Detailwijzigingen voor Golf en Jetta in 1988 VW en Ford samen in Zuid- Amerika Langste modelspoor Scirocco nog meer coupé Lintjesregen in de Jaarbeurs Vergrotende loep bij gezichtsverzorging Servies van het jaar v,J2en yoorvorïn fesfoaKteit iSSS-S* IJ EXTRA Beste maatjes met haring... Plezierboot van rotan Grote en kleine computer-problemen... Eend in kruissteek Wie zoekt, die vindt w* vis Lts** Niet alle brillen het sop in UW THUISKRANT - RANDSTAD-EDITIES TK.38.87 De Golf GT Syncro Golf Cabriolet Wereldrecord-poging: Produkt Prijs voor: 'UW THUISKRANT' jureerde mee x Loep beter 4 Jack Crebolder ontwierp weer: Meubel van het jaar Scharrelaartje mmm Nog meer... MAAK HET ZELF iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiH Volkswagen heeft de wijzigingen voor het modeljaar 1988, dat overigens nu al is ingegaan, voor de Golf en Jetta reeds bekend gemaakt. Ook de mo derniseringen bij de Scirocco zijn be kend. Wat de Passat betreft zal VW een heel nieuw model in sedan en hatchback uitbrengen. De moderniseringen bij Golf en Jetta beperken zich tot detailmoderniserin gen, zodat er geen restwaardeverminde ring is voor deze auto's van eerderejaar- tallen. Toch zijn de moderniseringen echte verbeteringen en er is zelfs een modeluitbreiding bij de Golf, namelijk de Golf GT Syncro. De meest in het oog springende detail wijzigingen bij de Golf en de Jetta zijn de nieuwe grille met bredere ribben en een groter VW-embleem, waardoor deze wagens nog meer een uitgesproken ge zicht krijgen. Op de achterzijde van de auto is voort aan het VW-embleem in het midden ge plaatst en wordt de modelaanduiding in een stilistisch nieuw lettertype aangege ven. De buitenspiegel is verder naar voren geplaatst en de voorste raamstijl is ver vallen. Het zicht naar achteren wordt hierdoor beter. Ook in de exterieur- en interieuruitrus- Volkswagen A.G. in Wolfsburg en Ford Motor Company in Dearborn USA, heb ben per 1 juli 1987 in Brazilië de 'Autola- tina, Comercio, negocios e participa- coes Ltda', als gezamenlijke onderne ming opgericht. In de nieuwe holding, die de aktiviteiten nu officieel op zich zal nemen, heeft Volkswagen A.G. 51% en de Ford Motor Company 49%. Autolati- na is tegelijkertijd eigenaresse van alle Braziliaanse dochtermaatschappijen van Volkswagen en Ford in het automobiel en financieringsbereik. Daarnaast is ze verantwoordelijk voor de coördinatie van de aktiviteiten in het automobiel- en financieringsbereik van Autolatina Ar gentina S.A., waarin eveneens per 1 juli 1987 de maatschappijen van eveneens Volkswagen en Ford in Argentinië sa mengevoegd worden. tingen zijn tal van verbeteringen aange bracht: de stootlijsten op de taille zijn breder geworden en zijn nu ook bij het basismodel standaard, evenals de cen traal geplaatste uitstroomopeningen voor warme en frisse lucht in het dash board. Vanaf het CL-model zijn de op- bergvlakken in de voorportieren voor zien van een inbouwmogelijkheid voor luidsprekers. Opnieuw gemodelleerd is ook het stuurwiel van alle Golf- en Jetta- modellen; de vorm is markanter gewor den en het stuurwiel ligt nog beter in de hand. Ook de schakelhandles aan de stuurkolom zijn in ergonomisch opzicht geoptimaliseerd. Het kleurenaanbod is met twee nieuwe lakkleuren uitgebreid. De Golf GT en Golf GTI-modellen wor den met een nieuwe stofbekleding gele verd. Meer duidelijkheid in het Jetta-program- ma wordt geboden door nieuwe mode laanduidingen bij de sportieve modellen 79 en 82 kW (107 en 112 PK) alsmede met de 16 kleppen-motoren: ze heten nu Jetta