Ouderen, jeugd en dieren in '88 extra bedeeld 1 Mannen gezocht voor slag bij ruine Ron Visser; „Mijn dag kon niet meer stuk" RANDSTAD EDITIES Stadsblad 1 Fietsongeluk Inbraken i RADIO ABA VANDAAG: Rietzeilers wijken uit naar benoorden spoorlijn Teerstoof start met topper Reünie Martienerkoor Scheidsrechter hoofdpersoon Vuurwerk waardig slot wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND kantoor: Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 ft'i SCHIEDAM De zware jaren als stadsbestuurders zijn aan Aad Wiegman nog niet af te zien. Opval lend monter presenteerde de wethouder van finan ciën maandagmiddag de begroting voor 1988. Het gemeentelijk huishoudboekje werd als een luchtig toetje opgediend als slot van een feestelijke lunch. Ogenschijnlijk zit de Schiedamse burger dan ook het komend jaar op rozen. De tarieven blijven voor het vierde achtereenvol gende jaar hetzelfde; voor energieprijzen is de ge meente van anderen afhankelijk maar vast staat dat in ieder geval de waterprijs omlaag gaat. Het college van burgemeester en wethouders is er zelfs van overtuigd dat een belangrijk gedeelte van haar stoutmoedig opgestelde verlanglijstje k 3 miljoen verwezenlijkt kan worden. De kortingen van het rijk kunnen voorlopig nog opgevangen worden met wat simpele kunstgrepen zoals het doorvoeren van efficiency op de ambtelijke burelen, het omzetten van dure leningen in goedkope en het afzien van een vijfde wethouder. Mop met baard Minima Rampzalige situatie Wethouder Aad Wiegman ém Zelfs de goed ingevoerde medewerkers van de afdeling fi- nancieen moesten af en toe naslaan hoe het allemaal precies zaty. SCHIEDAM Een kwestie van toeval? Be gin 60-iger jaren trad een magere jongen met een gezicht van elastiek met veel succes op bij het 12 Vz jarig jubileum van het Schiedamse Zeekadetkorps Niet veel later werd deze overal schnabbelen de „bandparodist" be roemd en berucht als André van Duin. Nog maar kort geleden zette Ron Visser onherkenbaar als André van Duin. Ron Visser datzelfde korps op zijn kop met zijn grappen en grollen. Zaterdag werd de 22-jari ge Schiedammer maar eventjes winnaar van de Benelux Telentenjacht in Bobbejaanland in België, georganiseerd door het weekblad Story in de categorie Play back. De lange helblonde brood- en banketbakker wist de zware concur rentie achter zich te la ten dankzij zijn imitatie „eigen stijl" van... André van Duin. Ron Visser met de beker en de kleuren tv, die hij won in Belgie. Deuk Blauw TV DEFEKT? Videospeclallsten WOENSDAG 30 SEPTEMBER 1987 NR. 79 39e JAARGANG Nieuwe Gat van ruim één miljoen in ontimistische begrotin: Hoewel Aad Wiegman zich op die opgewekte ma nier rijk rekende, kon hij toch niet verbloemen dat de buikriem verder aan gehaald zal moeten worden - al zal niemand het daar direkt echt be nauwd van krijgen. Ten slotte zit in de begroting voor volgend jaar een gat van 1,1 miljoen gulden en is er voorlopig rekening mee gehouden dat de Tweede Kamer „in al haar wijsheid" (Wiegman) zal afzien van voorgeno men kortingen op onder andere het welzijnswerk en het onderwijsvoorr- gangsgebied. Mocht dat onverhoopt tegenvallen, dan zit de stad met een heel wat groter tekort. De gemeenteraad, die eind ok tober moet beslissen waar dat geld vandaan moet komen, zal aan het dichten van het gat een hele kluif hebben. Want wat Wiegman zo prachtig op voert als verlanglijstje, bestaat voor het grootste gedeelte uit noodzakelijke vervangingen en onderhoud. Daar valt ei genlijk nauwelijks meer in te schrappen. De allerduurste investering blijft de nieuw te bouwen bi bliotheek, maar die mag de naam Nieuw Beleid feitelijk niet meer dragen: het toekom stige boekenpaleis verdient zo langzamerhand meer de beti teling „mop met een baard". Opvallend zijn wel de plannen - Aad Wiegman spreekt met een van paradepaardjes - om extra geld te stoppen in het ouderenbeleid voor de warme maaltijdvoorziening en een wijkpost in Oost. De dierenbe