanvoerwegen naar de Beneluxtunnel heeft 56 processen-verbaal opgeleverd. Eén automobi list hield zich beslist niet aan de maximumsnelheid. Hij reed 117 kilometer per uur. Twee bestuurders trokken zich niets aan van het aanhangwagenverbod. De politie hield de contro le tussen twee en drie uur 's nachts. VLAARDINGEN De buurthuizen De Haven aan het Weeshuisplein en West aan de Flor is de Vijfdelaan zullen worden samengevoegd tot één lokatie in het pand Billiton- laan 106. De fusiebesprekingen tussen beide instellingen zijn bijna af gerond. Er zal voor het nieuwe onderkomen aan de Billiton- laan 106 een stichting nieuwe stijl worden geformeerd die het beheer over één en ander krijgt. Het Vlaardingse college van burgemeester en wethouders staat uiterst positief tegenover de nieuwe samenwerking 1990 omdat dit past in het beleidsprogramma 1987-1990 waarin staat geschreven en gedrukt het aantal voorzienin gen voor het club- en buurthuiswerk in Vlaardingen terug te brengen van zeven naar vijf. en op 2. Patrick Dumee hield Hongaarse inzet met zijn han den uit de kruising en schieds- rechter Metz kon toen niets anders doen dan de bal op de stip leggen. Popovics hield in de rust Glenn Sonneville en Peter van Geene in de kleedkamer en liet Coen van der Hoeven en Jerry Huuksloot aantreden, maar ook met deze verse krachten wist SVV niet tot scoren te komen. Al na vier minuten kon verdediger Pa trick Dumee de bal na een voorzet van de hard werkende Jan Könemann intikken, maar Dumee verzuimde. Na een kwartier spelen raakte Frenk van de Kley nog eenmaal de lat. De tweede helft was hal verwege toen Lovasz uit de vierde Hongaarse kans het derde doelpunt maakte. Van der Kley had nog de kans om de eer voor S i7V te redden, nadat hij keeper Bodnar al ge passeerd was stond Berczy op de doellijn om zijn schot tegen te houden. Pas in de slotfase maaktse SVV het verdiende tegendoelpunt. Aan de basis stond rechterspits Frenk van der Kley en zijn voorzet werd bij de eerste paal via de lat in- geknalt door Coen van der Hoeven. „Ik ben tevreden over deze wedstrijd", aldus Sandor Popo vics, die aankondigde voortaan elk jaar SVV tegen Pees te la ten spelen. „Ik denk dat er in de eerste divisie rekening ge houden zal moeten gaan wor den met SVV, zeker als de ge blesseerde Salari en Oosterlee terug zijn." De blessure van de knie van Henk Salari zal aan het begin van de competitie nog niet ge heel genezen zijn. Over het ge broken middenhandsbeentje SCHIEDAM Op initi atief van SVV's veilig heidscoördinator Huib Zantwijk komt er op 28 augustus weer een ge sprek over de veilig heidssituatie rond het veld van de Schiedamse eerste divisie club. Zant wijk zal eind augustus praten met de wethouder van sportzaken Haf kamp en hoofd sportza ken Tjassens en politie inspecteur Besseling. van Ard Oosterlee is Popovics optimistischer. De oefenmees ter verwacht dat hij bij de eer ste competitiewedstrijd speel- klaar is." „Hoewel het meerendeel van de spelers voldeed, zijn er toch of twee of drie die moe ten opletten. Het is geen speeltuin. Loovens en Lec- ker speelden beiden een goe de wedstrijd. Könemann en Van Duppen hebben beiden een voldoende en bij Sonne ville lukte het vandaag niet. In wezen heb ik nu al een goed team, terwijl ik er nog zes achter de hand heb die goed gaan worden." De Zwervers De leden van de VHV De Zwervende Visser deden af gelopen weekend mee aan tweekamp tussen café De Oude Markt, het clubhuis van de Zwervers, en café De Waal. Er werd gevust op de Nieuwkoopse plassen in vis- bootjes. De uitslag was als volgt: Café De Oude Markt: 1; Leen Quak (4850 gr.), 2; Guus (2980 gr.), 3 Ramon (2050 gr.), 4: J. M. Webers (1900 gr.) en 5; J. van Oude narden (1350 gr.). Café De Waal: 1; B. Bergmans (1450 gr.), 2; M. Schuurmans (1350 gr.), 3; H. de Vrede (1300 gr.), A. van de Gaag (850 gr.), 5; A. de Vrede (800 gr.). Het Westen De VHV Het Westen viste dit weekend de zesde serie van het in het clubkampioenschap Rijnschie kanaal. Mede door het slechte weer van de laatste weken vielen de vangstresultaten tegen. De uitslag was als volgt: 1; J. van Lugt (3200 gr.), 2; M. Wijnhorst (2375 gr.), 3; G. Wijnhorst (1925 gr.), 4; S. Breedveld (1850 gr.), 5; W. Struijs (1750 gr.), 6; C. Schoenmaker (1150 gr.), 7; M. de Goede (1050 gr.), 8; H. van de Lugt (900 gr.). 