Nieuwe „Mislukking niet aan ons te wijten" Wandelaars niet welkom in Spalandbos Wc'eslbon Dader wurgmoord snel gegrepen 7.95 RANDSTAD EDITIES Stadsblad 10 JAAR ikkevsfe' no\&\ Bejaarde aangehouden RADIO ABA IN HEEL ZUID-HOLLAND WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1987 NR. 71 39e JAARGANG^ SCHIEDAM Jan Beek, Joop Michel en Koos Poot zouden het er „wel in willen pompen", om deze overbekende reklamekreet uit de kleine adverten ties maar even te gebruiken: „Ga nooit in zee met een organisatiebureau van braderiën en evenemen ten dat geen keiharde garanties heeft." Dat is de les die ze zaterdag 29 augusstus afdoende hebben geleerd. Wat een schitterend feest had moeten worden op het nog jonge Geuzenplein, liep uit op een regelrecht fiasco. Op papier had alles zo mooi geleken. Vanaf 10 uur zou het feest rondom de Geuzenloop van start gaan. Zestig ondernemers hadden hun medewerking toe gezegd en via een promotiebedrijf uit Hellevoet- sluis een kraam besproken op de braderie die opge fleurd zou worden door poppenkasten, een wateror gel en een lopend brkest om de stemming er in te krijgen en te houden. Vrijdagmiddag nog had het organiserend trio Beek, Michel en Poot alles in het werk gesteld om nog ex tra kramen te huren omdat de belangstelling vol gens het bureau dat zich een specialist noemt op het gebied van de organisatie van dergelijke evenemen ten „overweldigend groot was". De verwachtingen waren dan ook hooggestemd toen op zaterdagochtend de kramen al om acht uur 's morgens fris en kleurig in het eerste zomerzonne tje stonden. Alles leek mee te zitten. Geen auto was meer te bekennen in en nabij het feestterrein, einde lijk leek het erop dat er nu eens echt een hogedruk- gebiedje ter bestemder plaatse zou komen. Om negen uur was echter duidelijk dat er helemaal niks „kits" was. Slechts een drietal ondernemers meldde zich voor de kra men, later gevolgd dooi een enkele andere exploi tant. De kramen bleven leeg, het lopende orkest was in geen velden of we gen te bekennen en de jeugd mocht proberen zichzelf te vermaken want, behalve de speelat- tributen van de spaar bank, was er geen beloof de attraktie te bekennen. Telefoontjes naar het or ganiserende bureau, ijlpo gingen om andere exploi tanten te vinden voor de kramen, niets mocht meer baten. Óp deze ene zonni ge dag was er geen koop man te vinden die de bra derie in Woudhoek Noord zou willen of kunnen aan doen. Om maar niet te spreken van vermakelijk heden voor de kleintjes. Nergens was er iets te vin den waarmee de ergste gaten van dit feest ook maar enigszins gestopt had kunnen worden. Klap Schrikbeeld SCHIEDAM Sinds het Sterrenbos tot een parkje is gedegradeerd, zit Schiedam zonder woud van for maat. Daar komt binnenkort verandering in. Het ministerie van Landbouw en Visserij heeft vrij on verwacht subsidie toegezegd om in Spaland-Oost een kleine dertig hectare polderland met zogenaam de snelgroeiers te beplanten. Waar nu nog een kale opgespoten vlakte ligt, ruisen straks de groene kruinen van 20.000 populieren. Toch zullen de toekomstige bewoners van die wijk in aanbouw een behoorlijk eind moeten fietsen of autorijden, voordat ze in een stukje puur natuur de benen kunnen strekken. Het Spaland-bos, zoals het vol trots door alle betrokkenen wordt genoemd, is niet bestemd voor recreatieve doeleinden. De popu lieren worden keurig in rijtjes naast elkaar geplant zonder dat er ruimte overblijft voor paden, banken, prullenbakken of speelweiden. Het bos wordt om geven door een struikenlaag die behalve dagjes mensen ook de wind zoveel mogelijk „buiten houdt". Dit natuurreservaat nieu we stijl gaat de gemeente als troef gebruiken in de strijd tegen de verloede ring van het milieu. De moderne samenleving heeft door haar onzorg vuldig gebruik van brandstof en andere grondstoffen de atmosfeer vervuild met kooldioxyde. Wetenschappers, voorspel len daardoor een zoge naamd „broeikaseffect" dat klimaatsverandering op de lange termijn kan veroorzaken. En zo'n ramp wil het Schiedamse stadsbestuur meehelpen te voorkomen. Hét zijn met name bomen die de lucht zuiveren doordat ze de kooldioxyde binden en zorgen voor extra zuur stof. Oogst Dwangsom UW AÜT0 WEER ALS NIEUW, OP TIJD AFGELEVERD EN NIET DUURDER DAN AFGESPROKEN. EN ALS 'T EEN FORSE SCHADE IS RIJDT U GRATIS INWLEENAUTO VAN WCC,WIE ANDERS. 