i IWMU IJ -^^EjCTRA Binnenkort start de aktie zuinig stoken weer Victoriaans poppenhuis c G Wie zoekt, die vindt Ze moeten er nog van groeien Grafische effecten op MSX Contactlensweek met proefpassing Lapje Limousin, mevrouw? ZE MOETEN ER GROEIEN ilt 1 UW THUISKRANT - RANDSTAD-EDITIES TK.40.87 4$ - Voor het eerst 'Bonne Bouche' Geen kunst Te snel Diervriendelijk Van alles Stoofpot Prijskaartje Waar? Stukje beter EXCLUSIEFIN 'UW THUISKRANT' De meterkaart Doet u mee? Prima opzoekboekje voor ouders "A* Voedim De maand september heeft wat auto's betreft helemaal gestaan in het teken van de I.A.A., de Internationale Auto mobile Ausstellung, te Frankfurt. In deze auto-rubriek brengen wij een korte impressie van de echt nieuwe zaken die we in Frankfurt signaleer- De Frankfurtse tentoonstelling bood al les op gebied van auto's, dus personen auto's, bestel- en vrachtauto's, bussen, campers, caravans, aanhangers enz. enz. Autoredakteur Leo de Ruiter heeft zich hoofdzakelijk bezig gehouden met het personenautoaandeel, bij het grote publiek staat dat ook het meest in de belangstelling. ALFA ROMEO Naast de 33, 75, de Sprint en de Spider was het grote nieuws van Alfa en ook één der trekkers van de beurs de Alfa 164, het satste model in de serie samenwerkings modellen van Fiat, Alfa, Lancia en Saab. De 164 is zeer modern, gestroomlijnd met prachtige rondingen. Hij is er als 2.0 liter Twin Spark met 107 kW/148 PK, als 2.0 li ter Turbo met 129 kW/175 PK, als 3.0 liter V6 met 136 kW/185 PK, top hier ruim 230 km/u, en tot slot als 2.5 liter Turbodiesel met 84 kW/114 PK, top hier 200 km/u. Een impressie uit Frankfurt AUSTIN-ROVER Niet veel echt nieuws bij Austin-Rover, wat moderniseringen aan de bekende Austin- Rovermodellen en vooral aan de Rover en Land- en Range Rovermodellen. De Rover 800-serie is uitgebreid met katalisatormo- dellen. BMW BMW heeft vooral het nieuws geconcen treerd op de uitbreiding van de 3-serie. Er is nu een BMW 3-serie Touring, een hatch- backachtige BMW 3 en de Z1, het sport- coupémodel van de BMW 3, uiteraard was ook de 750i met 12 cilinders volop aanwe zig, naast de al langer op de weg zijnde 730i en 735i. CHRYSLER In een aparte persconferentie met dé presi dent himself lacocca aan het hoofd kondig de Chrysler de come-back naar Europa aan. General Motors, niet echt wegge weest, is mede door de lage dollarkoers weer 'druk' op de Europese markt, Ford probeert het vooral met de Taurus en Sa ble (Scorpioj-modellen, en Chrysler gaat nu weer meer penetreren met een 5-tal model len, allen onder de eigen naam Chrysler, namelijk de GTS, de GS Turbo, de ES, de Le Baron en de Voyager. DAIHATSU Het nieuws van Daihatsu zat hem hoofdza kelijk in detailmoderniseringen, zo is de Daihatsu Rocky uiterlijk gemoderniseerd en vooral aan de voorzijde is dat goed zicht baar. Maar ook het interieur en de techniek zijn aangepakt. Verder kent de Cuore tal van moderniseringen. FORD Ford had ook een aantal moderniseringen aan al haar modellen, maar ook hier betreft het details. Natuurlijk was de nieuwe Fiësta CVT van de partij, de bekende van Door- ne's automaat echter de heel nieuwe Fiesta die volgend jaar komt was er nog niet. Het echt nieuws bijFord: de Aerostar, een ruim te-auto oftewel multifunctionele auto. Als bestelwagen bestaat hij al zo'n twee jaar, maar nu is hij ook uitgevoerd als minibus en tegenhanger van o.a. de Chrysler Voya ger en de Renault Espace. Wanneer hij naar Europa komt is niet bekend. HONDA Honda verraste de pers met de nieuwe Ci- vicserie. Uiteraard was er ook de nieuwe Prelude en de nieuwe Legend, de laatste ook in coupévorm, maar die wagens waren al eerder aan de autopers voorgesteld. De geruchten over een nieuwe Civic deden wel de ronde, maar Honda wilde er niets over