groot komfort of groot onderhoud? 'Als je niet weet hoe je ze aan moet pakken, worden het kapsones-lijders' Auto reclame DRIES Liever de lucht in met de SOMS Excelsior begint weer bij RITMAN SPORTS! I Dries heeft er kijk op Van den Heuvel m Weggelopen: zwarte poes, goudgele ogen, rechteroog traant, leeftijd plm. 2 jr., roepnaam: Moes. Tegen beloning terug te bezorgen: Vlaardingerdijk 215 b, telefoon 4738902. Nieuw in ©WJE© Escort1981/1983 Taunus Combi... 1981 Nu reeds de nieuwe mode in SKI-JACKS - OVERALLS en PANTALONS <3 HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1987 PAGINA 3 De gehele installatie vergde een investering van vier miljoen gulden. SCHIEDAM Vier gelijkwaardige combinanten bouwden begin dit jaar de Asfalt Centrale Schie dam. De ASC zette aan de Nieuwe Waterweg in Schiedam een installatie neer die een investering vergde van vier miljoen gulden, die zowel nieuw als gebruikt asfalt kan recyclen. Een ultra-moderne installatie, die volledig computergestuurd het as falt bereidt. „Het bijzondere van deze machine is, dat we tot vijftig procent kunnen recyclen. Dat wil zeggen aan nieuw asfalt kunnen we de helft ge bruikt asfalt toevoegen, zonder dat het zijn goede kwaliteiten verliest", licht Otto Schouten het berei dingsproces van de zwarte brei toe. Vochtgevoelig Randstad Personeel Het Nieuwe Stadsblad OIO lid focwa - 260199 Weru kunststof ramen en deuren vragen géén onderhoud, zorgen voor perfekt bedieningskomfort, een betrouwbare bescherming tegen inbraak en 'n hoge geluids- en warmte- isolatie. Bovendien I verfraaien ze uw huis op n stijlvolle en elegante wijze. Leverbaar op elke gewenste maat in vele kleuren. En de prys? Gelijkwaardig aan die van bijvoor beeld hardhout. Van den Heuvel levert Weru Ramen en Deuren met: RAMEN EN DEUREN BV 's-Gravelandseweg 396 Schiedam - Tel010-4620544 Showroom Diepenhorstlaan 4 - Rijswijk (Plaspoelpolder) Tel: 070-997725 isolerend glas SCHIEDAM De tol van de roem drukt zwaar op de brede schouders van de Dobermann Pincher. Eind jaren '70 werd hij ineens gebombardeerd tot ster van films, t.v.-series en reklamespots. Eerst had alleen een handjevol kenners en liefhebbers be langstelling voor dit hondenras. Nu moest en zou iedereen ineens zo'n mannetjesputter hebben, des noods op een flatje van vijf hoog tussen een stelle tje dreinende kinderen. De broodfokkers zijn de enigen die werkelijk plezier hebben gehad vdn en grof geld hebben geslagen üit deze snelle, hevige maar oppervlakkige verliefdheid tussen mens en dier. Want anno '87 worden bazen van Dobermann's al snel bestempeld als engnekken en aggressieve- lingen. Hun trouwe viervoeters komen er door gaans nog slechter vanaf. Termen als onbetrouw baar, vals en bijtgraag zijn vandaag de dag onlos makelijk met de Dobermann verbonden. Het wordt natuurlijk nooit een schoothondje, maar toch is het een heel trouw en aanhankelijk beest. Hij heeft alleen een wat angstaanjagend uiterlijk. De eerste hond die ik ja ren geleden kocht was een Dobermann. Sinds dien bestaat er geen ander soort meer voor me. Maar een fanatiek herderman vertelt hetzelfde verhaal. Zo gaat het nu eenmaal in dit wereldje. Joop van der Avort is één van de op richters en momenteel penningmeester van de Dobermann Kringgroep Rotterdam en omstreken. Doetje Beunhazerij Miss verkiezing De oren van een Dobermann Pincher zijn uiterst belangrijk ze mogen niet te kort gecoupeerd worden en moeten rechtop staan. Zielig Dokter W.F. Scheepe Is afwezig op maandag 31 augustus