Winnaars fietspuzzeltocht gehuldigd Diabetes Fonds zoekt collectanten r Bob van Vliet zingt kwart eeuw vol H» 5Ögr°mS',°! Gift Anjerfonds voorGusto-korps M Blauwe Brug presenteert nieuw programma 'Kunstwerkbied t blik in de jaren '90 Schilderijen expositie in Margriethal if; LflO'W 300 textielSupers i HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 9 SEPTEMBER 1987 PAGINA 18 SCHIEDAM Komende zaterdag, 12 september, start de Nationale Club competitie van de Ko ninklijke Nederlandse Dambond. Het Eerste Tiehtal van de Damclub Schiedam is ingedeeld in de Eerste Klasse A' van de KNDB. De competitie die op het punt van beginnen stadt, is een heel bijzonde re gelet op het feit dat de KNDB besloten heeft dat met ingang van '88-'89 in alle klassen zal worden gespeeld met 12 tiental len. Omdat nu nog met tientallen wordt gespeeld, betékent dit voor de ko mende competitie ver sterkte promotie en be- perlgte degradatie: de nuntmers 1 en 2 promove ren,;. nummer 10 degra deert. Om te promoveren na^r het Walhalla van de KNDB, de Hoofdklasse, zal Schiedam dus eerste of tweede moeten worden en dat is toch wel een zware opgave: de concurrentie is groot. IP SCHIEDAM Wijkcen trum „De Blauwe Brug" op het Bachplein presen teert haar programma voor het seizoen '87/'88 tijdens een open dag op zaterdag 12 september. De cursussen die de 30- man sterke aktiviteiten- commissie op stapel heeft staan voor de Schiedam-N oord bewo ners, leiden niet tot een erkend diploma, maar tot extra kennis over liefhebberij of hobby. Eén van de schilderijen, die zaterdag te bewonderen zijn in sporthal Margriet. Zo blijf je breien! Ongelofelijk. Breigarens voor nog geen gulden. En voor het bolletje teveel krijgt u gewoon uw geld terug. En dan al die sportieve kleding. Tegen prijzen die laagterecords breken. Hoe doet Zeeman dat? Da's onbelangrijk. Als u maar voordeel hebt, ja toch. Voor binnen en buiten "Bella" breigaren Damesjoggingpak. Zit heerlijk. De doorlopende bies maakt 't af. In roze, grijs en turquoise. S t/m XL. Bella" is mooi in t Italiaans En dat klopt. 100% Acryl, 'n Bol weegt 50 gram. In wit, ecru, grijs, groen, rose en korenblauw. "Bella", hoor. Neem 'n pen van 3 of 3,5. Sportieve sweatshirts Voor de heren sporters. Die er vlot bij willen lopen. Hoofd kleuren o.m. marine en kobalt. De col heeft n nts. M-L-XL. Slip tip Uni sweatshirts Koopt u tegelijk met de joggers. Wit katoen met badstof. Drié paar, jaja. Maten 39-41/42-45. Voordeelstnp met 3 dames badstofslips. Zitten zalig De prijs is er doorheen geslipt. Voor jongens en meisjes. In 6 modekleuren 70% acryl 30% katoen. Maten 104 t/m 152 Topkwaliteit joggingschoenen D'r staat alleen geen Naaik op._ Wat maakt 't uit. Voor groot èn klein: 31 t/m 43.- Heusdens verslaat Van der Wal De sterkste tegenstanders zijn ongetwijfeld IJmuiden, dat zich versterkte met niemand minder dan Harm Wiersma, Philips uit Eindhoven en VAD II uit Amsterdam. Bekende te genstanders zijn Denk en Zet uit Amsterdam, Alblasserdam, Cosntant en Excelsior uit Den Bosch. Nieuw in deze klasse zijn Damlust uit Gouda en Eu reka uit het verre Heerlen. Ook Schiedam heeft zich voor de komende competitie ver sterkt: Ron Heusdens is weer teruggekeerd op het oude nest waardoor het Eerste Tiental zal uitkomen met de volgende spelers: Ron Heusdens, Ronald van Egmond, Rob van Eijk, Wim Vrijland, Paul Boerrig- ter, Sjaak Prins, Piet Bastiaan- se, Tiny Mous, Thijs Huijs en Gert van Willigen. Reserves zijn Peter Lansbergen, Jelle Groeneveld en Leo Mous die tevens zal optreden als leider