loslaten. Nu was hij er toch, de nieuwe Ci- vicserie, de hatchback is wat ronder gewor den en de sedan is voor Europa helemaal nieuw. Geen Honda Balade of Rover 200, de Civic Sedan komt nu als eigen model naar Europa. LADA Vele jaren geen nieuws bij dit Russische merk en nu ineens elke keer wel iets. Dat komt natuurlijk door de nieuwe Samara, hij is als 3-deurs hatchback gebracht met 1300-motor. In de loop der jaren komen nu de uitbreidingen, de eerste is de Samara met 1500-motor. Later volgen de 5-deurs- modellen en de 1100-motoren. MAZDA Bij Mazda stond natuurlijk de 626 centraal. Behalve de nieuwe 626 was ook de ver nieuwde 323 aanwezig, alsmede de 929 en de RX7, de nieuwe 121 konden wij nog niet ontwaren. PEUGEOT Belangrijk nieuws bij Peugeot, de nieuwe 405! Van die nieuwe 405 wordt heel veel verwacht. In zijn klasse zal het zeker een topper worden en om de eerste plaats strij den met de Ford Sierra, de Citroën BX en de Mazda 626. Opel met de Ascona hoort daar natuurlijk ook bij^ maar zolang de nieuwe Ascona er nog niet is, zal Opel toch minder in de melk te brokkelen hebben. Verder bij Peugeot detailmoderniseringen bij de 205, 309 en 505. door Leo de Ruiter RENAULT Echt groot nieuws is er bij Renault niet en het merk heeft dat natuurlijk wel nodig. Zo als bij vele andere merken bracht Renault ook een zgn. prototypemodel de 3e genera tie Vesta. Het wordt echter hoog tijd dat er nu een produktie-Vesta komt om Renault uit het slop te halen. Uiteraard was de ver nieuwde 5 aanwezig en de nieuwe 21 Tur bo. TOYOTA Het nieuws van Toyota kenden we al; de nieuwe Corollaserie. Wij hadden hem begin september al in de 71 edities van 'UW THUISKRANT'. In Frankfurt stond de Corol la nog eens in volle glorie en tevens was daar de stationcar te bezichtigen. CITROËN Een aardig nieuwtje bij Citroën in de AX-se- rie. Destijds geïntroduceerd als 3-deursmo- del, maar nu toch ook een 5-deursserie. Verder was uiteraard de hele BX-serie aan wezig met het nieuwe kind de BX GTi 16 V met dus de Franse PSA 16-k leppen motor Jfe-nu ook in de nieuwe Peugeot 405 Ml 16 huist, hij produceert 160 PK, goed voor een Mp ver over de 200 km/u. MERCEDES Geen echt nieuwe modellen bij Mercedes, wel uitbreidingen van o.a. de 190-serie met een 2.5-liter turbodieselmotor, de 200-300- serie met een 3.0-liter turbodieselmotor, moderniseringen bij de S-klasse en de ter reinwagens. De S-klasse heeft nu ook een airbag voor passagiers. MITSUBISHI Bij Mitsubishi was uiteraard de nieuwe Sap poro te zien. Onverwacht nieuws was er in de Mitsubishi-sportklasse: de vernieuwde Starion. Het uiterlijk is gemoderniseerd, nieuwe spoilers, uitgebouwde flanken e.d., ook het interieur is gemoderniseerd en er zijn diverse technische wijzigingen. PORSCHE Het duurdere en exclusievere merk Porsche had toch ook een nieuwtje; de Speedster, een legendarische naam, nu toegepast als model van de Porsche 911, een duidelijke sportcabriolet. OPEL Eigenlijk had Opel als enig Duits merk nog flink wat nieuws te brengen. Natuurlijk is er de nieuwe Senatort, maar op Frankfurt uit gebreid met een Cabrioletversie. Verder was er aardig wat nieuws in de Corsaserie, o.a. een Corsa met dieselmotor, met injec tiemotor de Corsa GSi. De nieuwe Ascona wordt eind volgend jaar verwacht. SUZUKI Een prachtig verlichte stand bij Suzuki, die jeugdig elan en modernisme moest uitbeel den. Suzuki timmert aan de weg, maar echt groot nieuws was er niet, terwijl dat toch nog steeds verwacht wordt. Wel ontdekten we ergens achteraf op de stand de Alto RS Twin-Cam Turbo, een sportieve Alto met een 543 cc 3-cilinder 12-kleppenturbomo- tor met 64 PK, goed voor een top boven de 180 km/u en een acceleratie van 0-100 km/u in 9,4 sec. VOLVO Bij Volvo ook slechts detailwijzigingen en kleine