010-4260199. Bas v.d. Heijden, W atersalamanders Aandringen Vldeospeciallsten Portretschilder vindt zijn weg in het Schiedamse Oplossing voor parkeerproblemen aan Lange Haven VRB wint negende Nachtmarathon Excelsior'20 redt gezicht TSN-ers pakken hoofdprijzen wekelijks met 71 edities kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-' oplage 39.135 Woudhoek-Noord feest loopt uit op fiasco Voor het publiek werd deze braderie rondom de Geuzen- loop die gelukkig wel volgens het programma van start kon gaan door de fouten van het promotiebureau een wat raad selachtige happening. Slechts de randvoorwaarden voor wat een geslaagd feest mocht heten waren aanwezig: bier was er volop te krijgen en stroopwa fels ook. Een straat verderop konden de kinderen springen op een im mens luchtkussen en op de verst daarvan verwijderde punt van het Geuzenplein pro beerde een ingehuurde spea ker de moed erin te houden door de Geuzenloop buiten proporties te verslaan Voor de rest mocht het publiek zich verbazen over deze onwaar schijnlijke uitstalling van lege kramen. Twee etmalen later is Jan Beek de klap nog niet hele maal te boven. Begrijpelijk. Een weekeind lang heeft hij alle mogelijke en denkbare verwijten naar z'n hoofd ge kregen. Evenals z'n mede-or ganisatoren, namens wie hij spreekt. De schade is groot. Niet zozeer voor wat betreft het direkt ge leden verlies. Daar is over heen te komen: Bovendien iijn er direkt stappen ondernomen om de tekorten te verhalen op de professional die de hoofd schuld draagt. Maar daarmee schiet de win keliersvereniging natuurlijk niet op. Veel ernstiger is dat het aanzien van de vereniging een flinke deuk lijkt te hebben opgelopen. Alle plannen van de jonge vereniging om het Geuzenplein leven in te blazen lijken voorlopig flink gedeva lueerd. De organisatoren heb ben het idee dat ze met niets meer hoeven aan te komen. Niet meer bij de buurtbewo ners en niet meer bij de ge meente, waar toch alle over tuigingskracht moest worden aangewend om evenementen van de grond te tillen. Jan Beek: „Je bent er niet door tegen iedereen te zeggen, dat deze mislukking niet aan ons te verwijten is. Daarin gaat het publiek niet mee die de winkeliersvereniging Woudhoek Noord als organisa tor kent, dus automatisch ook naar ons komt als er een schuldige moet worden aange wezen. Wij hadden ze immers een schitterend feest beloofd?" En toch valt de winkeliersver eniging geen schuld aan te Het Land van Ris, een ongerept stukje natuur in Oost, dat plaats moet maken voor wandel paden en een speelweide. Populierenzee troef tegen milieuvervuiling Wethouder Chris Zijdeveld, eveneens verantwoordelijk voor de groengordel rond Ke- thel, noemt het dan ook een „noodzaak en plicht" voor de samenleving om de groei van zoveel mogelijk bomen en struiken te bevorderen. Het bos heeft nog een tweede funktie: als ze volgroeid zijn kunnen de populieren nuttige diensten bewijzen. Op het stadhuis houdt men rekening met een oogst waarvan de op brengst gebruikt kan worden voor verschillende doelen. Po pulierenhout leent zich voor in Woudhoek Noord 1JBBHNBBI Sombere gezichten en lege kraampjes op het Geuzenfeest wrijven. Wat gebeurd is, is het schrikbeeld van iedereen die een straatevenement wil orga niseren: in de steek worden gelaten door de professionals, die tegen goed geld het vertier moeten leveren. Zoiets is erger dan een verre gende dag, het uitvallen van een hoofdattraktie of gewoon taaie stroopwafels en slappe patat. Elke lege kraam is een domper op het feest. Hoe dan als er bijna zestig leeg blijven? Voor de winkeliersvereniging is het een les om voortaan dubbel zo hard uit te kijken aan wie de externe organisatie in handen wordt gegeven. En de harde garantie te eisen dat de beloften worden nageko men. Desnoods met een dwangsom zo hoog als een huis. Een les die ze andere verenigingen graag wil meege ven. Want dat er een „voortaan" komt is wel zeker. De versla genheid is groot. „Maar", zegt Jan Beek, „we waren al een eind op de goede weg met Woudhoek Noord leven in te blazen. Als