Kleerkasten bij Trucktrekken Bowling-happening De Dam, de oudste winkelstraat in Schiedam Poffertjeskraam blijft staan BRANPERSFEESTEN1987 BRANPERSFEESTEN1987 BRANDERSKRANT 18 SEPTEMBER 1987 PAGINA 25 Je mag dan aan zwoegen en zweten een mooie be loning in de vorm van een gestroomlijnd lijf overhouden, het blijft toch het prettigst ande ren lekker aan het werk te zien. Vandaar misschien dat het trucktrekken ieder jaar opnieuw een van de klappers van het Bran- dersfeest is. Initiatiefne mer/organisator Henk de Bruin heeft alweer voor de vijfde keer deze spectaculaire wedstrijd on nota bene het Neder lands kampioenschap in de wacht weten te sle pen. Daarom heeft de ei genaar van café Klein Thalia maar meteen een hele happening op poten gezet voor zaterdagmid dag de 26ste. Ferme jongens Behalve een forse hoe veelheid ferme jongens en stoere knapen, zullen ook een aantal zwaarge wichten op muzikaal ter rein hun steentje bijdra gen. Zo geeft zanger Wally Preyll het startschot en zullen Theo Koetsier, Bob Bulee en Koos Al berts, alle drie van Schiedamse makelij, een optreden verzorgen. Re gelneef Henk zelf ver vult een dubbelrol tij dens het hele gebeuren. De café-eigenaar verslaat niet alleen als speaker de prestaties van anderen, hij heeft ook nog een ei gen ploeg te coachen. De stamgasten van Klein Thalia hebben het in het verleden niet eens zo slecht gedaan en zelfs een keer de wisselbeker in de wacht weten te sle pen. Toch slaat Henk de kansen van zijn mannen dit keer niet al te hoog aan. De Globe Trotter Mack Kenzie Truck die ze de afrol op moeten trekken weegt maar liefst 8500 kilo. Ieder van de acht ploegleden moet dus - is snel uitge rekend - een dikke 1000 kilo op de schouders ne men. Kleerkasten Daarbij hebben de sterk ste mannen van Neder land Ad Wolters en Siem Wulfse ook al la ten weten dat ze met hun makkers zullen ko men. En ook een grapje van een sportschool staat Henk nog vers in het geheugen gegrift. Die meldde zich vorig jaar aan als koorploeg. Kwa men er ineens acht com plete kleedkasten opda gen. Ja, daar kunnen zelfs de meest ervaren bierheffers niet tegenop natuurlijk. Het kampioenschap wordt gehouden op za terdagmiddag 26 sep tember vanaf 14.00 uur op de Hoogstraat ter hoogte van Daytona Mo tors. Er is nog plek voor enkele teams van acht man. Deelneming is gra tis. Aanmelden bij Henk de Bruin, telefoon 4268541. Rob van Vliet, de mana ger van Bowling Musis Sacrum brengt het of het de gewoonste zaak van de wereld is: „Als Schie dam feest viert doe ik ook wat. Zo simpel ligt dat." Maar ondertussen heeft de forsbespoi de horeca- man in al zijn beschei denheid wel even een tournooi op poten weten te zetten waarop heel de Europese top van de partij is. Alle 20 deelnemers, die zondag de 20ste septem ber soepel geschoeid de gladgewreven banen in het monumentale pand op de Lange Haven be treden, hebben het wer pen in de vingers. Maar toch tipt Rob zélf de Belg Roger Pieters, we reldkampioen bowlen, als een van de kansheb bers op een groot deel van de riante prijzenpot. Mede dankzij financiële steun van benzinegigant St. Maartensdijk - 'Je hebt contacten of niet' - valt er voor de cracks tijdens de Brandersfees ten 20.000 gulden te ver dienen. Gratis kijken Het zit er dus dik in dat die tot de toppen van hun kunnen zullen gaan, wat weer mooi meegeno men is voor het publiek. Liefhebbers mogen zon dag de 20ste gratis ko men kijken. De voorron des duren tot 18.00 uur, de finales tot 22.00 uur en daarna is de prijsuit reiking. Is het tournooi op zich zelf al een topper, het laatste weekend van de Brandersfeesten doet Rob er nog een schepje bovenop. In de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 septem ber zullen ruim 60 stad genoten elkaar bekam pen in een bowlingmara thon. Dat belooft een hele happening te worden temeer omdat dan meteen het tien-ja rig bestaan van de 'Mu sis Bowling' wordt ge vierd. Alle deelnemers en de bezoekers kunnen daarom rekenen op pri ma hapjes, goed gekoel de drankjes, muziek en polonaise als tussen doortje. En ook aan het deelne men aan of het toekijken bij dit sportief spektakel kost niets. Rob van Vliet Wil en Ed van den Broek: blijvertjes in Schiedam. SCHIEDAM - Wil en Ed van den Broek heb ben met hun oud-Hol landse poffertjeskraam, de enige in Schiedam, een mijlpaal bereikt in hun bijna éénjarige be staan. Dit jaar blijft de grote kraam op het Emma- plein tijdens de kermis staan. Vorig jaar moes ten zij juist ruimte ma ken voor de kermis om dat de verpachting van de grond eerder dat jaar geregeld moest worden. „Het is een ingewikkel de zaak," geeft Wil van den Broek toe. „In deze periode huren wij de grond van de kennis bond die het op hun beurt weer huurt van de gemeente." Wil en Ed hopen ook de hele winter in het centrum te blijven staan. „Maar dat hangt volledig af wat de ge meente wil." Eén ding vindt Wil wel vervelend: de prijzen gaan tijdens de kermis iets omhoog. „We moeten wel. De pacht is hoger. Maar na de ker mis gaan we weer terug naar onze oude prijzen," belooft de eigenaresse. Het bestuur van de Dam winkeliersvereniging. De oudste winkelstraat van Schiedam is de Dam. In de geschiede nisboeken wordt vermeld dat de Dam al in 1250 is aangelegd als dam in de Schie. In 1550 is er vol gens de historici sprake van bebouwing van beide zijden van de Dam, met uiteraard ook enkele winkels. Op dit speciale aspect is de winkeliers vereniging De Dam best trots. Hoewel de vereni ging niet in een lange straat zetelt zijn er toch zestien leden aangeslo ten. „De Dam is een echte Schiedamse winkelstraat met zaken voor elk wat wils", zo karakteriseert John van Zadel, die sa men met Jongepier de vereniging runt, de win kelstraat. Inderdaad is er op de Dam van alles te vin den, winkels voor de eerste levensbehoeften, zoals een slager, banket bakker en een groente winkel. Ook voor spe ciaal zaken kan de Schiedammer prima te recht in het kleine win kelstraatje in de binnen stad. Er is zoal een spe ciale verfzaak, een pia nostemmer, een automa- terialenwinkel, een fiet- senzaak, een videotheek, een dierenzaak, een meubelzaak, een ijzer zaak en een interieur verzorgingswinkel. „Dat is duidelijk van al les wat, maar we zijn erg blij met de komst van Het Nieuwe Stadsblad op de Dam. We hopen dat hierdoor meer men sen eens over de Dam lopen en natuurlijk even binnenkomen", vertelt John van Zadel. 4* f -/X 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 45