„Enige echte goudkust van Schiedam" nog niet bewoonbaar Getuigen gezocht dodelijke val Verkeersellende tunnel over Wateroverlast Bijdorp binnenkort voorbij RANDSTAD EDITIES F= Stadsblad Inbraken Weer zonder opon thoud naar Linker Maasoever Politiepret RADIO ABA DAMES- EN HERENKLEDING VANDAAG: Scholieren maken reis naar Nicaragua Bewonersvereniging dopt haar eigen boontjes Jim Rhodes wint door missers van Elson 'Schiedam' blijft wisselvallig wekelijks met 71 edities INHEELZUID-HOLLANC WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1987 NR. 65 39e JAARGANG kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 Kapitalen zijn er in het Sint Jozefcomplex gestopt en nog steeds zijn de 213 huizen in de Anthony Muysstraat/ Van Beverenstraat/Huismanstraat niet bewoonbaar. SCHIEDAM Rond het inmiddels beruchte Sint Jozefcomplex in West is opnieuw de nodige deining ontstaan. De Bewonersvereniging Schiedam West (BVSW) dreigt met onmiddellijke ingang het ver trouwen op te zeggen in de pas aangestelde direktie van de Woningbouw Vereniging Schiedam (WVS), eigenares van het complex. Direkte aanleiding daartoe is het ontslag van de heer van der Aa, die als opzichter in dienst van de WVS de (tweede) re novatie van de 213 woningen in de Anthony Muys- straat/Van Beverenstraat/Huysmanstraat begeleid de. Hij werd destijds aangesteld door een sollicita tiecommissie, waarin ook twee vertegenwoordigers van de BVSW zitting hadden en met name zij had den alle vertrouwen in hem. „Het lijkt erop of ieder een, die bewonersvriende- lijk is, moet verdwijnen. Het is volkomen duister waarom Van der Aa ont slagen is. Naar ons idee deed hij voortreffelijk werk. Hij was zo langza merhand nog de enige fi guur die geloofwaardig overkwam. Hij was aan spreekbaar voor de bewo ners en ging tenminste op zijn strepen staan voor hun belangen. Er is geen enkel overleg geweest met ons over deze zaak, we werden er gewoon van in kennis gesteld. Het is een schande, dat er nu weer gesjoemeld wordt met de bewoners, die al zoveel te verduren heb ben gehad". Hans Coster, voorzitter van de bewonersvereni ging, noemt het „stille verdwijnen van Van der Aa" de druppel die de em mer deed overlopen. Hans Coster (midden op de foto): „Het lijkt erop of iedereen die bewoners-vriendelijk is, uit West moet verdwijnen". Caravandeur Argusogen Weight Watchers TV DEFEKT? VMeospedaÜsten VL AARDIN GEN- /SCHIEDAM Sinds maandagochtend beho ren de kilometers lange files voor beide kanten van de Beneluxtunnel tussen Vlaardingen- /Schiedam en de Linker Maasoever tot de verle den tijd. Oorspronkelijk waren de werkzaamhe den gepland tot maan dag 17 augustus. Hoogstraat 6 - Schiedam - Tel. 4270688. GOEDKOPER DAN ANDEREN AUDI0/VIDE0-STERE0-K0EL/VRIESAPPARATUUR WASAUTOMATEN OVENS EN ELEKTRISCH HUISHOUDELIJK In de 's Gravelandsepolder is in de nacht van donderdag op vrijdag een vrachtauto ont vreemd. De wagen van het merk Saviem en eigendom van de firma Van Lingen stond geparkeerd op de 's Gra- venlandseweg ter hoogte van de GOM. De auto was leeg op een paar pallets en een radio cassetterecorder na. Ook vrijdagnacht werd er in gebroken in een buurtsuper- markt in de West Frankeland- sestraat. Daar verdwenen een nog onbekend bedrag aan geld en een aantal pakjes sigaretten en shag. Opnieuw trammelant om Sint Jozef complex Al eerder, een kleine ander halve maand geleden, deed zich een incident voor. De nieuwe deuren, die in de ge- velwanden meestal aan de tuinzijde werden geplaatst, bleken maar 53 centimeter breed te zijn. Hans Coster: „Een caravan deurtje is nog groter. Welis waar voldoet die maat precies aan de minimale bouwvoor schriften, maar dit kan toch niet. De bewoners zitten nota bene