scherming krijgt wat meer armslag en ook de jeugd hoeft in 1988 niet helemaal op een houtje te bijten. Er komt een opvangprojekt voor schoolver- zuimers en Jeugdland krijgt een aanvulling op de vaste bij drage. De laatste, en zeker niet kleinste zwakke groep, de mi nima, lijkt er maar bekaaid van af te komen. Haalde de gemeente Den Haag deze week nog de landelijke pers om een fonds van tien miljoen om de mensen met de laagste inkomens te helpen, in Schiedam bevat het „noodpo- tje" niet meer dan 395.000 gul den. Daarvan werd in voor gaande jaren nog geen 30.000 gulden gebruikt, de rest werd door de gemeente benut als fi nancieel meevallertje dat de tekorten op andere posten mooi kon dekken. Toch zitten de minima in de Brandersstad zo slecht nog niet, financieel bezien, volgens Wiegman. De wethouder van financiën: „Wat Den Haag nu voorstelt is bij ons niets nieuws. Stilzwijgend hebben we bijvoorbeeld alle mensen die recht hadden op een een malige uitkering vorig jaar de onroerend goedbelasting kwijtgescholden Hoe zeer het lot van de minst draagkrachtigen het college ook ter harte gaat, minstens zoveel bezorgdheid bestaat er voor de rampzalige situatie waarin het ambtelijk apparaat in meerdere opzichten ver keert. Ondanks hun jeugdige leeftijd zijn zowel het stads kantoor als gebouw 's Grave- land toe aan een dringende en ingrijpende renovatie. Vooral aan het laatste pand, waar on dermeer de sociale dienst is gehuisvest, moet voor vele honderdduizenden guldens worden verspijkerd. Bovendien moet de gemeente stappen gaan ondernemen om met name de hoger geschoolde ambtenaren in huis te houden. Veel overheidsdienaren heb ben de laatste jaren de over stap gemaakt naar het bedrijfsleven omdat daar meer te verdienen valt. Een wrange bijkomstigheid is dat juist de afdeling financiën, waar de begroting met veel kunst en vliegwerk wordt opgesteld, te kampen heeft met een tekort aan mankracht. «mm w-~f. SCHIEDAM Een 11-jarig meisje is vrijdag op de West- vest lelijk ten val gekomen. Zij botste rond een uur of zeven 's avonds met haar fiets tegen een naast haar rijdend vrien dinnetje op. Met een gebroken neus en uitwendige kneuzin gen is zij naar het Schieland- ziekenhuis gebracht. SCHIEDAM De Branders- feesten mogen dan uitermate rustig zijn verlopen, het inbre kersgilde heeft niet helemaal stil gezeten. Zaterdagochtend vroeg om vijf uur, werd een bewoner van een pand op de Rotterdam se- dijk wakker omdat zijn auto alarm afging. Buitengekomen zag hij nog net een man als een speer richting Rotterdam fietsen. Van zijn wagen was wél het zijraampje vernield, maar de dader had niet de kans gekregen er iets uit mee te nemen. SCHIEDAM De man nenbroeders zijn niet meer wat ze geweest zijn. Natuurlijk dromen duizenden ervan om een keertje in de schoenen te kunnen kruipen van ma cho Rocky of snelle ver leider Don Johnson uit Miami Vice. Maar als Schiedammer wint Benelux- talentenjacht „Het was echt een te gek mo ment toen ik hoorde dat ik die beker kreeg. Ik was ervan overtuigd dat een meisje met een Diane Ross-act eerste zou worden. Mijn verwachtingen waren eigenlijk helemaal niet zo hooggespannen en mis schien daarom vond ik het ook niet eng om op te treden voor zo'n groot publiek. Mijn moe der en mijn meisje waren ze nuwachtiger dan ik. Maar als je dan ineens te horen krijgt dat je het gehaald hebt, gaat er natuurlijk wel wat door je heen. Dat is simpelweg schitte rend. Vooral als je bedenkt dat er toch grote jongens in de jury zaten als Peter Koelewijn, Jac ques d' Ancona en Barry Ste vens. Het geeft een heel lek ker gevoel als die je zien zit ten. Mijn weekend kon in elk geval niet meer stuk." Ron Visser moet in zijn huis vol bloemen van familie en vrienden duidelijk nog even bijkomen van zijn triomf. Opvallend bescheiden schuift hij het leeuwendeel van de eer op de schouders van de ko miek waar hij als jongetje van elf al helemaal maf van was. Pas na lang aandringen vertelt