Landelijk stuk Schiedam dreigt te verdwijnen Bouman TAXI - 4.151122 In 't kort Jan van Hoff commissaris RANDSTAD EDITIES KOOP/HUUR SCHIEDAM Stadsblad Vakantie-Aanbieding.' Kunstklas weer van start VERINGMEIER TANDTECHNIEK Muzikaal fietsen UllltlllHIHIIIIIIIIIIIIIIII llllllllllllllllllllllllllllli Gebit stuk? Tuinen Daitonstraat veranderen in zwembad Volkstuinvereniging bestaat kwart eeuw Pastoor Van Diepen overleden Alfa 33 Modelracing... Autosport voor iedereen IN HEEL ZUID-HOLLAND wekelijks met 71 edities VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1987 NR. 68 39e JAARGANG kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-47328 oplage 39.135 J -•1 f - ü&s.-At SCHIEDAM Er dreigt wederom een landelijk stukje Schiedam ten prooi te vallen aan de opruk kende nieuwbouw. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten wil acht huizen neer gaan zetten langs de Kerkweg in Kethel. Als de plannen zoals de architect ze nu heeft ge tekend doorgaan, dan moet er een tiental zeer oude bomen gekapt en een brede bermsloot ge dempt worden. „Maar het ergste is, dat dan opnieuw het bijzondere karakter van het dorp Kethel wordt aangetast en daar is al zo weinig van overgebleven", zegt Peter Danz. Krap en jaar geleden ver huisde hij vanuit het Gro ningse Haaren naar de Brandersstad. Die was hem niet heleméal onbe kend, omdat hij er rond 1960 ook korte tijd had gewoond. Dat Kethel één van de weinige plekjes was in het Westen, waar hij en zij gezin zouden kunnen aarden, stond voor Peter dan ook met een al vast. Tenslotte proef je in dat door weilanden omgeven dorpje nog een béétje de natuurlijke sfeer van het hoge Noorden. Barricades Sluipweg Wakker geschud Div. bedrijfsruimten, kantoren en/of winkels CENTRUM garage opslag 70m2 375,- p/mnd. GORZEN bedrijf/winkel 125m2 695,- p/mnd. GORZEN Strijensestr. 125m2 65.000,- k.k. GORZEN Hoofdstraat 120m2 89.000,- k.k. GORZEN Hoofdstraat 150m2 89.000,- k.k. CENTRUM Westerkade zie adv. elders in dit blad 395.000,- k.k. VASTGOED BV Grote Markt 5 3111 NG Schiedam Tel. 010-4260555 B.G.G. 01899-15458 SCHIEDAM De Toverbal doet haar naam eer aan. In het prille begin een kleine zes jaar terug was het een soort bemiddelingsbu reautje voor mensen die gedragen kinder kleding wilden in- of verkopen. De eerste 'kollektie' van eige nares Angenietha van Dorp bestond voornamelijk uit de te kleine garderobe van haar dochtertje Manon. Maar binnen de kortste keren was de zolder van haar woonhuis aan de Rietkraag die de startende onderneem ster tot winkelruim te had gebombar deerd haast te klein om alle 'spul len' en klanten te be vatten. De professio neel opgezete ruil handel werd een be grip onder moeders uit de hele regio die letterlijk grijze haren kregen van hun snel groeiend kroost en de daaraan verbonden kledingproblemen. De verandering kwam langzaam, maar was tege lijkertijd niet te stuiten. Angenietha groeide haast ongemerkt uit van hobby- ïste tot vakvrouw. Ze ging officiële kledingbeurzen bezoeken, eerst gewoon voor de lol, later kocht ze met stijgende regelmaat gloednieuwe monsterpar tijtjes op. Dochter Manon is het beste proefmodel voor haar moeder Angenietha van Dorp. VERENIGDE TAXIBEDRIJVEN EUROTAX SCHIEDAM DAG EN NACHT OOK ROLSTOELBUSVERVOER Paddestoelen X PT-37-TT 'I *1' w Nieuwe .