ca. 13.00 uur Sie Escort Bravo EXPONENT AUTO SERVICE bv. SHOWROOM/WERKPLAATS: SPAANSEPOLDER I Het lijkt wel winter Kom maar kijken bij: 1 Unieke asfalt recycling in Schiedam „Op onze nieuwe machine kunnen we alle soorten, en dat zijn er heel wat, asfalt draaien. Zo maken wij ook de laatste nieuwe soort, het open asfalt beton. Dit bestaat uit een gro ve steen met daartussen 25 procent holle ruimten. Juist door die holle ruimten heeft deze soort zeer veel belangrij ke voordelen. Door de enorme grofheid is er minder slipge vaar. Verder nemen de holle ruimten direct het water op zodat er geen 'aqua-planning' op wegen kan ontstaan, verder is daarmee ook gelijk het stui ven van water, dat zich vooral voordoet achter vrachtwagens, voorbij. Het water dringt in het asfalt en wordt in de laag zelf afgevoerd naar de zijkan ten. Het allerbelangrijkste voordeel is het reduceren van de geluidshinder met maar liefst 6 decibel. Dat wordt ook veroorzaakt door die holle ruimten. Bij normaal asfalt wordt het geluid van de ban den weerkaatst, bij dit open asfalt wordt de herrie geabsor beerd. Het laatste voordeel van dit mooie spul, is dat het erg sterk is. Je krijgt minder spoorvorming en ribbels, zoals iedereen die kent bij de stop lichten", vertelt de manager van de ASC over de het laatste nieuwe asfalt. De vier combinanten, E. Blok BV, Bruil Apeldoorn BV, De Moei Wegenbouw BV en Troost Aannemingsbedrijf, hebben hyn nieuwe machnie neergezet op een voormalig terrein van de scheepswerf Wilton Fyenoord. Om het ter rein bedrijfsklaar te maken is de glooiende kade vervangen door een rechte kade, zodat er boten kunnen aanmeren. Deze verandering is mogelijk ge maakt doordat de gemeente Schiedam van de provincie een hiervoor een subsidie heeft gehad. „Van de loodsen die hier ston den hebben we er één laten staan. We hebben die aan de buitenkant nieuwe platen ge geven en we gebruiken die nu om vochtgevoelige materialen in op te slaan. Hierdoor heb ben we minder energie nodig bij het drogen en werken we dus weer goedkoper. De ande re loods hebben we gesloopt en op die plaats de installatie neergezet". „We hebben ons in deze regio gevestigd omdat er hier in de Randstad nog groei mogelijk is. Verder is het investerings klimaat hier goed. Een ander voordeel is dat wij, en dan spreek ik over mijn eigen be drijf De Moei, nog geen vesti ging hadden in het westen van Nederland. Een ander aspect, waarom we met z'n vieren deze stap hebben gezet is dat we nu veel beter kunnen con- curren met andere bedrijven. We beschikken nu immers over een eigen asfalt berei dingsinstallatie zodat we de aannemingsprijs kunnen laten zakken en zo hopelijk meer orders binnen halen. In princi pe produceren we alleen asfalt voor onze eigen bedrijven, maar elke andere erkende we genbouwer kan bij ons asfalt kopen", zegt Otto Schouten. Op dit moment biedt de ACS werk aan vijf mensen, waar onder één dame. Anja de Wit uit Vlaardingen is operato en is daarmee vrij bijzonder in de weg- en waterbouwwereld. In direct hebben nogeens twintig mensen werk gekregen door de komst van de ACS. Het oude en gebruikte asfalt krijgt het bedrijf in twee soorten aan gevoerd. Het eerste, en dat wordt steeds meer, is het asfalt dat vrijkomt bij het freesen van de weg. Bij deze handeling wordt de oude en versleten to plaag van het asfalt geschuurd om daar overheen een nieuwe laag aan te brengen. De ander soort asfalt die door het bedrijf gerecycled ban worden zijn de grote brokken die ontstaan als