BUDAPEST Boulevard of broken dreams" In't kort Interkultureel feest in Kluphuis Oost Eerste school met tuinen naast het gebouw gp-nii mm mws A -I HOCKEY EMOUS SPORT RANDSTAD EDITIES Stadsblad Oplettendheid buurtbewoners vóórkomt brand Snelle vogel betrapt EXTRA BIJLAGE EEN PUBLICATIE VAN DE GEMEENTE SCHIEDAM BELEDIYE HABERLERI f Postzegelaktie Rode Kruis VVV Schiedam breidt aktiviteiten uit Interkultureel festival in Oost SVV-er Harry van Kapel naar SFC IN HEEL ZUID-HOLLAND VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1987 NR. 70 39e JAARGANG kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 SCHIEDAM De politie gaat de strijd aanbinden met hondenbezitters, die hun beest los laten lopen op de Maasboulevard. De afgelopen weken regende het klachten op het hoof bureau van mensen, die een wandeling in de frisse natuur met bijtwonden en gescheurde of bemodderde kleding moesten beko pen. In de meeste gevallen draaiden de slachtoffers zélf op voor de materiële schade, omdat de bazen van de schuldigen met geen mogelijkhedi te achterhalen waren. Vandaar dat iedereen, die in het vervolg zijn trouwe viervoeter hoe onschuldig ook niet ste vig aan de lijn houdt kan rekenen op een forse be keuring. Het agressieve hondengedrag, dat vooral de laatste tijd de kop opsteekt, is in feite de drup pel, die de emmer over doet lopen. Al veel langer ondervin den recreanten grote overlast van de poep, die het wandelen op de trot toirs en de velden langs de Nieuwe Waterweg tot een kritieke bezigheid maakt. De leden van wijkteam D dat de orde handhaaft in Zuid hoopt met haar krachtige optreden meteen paal en perk te kunnen stellen aan deze vervuiling van de Maasboulevard. Bestemmingsplan J V er bodsborden Hondenparadijs oplage 39.135 SCHIEDAM Kluphuis Oost in de Galileistraat start het nieuwe seizoen met een interkultureel buurtfeest op zaterdag 29 augustus. Het kluphuis zelf en het plein aan de straatkant zullen tussen 11.00 en 18.30 uur bol staan van de aktiviteiten. SCHIEDAM Trots opent Ronald Ruseier het raam op de eerste verdieping en toont de schooltuin. De openbare basisschool De Harlekino aan de Burg. van Haarenlaan is in Schiedam de eni ge basisschool die zijn tuin direkt naast het gebouw heeft. School tuinleider en onder wijzer Ronald Ruseier wil best kwijt dat hij erg gelukkig is met dit eigen stukje bui ten. „We hadden net als zoveel scholen in Schiedam de beschik king over tuintjes op het Vijfsluizencom- plex, alleen om daar te komen moest er een lang stuk gelopen worden. In het begin gingen we met de fiets, maar de vele anderstalligen bij ons op school zitten, heb ben vaak geen fiets. We hebben toen bij de gemeente aange klopt of we bij wijze van experiment niet een tuin naast ons ge bouw mochten aan leggen. De afdeling onderwijs en school tuinenafdeling van de plantsoenendienst waren direct met dit voorstel eens en zo zijn we begin vorig jaar begonnen met een eigen schooltuin aan de school vast". Ronald Ruseler is zelf al ruim zes jaar schooltuin leider, terwijl de school tuinen al van voor de tweede Wereld Oorlog be staan „De plantsoenen dienst heeft het grasveld achter onze school bouw rijp gemaakt en er een hek omheen gezet om vernielingen tegen te gaan. Het eerste jaar heeft alleen de groep 4/5 van de tuin gebruik gemaakt. De andere groep 6/7 moest nog naar de Vijf sluizen, maar dit jaar is ook die groep in onze ei gen tuin actief. De leerlin gen gaan bij ons, als het weer het toelaat, éénmaal per week in de schooltuin werken. Het is een onder deel van de wereldver- kenningslessen en dan vooral het biologie-ge- bied. Behalve het werk in de praktijk, vertel ik ook in de klas het een en an der over de dingen die we in de tuin gedaan hebben. Terug bij Emous Sport \G: Lezersservice van 'UW THUISKRANT' 'Stedenreizen' die de moeite waard zijn... In deze krant alles over de 9-DAAGSE TOURINGCARREIS NAAR wekelijks met 71 edities Nieuwe Recreatieruimte gebruikt als sanitaire stop Het „groene stukje Gorzen" gaat ook de bewonersvereni ging Schiedam Zuid nó aan het hart. Toch is secretaris Anna Molenaar niet onver deeld gelukkig met de politie- aktie: „Ik ben bang, dat de problemen er alleen maar gro ter op worden. Honden moe ten toch ergens los kunnen rondhollen. Als dat niet meer mag op de Maasboulevard, ge beurt dat straks gewoon in de wijk op straat. Dan is de ellen de echt niet meer te overzien". De voorgenomen maatregelen van het wijkteam komen des te vreemder over