Diploma's in Zuid Schiedamse slager valt in de prijzen RENAULT DORZO J Toch anti-apartheidsmanifestatie in Schiedam SAS U laat schade herstellen, uitengewoon wordt buitenbijzonder Programma Filmclub Jenever aktiviteiten Baldadige jeugd zorgt voor overlast Dolf de Vries te gast op schrijversavond Van der Touv stopt als voorzitter Vechtende dames opBroersvest Dorzo kijkt gelijk Uw auto na. (helemaal gratis) Hoogstraat winkeliers letten op de kleintjes. Bernhardient je start campagne AktieLandenbuurt Maandagavond eerste bijeenkomst Van den Heuvel HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1987 PAGINA 13 SCHIEDAM De pianos emmer komt geen secon- ie te vroeg de boksschool /an Wim de Haan binnen. Toewei het stemmen van ie piano hem in de mid- iag drie-en-een-half uur leeft gekost, brengt hij als Droef op de som enige ;oonladders ten gehore. Daarna bijt de 74-jarige Schiedammer het spits af met twee nummers. „Of je wel of geen liefhebber /an deze muziek bent da- nes en heren, deze man can gewoon goed spelen", nerkt presentator, organi- :ator, gastheer en toneel- nester Wim de Haan op ils de oude baas de boks ing (pardon..toneel) ver- aat. iet kaalhoofdige duo Rob en ïert neemt het volgende half ïur voor z'n rekening en ipeelt akoestische muziek uit 1e jaren veertig en vijftig. Het empo van het duo ligt op ge- ijk niveau als de temperatuur n de zaal: erg hoog. Even ireigt het mis te gaan als .weemaal achterelkaar een maar uit Berts gitaar spring. Bob neemt achter de piano de honneurs waar. Bob en Bert passen bij deze avond. Wim de Haan heeft voor zichzelf een half uurtje gereserveerd „Die andere Wim de Haan", ver trouwt hij het publiek toe, ter wijl hij zijn derde (en laatste) dichtbundel op schoot open slaat. De krachtige gedichten oogsten succes. De korte verhalen (De aanran ding, Vreemd gaan en De ver tegenwoordiger) zijn van min dere kwaliteit en halen een beetje het tempo uit de avond. Ook voor Wim de Haan is het de eerste keer dat hij zich op een dergelijke wijze in de boksschool manifesteert. Jazz Janice Lakers, een Ameri kaanse jazz-zangeres, speelt tot de pauze wat zij noemt: ever greensongs. De piano vertoont af en toe wat kuren. „My notes are stuck", verontschuldigt ze zich aan het publiek. De pia nostemmer is helaas al weg. Na de pauze keren Bob en Bert en Janice Lakers terug op het podium. Later op de avond maken zij plaats voor twee bokswedstrijden van formaat (zie verder sport). Wim de Haan heeft aangetoond dat een culturele avond met een sausje sport (of omgekeerd) best te consumeren valt. SCHIEDAM Op zater dag 12 september zijn on derstaande kinderen ge slaagd voor hun zwemdi ploma in het Sportfond- senbad Schiedam. A-diploma Robert-Jan de Kok, Robin v.d. Burg, Tamara v. Diejen, Deb- by Hoogendijk, Benny Berg- haan, Ruben Drop, Ingrid Hoogerwerf, Jeroen Bast, Mi chel Wessel, Lisette Berg, Andy Tintel, Marloes Plomp, Kim Schoonakker, Ellen Schoonakker, Esther Kort land, Kim Putter, Roy Win ters, Joanna Reinders, Mark Boom, Pascal de Koningh, Tanja Spinhoven en Sabrina Heuchemer. B-diploma Ramon de Man, Mark Alblas, Marcel v. Slobbe, Suzanne Woldhuis, Mark Verhagen, Saskia Koevermans, Tommie Nijs, Jasper Roodbol, Marissa de Vliegh, Kelly Sprong, San- der den Hartog, Kevin Brou wer, Merlin Oosthof, Stefan Laros, Kevin Laros, Patrick v.d. Berg, Darrender Kollau, Simone