Nieuwe Weinig belangstelling voor water- en muziekstrijd Medewerkers exi t*pzoekers Sint Joris Boe^M^kenpv^podiüebiireaix VERSE FOREL RANDSTAD EDITIES Lampion-optocht De advertentie van vindt u deze week op pag. 2 Stadsblad C2is5?i RADIO ABA VANDAAG: Rolstoelhouders kunnen op veel plaatsen terecht Horeca aktief op Brandersfeesten Spirit moet wonden likken Schiedamse dammers halen uit Nieuws van Volkswagen Winnaars Haringwedstrijd 'dagje uit' Lintjesregen op de Jaarbeurs Grote en kleine computerproblemen Recordpoging met modelspoorbaan wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1987 NR. 75 39e JAARGANG kantoor: Broersvest 125, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 SCHIEDAM De plaatselijke bestuurders komen volgend jaar met een eigen team uit in de wedstrijd „Schiedam roeit". Die boude uitspraak deed burgemeester Scheeres zaterdagmiddag toen hij samen met Aad Wiegman (wethouder Nutsbedrijven) de prijzen kwam uitrei ken bij het evenement, dat voor de zevende opeen volgende keer werd georganiseerd door de zeeka- detten. Van de brug van het korpsschip „De Spica" af be zien, zag al het gespetter in de Voorhaven er dan ook bedrieglijk eenvoudig uit. Hoe inspannend het allemaal was, bleek eigenlijk alleen uit de hoeveel heid roeispanen, die na iedere race uit het water ge vist moesten worden. En ook de karrevrachten „Chinees" die de vermoei de helden na afloop nodig hadden om bij te tanken, logen er niet om. Het ziet er dus naar uit dat de po litieke sportieve zwaargewichten lelijk in de boot zitten met de belofte van hun „roerganger" Schee res. De vermoeide gezichten van de helden spreken boekdelen: bij Schiedam roeit '87' telt de sportieve prestatie meer dan de gein. SCHIEDAM Het team van ontmoetingscentrum Sint Joris Doele kan na bijna vijf maanden haar so ciaal-culturele taken hervatten. Stafmedewerkers en bezoekers van het in mei uitgebrande buurt- en clubhuis op het Doeleplein kraakten vrijdag het voormalige politiebureau op de Grote Markt dat sinds '83 leeg staat. \1 vaker hadden medewerkers van het ontmoe tingscentrum het kapitale hoekpand tijdens verga- leringen met CSJ als (tijdelijk) alternatief aange kaart. Maar tot een overhandiging van de sleutel cwara het niet, terwijl CSJ De Doele had beloofd snel met een acceptabel alternatief op de proppen ;e komen. /olgens jongerenwerker Johan Janssen heeft CSJ tot ïu toe alleen een notitie naar de wethouder gestuurd net aanbevelingen om de medewerkers over Nieuw- and en Oost te verspreiden. „Met andere woorden het >m zeep helpen van het buurt- en clubhuiswerk in het :entrum en dat pikken wij niet," aldus Johan Janssen lie een crisisteam heeft geformeerd. Coördinatrice Christine Pauw sprak vijf maanden geleden reeds haar >ngerustheid uit dat de brand de gemeente prima uit- cwam met de volgende bezuinigingsgolf uit Den Haag n het verschiet. Kijkje Het gekraakte pand aan de Grote Markt Behouden Traditie Fanfarefestival Het is minder simpel dan het lijkt om de spanen heel te houden. En de deelnemers en het publiek lieten het afweten bij het Fanfarefestival. Spandoeken langs de gevel; programma's tegen het raam. Het team van Sint Joris Doele hervat haar sociaal-culturele taken Bas v.d. Heijden Burgemeester Scheeres overhandigt voor de vijfde maal de wisselbeker aan de Schiedam se zeilers. TV DEFEKT? Videospecialisten Sportieve politici lelijk in de boot Ook de pr-man van de zeeka- detten, Ruud Visser, verwacht geen toptijden van een stad huis-team. Toch zou hij een eventuele deelname van harte