Hans de Roos laadde zijn accu bij Nieuwhoorn op f DE ABSOLUTE TOP lvoiögg»SSM® WIJ bondsspaarbank li Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand SERVICE VAN DIJK Ill II! II Opruiming ongekend lage prijzen! PERZISCHE TAPIJTEN HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1987 PAGINA 10 SCHIEDAM Verandering van spijs doet eten, dit geldt ook in grote mate voor Hans de Roos (29). Na twintig jaar bij Hermes DVS ge voetbald te hebben verruilde hij vorig jaar 'zijn' Hermes voor Nieuwenhoorn. Bij deze zondag en eerste klasser kreeg hij onder oud- Hermes trainer Jan van der Velden zijn spel vreugde weer terug. Toch keert hij dit seizoen terug op het oude en vertrouwde nest en hoopt hij net als bij Nieuwenhoorn veel beslis- sense doelpunten te maken. „Ik heb er geen moment spijt van gehad dat ik een jaar weg ben ge weest. Ik heb daar bij Nieuwenhoorn de accr als het ware opgeladen. En ik hoop dat hij niet te snel leeg zal zijn zodat ik met ons team leuk en aanvallend voetbal kan laten zien. Ik ben best blij dat ik terug ben, ze ker toen ik vorige week van die files voor de Be- neluxtunnel hoorde. Omdat ik toch een blauw-wit-hart heb ben ik hier naar bij Hermes teruggekomen en ben ik niet naar een andere club gegaan. Ik zou dan zo'n zwerver worden", stelt Hans de Roos dui delijk. Hans de Roos is van kinds af aan bij Hermes te vinden ge weest. Op zijn zevende jaar be gon hij met wedstrijdvoetbal- len en doorliep alle jeugdelf- tallen. Omdat hij volgens ei gen zeggen niet zo vlot was, speelde hij niet altijd in de hoogste jeugdteams. Rond zijn dertiende jaar speelde de linksbuiten van Hermes zelfs een seizoen in C-3. Ook in de senioren was voor de assistent magazijnchef geen plaats in de hoofdmacht weggelegd. Hij moest vier jaar genoegen ne men met het derde team. Het was toen trainer Jan van der Velden die de kwaliteiten van De Roos inzag en hem bij de A-selectie haalde. Sindsdien was hij vijf jaar lang de links buiten van het eerste Hermes- team. Maar ortder de nieuwe oefenmeester Hans Kostense was De Roos niet meer elke week zeker van een plaats bij de eerste elf en begon aan zichzelf te twijfelen. Bekijken „Ik wilde na al die jaren Her mes eens wat anders gaan be kijken. Trainer Van der Vel den lag me wel en heb me toen bij hem en dus bij Nieu wenhoorn aangemeld. Van der Velden ging uit van mijn ei gen capaciteiten, hij kon je tijdnes een training ontzettend opjutten zodat je heel fel werd. Hij praatte veel en dat deed mij goed, én hij speelde een aanvallend spel. Juist dat ligt me erg goed, ik hou niet van verdedigen, dat moest bij Her mes wel. Ik vind dat een spits- speler zoveel mogelijk voorin te vinden moet zijn. Daarom heb ik bij Nieuwenhoorn een leuke tijd gehad. We speelden in de zelfde groep als Hermes en in beide wedstrijden maak te ik voor Nieuwenhoorn het winnende doelpunt. Dat was de eerste wedstrijd van het seizoen, het was voor mij een wereld wedstrijd, maar voor Rob van der Tuyn, die met me mee naar Nieuwenhoorn was GESLOTEN t/m 18 augustus WEGENS VAKANTIE bij GEBROEDERS DE VELD 2499.