Horeca aktief op Brandersfeesten ga; „We zijn binnen de begroting gebleven" Klubhuis-Zuid geopend Cursus tegen slapeloosheid voor reumapatiënten Videoland: doorbraak in film- en uitleenwereldje GEHEEL VERNIEUWD OPEN DAG tit dë fa Goats Palace ORANJE BVSZ organiseert Stadsconferentie over veiligheid SCHEPER Ongelukken door foutieve inhaalmanoeuvres Programma Filmclub Ere-medaille Een ieder is van harte welkom van Dalen jeugdmode Uitkeringsfraude ■DELTA HOTEL" Overtuigt uzelf zaterdag 26 september 1987 van 11.00-16.00 uur 1 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1987 PAGINA 3 SCHIEDAM De Schiedamse horecaondernemers dragen hun steentje bij aan de Brandersfeesten. Ak tiviteiten van voorgaande jaren zoals het Neder lands kampioenschap trucktrek, de twaalf uur du rende bowlingmarathon, de Nederlandse klünspel- wedstrijd en de jazznacht worden ook dit jaar we gens succes geprologeerd. De ondernemers worden met raad en daad bijgestaan door de HOS, de vereniging voor Horeca Ondernemers te Schiedam. Deze vereniging regelt alles op het gebied van vergunningen en sponsoring. Zo heeft de HOS in Heineken een solide partner gevonden om de jaznacht van de grond te tillen. De biergigant laat in de middag de „Heineken Jazztram" als feestelijke opening van de jazznacht door Schiedam rijden en trok direkt de porte monnee open om duizenden affiches te laten drukken, zodat geen enkeling de jazznacht zal ontgaan. Bowling Klunen Jazznacht U belt, wij bezorgen. Jonge Locomotief 35% 4*5 O'S Jonge Piet van Gent je ae Reis- en caravanverzekering pleziervaartuigen Het Nieuwe Stadsblad SCHIEDAM De bewo ners uit Schiedam-Zuid hebben zaterdag voor het eerst een kijkje mo gen nemen in hun nieu we wijkcentrum aan de Dwarsstraat. Drie jaar plannenmakerij en een bouwtijd van tien maan den gingen de officiële opening door wethouder Luub Hafkamp (cul tuur, sport en jeugdza ken) vooraf. Het pand met een container voor de deur wegens gebrek aan bergruimte heeft 1,8 miljoen guldens gekost. „We zijn als eerste bin nen de begroting geble ven", meldt een trotse coördinator André Wou- tersen. Verhuizingen SCHIEDAM Tatjana Si- mic, een van de hoofdrol speelsters uit de film Flodder, komt als echte diva natuurlijk niet voor elk wissewasje vroeg uit de veren. Dat de ster zaterdagoch tend toch tamelijk bijtijds haar entree maakte in de Brandersstad had dan ook een bijzondere reden. De actrice mocht op de No- lenslaan 776 de officiële opening verrichten van de eerste Schiedamse „Video land". m ft Henk de Bruin, uitbater van Klein Thalia, is nog steeds blij met zijn kleine helling voor de deur. Dit jaar organiseert hij voor de vijfde keer het Neder lands kampioenschap truck- trek. „Een erkend feest", merkt De Bruin op. „De deel nemers zullen het moeten op nemen tegen de Amerikaanse globetrotter „Mack Kenzie Truck" van 8.500 kilo." Rob van Vliet, eigenaar van bowlingcentrum Musis Sacrum koppelt het tienjarig bestaan van zijn zaak aan een groot in ternationaal toernooi met maar liefst 20.000,- aan prij zengeld. Organistor Joop van Hees, ei genaar van café „de Kuil", heeft het klunen verder geper fectioneerd. De tocht door de binnenstad heeft