toejuichen. Ruud Visser: „Het zou wel leuk zijn als „Schie dam roeit" weer uit de presta tie-sfeer werd getrokken. Vroeger ging het allemaal puur om de gein. De brand weer heeft toen zelfs een keer de zeekadetten geklopt door van de kant af hun sloepen vol met water te spuiten. We had den dit keer 20 deelnemende Buurthuis hervat werkzaamheden SCHIEDAM Zaterdagavond 19 september kunnen heel wat Schiedamse kinderen deelnemen aan de feestelijke lam pion-optocht door het centrum van de stad. Met de lichtstoet op straat, nemen de kinderen alvast een voorschot op de feeërieke lichtstoet op het water van de Lange Haven die om 21.30 uur (half tien) begint. De lampion-optocht begint op twee plaatsen in Schiedam. Vanaf 20.15 uur kunnen de kinderen met de lampionnen zich opstellen op het Edisonplein in Schiedam-Oost, of bij gebouw De Erker aan de Aleidastraat/Jan van Avenne- straat. Ook kunnen kinderen zich vanaf 20.45 uur opstellen op het Koemarktplein (bij de kiosken). De 'welpen' en de 'bevers' van de Scouting Nederland, afd. Schiedam, die overdag op de Alewijn de Groot hun lam pionnen hebben gemaakt, zullen rond die tijd staan te trap pelen van ongeduld. Ze lopen graag mee in de optocht. De drumbands Juliana en Wilton Fyenoord brengen de kin deren vanaf het Edisonplein en vanuit de Aleidastraat/Jan van Avennestraat (Schiedam West) naar het Koemarktplein. De drumbands vertrekken om 20.30 uur. Op het Koemarkt plein worden de kinderen in een stoet samengebracht. Om 21.00 uur vertrekken ze met drumband Gusto voorop voor een feestelijke wandeling over de Lange Haven. Tegen half tien wordt de lampion-optocht in de nabijheid van de Vismarkt ontbonden, waarna de kinderen in alle rust kunnen genieten van de Gondelvaart. Vooral voor de kinderen belooft de eerste zaterdag van de Brandersfeesten een onvergetelijke avond te worden. En... na afloop mis schien nog even naar de kermis? Voor meer informatie over de lampion-optocht en de gon delvaart: Openbare Nutsbedrijven Schiedam, M. Dingenouts 4.62.22.22, Stichting Brandersfeesten Schiedam, R. Pillard 4.73.30.00. „Brand, nog geen buurthuis aan de kant", valt er op één van de spandoeken te lezen. Op de ramen zijn de aktivitei- ten van deze week geplakt. „Crisisaktiviteiten", noemt Jo han Janssen ze. Het raam dat tijdens de kraakaktie uit de sponning werd gelicht, zit er weer keurig in. Het oude slot op de deur is vervangen, maar niet weggegooid. Een klein deel van het crisis team is aanwezig en beoefent de edele sport van het pijltjes gooien; het is tenslotte maan dagochtend. Iedereen lijkt dik tevreden met het nieuwe on derkomen in het hartje van de stad. Vooral de zolder waar nog enkele antieke celdeuren staan opgeslagen zou een idea le ruimte voor de jongeren zijn, vindt een van de aktie- voerders. Ook CSJ is inmiddels een kijkje komen nemen op de Grote Markt. Van teksten als: „CSJ, even Apeldoorn bellen" waren ze niet gecharmeerd. Janssen: „Mulder van CSJ vond het dom. Het zou de on derhandelingen doorkruisen. Maar ik vraag me af welke onderhandelingen hij bedoelt. Direkt na de brand werd ons een oplossing op korte termijn beloofd. We zijn al die tijd van het kastje naar de muur ge stuurd. Van bevredigend over leg is geen sprake geweest." Volgens L. Wagtendonk, voor zitter van de Stichting Bewo nersbelangen Binnenstad en bezoeker van De Doele is er in het centrum meer ruimte dan men denkt. Zo kunnen de kunstenaars met hun ateliers aan de Warande en Westmo lenstraat best in één pand, zo dat het andere vrijkomt. Eigenlijk zou J. Janssen het