GTX en Jetta GTX 16 V, terwijl de Jetta GT met de 66 kW-motor (90 PK) zijn huidige aanduiding behoudt. Ook hier zijn er nieuwe stofbekledingen. De nieuwe variant van de vierwiel aan gedreven Golf is standaard uitgerust met het door Volkswagen en ATE ont wikkelde, electronisch geregelde anti- blokkeersysteem. Dit aanbod is uniek in de Golfklasse. De nieuwe variant Golf GT Syncro heeft de beproefde 1,8 liter injectiemotor met 66 kW (90 PK), in standaarduitvoering met vijfversnellingsbak. Dankzij de kata lysator en Lambda-techniek voldoet de motor aan de Amerikaanse normen. De uitrusting omvat o.a. een grille met dubbele koplampen, spatbordverbre- ders, achterspoiler en een hoogkwalita- tieve interieuruitrusting met een vier- spaakssportstuurwiel. De Golf Cabriolet modeljaar '88 presen teert zich zichtbaar vernieuwd: met een in de autokleur gespoten spoilerset met in de carrosserielijn geïntegreerde frontspoiler, achterspoiler, spatbordver- breders en brede dorpels. Eveneens nieuw is de grille met dubbele koplam pen, met halogeenschijnwerpers voor dimlicht en grootlicht. Ook binnen is er een nieuwe uitrusting met een moderne stofbekleding, naar keuze in drie kleuren en met een nieuw sportstuur. Acht, deels nieuwe lakkleuren, drie kap- kleuren en de interieurkleuren zwartzil- ver, duifgrijs en bedoeïen bieden de ca- brio-liefhebber nieuwe mogelijkheden zelf zijn wens-cabrio samen te stellen. Het motorenaanbod voor de Golf Ca briolet blijft tot aan het nieuwe model jaar ongewijzigd. Wel heeft de 70 kW (95 PK) motor nu, net als alle andere motoren van het Golf Cabriolet-pro gramma, klepstoters met hydraulische, onderhoudsvrije klepstelregeling. Bloemenveiling Westland te Naaldwijk zal zaterdag 19 en zondag 20 september het decor vormen van de allernieuwste recordpoging: het in elkaar zetten en la ten funktioneren van de langste model spoorbaan ter wereld. Eén en ander kan worden gerealiseerd omdat alle deelnemers aan de record poging hetzelfde systeem hanteren. In vaktermen: het HO-systeem. De totale lengte van de baan moet 420 meter worden (tweemaal 210 meter dubbel spoor). Het wereldrecord, één of meer treinen de totale lengte laten overbrug gen, zal enkele malen per dag herhaald worden, zodat iedere bezoeker er getui ge van kan zijn. De baan is te zien vanaf de begane grond, maar ook vanaf het baklon op de eerste etage. TECHN. BOEKEN - Wie kan de heer On derwater helpen aan techn. boeken, tijd schriften enz. over de Chevrolet Corvet te Sting Ray? Reacties naar Venestraat 4a, 2266 BA Leidschendam. In het modeljaar '88 ia er bij VW's Sci rocco keus uit de modellen GT, GTX en GTX 16V. De interieuruitrusting van deze modellen is, met inbegrip van het stuurwiel, volko men vernieuwd. Standaard zijn de stof- kwaliteiten 'Multicolor-kleingeruit' bij de GT en 'Sportruit' bij de GTX en de GTX 16 V. Bij de Scirocco kan men nu kiezen uit 10, deels geheel nieuwe kleuren. Ook van buiten optisch vernieuwd pre senteert zich de Scirocco GTX: de spoi lerset is geheel in de kleuren van de auto gespoten. De motorenversies voor de Scirocco-se- rie blijven in het nieuwe modeljaar onge wijzigd, met inbegrip van de 16 kleppen- motor. De 70 kW (95 PK) motor met uitlaatgas reiniging volgens US-norm heeft voort aan door zijn katalysator en Lambda- techniek weinig behoefte aan onder houd. Met klepstoters met hydraulische, onderhoudsvrije klepspelingscorrectie is hij eveneens op het hoogste niveau van de Volkswagen-motorentechniek. Stel: u of jij hebben niet zulke beste ogen. Staan, als we een