elf (controle) stempelposten. De kluner dient ook opdrachten uit te voeren, zoals het nemen van strobaalhindernissen en het omgooien van pins in Musis Sacrum. De organisatoren van de Jazz nacht Leo van de Valk (de Pa cha) en P. van der Kemp (Ma ritiem), zijn verheugd met de extra inbreng van sponsorgel den. „Er kan een programma worden samengesteld met zeer bekende jazzgroepen", aldus het tweetal. Ruim 15 zaken brengen zaterdag 26 september vanaf 20.00 uur levende mu ziek. SCHIEDAM De Bewo ners Vereniging Schiedam Zuid wil een „Stadsconferen tie" beleggen over veiligheid in de woonomgeving op za terdag 14 november in het nieuwe Klubhuis Zuid in de Dwarsstraat 42. Aan de orde komen een drie tal woonsituaties in Noord, Nieuwland en een oude wijk. Door betrokken bewo nersorganisaties zullen daarin de knelpunten SLIJTERIJ/WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 4265997-4264140 per liter I 9i9W per liter 1 OiVV Bij doos van 12 flessen j m »a per liter 1 9i9U Assurantie financieringsbureau Lange Haven 102 Vaartuigenverzekering: no-claim, tot 45% voor 5 jaar schadevrij varen. Autoverzekering tot 75% no-claim, ook kwartaalpremies mogelijk. Voorbeeld: Fiat Panda (668 kg) premie 75% no-claim WA 132.- Caaco per jaar 197.- Opel Kadett (890 kg) premie 75% no-claim WA 183.- Caaco per jaar 306.- Schiedam, telefoon 010-4262638. UW THUISKRANT VERSCHIJNT IN: SCHIEDAM, KETHEL. ROTTERDAM: WIJK OUD MATHENESSE WITTE DORP KANTOOR: Broersvest 125 Postbus 257 3100 AG Schiedam Telefoon 010-4732877 BUREAULEIDER: J. Groeneveld Telefoon 010-4732877 Privé 010-4707528 VERTEGENWOORDIGERS: P. K. Verheugd Privé 01880-31933 INZENDTERMIJN ADVERTENTIES: Tot dinsdag- en donderdagmiddag 17.00 uur op het kantoor RUBRIEKSADVERTENTIES: Voor het woensdagnummer tot dinsdag 16.00 uur Voor het vrijdagnummer tot donderdag 14.00 uur REDAKTIE: Helma Vincent, Gerjan de Waard, Arne v. d. Zande EINDREDAKTIE: Ruud van Houwelingen Telefoon 010-4344022 Privé 010-4265764 HOOFDREDAKTIE: P. J. Hovingh Telefoon 070-190290 Privé 01807-18513 INZENDTERMIJN RED AKTIE-KOPIJ Tot maandag- en woensdagavond op het kantoor UITGEEFSTER: Drukkerij v. d. Drift BV, Postbus 5825, 2280 HV Rijswijk, telefoon 070 - 190955, ingeschreven K.v.K. nr. 96375 algemene verkoopvoorwaarden, gedeponeerd ter griffie van de Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage d.d. 16-07-87 nr 97/1987 1-9-87 worden geïnventariseerd, die vervolgens op de confe rentie worden besproken in aanwezigheid van terzake deskundigen. De dag moet leiden tot een lijstje van aanbevelingen aan gemeente en verhuurders. Met het oogmerk verbetering te brengen in de huidige toestand en ter voorkoming van proble men in de toekomst. Het organisatorische aandeel van deze Stadsconferentie zal worden geleverd door de BVSZ. Voor de inhoudelijke voorbe reiding wil die vereniging een beroep doen op niet direkt aan bewonersorganisaties gebon den inwoners van Schiedam. De Stadsconferentie moet een open karakter krijgen, waar betrokken partijen (verhuur ders, gemeente, ouderen-, vrouwen- en bewonersorgani saties om er enkele te noemen) levendig met elkaar van ge dachten kunnen wisselen om oplossingen