van het Eerste tiental. Dat Schiedam best eens voor een verrassing zou kunnen zorgen blijkt uit het resultaat van de oefenwedstrijd tegen De Stem van Dordt, uitko mend in de Hoofdklasse van de KNDB. Weliswaar werd met 911 verloren, maar de manier waarop was veelzeg gend. In deze wedstrijd zorgde Ron Heusdens voor een enorme sensatie door een overwinning SCHIEDAM Het Anjer fonds Zuid Holland heeft aan het Tamboer-, Trom petter- en Majorettenkorps „Gusto" een subsidiebe drag ad 2.570,- toege kend. T.T.M. Gusto was toe aan vervanging van het instrumentarium en zoals voor de meeste vere nigingen was dit een grote financiële aderlating, voöral omdat ook nog voor het pas opgerichte majo retten-peloton nieuwe uni tormen aangeschaft moes {en worden. Na een aan vraag voor subsidie bij het Anjerfonds Zuid Holland, kreeg Gusto een gedeelte {ran de kosten van instru mentarium en uniformen terugbetaald. De vereniging kan overi gens nog steeds nieuwe le den gebruiken. Voor de drumband geldt een leef tijd vanaf 8 jaar. Repetities op de maandagavond van 20.00-22.00 uur. De leeftijdsgrens voor de majorettes is vanaf 12 jaar, repetities op dinsdagavond yan 19.00-20.30 uur. Erva ring is in beide gevallen fiiet noodzakelijk. Verdere informatie secretariaat: A. Vërheij, tel. 010-4776882 (na 18.00 uur). SCHIEDAM De win naars van de fietspuzzel tocht, die in juni meer dan 400 belangstellenden trok, zijn woensdagmiddag tij dens een feestelijke bijeen komst in de Bondsspaar bank in de Lange Nieuw- straat in het zonnetje ge zet. Deze fietspuzzeltocht was uitgeschreven door de Bondsspaarbank Schiedam Vlaardingen en werd ge organiseerd door de Toer club Rijnmond uit Schie dam. De tocht voerde langs 16 bezienswaardigheden en historische punten in Schiedam en Vlaardingen. De tocht had een totale lengte van ruim 28 kilo meter en mocht in meer dere keren worden afge legd. De juiste antwoorden wa ren: Vraag 1: 1778. - 2. Voet gangers en fietsers. - 3. Vlaardingen West. - 4. Fi liaal Bondsspaarbank. - 5. Dirk III. - 6. Gemeentelijk Stadsarchief. - 7. Zonne- hoeve. - 8. 1975. - 9. 1892. - 10. Kethel. - 11. 24 uurs service. - 12. De vijver. - 13. 1275. - 14. Huis te Ri viere. - 15. Sluisdeuren. - 16. Zwembad Zuid. De prijswinnaars van deze puzzeltocht zijn: Francis van Beers, le prijs een da mesfiets ter waarde van f 350,A de Wolf, 2e prijs een weekendje weg; P. van Driel, 3e prijs een jaar gratis fietsverzeke- ring. De vijf troostprijswinnaars zijn: J. v.d. Marei, S. v.d. Heuvel, H. van Ekelen- burg, W. Vroegop en P. Sas. Zij ontvangen een handige fietsroute-standaard. In het volgend voorjaar denkt de Bank met de S een nieuwe fiets-puzzel- tocht te organiseren. Wél worden alle lessen gege ven door vakbekwame docen ten, die voor het grootste ge deelte ook op de open dag aan wezig zullen zijn om inlichtin gen te verstrekken. Het cursuspakket van „De Blauwe Brug" omvat onder andere de volgende vakken: kleding maken, olieverven, yoga, volksdansen en stijldan sen, bridge en bloemschikken. Het aktiviteiten-programma vermeldt klaverjassen op vrij dagavond, tafeltennissen op maandagavond, badminton op woensdagavond, een ruilbeurs iedere tweede dinsdag van de maand en een bingo-dansant op iedere eerste zaterdag van de maand (de eerste valt op 5 september). Om de opening op de twaalfde extra aantrekkelijk te maken presenteert Aijan de Koning tussen 11.00 en 14.00 uur een muziekprogramma in de hal bij de bar en geven Barbara Fleischman en Tiny van der Voort balletdemonstraties tus sen 11.30 en 13.15 uur. Boven dien zijn een aantal plaatselij ke verenigingen zoals Schies- poor en de Ziekenomroep aan wezig met een informatie stand. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen aan de balie van „De Blauwe Brug" of via tele foonnummer 4701049. op niemand minder dan Jan nes van der Wal. Paul Boer- rigter won slagvaardig van Kloosterman en remises wa ren er voor Rob van Eijk te gen Droog, Wim Vrijland te gen Arie van de Weteringh, Piet Bastiaanse tegen Frits van Vloten, Leo Mous tegen Kroonen en Thijs Huljs tegen F. Roedolph. Dit laatste resul taat was teleurstellend, daar Huijs halverwege de partij een schijf voorkwam, maar niet wist te winnen. Ronald van Egmond verloor van Anton Kosior, die in een geheide re mise-stand (3 om 1 eindspel) doorging en Van Egmond door zijn vlag liet gaan. Dordt wilde kennelijk erg graag winnen. Tiny Mous blunderde tegen Randy Horne en Gert van Willigen tastte in tijdnood mis tegen de oude Van de Wete ringh. Een wat ongelukkige nederlaag voor de Schiedam mers. Toch is van een duidelij ke vooruitgang sprake: vorig jaar werd van dezelfde tegen stander nog met 614 verlo ren. SCHIEDAM Het Diabetes Fonds Nederland zoekt ook in Schiedam collectanten en collecteleiders voor de aktieweek, die valt tussen 9 en 15 november. Er zijn in Nederland zo'n kwart miljoen suikerpatiënten die er alles aan doen om een normaal leven te leiden. Dat kan in veel gevallen, al dreigen er nog steeds gevaren, zoals blindheid en hart- en nierafwijkingen. Zo is suikerziekte in de westerse wereld zelfs de belangrijkste oorzaak van blind heid tussen het 30e en 60e levensjaar. Door wetenschappelijk onderzoek en voorlichting kunnen veel van deze risico's worden teruggedrongen of voorkomen. Maar er is ook on derzoek nodig om suikerziekte al in een vroeg stadium (zo als bij kinderen) te kunnen opsporen, of - in de toekomst - zelfs te genezen. Zulke onderzoeken kosten geld. Het Diabetes Fonds Neder land kan ervoor zorgen dat dat geld op de juiste plaatsen terecht komt. Hoewel de overheid haar bijdrage ook levert, is dat nog niet genoeg. Een reden voor het DFN om van 9-15 november voor de zesde keer de jaarlijkse actie 'Geef 's voor diabetes' te organiseren. Een actie die vorig jaar een flink succes had. Dankzij het werk van vrijwilligers kunnen op deze manier veel noodzakelijke onderzoeken worden voortgezet en ook weer nieuwe worden gestart. Maar voor de komende jaren blijft er geld nodig. Daarom zoekt het DFN contact met mensen die zelf willen gaan collecteren, of die in hun omgeving een collectie zou den willen leiden of coördineren. Wie zich op wil geven kan dat doen bij: DFN, Postbus 933, 3800 AX Amersfoort. Telefoon 033-630566. SCHIEDAM In Kunst werkde kruising tus sen een winkel en een ga- i( lerie van Marleen Broek- r huis op de Rubenslaan 10 yC is momenteel werk te W bekijken en te kopen van Gerda Ploeg. Deze Maas- sluise kunstenares is voor- al bekend geworden om haar spatwerkstukken, maar daarnaast is zij een niet onverdienstelijk ont- A werpster van sieraden en kleding. Daarmee vult zij de herfst- winterkollektie aan en van de eigenares van de Galerinkel, die zich met name toelegt op dames- en kin derkleding. Marleen Broekhuis heeft ook het verkooprecht we ten te verwerven van Des- sini (tassen), diverse ande re ontwerpers van siera den, en kleding en kunste naars in opkomst. Zo biedt haar assortiment nu al een aardige vooruitblik op de trends van de jaren '90. De openingstijden van Kunst werk zijn: dinsdag- en donderdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur. SCHIEDAM