een zware n '87 Jazz-nacht zal lang naklinken Zondagsmarkt met ster-allures Dwaze Brandersdinsdag BRANDERSFEESTEN 1987 BRANPERSFEESTEN1987 BRANDERSKRANT 18 SEPTEMBER 1987 PAGINA 5 WKr Het organisatie Goede wijn behoeft geen krans. En ook de drie man sterke denktank achter de Brandersfees ten heeft eigenlijk geen introductie nodig. Chris Coppens - „Ik heb comité van de Brandersfeesten: Chris Coppens, Guus Vollering en Ruud Pillard. er zo langzaamaan ge noeg van steeds mijn ei gen hoofd te zien in de krant" - was al een van de initiatiefnemers van dit evenement heel in het prille begin zo'n ze ven jaar geleden. VVV-direkteur Pillard, die nu met veel verve het voorzitterschap op zich neemt - deed nog onlangs van zich spre ken met promotie-akti- viteiten van formaat als „Kerkepad" en „Ontdek je Plekje". Guus Vollering tenslotte is een stil water met die pe gronden. Want ook in '86 al zorgde deze afge vaardigde van de Bonds spaarbank dat het finan ciële plaatje van het fes tijn tot op de cent na klopte. Dit jaar kreeg het kleine, maar krachtig coördinatieteam het bij zonder voor de kiezen. Populariteit is een prachtig ding, maar wél' een zware last om te tor sen natuurlijk, als je 'm op zijn minst wil hand haven. Bovendien stond er anno '87 een heel leger liefhebbers in de start blokken, die wel een graantje van het gebeu ren mee wilden pikken. En zie dat allemaal maar eens in te passen in een programmering. On danks de tolerantie en het improvisatievermo gen van alle partijen, was de organisatie toch een zware bevalling. Zo vlak voor de start van de Brandersfeesten, roepen de leden van de kernploeg dan ook om het hardst dat dit „eens, maar nooit weer is". Alleen, dat deden ze vo rig jaar ook en een paar maanden later zaten ze al weer rond de verga dertafel. Het zit er dus dik in dat óók in '88 het een en ander weer puik voor de bakker zal ko men. De haven en boten mogen dan de hoofdrol spelen tijdens de Brandersfeesten, het waterevenement had geen kans van slagen als niet een aantal mensen bereid was zich er uit alle macht voor in te zetten. De mannen en sinds kort vrouw van de Havendienst, die zoveel overuren moeten maken, houden zich meestal het liefst bescheiden op de achtergrond. Maar in een uitgebreide bijlage over het Schiedamse evenement mogen hun na men en gezichten natuurlijk niet ontbreken. Op de foto de regelneef achter het watergebeuren, voorlichter van de Openbare Nutsbedrijven Mari Dingenouts. Om zich heen heeft hij de bruggewachters, de havenmeester en een nautisch mede werkster verzameld. Dat zijn achtereenvolgens Theo Sabel, Aad Boon, Jan Klun- der, Piet Zuiddam, Jac. Klunder, Rob Strik, Marinus Hulsmann en Monique Sleutel. Wouter Pols ontbreekt op de foto. De Schiedamse horeca- mensen geven vrolijk toe, dat ze er dit keer fors voor in de buidel hebben moeten tasten. Maar in ieder geval krijgt Schiedam van za terdag 26 op zondag 27 september een jazz-nacht die nog lang na zal klin ken. Het organisatie-co mité - onder de swingen de leiding van Leo van der Valk - beter bekend als de man achter de bar/bistro 'De Pacha' heeft er maar één woord voor: kwaliteitje. Dat betekent overigens niet dat er straks een beetje experimenteel ge plukt wordt op een bas of onbegrijpelijk getoeter op een saxofoon. „We hebben het gezocht in klassieke muziek, die toch lekker in het gehoor ligt. Tenslotte heeft de jazz vele kanten. Als je de mensen een gezellig avondje uit aan wilt bie den, dan zijn de dixie land en blues het meest geschikt." Belicht Leo kort en krachtig het programma evenement, dat zich let terlijk en figuurlijk af speelt in zo'n 15 horeca gelegenheden door heel de binnenstad heen. Het is aan hetzelfde