te zoeken voor deze sterk levende problema tiek. Liefhebbers, die of beroepshal ve kennis van zake hebben óf bestuurlijk hiermee worden geconfronteerd en het belang van een veilige woonomgeving grote waarde toekennen, kun nen zich aanmelden bij de BVSZ in de Zwartewaalse- straat 16 op telefoonnummer 4730503. SCHIEDAM Foute inhaal manoeuvres hebben het afge lopen weekend twee ongeluk ken veroorzaakt. Bij de afrit van de Rijksweg 20 vloog de wagen van een 23-ja- rige Schiedamse uit de bocht en kwam op zijn kop in de berm terecht. De bestuurster, die richting centrum reed, wil de een leswagen inhalen en raakte daarbij in een slip. Zij kwam er zelf met wat schaaf wonden vanaf. Haar auto wat total loss. Ook van de personenwagen met aanhanger van een 29-ja- rige man uit Spijkenisse, die in de Beneluxtunnel een vracht auto in wilde halen, bleef niet veel over. De aanhanger, een zogenaamde tandem-asser slingerde bij die manoeuvre tegen een vrachtauto-combi natie. De bestuurder daarvan, een 33-jarige inwoner van 's Gravendeel moest krachtig remmen, waardoor de combi natie begon te scharen. De personenwagen liep rond om deuken op en kwam uit eindelijk tegen de tunnelwand tot stilstand. D. de Waard (inspecteur Heineken), Joop van Hees (klünspel), Rob van Vliet (bowling), Henk de Bruin (trucktrek) en Frans van Rijsbergen (voorzitter HOS). Leo van de Valk ontbreekt bij dit illustere gezelschap. Hoewel iedereen zaterdag ver wachtte dat het nieuwe klub huis (in de statuten wijkcen trum genoemd) ook een nieu we naam zou krijgen het bestuur schreef er zelfs een prijsvraag voor uit met de me dedeling dat men op bestaande namen niet zit te wachten hield men hei na kort beraad toch bij de oude naam: Klub huis-Zuid. „Waarom een naam veranderen die al jaren is in geburgerd", zegt Woutersen op een toon van: „Dat hadden we eigenlijk vooraf kunnen be denken". Behalve de wethou der van cultuur waren ook de architecten en de oud-wethou ders Eef Collé en Herman Posthoorn uitgenodigd om een lintje door te knippen. Deze genodigden nemen in de roeri ge geschiedenis van Klubhuis- Zuid een belangrijke plaats in. Behalve de verhuizing van i Wethouder L. Hafkamp opent „Klubhuis-Zuid". Klubhuis-Zuid van de Zwarte- waalstraat naar de Dwars straat, verhuist volgende maand de aktieve Bewoners vereniging Schiedam-Zuid naar de voormalige school aan de Leliestraat. Daar zijn ook een bibliotheekfiliaal eneen planwinkel gevestigd. De ope ning vindt plaats op zaterdag 24 oktober. De enige in de Gorzen die nu nog ruimte zoekt is modelspoorwegvereni- ging Schiespoor. Tijdens de opening van „Klubhuis-Zuid" vroeg Ron de Graaf van Schiespoor zich af wanneer zij eindelijk eens ruimte krijgt van de gemeente. Verkrijgbaar in diverse kleurencombinaties. maat 2. t/m 41 SCHIEDAM Broersvest 33c, tel.:010-4269029 SCHIEDAM De Kruisvereniging Schiedam begint op nieuw met een cursus tegen slapeloosheid, speciaal voor reumapatiënten. De cursus, waaraan het afgelopen voorjaar met veel resul taat door tien patiënten werd deelgenomen, blijkt in een be hoefte te voorzien. Juist lijders aan een gewrichtsziekte kunnen door de pijn vaak moeilijk in slaap komen. Tijdens