BERLIJN f Het Nieuwe West „Van Kleef probeert ons een oor aan te naaien Journalistiek medewerk(st)er gezocht Van Kleef wast handen in onschuld Via de NCRV tv. Kerkepad op 5 en 12 september Bouman A Koningin Wilhelmina Fonds zoekt collectanten NACHT ma"m' RANDSTAD EDITIES 10 KERKEPAD'87 Stadsblad Rollerskate-tocht Koff ieliefhebber op heterdaad betrapt Schadeclaim Foefje VAKANTIE-AANBIEDING! VA MD A AG: Verzamelaar wil brommermuseum oprichten Nederlandse umpires verslaan Schiedammers Zeekadetkorps weer op drift Lezersservice van 'UW THUISKRANT' 'Stedenreizen' die de moeite waard zijn In deze krant alles over de 4-DAAGSE TOURINGCARREIS NAAR IN HEEL ZUID-HOLLAND VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1987 NR. 66 39e JAARGANG kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 Adri Reynhout: „Er is een kunstje met ons uitgehaald". SCHIEDAM Het plan van Eurowoningen om te gaan bouwen op de hoek Vlaardingerdijk/Burge- meester van Haarenlaan is volkomen verkeerd ge vallen in Nieuwland en West en zou PvdA-wethou- der Hans van Kleef wel eens lelijk kunnen opbre ken. De bewonersverenigingen van de twee wijken willen desnoods met harde akties het bedreigde park in stand houden. Ook in politieke kringen is de verontwaardiging groot. Behalve het groen wordt volgens sommigen een elementair democra tisch beginsel aangetast. Terwijl de aannemer al begonnen is de piketpaal tjes te slaan, heeft de gemeenteraad nog niet eens de aanvraag voor een bouwvergunning onder ogen gehad. „We zijn simpelweg beduveld", zegt Adri Reijnhout. De fractievoorzitter van D66, specialist op stadsver nieuwingsgebied in de raad, moest tot zijn verbijstering in de krant lezen dat er drie „torenflats" van zes ver diepingen in het westelijkste punlje van Nieuwland zullen verrijzen Eerst keek hij zijn archief nog eens na of hij soms de betreffende stukke een over het hoofd had gezien. Dat een wethouder zoiets in alle stilte in z'n eentje zou VLAARDINGEN De redaktie van Uw Thuiskrant Groot Vlaardingen/De Maaskoerier/Het Nieuwe Stadsblad is op zeer korte termijn op zoek naar een journalistiek mede- werk(st)er. Naast algemene verslaggeverij en bureau werkzaamheden op onze redaktie in Vlaardingen dienen kandidaten zo nu en dan ook journalistiek werkzaam te zijn in Schiedam. Enige kennis van sport wordt op prijs gesteld. Gevraagd wordt ejsn redelijke algemene ontwikkeling, goe de schrijfvaardigheid en het vermogen in een team te kun nen funktioneren. Er is sprake van een free lance overeen komst. Voor de funktie komen uiteraard zowel mannelijk als vrou welijke kandidaten in aanmerking. Enige ervaring wordt op prijs gesteld en kandidaten dienen direkt beschikbaar te zijn. Geïnteresseerden kunnen schrij ven aan' R. M. van Houwelingen eindredakteur Groot Vlaar dingen /pe Maaskoerier/Het Nieuwe Stadsblad, Postbus 52, 3130 AB Vlaardingen of telefonisch een afspraak maken 010-4344022 privé 010-4265764. woningbouwvereniging schiedam bedisselen, leek hem toch wat al te gortig. Reijn hout: „Het eerste wat ik dacht was, het kan niet anders of hier heb ik zelf een foutje gemaakt. Maar het enige wat ik terug kon vinden was een bespre king van het Meerjaren plan Stadsvernieuwing tij dens een commissieverga dering in '86. Iedereen heeft toen ingestemd met het idee, de open plekken in Nieuwland te bebou wen. In maart is de hele raad akkoord gegaan met een voorbereidingsbesluit om het bestemmingsplan te wijzigen. Ondat er bouwplannen waren voor Nieuwland-West. Ieder een ging er vanuit dat daarmee de open plekken bij de Dr. Kuijperlaan werden bedoeld. Geen haar op je hoofd die er aan denkt dat ze dan flats in een speeltuin neer wil len gaan zetten. Met zo'n trucje kun je ook de Plan tage of het Beatrixpark volbouwen". Om zekerheid te krijgen deed Reijnhout zich via de telefoon als adspirant-koper voor. Bij Eurowoningen kreeg hij te ho ren dat tegen eind augustus de volledige brochure over de flats klaar zou zijn. De projec tontwikkelaar treft overigens volgens de D66-voorman geen enkele blaam, wél wethouder Van Kleef en de rest van het college van B en W die zonder enige ruggespraak het licht op groen hebben gezet. probleem ligt heel zwaar hier. Samen met de bewonersvere niging Wonen en Leven van Nieuwland zullen we alle re gisters open trekken om de bouw tegen te houden. We hebben er nota bene net voor een hoop geld een