de Schiedammer tussen neus en lippen door hoe hij de afge lopen jaren in André's huid gekropen en toch zichzelf ge bleven is: „Zoals hij is er natuurlijk maar één. Dat kun je natuurlijk nooit evenaren. Maar als je zelf geen humor hebt, dan hoef je niet eens te proberen hem na te doen. Na een optre den hoor ik de mensen wel eens zeggen: „Volgens mij is die vent zelf ook gestoord." Nou dat klopt. Zodra ik dat rare pakkie aantrek word ik een ander figuur, dan doe ik ineens de gekste dingen." Het is dan ook misschien wél juist aan Ron's eigen talent om de lachers op zijn hand te krij gen ie danken, dat hij zo hoog eindigde in Bobbejaanland. Presentator Frank Marsmeijer kon zelfs zijn zorgvuldig voor bereide aankondiging niet meer over de lippen krijgen toen de Schiedammer tijdens de finale onverwachts achter stevoren op een houten paard het toneel op kwam rollen. „Ja, ik zag dat ding staan tus sen de coulissen en ik dacht ineens daar ga ik op zitten. Ik had er geen idee van dat ie dereen gelijk zo in een deuk zou liggen. Misschien werken die onverwachte invallen wel het best." Hoe spontaan Ron ook over komt, natuurlijk was de Van Duin-act waarmee hij zaterdag won, zorgvuldig in elkaar ge zet. De bakker van professie had op- overigens simpele- huisapparatuur een bandje sa mengesteld waarop muziek en scetches elkaar in het goede tempo afwisselden. Klapstuk van zijn optreden was de gloedvolle vertolking van An dré's „huillied" Vooral de li- ters-vocht-sproeiende-bril, door een technisch vriendje van Ron in elkaar geknutseld, deed wonderen: het publiek kwam niet meer bij. En dat vindt Ron achteraf be zien nog het leukste: „Ik vind het gewoon prachtig als de mensen in de zaal blauw lig gen. Ik leg toch veel van me zelf in zo'n optreden. Dat was in het begin eigenlijk anders. De eerste keer dat ik André nadeed was uit een geintje op de 75ste verjaardag van mijn oma. Iedereen vond dat zo leuk dat ik het serieus ben gaan aanpakken. Toen was het allemaal pikwerk, nu zitten er originele dingen bij. Het is voor een gedeelte mijn eigen tiepetje geworden. Het is grandioos dat dat aanslaat." Ron Visser is veel te nuchter om na zijn overwinning met een te dromen van een grootse carrière als artiest. Toch is het niet onwaarschijnlijk dat Schiedam er op zijn minst „een bekende stadgenoot" bij krijgt. Op dit moment is broer Ruud - „en die is daar geweldig goed in" - druk bezig een conferen ce op maat te schrijven. En misschien dat die authen tieke „Visser-act" de definitie ve doorbraak gaat worden in het harde amusementswereld je. Wij helpen direktlll Tel. 4260778-4733961 of 01899-15874 Groenelaan 95 Viïoof Inruil Hops ratio Ook voet uw woomochirm on koolknston het erop aan koint laten de heren het lelijk afwe ten. Nu ligt het avontuur in Schiedam eens voor het grijpen en geeft het sterke geslacht niet thuis. Ondanks herhaalde op roepen om deel te nemen aan de 'slag om de rui ne", gepland in het voor jaar '88, is het aantal hel den dat zich heeft aange meld, nog minimaal. Een forse tegenvaller voor de werkgroep Schat, die daar bij de ruige restanten van het verblijf van gravin Alei- da, een prachtig stuk ge schiedenis van de Bran dersstad nog eens over wilden doen. Ter geruststelling: echt gevaar lijkt aan de on derneming niet verbon den. Het stuk, dat naar aanleiding van de ge beurtenissen op schrift werd gezet ,,'t Stuk van Joncker Franssen Gorloch" was zo saai, dat het helemaal her schreven moest worden. Uiteraard heeft regis seur Frans van Bredero- de (nee, geen familie) er een aantal aansprekende scenes ingelast. Maar hij verzekert desgevraagd dat al dat wapengeklet ter, hoe levensecht het straks ook zal overko men op het publiek, geen enkel risico met zich meebrengt voor de spe lers. Liefhebbers, voorzien van enig toneeltalent, kunnen zich aanmelden bij Corinne Sey, afdeling CSJ op het stadskantoor, telefoon 4260500.

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1