- 3 JAAR GtE „oopmSLOON gegaan en nu weer bij Hermes terug is om te herstellen van een blessure, werd het een drama. De scheidsrechter stuurde hem van het veld. Be halve die winnnende treffers tegen Hermes schopte ik er nog een stuk of veertien in waarvan een aantal op belang rijke momenten en dan kan zo'n seizoen eigenlijk niet meer kapot. We eindigden dan ook op een tweede plaats ach ter Papendrecht. Hermes ein digde op de vierde plaats van onder". Reden „Ik ben bij Nieuwenhoorn weggegaan omdat ik het elke keer te ver rijden vond. In het begin reed ik samen met Rob en dan was het wel te doen. Toen Rob geblesseerd raakte moest ik alleen. Vooral in de winter was die reis verschrik kelijk. Zóals ik al zei ben ik bij Hermes teruggekomen, omdat toch al mijn vrienden hier za ten. In het jaar bij Nieuwen hoorn ben ik hier blijven zaal voetballen en tennissen. Daar komt ook nog bij dat ik het alle jaren bij Hermes toch naar mijn zin heb gehad. Er is bij Hermes wel wat verandert hoewel er nog steeds dezelfde trainer is, maar ook hij is ver andert. Ik ben zelf op de trai ning fanatieker dan vroeger, misschien komt dat ook omdat er nu zes linksbenige spelers zijn voor slechts drie plaatsen. De gehele selectie is trouwens veel groter dan toen ik weg ging. Er waren toen misschien twaalf of dertien spelers die voor het eerste in aanmerking kwamen nu zijn dat er veel meer, die zeker niet voor el kaar onder doen. Ik denk dan ook dat we bij de eerste vier zullen eindigen met deze ploeg. Ik zelf heb er alle ver trouwen in, ook wat betreft het blijven bij Hermes. Het zal heel gek moeten gaan wil ik hier een tweede keer weg gaan". m 1:1 ill tot 60% korting op alle Groothandelsgebouw rsf h Bij de bank met de S betaalt u minder voor een lening. Dat komt omdat onze rentetarieven tot de allerlaagste behoren. Bovendien krijgt u een goed advies. Dus precies die soort lening die het beste bij uw wensen past. Kom eens langs als u over een geldlening denkt. Want bij de bank met de S leent u niet alleen heel voordelig, maar ook zonder meer vertrouwd. Schiedam Vlaardingen spaarbank 'Ik ga geen tweede keer bij Hermes weg' Nederlandse umpires verslaan Schiedammers SCHIEDAM Op het cric- ketveld van Excelsior'20 is gis termiddag een nieuwe traditie geboren: de jaarlijkse cricket wedstrijd tussen de Schiedam - se umpires en pers tegen de overige umpires uit Neder land. De inzet van deze sfeer volle wedstrijd is de Orange Cup, die beschikbaar is gesteld door wijnhandel Oranje. Door het afzeggen van vijf Schie- damse umpires begon de thuis ploeg danig verzwakt. De Ne derlandse umpires begonnen na een verloren toss aan bat en deden dat allesbehalve on verdienstelijk. Na de veertig overs sloegen zij maar liefst 275 runs, terwijl er acht wic kets vielen. De spelers uit de Molenstad hadden de ondank bare taak om dit enorme totaal te overtreffen. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet bekend of de Nederlandse umpires inderdaad gewonnen hebben. De ontmoeting is in elk geval geslaagd en volgens Wim Bruning, captain van de Schiedamse ploeg, is het nu al zeker dat het volgend jaar her haald wordt. Op de foto de beide teams die streden om de Orange Cup. Boterstraat 22 SPOEDREPARATIES FA. DEKKER Telefonisch opgeven tussen 18.30 en 19.30 uur. Telefoon 4157455. f 5 i S 1 t PMlUPS Philips CD 960. De referentiestandaard voor Compact Disc technologie. Het profiel van deze gloednieuwe speler is bepalend voor een kwaliteitsniveau, dat andere spelers alleen maar kunnen navolgen. De volledig geïnetegreerde digitale elektronlka en de zwaai arm met enkelstraalslaser laten zien waar de CD-technologle In zijn meest geavenceerde vorm nu staat. Het bedlenlngscom- fort bereikt een nieuw hoogtepunt met tal van nieuwe regel- en programamogelljkheden, met Inbegrip van het unieke Philips FTS systeem Elektronlka en mechanica van studlokwalltelt