speeltuin en een crossbaan gekregen". De Kievith neemt het de bou wer niet kwalijk: „Het is zon der meer het mooiste plekje van Nieuwland, begrijpelijk dat Eurowoningen er van kwijlt". De secretaris vroeg te lefonische om opheldering bij Gé Brouwer, fractievoorzitter van de PvdA. Die zei ook van niets te weten. „Het kan na tuurlijk een stukje toneelspel geweest zijn, maar dan hoop ik dat hij dat straks ook in de ge meenteraad volhoudt", zegt De Kievith grimmig. Bij Eurowoningen wordt wat verschrikt gereageerd op alle deining die rond de drie flats is ontstaan. De Rotterdamse bouwgigant heeft juist altijd het idee gehad met de luxe huizen vlakbij het hartje van de stad in een duidelijke be hoefte te voorzien. „Van pro blemen weten wij niets af", al dus een woordvoerder. „De planning is dat eind dit jaar de eerste paal de grond in gaat. Gisteren ben ik nog een kijkje wezen nemen en toen dacht ik: wat zal het straks leuk wo nen worden, in het park. Maar ik kan me indenken dat de buurtbewoners hang zijn voor aantasting van zo'n mooi stuk je groen. Aan de andere kant, de speeltuin kan opgeschoven worden en er gaat maar een heel klein gedeelte van het enorme gazon af. De ingang komt aan de Burgemeester van Haarenlaan, zodat nie mand last heeft van verkeer. Bovendien er wordt geen vier kante kolos neergezet maar iets met een aardige architec tuur en leuke details, zoals een glazen trappenhuis aan de bui tenkant en een loopbrug als entree". De 54 appartementen (kost prijs tussen 215.000 en 235.000 gulden) zijn vooral bedoeld voor ouderen. Eurowoningen verwacht dat de flats goed in de markt zullen liggen. Van de 40 woningen die hetzelfde be drijf aan de Veile vest bouwt, zijn er inmiddels in record tempo al 28 verkocht. Als de Raad straks toch nog de plannen van Eurowoningen afstemt, dan zou het bedrijf wel eens een forse schadeclaim in kun nen dienen tegen Schiedam. Voor Arie Reijnhout geen re den om de zaak nu maar op zijn beloop te laten. „Desnoods moet er maar be taald worden. Tenslotte gaat een aannemer niet zo duidelijk aan het plannen maken, als hij niet de verzekering heeft ge had van het gemeentebestuur, dat hij ook echt mag bouwen. De wethouder moet maar met zijn billen bloot", aldus de voorman van D66. SCHIEDAM „Volstrekte flauwekul. Er klopt hele maal niets van wat ze zeggen". Hans van Kleef weigert veel woorden vuil te maken aan de 'Eurowoningen-af- faire'. Lange verhalen noemt hij goed om iets te verdoezelen en daar heeft hij geen enkele behoefte aan. De wethouder van stadsontwikkeling werd vlak na zijn vakantie letterlijk overvallen door de berichten over het nieuwbouwproject bij de Vlaardingerdijk. Van Kleef: „Ik heb nog nooit persoonlijk contact met Eurowoningen gehad". En er is heel zeker geen contract opgesteld over de grond. C Wellicht zijn er in het verleden door het vorige college mon delinge toezeggingen gedaan. Maar niemand bij wie ik tot nu toe geinformeerd heb weet daar iets van". De wethouder vindt het totaal niet vreemd, dat Eurowonin gen zelfs al brochures heeft laten drukken met informatie over de gewraakte luxe appartementen: „Het is toch logisch dat die mensen willen kijken of dat soort woningen ver koopbaar zijn in Schiedam. Dat staat iedereen vrij. We zoe ken de zaak tot op de bodem uit en zullen zo snel mogelijk als college officieel reageren op alle vragen. Maar ik kan nu al zeggen dat er van stiekeme transacties of 'sjoemelen' ab soluut geen sprake is geweest. Van Kleef: „Ik heb nog nooit contact met Eurowoningen ge had". De speeltuin onderaan de Vlaardingerdijk zal in ieder geval verplaatst moeten worden, als de bouw van de appartementen doorgaat. Toch is er geen sprake van een voldongen feit. Reijnhout wil dat de bouwaanvraag in de raad officieel behandeld wordt. Dat kén als daar nog zes volksvertegenwoordigers op aandringen, en die zijn vol gens de D66-er gemakkelijk bij elkaar te krijgen. Ook veront waardiging van de twee bewo nersverenigingen richt zich te gen Hans van Kleef, en niet tegen de projektontwikkelaar. „Ze hebben een foefje met ons uitgehaald, we zitten er niet op te wachten om door een wet houder een oor aangenaaid te krijgen", vindt Hans Coster, voorzitter van de bewoners vereniging West. Secretaris John de Kievith steekt zijn mening ook niet onder stoelen of banken: „Dat stuk groen bij de Vlaardingerdijk is heilig. Het is een