«I-. '":wj ~i ^]^M||nnen^^ Tot grote schrik van de fami lie Danz was er weinig res pectvol omgesprongen met het idyllische plekje, dat zij zich herinnerden. Er was veel min der over van die „groene oase" dan ze gehoopt en gedacht hadden. Toch lukte het hen om vlak bij de oorspronkelijke kern nog een huis te vinden, dat helemaal aan hun ideeën beantwoordde. Het is ze bijzonder rauw op de maag gevallen dat er nu mis schien weer een stukje van hun mooie woonomgeving af geknabbeld gaat worden. Peter Danz: „Ik ben eigenlijk nog maar net verhuisd en heb totaal geen zin om gelijk op de barricades te klimmen. Maar dit bouwplan stuit me zo tegen de borst, dat kan ik niet over me heen laten komen zonder mijn mond open te doen. Die bomen, nota bene de hoogste in de gehele omgeving, bepa len de horizon in dit gebied en onttrekken de erachter liggen de bebouwing aan het oog. Daardoor ziet het dorp er ten minste van één kant net zo uit als in het verre verleden." De gewraakte aantasting van het landelijk karakter is, vol gens Peter ook helemaal in strijd met het bestemmings plan Spaland en het ontwerp- bestemmingsplan Ketheldorp. In allebei staat dat het gebied groen moet blijven in verband met de recreatieve funktie. De bomen aan de Kerkweg wor den er zelfs apart in vermeld. In een uitgebreide brief aan het college van B en W heeft Peter Danz al zijn bezwaren nog eens precies op een rijtje gezet met het verzoek geen vergunning voor de nieuw bouw te verlenen. In hetzelfde schrijven wijst hij erop dat de plannen van het BNG nog op een andere ma nier de vredige rust in het Ke- thelse kunnen verstoren. De Abel Tasmanstraat die nu door het verkeer als sluip weg wordt gebruikt moet ervoor worden afgesloten met als gevolg dat (vracht)auto's weer door de dorpskern moe ten rijden. Met alle gevolgen van dien natuurlijk voor de niet-onderheide historische woningen die daarin staan. In zijn wanhoop belde Peter Danz de voorman van D'66. Die reageerde tamelijk laco niek op de hele kwestie. Reyn- hout kan zich niet voorstellen dat een milieubewust wethou der als Chris Zijdeveld zonder slag of stoot de bijl in zo'n prachtig stukje natuur zal zet ten. De tijd lijkt hem inmiddels ge lijk te geven. Wakker geschud door de alarmerende berichten is er een overleg gestart met het BNG of er niets aan het ontwerp veranderd kan wor den. Peter Danz heeft daar een zwaar hoofd in, omdat de bo men ook al worden de hui zen meer naar achteren neer gezet waarschinjnlijk so- wie-so teveel licht weg zouden nemen. Maar als er een redelijk plan uit de bus rolt dan kan hij daar best vrede mee hebben. Peter Danz: „In Kethel waan je je even terug in de vorige eeuw. Ik vind het leuk om mooi te wonen en dat gun ik anderen ook van harte." A.s. Zaterdagmorgen om 9.30 uur verkopen wij een prachtige 3+2-zits Lamous-bankstel, van 5.495,- voor 2.795,-. En honderden andere koopjes. OP OP, WEG WEG! Elke klant valt in de prijzen en keiharde prijsgarantie. 10 Speciaalzaken onder 1 dak. Gratis parke ren en omdat het vakantie is gratis koffie met gebak. Uniek kinderspeel- ^paradijs. Usselmondselaan 175, Rotterdam-Oost (Kralingseveer) Tel010-4508033 SCHIEDAM Het lustrum comité van Tambour- trompet ter- en Maijorettenkorps Gus to houdt zondag 23 augustus een fiets-puzzletocht. De tocht van ongeveer 35 kilometer loopt door Midden Delfland. De start is bij clubgebouw De Dukdalf, Maasdijk tegenover de voormalige werf om 12.00 uur. De kosten bedragen 1,50 voor niet-leden. Dit geld zal geheel ten goede komen aan de lustrumviering in 1989. Toverbal wisselt van kleur Inmiddels is De Toverbal, die iedere