Begin septem ber wordt een aanvang ge maakt met de werkzaamheden voor de reconstructie en asfal tering van de 's-Gravelandse- weg. Het betreft hier de hoofdrijbaan van de 's-Grave- landseweg en wel het gedeelte tussen de noordelijke op- en afrit rijksweg 20/De Brauw- weg en de Neherstraat/Rin- gersstraat. De hoofdrijbaan zal dan worden aangelegd in twee gescheiden rijbanen met een breedte van 6,25 m en een middenberm met een breedte van 1.50 m. In verband met de hoge parkeerdruk op de 's- Gravelandseweg zullen er te vens over dit weggedeelte langs de parallelwegen in de zijbermen haakse parkeervak ken worden aangelegd. SCHIEDAM Sporthal Margriet herbergt zaterdag 12 september nu eens geen tennissers of badminton ners, maar een olieverf schilderijen expositie. De organisator van deze ten toonstelling heeft een grote verscheidenheid aan olieverf schilderijen verzameld van verschillende kunstenaars. Veel van deze werken komen uit het buitenland, maar er zijn ook enkele schilderstuk ken bij van kunstenaars van eigen bodem. De stijl van de tentoongestelde schilderijen is meestal vrij klassiek, evenals de keuze van de onderwerpen. Zo zijn er veel landschappen, stillevens, bosgezichten, zeegezichten en bloemen in aansprekende kleuren. Enkele werken in moderne stijl ontbreken even eens niet. Volgens de organisa tor is de vraag tegenwoordig weer erg groot naar naturalis tische doeken, waarbij men di- rekt kan zien wat het voor stelt. De verkoopexposities trekken altijd een groot aantal bezoe kers. Niet alleen vanwege het vrijblijvende karakter van de gratis expositie, maar ook door de aantrekkelijke prijzen die voor de schilderijen worden gevraagd. Deze proberen kunst bereikbaar te maken voor de gewone man. Dit laat ste is ook de reden dat de meeste schilderijen niet zijn voorzien van een lijst maar worden tentoongesteld in een tijdelijk wit kartonnen passé partout. Op de expositie worden lijsten aangeboden waaruit men een keuze kan maken. De tentoonstelling is zater dag te bezichtigen van 10.00 tot 17.00 uur. Trefpunt Oost, in de Celsius- straat 2, start op vrijdagoch tend 11 september met yoga- lessen onder leiding van een deskundige lerares. De lessen, bedoeld voor 55-plussers lopen van 9.15 tot 10.15 uur, voor jongeren van 10.45 tot 11.45 uur. Informatie en opgeven op telefoonnummers 4264195 of 4261089. o SCHIEDAM Bob van Vliet, de zoetgevoise zanger én te vens leider van radio en tv-orkest Mustang zit deze maand precies een kwart eeuw in „het vak". Zijn trouwe schare fans wilde dit gebeuren niet zomaar voorbij laten gaan en geven donderdag 10 september een feestje in de City Corner op de Rotterdamse Goudsesingel. ~Jiteraard zal orkest Mustang haar „grote man" toespelen, 'aar ook diverse andere artiesten zullen Bob een aubade komen brengen. Tenslotte bezorgde hij divere vakgenoten een hit. Zoals kort geleden nog Willem Duyn, die hoog scoorde met „Opa is verliefd" dat aan Bob van Vliets brein ontsproot. De feestavond begint om 20.00 uur, fanclubleden mogen gra- tis naar binnen. Niet leden betalen f3,50. ^ZEEMAN SCHIEDAM, Mgr. Nolenslaan 426 VLAARDINGEN, Veerplein 110 ROTTERDAM, Hlllegersberg, Bergse Dorpstraat 68-70; Hoogvliet, Binnenban 13; Binnenwegplein 20; ALEXANDERPOL- DER, Jac. van Campenpleln 190; Om moord, W.C. Binnenhof; IJsselmonde, Kei- zerswaard 45, Mathenesserweg 43-45, Noordmolenstraat 37, Pleinweg Zuid 160, Vierambachtsstraat 137-139, vWestkruls- kade 35, Zuidplein Hoog 501.1

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 18