v.d. Ley; Yuri Mar kwat, Richard Esbach, Debo rah Kroezen, Silvia Pak, Diën- ne Verkade, Maijoleine Brookman, Jacqueline Slee boom, Eqout Verboon. SCHIEDAM De Filmclub draait vrijdag 25 september de Franse film „Trois hommes et un couffin" van Coline Ser- reau. Aanvang half tien, zaal open vanaf half negen. Toegang voor donateurs 4,-. Donateur worden kost 5,- per seizoen inclusief eerste film. De Film club is te vinden in de Nieuw- straat op nummer 12. SCHIEDAM Naast de lo pende tentoonstellingen „Gra- fiek'87" en „de Dam in de Schie" wordt in het kader van de Brandersfeesten 1987 en in samenwerking met de Histori sche Vereniging Schiedam, in de aula van het Stedelijk Mu seum een overzichtstentoon stelling van Jeneveretiketten gehouden. Te zien zijn een groot aantal etiketten, vooral van inmid dels verdwenen jenevermer- ken. Ook is te zien hoe zo'n etiket tot stand komt aan de hand van een aantal ontwer pen voor een bekende jenever producent. De tentoonstelling is te zien tot en met zondag 29 september 1987. Het Stedelijk Museum is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00-17.00 uur en zondag van 12.30-17.00 uur. Toegang gratis. SCHIEDAM Baldadige jeugd heeft de nacht voor de Brandersfeesten, de medewer kers aan het evenement én de politie handen vol werk be zorgd. Een groep van ongeveer acht jongeren hield, na een avondje uit in een wijkcentrum huis in de binnenstad. Het stel liet een spoor van vernielde stellingen (van kramen in aanbouw voor de Brandersfeesten) na op de Dam, Kerkstraat en Hoog straat. Agenten hielden ten slotte om een uur of twee een 27-jarige stadgenoot aan, die in het bezit was van een ijzeren staaf. De rest van de groep werd naar huis gestuurd. Rond een uur of vier 's nachts meldden marktkooplieden we derom op het hoofdbureau dat het centrum onveilig werd ge maakt. Agenten troffen een stel jongens aan in bezit van een damesfiets met een kapot slot. Toen ze daarop een 21-ja rige stadgenoot mee wilden nemen op verdenking van diefstal, wilden zijn makkers de jongen te hulp schieten. Bij de vechtpartij, die ontstond moesten enkele forse klappen worden uitgedeeld met de wa penstok, waarbij niemand ge wond raakte. De zaak werd vervolgens uitgepraat op het hoofdbureau. SCHIEDAM De eerste schrijversavonden van het nieuwe seizoen zal worden gehouden op zaterdag 26 sep tember 1987 in de Filmclub, Nieuwstraat 12, Schiedam. De aanvang is 20.30 uur, de zaal is open vanaf 20.00 uur. Ook in dit nieuwe seizoen worden de Schrijversavonden georganiseerd door de Ge meenschappelijke Openbare Bibliotheek en de Filmclub, met ondersteuning van de Schiedamse boekverkopers. Hoofdgast deze eerste avond is de ook van radio en t.v. be kende schrijver-akteur-caba- retier Dolf de Vries. Het voorprogramma van de eerste avond wordt verzorgd door de nog onbekende ama teur-schrijver Hans van der Sloot (student in Leiden). In de hoofdbibliotheek, Lange Haven 131, is vanaf maandag 21 september een kleine boe- kenuitstalling over Dolf de Vries te zien. Bovendien stelt de bibliotheek op ruime schaal een beknopt overzicht van zijn leven en werk beschikbaar. De boekverkopers bieden op de Schrijversavond werk van de gastauteur te koop en ter signering aan. Reservering van een plaats in de Filmclub kan telefonisch op vrijdag en zaterdag tussen 19.00 en 20.30 uur bij Trix de Leeuw, telefoon 