schoolvakantie gesloten is, helemaal klaargemaakt voor het herfst- en wintersei zoen. Alleen 'tweedehandsjes' zijn er niet meer te vinden. Kleurige sweaters, jacks, broe ken, jurken, mutsen en sjaals bevolken de vakken en rek ken. De Rietkraagzolder is een modezaak geworden met alles erop en eraan en een luilek kerland voor al degenen die op zoek zijn naar het beruchte schaap met de vijf poten voor zoon of dochter op kledingge- bied. Angenietha heeft bij het sa menstellen van haar eerste of ficiële kollektie zorgvuldig ge let op stootvast, wasmachine- bestendig, goed te kombine- ren, degelijk, toch snelogend en nog betaalbaar ook. On danks haar duidelijke trots op al de keurige stapeltjes, die nu nog maagdelijk liggen te wachten op de eerste klant na de officiële heropening eind deze week, is de aktieve Schie- damse haast wat verontschul digend over haar overstap. Het is, zegt ze, één van de lastigste beslissingen uit haar 'carrière' tot nu toe: „Er gaan zo snel geruchten in de trant van: ze voelt zich ze ker te goed geworden voor tweedehands. Maar ik was al dat gedoe gewoon zat. De mensen hebben eigenlijk voor zichzelf min of meer de markt bedorven. Het leek wel of de kleding die ik aangeboden kreeg steeds viezer werd. Al tijd was er wel een knoop van af hier of een rits kapot daar. Mijn hele schuur stond vol do zen met afdankertjes waar ik niets mee kon beginnen. Bo vendien ging het onderhande len over de prijzen me zwaar der vallen. Die mochten de mensen die kwamen inleveren eerst zelf bepalen. Maar ja, een r SCHIEDAM Met het begin van het nieuwe schooljaar gaat ook de Kunstklas van het Ste delijk Museum weer van start. De kunstklas is een museumzaal, als creatieve werkplaats in gericht, waar door kunstenaars les wordt gegeven. De lessen wor den wekelijks gegeven en willen de creativiteit en het hanteren van beeldende middelen sti muleren. Alle technie- ZIEKENFONDS - GAK - DETAM - 65+ KORTING VIA BONBOEKJE VOOR VAKANTIEVERVOER MET BAGAGEWAGEN EN TROUWRUDEN. TEL. 010-4370733 ken: tekenen, schilderen, het maken van grafiek en keramiek etc. kunnen beoefend worden. Een vooropleiding is abso luut niet noodzakelijk. Wekelijks kunnen negen groepen in het museum en twee in het wijkcen trum De Blauwe Brug terecht. De woensdag- middag en de zaterdag- ochtend is bestemd voor kinderen en de dinsdag en woensdagochtend en de woensdagavond voor de volwassenen. De groe pen hebben hun vaste be geleiders en dat zijn de volgende kunstenaars: Bart Isings, Roel Rien- stra en Marjo van Soest. Inschrijven en informa tie bij het Stedelijk Mu seum op de Hoogstraat, telefoon 4269067. SCHIEDAM Wijkcentrum De Erker in de Jan van Aven- nestraat houdt op de eerste vrije woensdagmiddag na de vakantie een kindershow. Het dynamische duo 'Rick en Ra- cey' zal dan tussen 13.30 en 15.30 uur een optreden verzor gen. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van 3 tot 13 jaar. Toegangsprijs 1,-. Reparati. klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 09.00-16.00 uur en na telefonische afspraak. Nieuwe Haven 131 telefoon 010-4261417 Zaterdag* van 09.00 tol 12.00 uur. SCHIEDAM De stad Schiedam krijgt er een politie commissaris bij. In deze funktie is met terugwerkende kracht vanaf 1 jan. 1987 benoemd hoofdinspekteur Jan van Hoff. Jan van Hoff is sinds 1 januari 1975 verbonden aan de Schiedamse politie. Na een opleiding aan de Nederlandse Politie Academie in Apeldoorn trad hij op die datum