bestaande wegen gesloopt worden. De brokstukken worden dan eerst naar een brekerij gebracht om daar fijn gemalen te worden tot stukjes van ten hoogste vier centime ter. In twee gescheiden trommels wordt de oude en nieuwe as falt bereidt dat pas op het al lerlaatste moment gemengd wordt, per uur kan de centrale 100 ton maken, zodat er op een en op een drukke dag kan er zelfs een productie van 1000 ton gehaald worden. Vanaf het begin van dit jaar nog zo'n 25.000 ton te kunnen slijten. Want asfalt kan allen gemaakt worden als er behoefte aan is. Immers de zwarte brei moet binnen 24 uur verwerkt worden, daarom wordt de kant-en-klare wegplaveisel warm gehouden in grote geiso- leerde silo's. Met dezelfde soort vrachtwagens wordt het ook vervoerd naar de nieuw aan te leggen weg. Waarover dan binnen enkele uren gere den kan worden. 'N RANDSTAD-EDITIE VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM. KETHEL. ROTTERDAM. WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: I. Groeneveld Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P.K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagmiddag tot donderdag 14.00 uur RUBRIEKSADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 15.00 uur op het kantoor REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v.d. Zande (Sport) EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE RANDSTAD-EDITIES: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 10-08-87 Niet mee doorrijden, maar snel langs WCC U krijgt 'n leenauto mee Woermeyer Car Care Nieuwe Mathenesse- straat 15. Schiedam' Mainenesse- Stuur mij geheel vrijbliivend dokumentatie Naam: AdresX Postkode: Plaats:jj U kunt deze antweerdcoupen in een envelop zender postzegel zenden aan Van den Heuvel Ramen en Deuren 1 Antwoordnummer36, 3100VB SCHIÈDAM Held krijgt hondeleven Iedere zaterdag geven trainers van die vereniging gedrags cursussen op het eigen clubter rein aan de Admiraal de Ruy- terweg bij Wilton Feyenoord. Per week komen gemiddeld zo'n 150 Dobermann-eigena- ren uit heel de regio, samen met hun beest naar Schiedam om het omgaan met elkaar on der de knie te leren krijgen. Als het aan Joop van der Avort lag, dan was zo'n cursus verplichte kost voor iedere hondebezitter. Van der Avort: „Ik ben zelf postbode en zou een boek vol kunnen schrijven met verhalen over de 'lieverd jes die zogenaamd niets de den', die ik in mijn carriere ben tegengekomen. Maar in negen van de tien gevallen is aggressief gedrag de schuld van de eigenaar. Een Dober mann is geen doetje. Je moet leren hoe je hem moet man nen. Vooral reuen proberen als ze wat ouder worden een loopje met je te nemen. Dan is het zaak om goed te weten, hoe je ze aan moet pakken. Anders worden het kapsones- lijders, die denken dat ze de dienst uit kunnen maken. En laten we eerlijk zijn. Als een pekinees een keertje bijt zijn de gevolgen een stuk minder ernstig. Als je zo'n grote hond met zo'n vervaarlijk kakement bezit, kan het rampzalig uit pakken als je niet weet hoe je hem in de hand moet houden." Hoe goed een Dobermann ook wordt opgevoed, bepaalde ka rakterfouten haal je er niet uit weet Joop van der Avort uit ervaring. Vandaar dat hij ko pers in spé altijd adviseert eerst eens even goed informa tie in te winnen bij een kyno- logenclub over fokkers en kennels. „Je hebt in de hon- denhandel net zo'n beunhaze rij als bij auto's. Er zijn nou eenmaal van die mensen die een reu en een teef op elkaar zetten en de jongen zonder enige nazorg verkopen om zo snel