al met voordeuren, die door de condensvorming 's winters dichtvriezen. Dan is de keukendeur hun enige uit- De nieuwe deuren die in de huizen van het Sint Jozefcomplex worden gezet hebben 'cara vanformaat'. gang. Daar kunnen ze zich straks ook alleen maar met veel moeite doorheen wringen. En zoiets flikken ze dan aan het begin van de vakantiepe riode, als er al veel mensen vertrokken zijn". De zestig bezwaarschriften, die hier in allerijl tegen werden ingediend, mochten tot op he den niet baten. Als enige reac tie op de boze brief over het ontslag van opzichter Van der Aa van de BVSW, reageerde Fanny de Graaf, direkteur van de Woningbouw Vereni ging Schiedam, met een kort en krachtig: „Jullie hebben niets te maken met onze inter ne problemen. Nu zullen eventuele ruzies binnen de WVS Hans Coster een zorg zijn. Alleen vindt hij het volkomen logisch dat na alle onaangename ervaringen het doen en laten van de WVS met argusogen gevolgd wordt. De voorzitter van de bewo nersvereniging heeft inmid dels een metersdik dossier over het Sint Jozef complex in zijn boekenkast staan. Een eerdere renovatie van de 213 huizen leverde geen enkel re sultaat op. De wanden schim melden, de vloeren zakten door van het vocht en ramen en deuren vroren 's winters vast door de condens. Dankzi; jarenlang knokken door de be woners zélf en uiteindelijk hulp van het ministerie kwam tenslotte tóch toestemming voor een tweede renovatie. De gemeente verleende tijdens alle strubbelingen weinig rug gesteun. Niet zo lang geleden kostte het D'66 voorman Adri Reynhout die zich altijd heeft ingezet voor de gedupeerde huurders nog heel wat moeite om de verhuispremie voor de Sint Jozefcomplex-bewoners van 3000 naar 4000 gulden (het of ficieel daarvoor vastgestelde bedrag) te krijgen. Wél was wethouder Hans van Kleef op het laatste nippertje bereid het ontoereikende subsidiebedrag van het ministerie drie mil joen gulden aan te vullen met een renteloze lening uit de gemeentekas van vijf ton, zo dat alle 213 woningen konden worden opgeknapt. Ondanks al het geld dat erin is gestopt, ziet het ernaar uit dat de huizen op de „enige echte goudkust van Schiedam" straks nog niet goed bewoon baar zijn. „Deuren van 53 centimeter breed"?, schampert Adri Reynhout in een eerste reaktie op de klachten van Hans Cos- ter. „Nou, dan moe je niet te veel eten's avonds aan tafel, anders kom je er niet mee doorheen. We weten in ieder geval weer waar we over moe ten praten in de gemeenteraad als de vakantie voorbij is". Misschien kan hij straks zijn collega's politici voorstellen de West-bewoners een abonne ment op de Weight Watchers kado te doen. Wij halpen direkttll Tel. 4260778/4733961 ol 01899-15874 Groenelaan 95 1/.^ --1* e-- ftfKOOp KmVm nVJMr*f*V Ook foot uw wmmachmm tn koutkuuttn SCHIEDAM De poli tie zoekt getuigen die iets kunnen vertellen over de val met dodelij ke afloop, die een vrouw vrijdag maakte. De 26-ja- rige Schiedamse viel rond vijf uur 's middags van haar balkon op de derde woonlaag in de Klaas Katerstraat. Later op de avond overleed ze in het Dijkzight zieken huis. De politie ver moedt dat zij geduwd is en heeft in verband daarmee inmiddeld de 26-jarige ex-vriend van het slachtoffer aange houden. Het stel zou al langer te kampen heb ben gehad met relatie problemen en hij was in de flat van de vrouw aanwezig toen ze viel. Tot nu toe ontkent hij echter haar te hebben ge duwd. De man is dins dagochtend voorgeleid aan de officier van justi tie. Een intensief buurt onderzoek heeft alleen mensen opgeleverd die de vrouw hebben zien vallen. Getuigen die heb ben gezien wat er zich daarvóór op het balkon afspeelde, worden ver zocht zich te melden bij de recherche op