we nu het hoofd zie pag...5 laten hangen is alle werk voor niets geweest. Dan kunnen we het volgende seizoen helemaal overnieuw beginnen. Het beste lijkt ons de slechte nasmaak snel weg te spoelen, al weten we nog niet precies hoe. We moeten doorgaan. Al was het alleen maar om het vertrouwen te herstellen. Alle hoop dat we de volgende keer des te beter uit de verf komen. Deze les hebben we goed ge leerd." Op naar een nieuw evenement dus. Misschien een „festival of broken dreams", eind septem ber? Jan Beek kan om deze suggestie nog niet lachen. Maar dat komt wel weer. Als, het de volgende keer wel een succes wordt. Zoals ook te ver wachten is trouwens. SCHIEDAM De politie heeft vrijdagmiddag op de weekmarkt een bejaarde man aangehouden omdat hij dames onzedelijk betastte. Agenten, die naar aanleiding van een aantal klachten, een kijkje gingen nemen, zagen de 74-jarige Schiedammer wat vrouwen beetpakken en daar na in de Hema verdwijnen. In het warenhuis hebben ze de man, die moeilijk ter been was, opgepakt en vervolgens meegenomen naar het bureau. Vandaaruit is de familie ge beld om hem op te komen ha len. LID FOCWA Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenessestraat 15, Schiedam SCHIEDAM De 37-jarige Vlaardinger die vrijdag nacht de 54-jarige Schiedammer Aad den Uijl door wur ging om het leven bracht, zat al vast op het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat voordat zijn daad bekend was. Rotterdamse agenten hielden hem aan in een cafe om dat hij probeerde cheques te verzilveren die op naam stonden van zijn slachtoffer. Zij brachten de Vlaardinger naar hun collega's in de Brandersstad. Die zetten hem vast op verdenking van diefstal. In de loop van zaterdagochtend meldden buren, dat ze Aad den IJijl dood op de grond zagen liggen in zijn gang. Pas op dat moment werd de ernst van de zaak dui delijk. De Vlaardinger, die gehuwd is en kinderen heeft, verkeerde in ernstige financiële problemen. Roof was het motief om de Schiedammer, die invalide was en op zichzelf woonde in de Gorzen, te vermoorden. De .dader kende zijn slachtoffer oppervlakkig uit het cafe. n IN DE MAAND. Nu: verse mosselen zak a 2 kg Fles witte wijn gratis. 3, 4 en 5 september in de Vishal bij Broersvest. treffelijk voor de fabricage van lucifers of papier. Verder kan een deel van de produktie verkocht worden als open haardhout. Toch heeft de gemeente voor haar inwoners ook een stukje recreatief groen in de pen. Daarvoor moet wel eerst een ongerept stukje natuurschoon worden onttakeld. Het Land van Ris in Schie- dam-oost, waar het nieuwe park is gepland, heeft een sloot die tot voor kort een ko lonie van bijna duizend water salamanders herbergde. De sloot moet plaats maken voor een wandelpad en dus moesten de snelle waterbeestjes ver dwijnen. Medewerkers van het Vogelasiel hebben de be dreigde dieren het afgelopen weekeinde overgezet in de heemtuinen van Vlaardingen en Schiedam en in het gebied rond het vogelasiel. Het Land van Ris grenst aan de achtertuinen van de Oost singel. Het zal worden inge richt als openbaar groengebied met gazons, boom- en struik- oeplanting, speelattributen voor kinderen, een voetpad en een singel. Dit parkje vormt de noordgrens van het nieuw- bouwprojekt „Laurens Coster- straat en omgeving". Begin 1988 wordt hifi gestart met de bouw van zo'n honderdvijftig woningen. De sloot, die er nu nog ligt, grenst aan de privé-tuinen van de Oostsingel. Op aandringen van de bewoners wordt een nieuwe bredere watersingel gegraven. Deze komt op enige afstand van de privé-tuinen te liggen zodat tussen singel en tuinen een strook beplanting kan worden aangelegd. De gemeente spant er zich voor in om zoveel mogelijk dierlijk en plantaardig leven uit de oude sloot pver te zetten naar de nieuwe. Zo wordt al snel na de aanleg van de nieu we singel het milieu geschikt gemaakt voor een gevarieerde soortensamenstelling. Tijdens de werkzaamheden zullen vrijwilligers aanwezig zijn om hieraan een bijdrage te leve ren. TV DEFEKT? Wij helpen direkt!!! Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Vdfnoop Inruil Rnptntii Ook toot uw mmtdtum on koolktston i

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1