bij de BVSZ omdat er nog niet zo lang gele den een compleet „bestem mingsplan" is opgesteld voor de Maasboulevard. Anna Molenaar: „We wilden in aanmerking komen voor een subsidie van de Provincie voor recreatiegebieden in en om woonwijken. We hebben vorig jaar met alle partijen bewoners, politie, jongeren van De Dijk, vertegenwoordi gers van scholen een werk groep gevormd. Na veel verga deren is er een voorstel inge diend bij de gemeente waar ie dereen zich in kon vinden. Omdat we geen antwoord kre gen zijn we zélf maar eens gaan informeren op het stad huis. Toen bleek dat ze onze aanvraag niet eens doorge stuurd hadden, omdat de ge meente er teveel geld bij zou SCHIEDAM Oplettende be woners van het Rubensplein hebben woensdagnacht een fikse brand weten te vóórko men. Rond een uur of vier kwam bij de politie een mel ding binnen dat er een schroeilucht hing rond het pand van de Vleeskoning op het plein. De brandweer stelde meteen een onderzoek in samen met de eigenaar en stuitte op een doorgebrande koelmotor. Als ze iets later waren geweest had het apparaat vlamgevat met alle vervelende gevallen vandien. Nu konden ze vol staan met de stekken uit het stopcontact te trekken. SCHIEDAM De politie heeft woensdagnacht een man op heterdaad betrapt, die een partij pvc-rioolpijpen probeer de te stelen. De 25-jarige Schiedammer werd rond een uur of vier aan gehouden met een hoogopge- stapelde vrachtauto. De politie had hem kort daarvoor ook al zien rondrijden, maar toen was zijn wagen nog leeg. Aan zijn verklaring, dat hij zijn lading even in Groningen was gaan halen, werd daarom geen ge loof gehecht. Op het hoofbu- reau aan de Lange Nieuw- straat bekende de man al snel dat hij de pijpen had weggeno men van de hoek Laan van Spieringshoek/Van der Leeuwlaan. moeten leggen. Op zijn minst hadden ze ons dat toch even kunnen laten weten". Als de plannen van de werk groep door waren gegaan dan had de Maasboulevard een apart verhard voetbalveld en een hondenveld gekregen en was de speeltuin voorzien van voethekjes en duidelijke ver bodsborden. Nog steeds zou dat de beste oplossing zijn, volgens de secretaris van de BSVZ: „Je kunt een gebied best honden- vrij houden, als je ze maar een plek geeft waar ze wel mogen rennen. In andere steden, zo als Vlaardingen, is dat ook ge daan en met succes. Natuurlijk kost dat wat, maar de mensen betalen toch niet voor niets be lasting voor hun beest". Een voorstel van de gemeente om de West-Frankelandsedijk bij zwembad Zuid tot honden paradijs te bombarderen viel niet in goede aarde. Anna Mo lenaar noemt dat wat sarcas tisch „gezien de drukke ver keerssituatie de snelste manier om van het probleem af te ko men". De politie voelt er niets voor om de Maasboulevard te laten verloederen tot openbaar riool van viervoeters uit de wijde omtrek. De overlast wordt vol gens hen voornamelijk veroor zaakt door mensen uit héél Schiedam die hun hond even voor een sanitaire stop uit de auto zetten langs de Nieuwe Waterweg. SCHIEDAM Fotograaf Adri Jansen exposeert tot en met 30 september in de Schielandga- lerie in het voormalige Nolet- ziekenhuis op de Stadhouders laan. De in Hoensbroek gebo ren kunstenaar laat daar een aantal opnames zien, die hij maakte op het vulkanisch eiland Lanzarote. In de Poli kliniek op de BK-laan wordt een selectie tentoongesteld uit het gemeentebezit, dat via de BKR verkregen is van Schie- damse kunstenaars. Galerie BK-laan is geopend van 9.00 tot 17.00 uur op werk dagen. Galerie Stadhouderslaan is da gelijks geopend van 9.00 tot 20.00 uur. Kluphuis Oost start met de cursus 'Volwassenen op het- haling', Deze kursus is be doeld voor degenen, die hun kennis op het gebied van taal en rekenen willen bijspijke ren. De kosten bedragen 10,- inschrijfgeld en verder 2,- per keer inclusief materiaal. De lessen worden iedere woensdagochtend gegeven tus sen 9.00 en 11.5 uur (er is kin deropvang aanwezig). Aan melden in de Galileistraat 86 of telefonisch op nummer 4735435. Woensdag 2 september wordt er een lunchconcert gegeven in de aula van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat vanaf 12.30 uur. Het concert wordt uitgevoerd door twee pianistes: Brigitte Bovée en Marlies van Gent. Zij spelen zowel solo als quatre mains composities van Ravel, Cho pin, Debussy en Poulenc. Toe gang en koffie gratis. Het competitie klaverjassen in DC De 4 Molens start weer op donderdag 3 september om 13.30 uur in zaal vijf. De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum houdt op woensdag 23 september een dagexcursie naar Antwerpen. Daar zullen onder andere be zocht worden: het nieuwe mu seum voor hedendaagse kunst, waar de expositie 'Inside-Out- side' (recente beeldhouwkunst) te bezichtigen valt en het park Middelheim met de beelden tentoonstelling 'Monumenta'. De kosten van deze trip bedra gen 65,- per persoon inclusief koffie, entreegeld en diner. Opgeven kan door overmaken van het bedrag op giroreke ning 471832 van de penning meester van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum Schiedam vóór 10 september. Met ingang van 3 september 1987 zal het spreekuur voor buitenlanders van de Stich ting Maatschappelijk Werk Schiedam in het migrante nontmoetingscentrum 't Par kweg gehouden worden elke donderdag van 12.00-14.00 uur in plaats van 9.00-12.00 uur. Buiten deze tijd kunnen bui tenlanders terecht op het cen trale kantoor van de stichting aan het Broersveld 142 op werkdagen van 9.00-17.30 uur. Het telefoonnummer in 't Par kweg is 4269586 en aan het Broersveld 4731033. De Moonrunners. Zo draait het Rad van Avon tuur de hele dag en worden er karatedemonstraties gegeven. Kinderen kunnen zich laten schmincken, silhouetten teke nen en springen op een lucht- daar bij kofnt kijken onder schooltijd kennis te laten ma ken, vertelt een enthousiaste Ronald Ruseler. De Harlekino beschikt op dit moment over 25 tuintjes waar op twee groepen werken. Elke twee leerlingen hebben de be schikking over twee tuintjes. De één voor groente zoals aardappelen, uien, selderie en prei en de ander is voor bloe men, met vooral veel grote zonnebloemen. Zelf zit Ronald Ruseler al zes tien jaar in de schooltuinen en als geen ander ziet hij het be lang van deze soort onderwijs in. „Tweemaal in de week ben ik ook actief als schooltuinlei der op Vijfsluizen en ik merk vooral aan mijn eigen leerlin gen dat ze al werkend in de tuin dingen ontdekken en her kennen. Ze zien alles groeien, leren hoe veel tijd, moeite en onderhoud het kost om alles goed te laten groeien. Ze heb ben vooral deze zomer ge merkt hoe belangrijk de in vloed van het weer is. Door alle regen van de laatste tijd is jammer genoeg een groot ge deelte van onze gewassen ka pot gegaan. Het is alleen jam mer dat het animo van vooral de leerlingen om naar de schooltuinen te gaan, en dan met name na schooltijd af neemt. Zo puilt het tuinen- complex in Kethel werkelijk uit zijn voegen, terwijl het Vijfsluizencomplex steeds rui mer in zij jasje komt te zitten", aldus Ronald Ruseler. Gistermiddag hield de Harle kino een open middag waarop iedereen die interesse had een kijkje mocht koinen nemen. „We hebben alle buurtbewo ners per folder ook uitgeno digd om langs te komen, om dat wij denken dat een stuk sociale-controle heel belang rijk is. Als die mensen weten hoe leuk de kinderen hier be zig zijn, kunnen ze misschien in de gaten houden als er wat vernield wordt. Ik moet trou wens tot mijn eigen verbazing zeggen dat we tot nu erg wei nig last van vandalisme heb ben gehad. Daarnaast hebben we alle andere scholen in Schiedam aangeschreven om eens bij ons een kijkje te ne men, om zo hoop ik dat andere scholen ons voorbeeld volgen. Want er zijn zelfs scholen in onze gemeente die alleen de kinderen buiten schooltijd naar de tuinen laat gaan. Wij zijn er juist voor om de jeugd met het tuinieren en alles wat SCHIEDAM Burge meester Scheeres start de landelijke postzege- laktie van het Rode Kruis op maandagoch tend om half tien in het hoofdpostkantoor aan 4 e Lange Nieuwstraat. 1 een stand van het post kantoor geeft het Rode Kruis heel de maand september informatie over lidmaatschap en aktiviteiten. De op brengst van de zegelak- tie komt geheel ten goe de aan onder andere het Welfarewerk het sociaal gehandicaptenvervoer en de vakantieweken voor invaliden op bij voorbeeld het kruiss- schip de Henri Dunant. kussen. Rond een uur of twaalf treedt de Bredase groep Express op met een satirisch stuk over welzijnswerk. Grote klapper moeten de optredens worden van de Turkse band „Turquoise" om 15.15 uur en de rapband „de Moonrunners" om 17.15 uur. Uiteraard is er zaterdag ook volop informatie te krijgen over het programma van Kluphuis Oost voor het nieuwe schooljaar. Bovendien is er een tentoonstelling inge richt over de taallessen aan buitenlanders. c Dita Ihsam Eppo Kleding voor Asvion Pollux Spirit Veerplein 10, Vlaardingen

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1