lees- of andere bril dragen, te stuntelen met oog make-up. Kunnen te verwijderen haartjes op het gezicht niet goed zien. Krijgen of hebben problemen met scheren. Willen - in de sec tor poriën en wie weet acné - de huid eens heel goed bekij ken. Voorbeelden genoeg om te la ten zien waarom een speciaal voor al die andere en nog meer doelen gemaakte 'Beautylook' de Produkt Prijs 1987 kreeg van de Trade Mart Utrecht. Bij die 'Beautylook' bevestig je een uit twee kunststof delen gemaakte loep via een handige zuignap op de spiegel van de toilettafel of boven de wasbak. Al naar gelang je 'kijk-behoef- te', dus oog-kwaliteit, gebruik je één of twee vergrotende loeps, zelf uitproberend hoe je je gezicht het beste ziet. Dan heb je beide handen vrij voor make up of gezichtsver zorging in welke vorm dan ook, In menig geval ook handig voor mensen met contactlenzen. Verpakt in een goed ogende toilettas kan de Beautylook ook mee op reis. Het was de firma Octavo uit Odijk (tel. 03405-62244), met als dealers voornamelijk opti ciens, die er deze Trade Mart De beaytyiook, zeg maar beautyloep, goed voor de Pro dukt Prijs. Produkt Prijs mee won. Dit uit ruim 40 inzendingen. 'UW THUISKRANT' jureerde overigens mee in een ploeg van mensen, die op hun vakterrein bekend zijn met vorm, moge lijkheden, inkoop, consumen tenbelangen en publiciteit rond (nieuwe) produkten en kan dus uit ervaring schrijven, dat de jury de naam 'beauty-loep' een betere vlag voor deze lading vond. Nederland schijnt niet voorop te lopen als het gaat om 'tafel cultuur' met een mooi servies, glazen en bestek. Vandaar dat die I.D. Groep, ge vormd door een 50-tal speci aalzaken in glas, porselein en aardewerk, in 1986 drie prijzen instelde. Namelijk voor het ser vies, het bestek en het drink- servies van het jaar. Daarmee wordt 'De gedekte tafel' eens extra onder de aandacht ge bracht. De konsument was er best in geïnteresseerd, dus ook nu: prijzen van het jaar. Ik laat een foto van het be kroonde servies zien, het model 'Mondo' van de (Duitse!) porse leinfabriek Friesland. Kristallglasfabriek Klingen- brunn sleepte met een fraaie vorm in glas de prijs voor het drinkgarnituur 'Orion' in de wacht, BSF won met het tijdlo ze ontwerp 'Time' de prijs voor 'bestek van het jaar'. Design in porseleinservies van het jaar. umoen Üiï Van vee/ en'ree *0 de m riio weer de eerste R van "1 die maand iir&€. ^4 <r"Vs: Ontwerper Jack Crebolder moet zich aan het eind van de Internationale Meubelbeurs happy hebben gevoeld. Ontwierp hij in 1986 wat het 'Meubel van het jaar' werd, ook in 1987 was hij de winnaar van dit begerenswaardige predikaat in de meubelbranche. Het zijn namelijk de beursdeel- nemers zélf, dus fabrikanten en importeurs, die deze keus ma ken. Wat voor de konsument betekent, dat de handel het ziet zitten en - het gevolg - we er letterlijk ook op kunnen gaan zitten. Dover Design (tel. 03412- 53643) brengt de bekroonde Een pitriet ombouw met dons kussens: meubel van het jaar. bank op de markt. De prijs voor het beste Neder landse meubelontwerp, geko zen door een jury, was voor Ums-Pastoe met de in mei uit gebrachte stoel 'Pouffe Garni', een ontwerp van Rob Eckhardt. Die pouffe kreeg door de vorm geving al een plaats in het Ste delijk Museum vertel ik er maar even bij voor de design-freaks onder onze lezers. De pouffe garni met lendes- teun won de stijlprijs. Wie op al die prijzen het glas zou willen heffen en advokaat best ziet zitten, kan dat nu doen met (dikke) advokaat, ge maakt van verse... scharreleie ren. De naam: Scharrelaartje. Hoe kom je er op! De grootste pro ducent van advokaat, Warnink, denkt er zonder meer af te ko men, want de smaak is raak zou 'k willen zeggen, zo een an dere drankenmeneer dat al niet had uitgevonden. een rubriek voor vrouwen en andere mensen... Een attente opticien, de heer A.G. Verveen uit Rotterdam, re ageerde op een tip van een le zeres: alle brillen het afwassop in. Niet doen met kunststof monturen of kunststof glazen wanneer deze zijn voorzien van een kleur of ontspiegellaagje. Te snelle veroudering (van het montuur) en een kleurverande ring (van de glazen) met op den duur zeer kleine barstjes, kun nen het gevolg zijn van die schoonmaakbeurt in het vaak te warme sop. Oppassen dus. De openingstijden zijn zaterdag van 10.00 tot 21.00 uur en zondag van 09.00 tot 17.00 uur. Entree volwassenen f5,-; CJP en 65+ 4,-p en kinderen 2,50. Naast de recordpoging is er nog wel het een en ander te zien en te beleven in Naaldwijk, zo zal er een show zijn van modelboten, een continue filmvoorstel ling over treinen en trams en er zal een grote markt, annex ruilbeurs worden ge houden. Buiten zal een poging worden gedaan de grootste vlieger van Europa op te laten, het oppervlak van deze vlie gende reus bedraagt ca. 80 vierkante meter. Reakties op of bijdragen aan deze pagina kunt u sturen aan redaktie UW THUISKRANT EXTRA Postbus 5825 2280 HV Rijswijk telefoon 070-190292 De vier winnaars van de 'haringpuzzel' die 'UW THUISKRANT' in samenwerking met het Nationaal Visbureau organiseer de hebben vorige week hun prijs: 'een dagje uit' ontvangen. De heer en mevrouw Luyendijk uit West maas, Nederpel uit Hellevoetsluis, Schuller uit Delft en Wanna uit Rotter dam werden samen met winnaars uit an dere provincies.'s morgens met een toe- ringcar opgehaald en op een comforta bele manier vervoerd naar het Zuider zeemuseum in Enkhuizen. Joop Huizing, bekend van 'Brandpunt in de markt' wachtte hen daar op in het oud-hollandse koffiehuisje 'Hindeloop- en'. Na de koffie en een rondleiding door het buitenmuseum, waarbij, zoals bijgaande foto toont, natuurlijk ook een 'haring-proeverij' op het programma stond, brak voor de prijswinnaars nog een spannend moment aan, want er was immers ook nog een videorecorder te winnen! Alle prijswinnaars werden daar om uitgenodigd deel te nemen aan een 'knock-out' quiz onder (deskundige) lei ding van Joop Huizing. Er was een res pectabel aantal vragen voor nodig om de uiteindelijke winnaar (uit Goirle) aan te kunnen wijzen... Een gezellig diner, waarbij vis op het menu stond, besloot deze geanimeerde 'prijs'dagtocht. De prijswinnaars van 'UW THUIS KRANT' lieten zich de haring, aangebo den door Joop Huizing (die zich zo te zien helemaal 'THUIS' voelt in dit clubje) goed smaken. Driehonderd uur vlechtwerk en zeven ki lometer rottingstengel zitten in deze ro tan plezierboot die de zestigjarige man denmaker Jacob Bosch uit Almelo maakte. De boot heeft alleen een ijzeren kielbalk en ijzeren zijbalken om de vorm van de romp te kunnen bepalen en de binnen kant van de boot is - om de waterdicht heid te garanderen - bewerkt met poly ester, maar verder is alles vervaardigd van rotan. De zes meter lange boot is voorzien van een buitenboordmotor en weegt 400 kilo. Volgens de bouwer is de boot zelfs zee waardig. De boot is zaterdag 19 sep tember één van de blikvangers op de braderie in Kralingen-West (Rotterdam) waar hij is neergezet door - hoe kan 't ook anders - Manou- en rotanhuis Oost. Deze week in Input geen programma, maar een verzameling vragen van lezers. De