in dienst van het Schiedamse politiekorps als inspekteur. Op 1 april 1980 werd hij benoemd tot hoofdinspekteur. De heer Van Hoff fungeert in Schiedam als hoofd van de uit voerende dienst wnd. korpschef. De benoeming van een tweede politie-commissaris in ge meenten boven de 70.000 inwoners is mogelijk geworden door een beslissing van het kabinet. Als korpschef in Schiedam blijft overigens commissaris Piet van Hengel fungeren. Hij is hoofdambtenaar tweede klas. Jan van Hoff is door zijn promotie opgeschoven naar de rang van hoofdambtenaar derde klas. heleboel vrouwen zitten zo emotioneel gebakken aan de kleding van hun kinderen. Als hun dochter zo leuk in een be paalde jurk op de foto staat, dan hebben ze het gevoel dat dat ding een vermogen waard is. Ook al vallen de gaten er bij wijze van spreken in. En dan ben ik een snob omdat ik het niet aan wil pakken. Maar dat is simpelweg de zakelijk heid die iedereen nodig heeft, die iets op poten wil zetten". Het is vooral aan die nuchtere aanpak en het degelijke admi nistratiesysteem te danken, volgens Angenietha, dat De Toverbal niet over de kop is gegaan. Wat veel andere twee dehands zaakjes overkwam, die halverwege de jaren ze ventig als paddestoelen uit de grond schoten. De Schiedamse, die het best wat moeilijk had met de overgang van een drukke baan naar het stille moederschap, deed het idee voor haar ruilhandel op tijdens een bezoek bij een kennis in Huizen, die ook zo'n zaak be stierde. Krap twee weken later was De Toverbal een feit. Maar hoe snel Angenietha dat ook voor elkaar had weten te boksen, de huisregels waren er niet minder doordacht om. Het sy steem om alle kleding drie maanden in de verkoop te houden en ze als dat niet lukte terug te geven aan de oorspronkelijke eigenaar, vol deed prima in de praktijk op een paar schoonheidsfoutjes Sommigen kwamen na een jaar ineens op hoge poten één broekje terugvragen, dat dan natuurlijk nét met de Oost Eu ropazending was meegegaan. Toch had Angenietha nog een andere reden om te verande ren: „Je wilt je peil steeds om hoog brengen. Al snel ontdek te ik dat gedragen merkkle ding er zoveel beter uit bleef zien. Ik ben toen monsterkol- lekties in gaan kopen. Dan had ik én wat nieuwe én omdat de meeste klanten het weer bij me terugbrachten ook beter tweedehands op mijn hangers. De eerste keer in zo'n konfektiecentrum voel de ik me een eend in een vreemd pakhuis. Nu hoor ik erbij. Al blijft het een uitda ging zo lang van te voren te moeten kiezen. Natuurlijk heb ik visioenen gehad van een zaak op de Hoogstraat, maar je moet we ten waar je grenzen liggen. Hier kan ik even stofzuigen of strijken tussendoor en hoef ik geen huur of extra verkoop ster door te berekenen. Het gaat me vooral om het kontakt en de babbel met de klanten en de voldoening. Wat ik ver dien stop ik in de winkel. Het doet wel zeer als je dan hoort: 'Ze wordt van die gedragen spullen zeker niet rijk genoeg'. Voor mij telt dat ik die kluif wat neem je wel, wat niet toch maar heb weten te kla ren. Ik kan haast niet wachten tot de officiële opening. Familie en vrienden die nu bij me op visite komen, sleep ik gelijk mee naar boven om te kijken of ze net zo enthousiast zijn als ik over mijn kollektie". De Toverbal op de Rietkraag 59 is maandag-, woensdag- en vrijdagochtend geopend tussen 9.30 en 14.00 uur. Zaterdag middag 22 augustus houdt An genietha van Dorp open huis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1