uitbreidingen. Volvo bracht op Frankfurt zijn schone motoren, alle model len zijn nu voorzien van schone motoren, ook de 480 ES heeft nu een katalisatormo- tor, met en zonder geeft dat 95 en 119 PK, de turbo-versie was er nog niet, hij komt wel en levert dan met katalisator 120 PK en zonder 142 PK. De 340-serie, 740- en 760- serie zijn gemoderniseerd. Voor het eerst in Nederland: een natio nale contactlensweek. Wie tussen 30 september tot en met 10 oktober naar binnen gaat bij een van de 150 opticiens, die lid zijn van de Vereni ging Oogmerk, is daar zonder kosten voor een proefpassing van contactlen zen welkom. Om daarna nog naar huis te gaan met het (gratis) boekje: „Goed Ogen - Beter Zien". Geen tijd of gelegenheid, maar toch meer willen weten over die door nu ruim een half miljoen Nederlanders gedragen lenzen? Bij het sekretariaat van de Vere niging Oogmerk beantwoorden op tele foonnummer 02290-62024 contactlens specialisten uw vragen. Via dit nummer komt men tevens aan de weet, waar de Oogmerk opticiens in Nederland zijn ge vestigd. Temidden van een gezelschap kenners heb ik vorige week hel spit afgegeten. Keurend, nog eens kauwend, luisterend naar opmerkingen links en rechts van culinaire ingewijden, boog ik me over een bordje met een sappig plakje vlees. Niet gek, dat proefde ik zelfs als leek, die overigens best weet wat lekker is. Vervolgens werd ons bordje nummer twee met weer zo'n lapje zachtrood getint vlees voorgeschoteld. Het mes ging er iets soepeler door, dus dat was al een mals voorleken en in m'n bloknoot naast m'n bord (ik was tenslotte aan 't werk) schreef ik na 't proeven: lichter van smaak, zachter. En ook nog: kauwt makkelijker weg. We hapten eerst in een stukje eerste klas Hollands- en daarna in Frans vlees. Niet zo maar van een willekeurige koe, maar van een heel speciaal Frans ras. Het Limousinrund, dat vol gens kenners ronduit superieur is. Limousinrunderen grazen na melijk nog op 'eerlijke weiden' zonder chemische troep in de bodem, hebben hun lieve koei- enleven tang nog geen groei hormoon binnengekregen en zijn niet in de eerste plaats ge fokt om melk te leveren en dan pas te worden geslacht, 't Gaat om het vlees, niet om de melk. Zeg maar scharrelrund tegen zo'n dier. Dat valt natuurlijk ronduit in de pul van hen, die (terecht) van mening zijn, dat we in z'n alge meenheid al genoeg binnen krijgen, waar we levensgrote vraagtekens bij kunnen zetten. Maar ook voor hen, die daar wat soepeler aan voorbij gaan, doch wel een lekker stuk vlees op hun bord willen hebben, opent het Limousinvlees sma kelijke perspektieven. Verschil lende slagers zijn het er in hun vakhart al over eens: zulk vlees zie je niet elke dag. Ook koks denken er zo over, want een van Nederlands be roemdste vakmensen van het gilde der 'haute cuisiniers', Paul Fagel, stak tijdens de pre- sentatielunch, zijn enthousias me niet onder de stoelen en banken van 'Bonne Bouche'. Het anti-poespas restaurant aan de (zeer oude) Dordtse Groenmarkt 8, waar culinaire vakpers en nog wat andere ge nodigden aan de Limousin gin gen. Hier klaar gemaakt door gast-kok Fagel en 'Bonne Bou- che's' koks Arie van Es en Joep Leyten. Dit op initiatief van de vleesgrossierderij, die Limousin naar Holland haalt. 