4730562. SCHIEDAM De enige echte duidelijkheid die de sectievergadering kende was de medede ling van voorzitter Jo van der Touw dat hij in januari voor het laatst de sectie zal voorzitten. Wegens privé-omstandig- heden is hij genoodzaakt de hamer over te geven. Met hem stopt ook Frans Eikenbroek als lid van de sectie voetbal. Het zal voor de Schie damse voetbalverenigin gen een hele dobber worden een goede opvol ger te vinden voor Van der Touw, die tevens in de sportraad de voetbal clubs vertegenwoordigde samen met Henny Rei ken, die voorlopig nog blijft zitten. SCHIEDAM De politie heeft dinsdagmiddag twee vechtende dames uit elkaar moeten plukken op de Broers- vest. Het tweetal - een 24- en een 51-jarige Schiedamse - hadden ruzie gekregen omdat de oudste niet snel genoeg ach teruit reed in haar wagen naar de zin van de jongste. De 24-jarige stadgenote moest op de Broersveld wachten op een vrachtwagen, die werd uitgeladen. Toen ze achteruit wilde steken, zag ze haar weg versperd door de auto van de 51-jarige Schiedamse. Bij de woordenwisseling die daarop ontstond, gingen beide dames elkaar te lijf. Pas gerui me tijd later lukte het agenten het tweetal te scheiden. Op het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat werd het een en ander uitgepraat waarna de heetgebakerde vrouwen weer huiswaarts konden keren. i dorzo repareert alle tnerken het populaire stripfiguur in ei SCHIEDAM Het ko mend weekend gaat de aktie „Lampje in de Lan- denbuurt" op feestelijke wijze van start. De aktie, die is opgezet door de be wonersorganisaties van Oud Mathenesse en Het Witte Dorp heeft twee doelen. Allereerst bestaat de Landenbuurt (het flat complex beneden aan de Rotterdamsedijk) 50 jaar en dat moet uiteraard ge vierd worden. Maar bovendien is het de be doeling dat tijdens de Lampje campagne, die twee maanden gaat duren, een toekomstplan wordt opgesteld om het wonen en leven in de sterk verpau perde wijk te verbeteren. De flitsende start van deze aktie wordt uiteraard gegeven door gen persoon in het goede ge zelschap van het olifantje Ber- nhardientje. Met zijn tweeën zullen ze rond 13.00 uur samen met kinderen uit de buurt offi cieel een nieuw parkje openen. Daarna zal de wijk tot en met zondagavond de 27ste septem ber in de kleine uurtjes toe bol staan van de aktiviteiten. Za terdagmiddag worden onder andere clowns, poppenkast en een ballonnenkunstenaar ver wacht. Rond half vijf zal de volksdansgroep van buurthuis „De Put" een voorstelling ver zorgen. 's Avonds is er bal met muziek van De Berini's en de steelband „Flas Tropical". Zondagochtend geeft het Hil- legersbergs Vaudeville orkest een klassiek concert en 's a- vonds treedt het theatergezel schap Limited Compagnie op. Alle aktiviteiten zijn gratis, al leen voor het avondprogram ma zijn toegangsbewijzen ver plicht. Die zijn (gratis) af te halen in de wijkwinkel in de Bulgaarsestraat 4. SCHIEDAM Slager Piet Engelage van het Rubensplein no 5 is op 21 september in de Flevohof door Fred Oster na mens het Instituut Ambachte lijke Slagersprodukten (I.A.S.) met een erkenning onder scheiden. De I.A.S.-produkterkenning voor gekookte achterham ont ving hij voor de duur van 1 jaar. Een I.A.S.