de - tien bijeenkom sten durende - cursus, krijgen ze ademhalings- en ontspan ningsoefeningen en informatie over slaapmiddelen. De leiding is in handen van een fysiotherapeut en er wordt geoefend in een goed verwarmd lokaal van het kruisgebouw op de Van Swindensingel 40 op maandagmiddag tussen 13.30 en 15.00 uur. De eerste bijeenkomst is op 21 september. Leden van de Kruisvereniging betalen 25 gulden voor de cursus, niet-le- den 35,-. Opgeven kan op de telefoonnummers 4739654 of 4739900. SCHIEDAM De Filmclub draait vrijdag 18 september de komische Australische film „Crocodile Dundee" met in de hoofdrol Paul Hogan. Over Michael J. „Crocodile" Dundee gaat het verhaal dat een krokodil hem een been af beet, en dat hij zich deson danks huiswaarts wist te sle pen. Een Amerikaanse journa liste spoort hem op en neemt hem mee naar New York, al waar de arme Michael zich moet zien te redden in de stadsjungle met zijn zakken rollers en travestieten. Aanvang half tien, zaal open vanaf half negen. Toegang voor donateurs 4,Dona teur worden kost 5,per seizoen inclusief eerste film. De Filmclub is te vinden in de Nieuwstraat op nummer 12. SCHIEDAM Een' 31-jarige Schiedammer is door de socia le recherche betrapt op een omvangrijke uitkeringsfraude. De man had de sociale dienst niet verteld dat hij handelde in onroerend goed en daarmee naast zijn RWV-uitkering een kapitaal verdiende. De Schiedammer, die inmid dels ruim een ton had ge spaard had als verweer, dat hij van dat geld een eigen bedrijf wilde starten. Inmiddels heeft hij de sociale dienst 33.000 gulden schuld te rugbetaald en is zijn uitkering stopgezet. Hij krijgt een proces aan zijn broek voor oplichting en valsheid in geschrifte. SCHIEDAM - 4 t/m 10 sep tember Geboren: Jeffrey, z.v. Zilver en Maas; Mandy, d.v. Tóth en But; Ma ria M„ d.v. Rensman en de Bruijne; Bart, z.v. van Eerd en van Gent; Tristen M., z.v. Pau- lich en Groenland; Arend M„ z.v. Brobbel en Kleijwegt; Fa- tih, z.v. Özel en Özel; Wendy, d.v. Carlebur en van Gelder; Robbin J. M., z.v. den Herder en van Doesburg; Joel, z.v. Kappelhof en Luiten; Volkan, z.v. Ermis en Ermis; Jochem, z.v. Melis en Voorend; Patrick, z.v. Broeren en van Gils; Tati- ana, d.v. Blom en Vink; Tariq M., z.v. Chatta en Chatta; Tes sa S., d.v. Whitehouse en Schaper; Christopher, z.v. Lo pez Caridad en Rodriquez Ri- vero. Ondertrouwd: M. Arnautovic, 50 jr. en H. A. Paans, 44 jr.; J. Berkovic, 26 jr. en M. C. J. Antonjou, 23 jr.; J. van Dijk, 38 jr. eh E. Schuit maker, 28 jr.; A. Hoogenboe- zem, 33 jr. en M. Born, 31 jr.; J. F. Meeder, 25 jr. en J. A. Heg, 22 jr.; D. Vermeulen, 48 jr. en J. Barzilaij, 25 jr.; A. K. Voge laar, 48 jr. en A. A. Versluis, 48 jr. Gehuwd: F. C. Hengst, 31 jr. en M. A. H. G. Egbers, 25 jr.; R. L. de Bruijn, 28 jr. en A. M. Schriek, 20 jr.; L. Remmelts, 27 jr. en S. H. Ruijsbroek, 26 jr.; R. van Gogh, 25 jr. en N. Maagden berg, 20 jr.: R. M. Hoogeveen, 28 jr. en C. P. L. Kuijpers, 29 jr.; A. Wolthuis, 28 jr. en M. D. Tjin Liep Chie, 26 jr.; P. de Kroon, 27 jr. en S. M. de roode, 23 jr.; F. J. B. Bakker, 34 jr. en M. van Eijk, 32 jr.; J. W. van Ooijen, 38 jr. en A. M. van 't Oor, 23 jr.; M. A. van