klantgericht denken te danken dat Schiedam sinds kort de bijnaam 'Het culinaire hart van de Rijnmond' draagt. „We hebben allemaal bijtijds ingezien, dat je er anno 1987 met alleen drankjes niet meer komt", vertel Leo van Madonna in concert foto Arne van de Zande). der Valk. „Kroegen of café's bestaan hier niet meer. Iedere zaak in de Brandersstad heeft van daag de dag een keuken en kan een behoorlijke maaltijd verzorgen". Het is vooral aan de hechte onderlinge sa menwerking te danken, volgens de organisato ren, dat in de jazz-nacht - die in het teken van Amstelbier staat - groe pen van naam zoals Tip- on-in, Cookers Hot Five en het Frea van As- peren Kwartet te beluis teren zullen zijn. Vorig jaar trok het evenement 50.000 liefhebbers uit de hele regio. De verwach ting is, dat dit aantal dit keer bijna wordt verdub beld. Ogenschijnlijk hebben ze weinig weg van el kaar: de show van Ma donna in de Kuip en de „Zondagsmarkt" van de Hoogstraat-winkeliers. Toch zijn er een aantal opmerkelijke overeen komsten. Weer of geen weer, beide evenemen ten trekken drommen publiek. En net als achter de dar tele danspassen van de ster, schuilt achter het gemoedelijke marktge- de Hooe- straat winkeliers een strakke organisatie. 1 Iet is tensèotte geen peuleschill$tje om een dergelijk evenement - vorig jaar trok de Zon dagsmarkt 150.000 be zoekers - voor elkaar te krijgen., Ook nu weer zijn uiterst belangrijke „bijzaken" als stroomvoorziening, EHBO-posten, informa tiestand op de kop van de Hoogstraat, parkeer plaatsen én het schoon maken na afloop tot in de puntjes geregeld. Het publiek kan daar door onbezorgd genieten van de honderden kra men waarin handelaren en middenstanders van binnen en buiten Schie dam zich zullen presen teren. Ook de muzikale omlij sting houden de organi serende Hoogstraat-win keliers ditmaal in eigen beheer. Niet dat ze zélf van plan zijn gitaar of trompet ter hand te ne men. Maar een kleine af vaardiging van het be stuur heeft wel stad en land afgereisd om per soonlijk geschikte bands en groepen uit te zoeken. Dat een intensieve speurtocht van Chris Coppens en kornuiten nog ontaarde in een overnachting in Maas- trein gemist werd, is te kenend voor de inzet van de intiatiefnemers. De Zondagsmarkt - ver spreid over Hoogstraat, Broersvest, Lange Kerk straat, Grote Markt en Hemaplein - begint om 10.00 uur en eindigt om 17.00 uur. The Clarks - jawel de Maasstrichtse ontdek king - zullen vanaf een podium op de Koemarkt voor een swingend 60-er jaren sfeertje zorgen. Andere (muzikale) at tracties zijn de Dakota's, het orkest Tie Break en natuurlijk The Platters. De Openbare Nutsbe drijven zorgen voor een cultureel tintje met een media presentatie op het Museumplein. Het was een jaar geleden een 'gouwe idee' van de Hoogstraat winkeliers, een koopjes-happening tijdens de Branderfeesten helemaal aan het begin van het seizoen, als iedereen van alles nodig heeft. Geen wonder dus dat dit succesnummer geprolongeerd is in het programma '87. Op de 'Dwaze Brandersdinsdag' - op de 22e september zullen alle bedrij ven op de Hoogstraat een heel bijzondere aanbieding hebben. „En dan praat ik niet over 10 procent korting, maar over een koopjes van for maat", vertelt voorzitter van de winkeliers Chris Coppens. Een promo tieteam zal dinsdagochtend folders uitdelen, waarop alle aanbiedingen op een rijtje zijn gezet. Liefhebbers doen er goed aan er snel bij te zijn, want vorig jaar konden de klanten bijna niet meer heen of weer op de Hoogstraat tijdens Dwaze Brandersdinsdag. Disc jockey Martin Green zal vanaf een verrijdbaar podium de winkelhappening muzikaal omlij sten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 25