mogelijk geld te vangen. Zo zijn er een hoop Dober- manns op dit moment, die niet eens die naam meer verdie nen. Een goede fokker is een liefhebber, die probeert het ras kwa uiterlijk én kwa karakter te verbeteren en op zijn minst in stand te houden. Beesten die toch ook vaak nog voor een piek of zeshonderd in de krant worden aangeboden, daar is altijd wat mis mee. Een kennel moet zo'n 1000 tot 16000 gulden vragen, afhanke lijk van de stamboom. Maar dan heb je ook een Dober mann, die je, als je hem goed begeleidt, huis, haard en kin deren toe kan vertrouwen. Behalve beginners-cursussen organiseert de Dobermann- kringgroep Rotterdam ook IPO trainingen en shows. Bij het eerste is het gedrag en bij het tweede het uiterlijk het SCHIEDAM De Stad- somroep Schiedam start als gebruikelijk haar zater dagmiddagprogramma met non-stop muziek tussen 13.00 en 15.30 uur. Daarna worden twee uur lang de belangrijkste ge beurtenissen van de afge lopen week in het Schie- damse kritisch, maar inte ger onder de loep geno men. Aan bod komen deze week onder andere: officiële opening ver bouwd VVV-kantoor door de burgemeester; Peter de Kruijf, organi sator van „De nacht van Rijnmond" praat in de stu dio over de komende spektakel in de Margriet hal; Bad Groenoord sluit tot het volgend voorjaar. Een gesprek met Frieda Key- zer over het afgelopen verregende seizoen. Vast onderdeel van het aktualiteitenprogramma is de Rita Youngshow tussen 15.00 en 15.30 uur. De be kende Vlaardingse zange res zal daarin plaatselijk muzikaal talent voor de microfoon halen. Fred van Aken tekent weer voor Stadsomroep Sport dat de lucht ingaat tussen 17.30 en 19.00 uur. belangrijkst. Een show is het best te vergelijken met een miss-verkiezing, vertelt de penningmeester: „Het gaat puur om het uiterlijk. Het ka rakter telt dan eigenlijk niet mee. Wat écht een mooie Do bermann is, valt moeilijk te zeggen. Smaken, ook van keurmeesters verschillen nu eenmaal. Wel zijn er wat vaste regels te geven. De beharing moet diep van kleur en stevig zijn en het beest moet goed op zijn poten staan. Ook de oren zijn heel belangrijk. Die mo gen onder geen voorwaarde slap hangen. Op dit moment worden de oren, bij het coupe ren vrij lang gelaten. Zo'n mode is leuk, maar bezorgt de eigenaren van puppies wél heel wat werk. Meestal gaat één oor hangen. De enige me thode om het weer overeind te krijgen is vastplakken met pleisters. Als je dat niet zorg vuldig doet, dan mislukt het en maak je op shows in ieder geval geen kans meer." Couperen van staart en oren bij de Dobermann is volgens Joop van der Avort gebruike lijk, maar niet verplicht en in ieder geval niet zielig. Vroeger werden de wonden nog dicht gebrand. Nu worden ze keurig onder verdoving gehecht. Maar als je bij een goede ken nel koopt, mag je zelf kiezen wat je wilt. Ik vind korte oren mooier. Maar dat is natuurlijk een persoonlijke mening." Hoewel Joop kan genieten van de shows is hij zelf een fervent fan van de IPO trainingen, die op zondag worden gehouden. De honden leren daar te speu ren te appelleren én het pak- werk. Van der Avort: „Een Dobermann is niet zo makke lijk af te richten. Het duurt ze ker wel een jaar of vier voor je bent waar je wezen moet. En net als met iedere sport gaat dat met vallen en opstaan. Ik heb ook momenten, als alles tegenzit, dat ik loop te balen als een stier. Maar als je bereid bent een tijd al je energie in een Dobermann te steken en lief en leed met hem te delen, dan krijg je een hond, waar geen