staan er borg voor dat de muzikale Informatie op de CD in zijn meest zuivere vorm aan de versterker wordt aangeboden. Daarnaast biedt de CD 960 zowel optische als elektrische digitale uitgangen, de nieuwe digitaal/analoog omvormers en andere nabije ontwik kelingen als digitale signaalverwerking en CD-interactlve. FA 960 Topklasseversterker 2x115 W IEC. Aan sluitmogelijkheden audlosignaal: Compact Dlsc-speler, tuner, platenspeler met MC en MD opneemelement, audiorecorder (In/uit), televisle/auxillary, video/auxillary, HIFI videorecorder In/uit, hoofdtelefoon. Schakelbare uit gangen voor twee stereo luidsprekersystemen met solide schroefaanslultln- gen voor dikke kabels. 1399.- FA 860 Topklasssverstarksr 2x70 W IEC. Aansluit- mogelijkheden audlosignaal: Compact Dlsc-speler, tuner, platenspeler met MC en MD opneemelement, audiorecorder (in/ult), televisle/auxillary, video/ auxiliary, HIFI videorecorder In/uit, hoofdtelefoon. Schakelbare uitgangen voor twee stereo luidsprekersystemen met solide schroefaanslultlngen voor dikke kabels. 1199.- Geen ander kan zich vergelijken met deze nieu we CD-speler. Uitgerust met 's werelds meest geanvanceerde CD-technologie. U moet hem maar eens komen beluisteren op de nieuwste Philips topklasse versterkers, welke een nieuwe dimensie toevoegen aan het mu- ziekbeleven van de ware HIFI-liefhebber, of zo als het toonaangevende Duitse Hifi-blad „Stereoplay" reeds vermeldde: „PHILIPS IS SCHITTEREND TERUG IN DE HIFI-T0P" Het nieuwe Philips-magazine is uit. mi m: Mi mi: 'im GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark", Hargplein 101, 9.30 uur: ds. A. Prins Gec. d.; 19.00 uur: géén dienst. Dorpskerk: Geen opgave Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, 10.00 uur: geen dienst; 17.00 uur: geen dienst. Opstandingskerk: geen opga ve. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29, 10.00 uur: ds. Chr. Brakema; 17.00 uur: wel- ed. heer J. A. van Lambalgen. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.laan, 9.30 uur en 16.30 uur: ds. D. P. Boi- ten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. C. A. A. Struik. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. R. H. Kieskamp. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. D. A. Snijder. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: nog onbekend; zondags lied: gezang 429. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. D. Wuister, Heilig Avondmaal; 17.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, aanvang 10.00 uur: ds. L. de Ru. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, aan vang 9.15 uur: mevrouw G. Klip, L Huize Sïs Leiden. Thomas, Griekse- straat 18, Rotterdam. Aan vang 10.30 uur: mevrouw G. Klip, Leiden. Aula Chr. Huishoudschool, Pinasplein, Rotterdam, geen opgave. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 9.30 uur: geen dienst; 19.00 uur: ds. Chr. Bra kema. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. B. C. Bouwen, Barendrecht; Dienst van Schrift en Tafel. Ark, geen opgave. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, geen opgave. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b Openbare lezingen. Nieuwland, zondag 10.00 uur Oud Mathenesse, zondag 17.00 uur. Thema: „Geen deel van de wereld" - in navolging van Christus. Herv. Gem. op Ger. Grond slag, in de Rank, Schiedam- seweg, dhr. Bakker, Slie- drecht. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, zaterdag 19.00 uur: met muzikale omlijsting; zondag 10.30 uur: met samen zang. Tijdens deze viering is er kindercrèche in de parochie zaal. Preek en voorbereiding liturgie worden verzorgt door Weekend-Liturgiegroep. R.K. Parochie H. Liduina en O.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 106, weekend 15/16 augus tus 1987: Hoogfeest van Maria Tenhemelopneming. Cele brant: Pastoor P. M. Vismans. Predikant: Diaken P. M. Mar tens. Zaterdag 15 augustus 18.30 uur: Eucharistieviering (muzikaal verzorgd door het dameskoor Jubilatio). Zondag 16 augustus 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal verzorgd door het rDIREKT VAN GROOTHANDEL hoogste inruilprijzen voor uw oude tapijten Rotterdam ingang C 2e etage S Tel. 010-4331496 Iedere maandag t/m zaterdag geopendj van 10.00-17.00 uur [O- if:;;, .f;;;; f;;;;: herenkoor I. H. D. met meer stemmig Latijnse zang); 11.00 uur: Eucharistieviering. Sint Liduinakapel, Si. Lidui- nastraat 10, Celebrant en pre dikant: Pastoor M. van Zaal. 17.15 uur: Eucharistieviering. R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3, Schie- dam-West. Weekend 15/16 au gustus. Viering feest Maria Tenhemelopneming. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang. Celebrant: Pastoor van Die pen. Zondag 10.30 uur: Eucha ristieviering met orgelspel en samenzang. Celebrant: Pater J. Uyterwaal OSA. In de komen de week is er alleen op dins dag een viering om 9.15 uur. N B. Op zondag 13 september a.s. viert onze oud-pastoor J. Oudshoorn in onze kerk zijn 80e verjaardag om 10.30 uur tijdens een feestelijke viering. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1, zaterdag 15 au gustus 19.00 uur: Eucharistie viering; zondag 9 augustus 10.30 uur: Eucharistieviering met orgelspel en samenzang. Onder het eerste del van de Mis is er een apart programma voor de kinderen. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West, Eucharistie vieringen zondag 10.30 uur; in de maand augustus 's woens dags géén dienst. St. Jacobus, Kethel. Zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel. Zondag 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. Pastor Th. Kool leidt de vieringen. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samen zang en orgel. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder i^hg; 11.00 uur: Eucharistie m«t zang van St. Jan Baptist. Pastor A. Lal- leman leidt de vieringen. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. 16 augustus 10.00' uur: Feestdag Maria Tenheme lopneming. Joh. Maasbach Wereldzen ding, Havenkerk, Lange Ha ven 70. Vrijdag 14 augustus 19.30 uur: Evangelisatiedienst. Zaterdag 15 augustus, vanaf 11.00 uur kerk geopend voor bezichtiging tot 16.00 uur; 19.00 uur: jeugddienst van 13 tot 30 jaar. Zondag 16 augustus 10.00 uur: Heiliginesdienst. Schieland Ziekenhuis, Aula- /kapel, Juliana van Stol bergstraat. Eucharistieviering op zaterdag 15 augustus 18.30 uur. Voorganger pater G. Ron- teltap S.D.B Oecumenische zondagviering op 16 augustus 10.30 uur. Voorgangers ds. Y. Stienstra, muzikale medewer king v. 't Liduinakoor o.l.v. P. v.d Veerdonk. PAVONO Voor de goedkoopste lening hef eenverti d adres. netto lening van per maand temg te betalen in: effectieve rente per jaar 24mnd 36 mnd 48 mnd 3.000,- 141,08 99,50 78,85 12,6% 5.000- 233,04 163,69 129,23 11,6% 7.500,- 346,43 242,36 190,58 10,6% 10.000,— 460,07 ƒ321,27 252,19 10,1% 15.000,- ƒ690,10 ƒ481,90 378,28 10,1% (wijzigingen voorbehouden)

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 10