redaktie zal de eventueel ingestuurde antwoorden/oplossingen doorspelen aan de vragenstellers of evt. publiceren zodat ook anderen er hun voordeel mee kunnen doen. De eerste vraag komt van Rob Schultz uit Leidschendam: Bestaan er (voor de Spectrum 48) in machinetaal ook instructies die hetzelf de effekt hebben als PLOT en DRAW in Basic en zo ja, hoe werken die dan? Olav Meijer uit Bleiswijk vraagt: Hoe kan ik een CODE (voor de Spec trum) omzetten in HEX? Andersom lukt het me wel... P. Vroegop uit Rotterdam zit ook met een probleem: Het moet mogelijk zijn om op de Spectrum 128 via bankswitching vanuit 48K Basic terug te keren in de 128- mode. Wie weet daar een oplossing voor? E.J. Regensburg uit Schiedam wil het volgende weten: Wie heeft er interesse in tips en kleine programma's voor de pc Advance 86A, een IBM compatible computer met een Basic dat maar heel weinig afwijkt van MSX-Basic. De computer bevat o.m. 128K Ram waarvan pirn. 62K voor Basic is te gebruiken. De microprocessor is een 16'bit 8086. J. v.d. Kruyk uit Monster is ook op zoek: De printer (een Brother HR-5), aange sloten op de RS232 uitgang van de Spectrum 128 reageert niet op COPY, er kan dus geen print van de schermin houd worden gemaakt. Wie weet daar voor een oplossing? En is er dan ook nog iemand die 'eenvoudig' weet te ver helpen dat de printer niet alleen in de 128, maar ook in de 48-mode werkt? J. Verburgh uit Vlaardingen zoekt iets heel anders, namelijk: MSX-ers die belangstelling hebben voor 'de vliegerij'... En dan via de com puter. Niet degenen die spelletjes als 'River Raid' o.i.d. wel leuk vinden, maar mensen die graag en veel met 'flightsi- mulators' in de weer zijn en zelfs denken aan een toekomst in de luchtvaart. Voor inlichtingen kan gebeld worden naar de heer Verburgh, tel. 010-4340276. Het 'versieren' van interieurs met allerlei kunst-eenden, van verschillende materi alen, kleuren en afmetingen is tegen woordig zó in de mode, dat het een goed idee leek een borduur-ontwerp van een eend te maken. De eend op de foto is met 10 kleuren borduurzijde ge- dorduurd op een 40 x 50 cm witte lap stof van 7 draden per cm. Na het borduren werd de lap gespannen om een stuk hardboard en de eend, met passe-partout, ingelijst m.b.v. een wis- sellijst. Het benodigde garen en de stof is ver krijgbaar in iedere handwerkzaak, de wissellijst en het hardboard zijn verkrijg baar in de meeste 'doe-het-zelf' zaken. De eend - ca. 27 x 20 cm - is op ware grootte op het patroon afgebeeld en is dus gemakkelijk 'leesbaar'. Bovendien wordt alleen met hele kruissteken ge werkt, zodat het weinig moeite zal kos ten deze fraaie wandversiering te ma ken. Het borduurpatroon kan worden besteld door 7,50 over te maken op giro 3567600 van Karweipost, De Meern, on der vermelding van bestelnummer 4024- RE. Na ontvangst van de overboeking wordt het patroon per omgaande toege stuurd. Het volledige assortiment tekeningen, van o.a. speelgoed, meubelen, klokken, tuinartikelen, modelbouw, borduurwerk enz. is nu ook overzichtelijk gebundeld in de nieuwe 'Maak-het-zelf-gids' van Karweipost. In de gids zijn drie kortings bonnen (totale waarde 10,-) opgeno men die gebruikt kunnen worden bij het bestellen van tekeningen. De gids kan worden aangevraagd door 10,- over te maken op het bovengenoemde giro nummer van Karweipost onder vermel ding van 'katalogus'. Gids van meer dan 200 werkstukken om relt te waken HAAL DE KRANT EENS VOOR HET BAASJE KEURIG VENTJE DANK JE WEL ZUCHT* I

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 17