oud-politiebureau willen be houden voor peuter- en oude renwerk. De ruimte is meer dan voldoende en de ligging ideaal. Het pand op het Doele plein zou prima geschikt zijn voor het jongerenwerk. „Ech ter niet voor de andere leef tijdscategorieën," zegt jonge renwerker Janssen. „De be reikbaarheid is slecht. Woon huizen in de buurt zijn afge broken. Straatverlichting is er niet meer. Ik geloof wel dat er nu een loopbrug komt vanaf de Boterstraat, vermoedelijk voor woningbeheer. Maar eerst moet de verzekering de schade vergoeden. Dat zou een belangrijke stap vooruit ziin." Wagtendonk interrumpeert: „Voor ons ouderen is de weg naar de Doele altijd lastig ge weest. Ik schreef hierover naar de wethouder vóór er brand uitbrak. Ik kreeg een briefje terug met de medede ling dat ik maar naar het Blauwhuis moest gaan. Een wethouder in Schiedam staat boven God. God kan je elke minuut aanspreken, maar een wethouder is niet te bereiken." ploegen die er allemaal serieus op uit waren om te winnen. Prachtig natuurlijk, maar van mij mag de lol weer een beetje terugkomen. Misschien dat we dan meteen meer kijkers trek ken, want de belangstelling viel ditmaal ook een beetje te gen." Eén traditie - hoe geliefd ook bij het publiek - hebben de zeekadetten definitief afge schaft. De roergangers gaan na afloop van de strijd niet meer overboord het havenwater in. „Daar kan je niet in verdrin ken, daar los je in op. Het was een van de klapstukken van het programma, maar we von den het niet verantwoord het te handhaven," vertelt Ruud Visser spijtig. De ploeg van de Schiedamse zeilers nam voor de vijfde keer de beker mee naar huis. De Nieuwburggroep en de Brandweer werden respectie velijk twee en drie. Traditiege trouw - „dat zijn we aan onze stand verplicht" - zette de gastheer zelf, buiten mededin ging, met 1.37.04, de snelste tijd neer. Niet alleen het spektakel in de Voorhaven trok weinig bezoe kers. Ook de belangstelling voor het fanfarefestival, dat werd gehouden bij de „schelp" in de Plantage was gering. Bovendien liet een behoorlijk aantal van de geplande 30 deelnemers het op het laatste moment afweten. Dat het toch nog een aardig kijk- en luister- spel werd, was voornamelijk te danken aan de inspannin gen van Ambrosius. De Schie damse drumband vulde be reidwillig de gaten in het pro gramma op met extra show- tjes. De jury beloonde prompt al die moeite met de eerste prijs in de middenklasse. Een aardi ge opsteker voor Ambrosius, dat pas vorig jaar promoveer de vanuit de normaalklasse. Ook de top- en jeugdklasse kenden een plaatselijke win naar. Dat de Rijnmondband in beide groeperingen zo hoog eindigde, lag echter niet alleen aan de muzikale prestaties, maar ook aan de geringe con currentie. Semper Crescendo uit Middelharnis sleepte de wisselbeker in de normaal klasse in de wacht. Bij de majorettes gingen de Flamingo's uit Den Haag en het Schiedamse OBK met de eer strijken. nu 3 voor 7.50 Gebakken met amandelen 3 voor 9.95 BLIKJE MAKREELFILET van 1.30 nu 0.95 In de vishal bij Broersveld prjc' r-% a r c c-h «m* Wijkcentrum de Erker organi seert een cursus breien zowel voor beginners als voor dege nen die er het een en ander bij willen leren. De cursus telt 20 lessen, de kosten zijn 50,-. De cursus wordt gegeven op de dinsdagmorgen van 9.30- 11.30 uur en staat onder des kundige leiding. Opge ven in de Jan van Avenne straat 62. Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Vtrkoop Inruil Rtptrnlie t mor uw wttmtchinwt tn koHknttn roobol

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1