't Alvertje VHV 't Alvertje verviste de elfde serie in de Trekvliet. Er werd daar een redelijke hoeveel vis uit het water ge haald. De uitslag: 1; R. de Jongh (7550 gr.), 2; W. Hoog- teylingen (6550 gr.), 3; M. Verhoeckx (6400 gr.), 4; B. Sprenger (6150 gr.), 5; C. Vis ser (5400 gr.), 6; G. Hoogtey- lingen (4500 gr.), 7; G. Pen ning (2500 gr.), 8; H. Klos (2050 gr.), 9.; N. Jannsen (1600 gr.), 10; L. Klos (1450 gr.). Gevraagd: 2e dierenarts-assistente SCHIEDAM Binnenkort or ganiseert dienstencentrum „De Woudhoek" weer haar jaarlijks terugkerend zomer- klaveijastoernooi. Ze spelen op twee vrijdagen, t.w. vrijdag 21 augustus en vrijdag 28 augus tus. De middag begint steeds om 13.30 uur. De kosten zijn: ƒ4,- per persoon. Er kunnen maximaal 52 deelnemers mee doen. U kunt zich vanaf woensdag 5 augustus laten inschrijven aan de balie van het kantoor, elke dag tussen 9.00 u.-12.00 u. De sluitingstermijn voor het in schrijven zal vrijdag 14 augus tus zijn. Bij de bank met de S betaalt u minder voor een lening. Dat komt omdat onze rentetarieven tot de allerlaagste behoren. Bovendien krijgt u een goed advies. Dus precies die soort lening die het beste bij uw wensen past. Kom eens langs als u over een geldlening denkt. Want bij de bank met de S leent u niet alleen heel voordelig, maar ook zonder meer vertrouwd. SCHIEDAM In een woning aan de Burg. Knappertlaan is verleden week maandag inge broken. De 49-jarige bewoner mist kleding, flessen wijn, kandelaars en een radio-cas setterecorder. Genoeg ingre diënten voor een romantische verkleedpartij. De dieven kwamen binnen door aan de achterzijde een deur te force ren. In een pand aan de Snel- liussingel kwamen inbrekers donderdagnacht door de voor deur naar binnen. Hier wer den vier cassettebanden gesto len, wat sieraden en 1500 gul den aan contanten. Een kapsa lon aan de Troelstralaan kr£eg het weekend ongewenst be zoek. De onverlaten maakten shampoo, after-shave, een scheerapparaat en scheermes jes buit. Een ruit van draad- glas moest het ontgelden. U belt, wij bezorgen. Jonge Locomotief 350/o Q1 Jonge Piet van Gent 4 - ÖB Bij doos -♦ ■V m ff k WS; HU X sy a tf6aB Edwin Wildenberg speelde op links, maar kreeg van zijn trainer enige kritiek te horen. Glenn Sonneville, de SVV spits die niet voorbij Bodnar wist te komen. bijna klaar voor competitiestart Ty. Carl Schewe kwam dit weekend tot een goed totaal van 40 runs, het was echter te weinig om Excelsior naar een overwin ning te helpen. Stadsblad Schriftelijke sollicitaties zenden naar: Dierenarts J. Veltenaar Scheepvaartweg 99, 3123 ST Schiedam, of voor inl.: tel. 010-4710715. Voor de goedkoopste letting heb/ten wij een vertrouwd adres. 9» netto lening van per maand terug te betalen in: effectieve rente per jaar 24mnd 36mnd 48mnd 3.000,- 141,08 99,50 78,85 12,6% 5.000,- 233,04 163,69 129,23 11,6% 7.500,- ƒ346,43 242,36 190,58 10,6% 10.000,- 460,07 321,27 ƒ252,19 10,1% 15.000,- ƒ690,10 ƒ481,90 378,28 10,1% (wijzigingen voorbehouden) Schiedam Vlaardingen spaarbank SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 4265997-4264140 per liter 1 3i99 per liter I Wi«fO van 12 flessen 4 m per liter 1 0i9U

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 13