ander tegenop kan." van 7 sept. tot 28 sept. Waarnemers dr. I. van Hasselt dr. R. v.d. Veer Schiedamseweg 69, tel. 4705282 Spreekuur volgens afspraak. Vlslteaanvraag voor 9.30 uur via tel. 4705282. Weekend uitsluitend via de boodschappendienst tel. 4206611. Erkend keuringsbedrijf A.P.K. Ud ■c;bovag auto Gebruikte Wagens V. COUWENHOVENSTRAAT 44 - SCHIEDAM (achter de Rotterdamsedijk) - TELEFOON 010-4262186. Dries gaat graag artistiek te werk om uw bedrijfswagen(s) te beletteren en/of te illustreren. Volgens uw of Dries z'n ont werp. Vakkundig én snel. Bokelweg 100,3125 AD Schiedam, tel. 010 - 415 45 40. Haring en Bierfeest grote publiekstrekker VLAARDINGEN De Vlaardingse binnenstad ver wacht zaterdag tussen elf uur 's ochtends en vijf uur 's mid dags zeker 100.000 bezoekers binnen zijn grenzen. Zaterdag is het de eerste zater dag van september en dat be tekent dat in Vlaardingen voor de 15e keer het Haring en Bierfeest wordt gehouden. Dit Haring en Bierfeest vond zijn oorsprong in 1972 toen Vlaardingen het feit herdacht dat men daar 700 jaar geleden stadsrechten kreeg. In die 15 jaar is het Haring en Bierfeest uitgegroeid tot een grote publiekstrekker. Van concurrentie tussen Branders feesten in Schiedam en het Haring en Bierfeest is geen sprake. De Brandersfeesten worden uitgesmeerd over een hele week inclusief een succesvolle zondagsmarkt in de Schiedam- se binnenstad en het Haring en Bierfeest is een dagevene ment waaraan de bezoekers zelf kunnen meedoen. Daarbij is regel: alles is gratis behalve de haring en het bier natuur lijk. Het feest begint rond half elf op het Weeshuisplein in het hartje van Vlaardingen. Daar komen parachutisten naar be neden met de vlag van het Ha ring en Bierfeest. Om klokslag elf uur zal de commissaris van de koningin in de provincie V SCHIEDAM Bij de gymnas tiekvereniging Excelsior gaan alle lessen vanaf komende week weer normaal draaien. De kinderen van de basis school hebben eerst een week je kunnen wennen aan het- weer-naar-school-gaan, maar van groot tot klein kan de Schiedamse jeugd weer in de diverse zalen terecht. Iedereen die meer wil weten of er bij hem of haar in de buurt ook gegymd kan worden, kan telefonisch infor matie inwinnen bij 4734909. Zuid Holland mr. Schelto Pa- tijn het feest openen met het hijsen van de vlag op de West havenplaats. Tot klokslag vijf uur kan men aan dit Haring en Bierfeest meedoen. Daarna wordt de vlag van dit evenement ge streken en worden de tapkra nen op straat dichtgedraaid. De voorzitter van de Stichting Haring en Bierfeest, Jan Brou wer, hoopt uiteraard op goed weer. „Niet te warm en niet te koud en het succes is gewaar borgd," zegt hij. „Zelfs voor een buitje regen zijn wij niet bang. Alleen een flinke storm kan ons feest wegblazen, maar de weersvoorspelling op lange termijn is uitermate gunstig voor dit oer-Vlaardingse Ha ring en Bierfeest." E.H.B.O.vereniging St. Lidui- na gaat dit seizoen voor de vijftigste maal met een E.H.B.O.-cursus voor begin ners van start. Woensdag 30 september vanaf 20.00 uur inschrijvings- en in formatie-avond in het Kruis- gebouw, Bachplein 588 te Schiedam-Noord. De lesavon- den worden op woensdag in het Kruisgebouw volgens de nieuwste methode en inzich ten gegeven. De cursisten ont vangen een cursuspakket. Het lesgeld bedraagt 127,50. In december is er nog gelegen heid om deel te nemen aan een cursus hartreanimatie. Oranjestraat 15 Schiedam telefoon 010-4735445

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 3