-erkenning wordt uitgereikt voor zelf vervaar digde vleeswaren die aan strenge keuringseisen, hebben voldaan. Door middel van on aangekondigde keuringen en steekproeven worden de pro- dukten regelmatig getoetst. Het I.A.S. is een instituut dat ambachtelijk bereide vleeswa ren keurt op fijne smaak, zorg vuldig grondstoffengebruik en creatieve bereidingswijze. De erkenning krijgt vanaf vandaag een ereplaats bij sla ger Piet Engelage in de win kel. Pinkstergemeente „Morgen stond", 10.00 uur: samenkomst Nieuwe Damlaan 766. SCHIEDAM Er komt waarschijnlijk toch een anti-apartheidsmanifes- tatie in Schiedam. Een in mei opgericht initiatief- comite, onder leiding van John Ouwendijk, heeft maandagavond 28 september een bijeen komst belegd over zo'n informatieve demonstra tie in zalencentrum Christelijke Sociale Be langen op de Lange Ha ven 73 om 20.00 uur. Een groot aantal plaatselij ke instellingen en vereni gingen - zoals bewonersor ganisaties, de ouderenbond en de vredeswinkel - zijn uitgenodigd om aan het overleg deel te nemen. Het comité had eigenlijk begin van de zomer een apart heidsmanifestatie willen organiseren naar aanlei ding van de situatie in Zuid Afrika en het toene mend verzet tegen de apartheid daar. Dat initiatief bleek wat al te voortvarend. Slechts weinigen waren in staat op heel korte termijn aan die oproep gehoor te ge ven. Toch werd er eind mei een bijeenkomst be legd en daaruit kwamen een aantal ideeën naar vo ren. Ten eerste werd duidelijk dat het organiseren van een anti-apartheidsmani festatie in Schiedam een breed gedragen en niet-po- litiek initiatief zou moeten worden. Omdat het erom gaat de betrokkenheid van de Schiedamse bevolking bij de apartheidspolitiek te vergroten, zou het gewenst zijn dat het initiatief uit- gaat van een breed scala van maatschappelijke groeperingen. Bovendien werd duidelijk dat een anti-apartheidsma- nifestatie zich niet uitslui tend op de situatie in Zuid Afrika zou moeten rich ten, maar tevens op het bestaan van racisme en discriminatie in Neder land. Zeker in Schiedam, waar de aanslag op een Turks koffiehuis nog vers in het geheugen ligt, is de aandacht voor discrimina tie in eigen omgeving hard nodig. Bij een anti-apartheidsma nifestatie valt aan vele concrete aktiviteiten te denken. Van kraampjes, straat-theater, een forum en een tentoonstelling tot aan confronterende aktivi teiten waarmee duidelijk gemaakt wordt wat apart heid in de praktijk bete kent. Het organisatie-comité hoopt, dat de bijeenkomst van maandagavond een aantal concrete ideeën zal opleveren, die verder uit gewerkt kunnen worden. De ANWB start ook in Schie dam weer met cursussen Pech onderweg voor automobilis ten. Het accent van de cursus ligt op het zelf-doen met als doel de automobilist(e) kennis bij te brengen over het techni sche gedeelte van hun wagen. Het geheel staat onder leiding van instructeurs wegenwach ten en technochefs van de ANWB. Opgeven kan bij het ANWB-kantoor Rotterdam, te lefoon 4140000. IjyflÉMBiPiUi want óójinkunststof S zijn kwaliteiten! RAMEN EN DEUREN ESV„ 's-Gravelandseweg 396 Schiedam - Tel: 010-4620544- Showroom Van den Heuvel levert Weru Ramen en Deuren met: -5» super Sport en cultuur geven elkaar partij -*« -• Wim de Haan (archieffoto). Aanrijding gehad Plaatwerk beschadigd? Dorzo, Uw Renault- dealer, staat klaar voor vakkundige reparaties. Ook voor uitstekend spuitwerk moet U bij Dorzo zijn. Wij hebben een hypermoderne spuitcabine. Auto weer als nieuw! Dorzo kijkt hem dan ook nog even helemaal na. Want wat hebt aan een „nieuwe" auto waarvan de uitlijning niet deugt??? James Wattweg 12-14 3133 KK Vlaarding'en Tei. 010-435 35 3 Dwaze Brandersdinsdag, het koopjes- evenement van de Hoogstraat winkeliers trok van 's morgens vroeg tot 's avonds rond sluitingstijd tal van liefhebbers. De centrum- winkeliers had den bij dit feestje ook de klein tjes niet vergeten. Zelfs ram melaars gingen voor vooroor logse prijzen van de hand. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM Kethel „De Ark", Hargplein 101, 10.00 uur: ds. J. C. v. Wes- tenbrugge, Stellendam (Voorb. H.A.). Magnalia Dei Kerk, Albar- dastraat 69, 10.00 uur: ds. A. Prins. Julianakerk, Burg. Knap- pertlaan 29. 10.00 uur: dr. E. de Vries, Delft; 17.00 uur: kand. W. Vermeulen, Rotter dam. Christelijke Gereformeerde Kerk, „Hoeksteenkerk", Wa rande, hoek B.K.laan, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. P. Boiten. Ned. Geref. Kerk, kerkge bouw, Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: stud. D. W. Fyan le Houten. Nederlandse Protestanten Bond, kerkgebouw Westvest 92, 10.30 uur: ds. H. J. Bos, Schiedam. Herv. Geref. Evangelisatie, Aula Scholengemeenschap Schieland, 10.00 uur: ds. D. A. Snijder, Abbenbroek. Grote Kerk, 17.00 uur: ds. M. v. Campen, Vlaardingen. Evangelische Lutherse Ge meente, Oranjestraat, 10.00 uur: R. E. van den Berg. HERVORMDE GEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, Lange Kerk straat, Schiedam, 10.00 uur: ds. J. G. Jansen uit Gouda; 17.00 uur: ds. W. G. Gerritsen uit Alblasserdam. Opstandingskerk, Burg. Honnerlage Gretelaan, Schiedam, 10.00 uur: ds. W. L. J. Wapenaar uit Tiel. Bethel-Kapel, Nieuwe Maas straat 68d, Schiedam, aanvang 9.15 uur: ds. mevr. I. Middendorp uit Reeuwijk. Huize Thomas, Griekse- straat 18, Rotterdam. Aanvang 10.30 uur: ds. J. Gras uit Dordrecht HERVORMDE GEMEENTE KETHEL Dorpskerk, 10.00 uur: ds. P Lootsma, Krimpen a/d IJssel; 19.00 uur: ds. P. H. Quartel, Gouda. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. F. Kalis. Rank, geen opgave. Leger des Heils, Lange Ha ven 27, 10.00 uur: Heiligingssa menkomst (Ziekenfonds); 17.00 uur: Gezinsdienst beide dien sten staan o.l.v. majoor E. van Meurs. Jehovah's Getuigen, Stad houderslaan 26b Openbare lezingen. Nieuwland, zondag 10.00 uur. Thema: Jehova's ogen slaan ons gade Oud Ma thenesse, zondag 17.00 uur. Thema: Leef niet voor uzelf maar voor het doen van God's wil.- Kerkgenootschap der Zeven de dags Adventisten, Op standingskerk, Burg. Hon nerlage Gretelaan, 9.30 uur: ds. M. Peroti. Herv. Gem. op Ger. Grond slag, in de Rank, Schiedam- seweg, dhr. Bakker, Slie- drecht. R.K. Parochie St. Jan de Do- perkerk, Mgr. Nolenslaan 99, Nieuwland, Zaterdag 19.00 uur: met muzikale omlijsting; zondag 9.30 uur: met samen zang; 11.00 uur: gezinsviering m.m.v. het Valeriuskoor. Te vens kindercrèche in de paro chiezaal. Preekbeurt dit week end: p. J. M. Mahlmann o.p. R.K. Parochie H. Liduina en 0.L.Vr. v.d. Rozenkrans, Sin gel 106, Celebrant Pastor P. M. Vismans. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering; zondag 9.15 uur: Hoogmis (muzikaal ver zorgd door het herenkor 1.H.D., met meerstemmige la- tijnse zang; 11.00 uur: Eucha ristieviering. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, 19.00 uur: Eucharistieviering (Jubi- latio), uitstelling Allerheiligste tot 21.00 uur. Kapel Huize Frankeland, St. Liduinastraat 10. Celebrant en Zaal. predikant: pastoor M. van ag 17.15 uur: Eucharistieviering Zaterdag 26 september: R.K. Visitatiekerk, Dr. Schaepmansingel 3, Schie- dam-West. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistieviering met orgel spel en samenzang. Celebrant Pater E. Clarenbeek osa. Zon dag 10.30 uur: Gezongen Eu charistieviering, muzikaal ver zorgd door het Visitatiejonge renkoor. Celebrant pater J. Uyterwaal osa. IN de komende week zijn de vieringen; dins dag, donderdag en Eerste Vrij dag om 9.15 uur. N.B. Op zon dag 11 oktober is er 's avonds om 18.30 uur Marialof. Parochie van het H. Hart, Rijnstraat 1, zaterdag 26 sep tember, 19.00 uur: Eucharistie viering; zondag 27 september 10.30 uur: hoogmis, onder het eerste deel is er een apart pro gramma voor de kinderen. Na afloop is er gelegenheid om koffie te drinken in de pasto rie. H. Hartkerk, Pinasplein, Rotterdam-West, Eucharistie vieringen woensdag 9.00 en zondag 10.30 uur. St. Jacobus, Kethel. Week end 26-27 september: zaterdag 17.00 uur: Eucharistie met sa menzang en orgel Pater A. Lalleman leidt de viering. Zondag 9.45 uur: Eucharistie met zang van het Jacobuskoor. Pastor Th. Kool leidt de vie ring. St. Martinuskerk, Wm. An- driessenlaan. Weekend 26-27 september. Zaterdag 18.30 uur: Eucharistie met samenzang en orgel. Pater A. Lalleman leidt de viering. Zondag 8.30 uur: Eucharistie zonder zang; 11.00 uur: Eucharistie met zang van het Jeugdkoor. Pastor W. Flapper leidt de vieringen. Tij dens de viering van 11.00 uur kindercrèche in de pastorie. Oud-Katholieke Parochie v.d. Heilige Johannes de Do per, Dam 30. 27 september in Schiedam geen kerkdienst, maar te 10.15 uur in kerk No- belstraat 24 (Blijdorp), Rotter dam: 16e Zondag na Pinkste ren. Joh. Maasbach Wereldzen ding, Havenkerk, Lange Ha ven 70. Vrijdag 25 september, 19.30 uur: Evangelisatiedienst. Zaterdag 26 september: 11.00 uur: Kerk open voor bezichti ging tot 16.00 uur; 19.00 uur: Jeugddienst van 13 tot plm. 35 jaar Zondag 27 september: 10.00 uur: Eredienst o.l.v. Br. Holder, tevens kinderopvang van 0 tot 14 jaar voor de dienst Trompet en Orgelspel van Tony en Dorien Lissenberg. Schieland Ziekenhuis, Aula- kapel, Juliana van Stol bergstraat. Eucharistieviering op zaterdag 26 september '87 te 18.30 uur. Voorganger: pater J. F. de Rooij. Oecumenische zondagviering op 27 september te 10.30 uur, voorgangers pater J. F. de Rooij en ds. Y. Stien- stra, muzik. medewerk, 't Li turgisch ensemble Maassluis o.l.v. mevr. Sonneveld. Weru kunststof ramen en deuren verfraaien uw renovatie- of nieuwbouwprojekt op n stijlvolle, elegante en verantwoorde wijze Weru rolluiken zijn er 'n voorbeeld van. Geen enorme "kasten maar 'n doordacht geïntegreerd systeem. Maar verwacht u eigenlijk anders van Europa's grootste in kunststof ramen en deuren? Stuur mi] geheel vrijblijvend dokumentatie Naam-■ Adres. - Pustkode - plaats Telefoon U kunt deze antwoordcoupon in een envelop zonder postzegel zenden aan Van den Heuvel Ramen en Deuren Antwoordnummer 36 3100 VB SCHIEDAM Diepenhorstlaan 4 - Riiswtjk"^ (Plaspoelpolder) Tel: 070-997725 polyglass COOL-LITE isolerende beglazing reflekterend spiegelglas PARELIO zonwerend glas EMALIT geemailleerd glas polyglass Een "muur van~g'l4fej^

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 13