Ves- semn, 22 jr. en D. van der Wal, 20 jr.; P. P. de Boer, 31 jr. en J. T. Spit, 26 jr.; W. P. J. M. van der Wal, 27 jr. en J. Nijveen, 22 jr.; R. W. G. Hoornweg, 27 jr. en D. S. M. Niessen, 28 jr.; B. M. Visser, 25 jr. en M. M. Kemmer, 22 jr. Overleden: L. van Middelkoop, man, 88 jr.; W. M. Broekhuizen, vr., 80 jr., geh.gew. met Alblas; J. Bosman, vr., 90 jr., geh.gew. met Slavenburg; H. A. W. Dankers, man, 79 jr.; J. J. M. Vogels, man, 53 jr.; E. N. Yo., vr., 67 jr., echtg. van Tan; J. D. H. Kuiper, man, 86 jr.; A. D. Beun, man, 65 jr.; A. van Dru- ten, vr., 63 jr., echtg. van Bos man; J. N. F. van IJsselmuide, man, 34 jr.; H. C. C. Ruseier, vr., 78 jr., geh.gew. met Weij- er. SCHIEDAM Antonius Heinsbroek, algemeen installa tie controleur bij de Openbare Nutsbedrijven heeft ter ere van zijn 40-jarig ambtsjubi leum de Orde van Oranje Nas sau in zilver gekregen. Burgemeester Scheeres heeft de koninklijke onderscheiding uitgereikt tijdens een receptie op 11 september in het be drijfsrestaurant van de ONS. De oprichting van dit concern - dat momenteel 62 zichzelf bedruipende vestigingen in Nederland telt - betekende een doorbraak in het film-uitleen wereldje, dat gebukt ging on der een wat louche immage. „De videotheek-branche heeft een verkeerde start gemaakt. Illegale handelaren stortten zich er als haviken bovenop. Nog maar al te vaak wordt de filmverhuur in verband ge bracht met porno. Wij willen ons bedrijf toegankelijk ma ken voor het hele gezin. Videoland verkoopt simpel weg een gezellige-avond-uit- voor-de-buis, zonder raar bij smaakje." Bedrijfsleider Eef Scheefhals, die samen met Hans Jongmans de Schiedamse Videoland runt is heilig overtuigd van de kracht van hun formule. De zaak op de Nolenslaan is helemaal van-deze-tijd inge richt met veel wit en grijs en in de rekken staan voldoende - goede (ook belangrijk) - kopieën van iedere topper. Uiteraard zijn aanstootgevende inlays of gewelddadige posters uit den boze. In het najaar worden films als Top Gun en The golden child (met Eddy Murphy) aan de collectie toe gevoegd. Bovendien legt Videoland zich toe op de „huuverkoop" van televisie-apparatuur, video's en magnetron-ovens. Voor de liefhebbers voor één keer be staat de mogelijkheid een zoe- naamde moviebox te huren. De zaak op de Nolenslaan is zeven dagen per week geo pend van 12.00 tot 21.00 uur. Filmster Tatjana Simic kwam Videoland op de Nolenslaan officieel openen. SCHIEDAM De vier man sterke Schiedamse formatie Goats Palace treedt vrijdagavond 18 september op in café Plantage op de Tuinlaan. De leden van de band hebben allemaal dik hun sporen ver diend in het muzikale wereldje van de Brandersstad. Gita rist Rob de Boer gaf onlangs nog een staaltje van zijn kun nen tijdens de zondagavond jazzsessie in Podium. Zanger Peet de Vries is tot in Kethel toe berucht om zijn stemvolume en drummer Maurice Wiegman vanwege zijn ritme-gevoel. De nieuwe gitarist „Erikie met het hoedje" tenslotte behoeft in eigen stad nauwelijks introductie. Voor hem geldt eigen lijk maar één omschrijving: hij speelt als een dijk. Aanvang optreden 21.30 uur, toegang gratis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 3