telefoon nummer 4260760. De westbuis van de tunnel voor het verkeer dat rijdt in de richting Vlaardingen-Hoog- vliet is dan ruim drie weken afgesloten geweest in verband nmet een renovatie van de tunnelbuis. Gedurende die re novatie moest het verkeer in beide richtingen door de oost buis, behalve motorvoertuigen met aar hangers. Daarvoor gold een toegangsverbod tot de tunnel. De Beneluxtunnel is nu volledig gerenoveerd, aan gezien de oosbuis vorig jaar al een onderhoudsbeurt heeft on dergaan. De verwachting is nu dat de befaamde oren bij de Benelux tunnel ook op zeer korte ter mijn zonder enig officieel ver toon voor het verkeer worden opengesteld. Dat betekent dat de automobi listen vanaf Schiedam west en Vlaardingen oost rechtstreeks de rijksweg uit de Beneluxtun nel kunnen oprijden. Hetzelf de is het geval voor automobi listen die vanaf de rijksweg rechtstreeks naar Vlaardingen oost en Schiedam west kunnen rijden. Automobilisten vanuit de Be neluxtunnel, die naar Schie dam en Vlaardingen rijden, moeten nog steeds de omweg maken via de afritten bij het Kethelplein. SCHIEDAM Dolblij is de Schiedamse politie met de gang van zaken tijdens de afsluiting van de Bene luxtunnel. En alle scep tici ten spijt dat slaat nu eens niet op het record aantal bekeuringen dat de jongens van Hermandad hebben kunnen uitdelen de afgelopen maand. „De vorige keer dat de tunnel werd afgesloten viel er een dode te betreu ren vertelt een woord voerder. „Dat wilden we nu kost wat kost voorko men. Na intensief overleg van tevoren met onder an dere Waterstaat hebben we besloten tot verregaan de maatregelen over te gaan. Iedereen heeft nu eenmaal haast. De mensen gaan pas rustig rijden als je ze dwingt en dan is in tensieve controle de beste methode". De afgelopen weken wer den er maar liefst 670 be stuurders van een perso nenauto en 40 bestuurders van een vrachtwagen be boet voor te hard rijden. Er werden in totaal 145 bekeuringen voor overtre ding van het inrijverbod uitgedeeld. Daartegenover gebeurden er maar twee ongelukken tijdens de werkzaamheden, op 18 juli en 10 augustus. Gewonden vielen er niet de schade bleef beperkt tot het mate riële. Het indammen van de snelheid had overigens nog een voordeel volgens de politiewoordvoerder: ,Het is een publiek ge heim, dat het verkeer op stroopt, als er te hard gere den wordt en dus te hard geremd moet worden. Het resultaat daarvan is juist file- vorming De Schiedamse politie heeft de controlebeurten verdeeld met het Rotter damse Korps. Gemiddeld één a twee keer per week trokken de plaatselijke agenten met hun radiogra fische apparatuur richting Beneluxtunnel. Extra mankracht was hier niet voor nodig. SCHIEDAM Aan de wate roverlast in Bijdorp komt waarschijnlijk binnenkort een eind. Er is een breuk ontdekt in de persleiding van het rioolgemaal Bijdorp rich ting zuiveringsinstallatie „De groote Lucht". Het Hoog heemraadschap Delfland - eigenaar/beheerder van de leiding - heeft inmiddels Ge meentewerken opdracht ge geven het mankement te re pareren. Door de breuk werkt het gemaal momenteel maar op halve kracht. Bij normale re genval is dat nog altijd ruim voldoende om het water weg te werken. De plensbuien van de laatste tijd kon het gemaal natuurlijk niet ver werken. Tijdens de herstel werkzaamheden kunnen de buurtbewoners enige over last hebben van stank. Bo vendien zal het fietspad langs het gemaal tijdelijk af gesloten moeten worden. enellon üiimiiiiimnnn GEGARANDEERD GOEDE SERVICE! ROTTERDAM winkelcentrum Oosterhof 010-4559450 ROTTERDAM Oude Binnenweg 42 010-4158601 ROTTERDAM SCHIEDAM Nieuwe Binnenweg 54 Broersvest 57 010-4566655 010-4755846

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1