uniek oud park, het SCHIEDAM Een groot aantal kerken zijn op de zaterdagen 5 en 12 sep tember opgenomen in de Kerkepad route die de NCRV uitzendt via Neder land 1. Dit Kerkepad vanuit Schiedam vormt tevens het sluitstuk van dit veel bekeken t.v. programma in 1987. In de Kerkepad stadsroute Schiedam zijn opgenomen de Grote- of St. Janskerk, de Ha- venkerk, Johannes de Doper, de Rozenkranskerk, het Stede lijk Museum, het St. Jacobas- gasthuis, de Oud Kathlieke Kerk op de Dam en de Lu- therse Kerk aan de Gerrit Verboonstraat. Kerkepad wordt in 1987 voor het elfde achtereenvolgende jaar georganiseerd. Deze tochten vinden plaats in twee series van vier routes waarbij er per route steeds twee bezoek zaterdagen zijn georganiseerd waarbij de ker ken en andere aangewezen monumentale gebouwen open huis houden. Ook dit jaar verwacht de NCRV weer vele tienduizen den te kunnen boeien op in to taal acht Kerkepad-routes. Vo rig jaar namen ruim 150.000 mensen deel aan Kerkepad. Via radio- en televisie-uitzen dingen wordt vooraf uitge breid aandacht besteed aan Kerkepad. Op de radio ge beurt dat op de vrijdag vooraf gaande aan iedere eerste „be- zoekzaterdag" in een nieuw vrijdagmiddagmagazine van 14.00 tot 16.00 uur op Radio 1. De televisie schenkt elke zon dag voor de eerste „bezoekza- terdag" aandacht aan Kerke pad om 19.45 uur via Neder land 1, gepresenteerd door ds. Jaap Zijlstra. SCHIEDAM De Gin Town Rollerskate Socie ty houdt zondag 16 au- stus een toertocht van liedam naar Delft. Als het weer het toelaat tenminste. Opgeven kan bij Jenny in de Yucatam Cantina in de Passage. Daarvandaan wordt zon dagmiddag ook vertrok ken om 14.00 uur precies. SCHIEDAM De jaarlijkse collecte van het Koningin Wil helmina Fonds voor de kankerbestrijding wordt gehouden tussen maandag 24 augustus en maandag 6 september. Ook in Schiedam zullen dan weer collectanten (allemaal voor zien van een legitimatiebewijs) huis aan huis de deuren af gaan. In een brief roept burgemeester Scheeres zijn stadge noten om gul te geven. Omdat, zo stelt hij in zijn schrijven, er veel geld nodig is voor het nuttige werk van het Fonds. Het K.W.F. richt zich voornamelijk op wetenschappelijk on derzoek waaraan het afgelopen jaar alleen al 40 miljoen gul den werd besteed. Voorafgaand aan de collecte ontvangen alle Schiedammers een voorlichtingsbrochure in de bus met de titel: „U kunt zelf zoveel doen". Wie overigens meer wil doen dan geven alleen en bereid is mee te collecteren eind augustus/begin september wordt verzocht contact op te ne men met de telefoonnummers 4266128 of 4265807. SCHIEDAM De politie heeft donderdagnacht na een korte achtervolging een inbre ker in de kraag weten te vat ten. Rond een uur of twee kwam er op het hoofdbureau een melding binnen, dat er lawaai werd gemaakt in het pand van de Unigro in de Ringerstraat in het Industriegebied. Wijk team-B stelde meteen een on derzoek in. Een van de agenten zag een man via de schuifdeur ver dwijnen en rende hem achter na. Zonder veel moeite kon hij vrijwel onmiddellijk de man, die zich in het hoge gras ach ter een elektriciteitshuisje pro beerde te verstoppen, aanhou den. Het bleek een 22-jarige Vlaardingen te zijn, die het vooral op de koifievoorraad van de Unigro had gemunt. Hij had maar liefst 2400 pak ken op een pallad klaargezet bij de achteruitgang met be hulp van een vorkheftruck. Het is de politie nog een raad sel hoe hij zijn buit mee naar huis had willen nemen. 10 OKTOBER A.S. ZIE PAGINA 12 Bouwplannen brengen wethouder in lastig parket M nodigt alle leden uit voor het bijwonen van de 1e Alg. Ledenverga dering op woensdag 26-8 om 20.00 uur in zaal Irene, Nieuwe Ha ven 155. U kunt zich nog opgeven als lid, kosten 0,25 per maand, mits u in Schiedam woont of als woningzoekende staat ingeschreven. Ik meld mij aan als lid van de woningbouwver. Schiedam, Postbus 4040, 3102 GA Schiedam. Naam: Adres: A.s. Zaterdagmorgen om 9 lager. V.a. 195,- Mnp. En h valt in de prijzen en keiharc ren en omdat het vakantie .30 uur start de verkoop van 24 salontafels voor li prijzen ot onderden andere koopjes. OP OP, WEG WEG! Elke klant Ie prijsgarantie *10 Speciaalzaken onder 1 dak «Gratis parke- is gratis koffie met oebak Uniek kinriercpeei-^ naradijc IJsselmondselaan 175. Rotterdam Oost (Kralmgseveer) Tel 010 4508033 RuH,w*'4M Het

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1