'Geen kunst' dacht ik na die eerste happen mals scharrel rund met daarna nog een fraai Frans menu voor m'n neus. Die Fagels maken net geen rauwe bonen zoet, maar haal je Paul Fagel in huis, dan krijg je van zelf wel iets op je bord, waar je niet eens een keurend gezicht bij hoeft te trekken om het alle maal tongstrelend tot je te ne men. Mijn konklusie was te snel. Ook gewone Rotterdamse huisvrou wen, die niet in een 'haute cui- sine'-woonwijk wonen, hebben Limousin intussen ontdekt als vlees, waarvoor je speciaal naar de slager gaat, die als vig net die forse koe op z'n winkel ruit heeft staan met daarboven de woorden France Limousin'. In het zuiden van die Maasstad is het namelijk al een tijdje te koop. En ook in Dordt zelf vind je een dertig jaar in het vak zit tende slager, die er wat je noemt bij zweert. Als het aan de importeur van deze koeien-karkassen (naar woord, maar zo heten ze nu eenmaal) ligt, gaan ze een roya ler smakelijke Hollandse toe komst tegemoet. Want die im porteur, Hopman Vleesgros sierderij uit Hellevoetsluis, is als gewone slager begonnen, heeft nu nog een slagerij, dus weet wat de klant verlangt. een rubriek voor vrouwen en andere mensen... „Een goed stuk vlees, dat is duidelijk, maar breng je een diervriendelijk produkt, waar van je weet, dus kunt vertellen, dat er geen onnatuurlijke hor- momen inzitten, dan verklaart dat ook de belangstelling. Smaakt dat dan toevallig ook nog eens meer dan prima, proef je echt het verschil omdat wij alleen de beste kwaliteit van dat Limousin-vlees uit die ge lijknamige streek in midden Frankrijk naar Holland halen, dan ben je ook als vakman ple zierig bezig". Wat kun je er als 'gewone' Hol landse huisvrouw of dito man nou mee doen, vraag ik Piet Hopman. „Van alles. Gewoon een lekke re riblap laten sudderen. Kost Pronkstuk op de schaal: Li mousin ribvlees, gepresenteerd en daarna klaar gemaakt door drie koks met van links naar rechts 'Bonne Bouche's' Arie van Es en Joep Leyten, geflan keerd door Paul Fagel. je met Limousin trouwens een uur minder tijd en je kunt je er eigenlijk geen buil aan vallen als je niet zo bedreven bent in dat ouderwetse sudderen. Maar ook de jongere generatie, die minder tijd heeft, gaat er bij ons in de zaak steeds meer om vragen. Een biefstukje is gauw klaar". „Je kunt er een heerlijke stoof pot mee maken" hoor ik van Paul Fagel. „Dat moet je alleen willen". Willen? „Ja, er is naar mijn gevoel een generatie opgegroeid, die niet zo in koken is geïnteresseerd. Alles moet gauw klaar zijn, uren in de keuken, mij niet gezien... dat hoor ik nog al eens. Maar: daar zit verandering in. We krij gen nu weer een andere lich ting, die in is voor koken. Men sen zonder kinderen, studen ten, die de keuken induiken, mannen met koken als hobby: er worden weer eisen aan goe de maaltijden gesteld. Kwaliteit wordt (weer) een begrip. Ook het 'gezonde' karakter van dit vlees spreekt me zonder meer aan. Daarom denk ik, dat Li mousin het zeker zal gaan doen. Ook al vind ik, dat onze moeders meer verstand en ge duld hadden voor sudderen, dan de meeste vrouwen van nu als we het over een riblap heb ben. Of dat nu Hollands of Frans vlees is". Het begrip magnetron laat ik in 'Bonne Bouche', zeer vrij door mij vertaald met 'Lekker Bek' en bekend om zijn Franse streekgerechten, dan maar even niet vallen... Waar mijn interesse tenslotte ook in niet geringe mate naar uitging tijdens deze 'spit-af-ete- rij' is het prijskaartje, dat om de nek van het Limousinvee hangt. „Niet duurder dan wat je bij een goede slager voor kwali teitsvlees betaalt en dan be doel ik niet eens de dure vlees soorten" hoor ik van grossier Hopman. „Hoe kan dat nou" kom ik blijkbaar ongelovig over. „Er zit zoveel meer rendement in een Limousin-karkas, dus de slager haalt er zoveel meer uit - ook daar waar je bij een Hol landse koe niet aan zou begin nen - dat je geen hogere prijs hoeft te rekenen" is de vakver klaring. Waar je het kunt kopen" lijkt me een goede slotvraag voor eventueel geïnteresseerde le zers. „Steeds meer slagers zullen het denk ik gaan voeren. Dus ver schijnen er straks op meer eta lageruiten de Limousin-vignet- ten voor dit scharrelrundvee. Stijgt de interesse zo snel, dat we de hoogwaardige E-kwaliteit niet meer kunnen krijgen, dan houden we onze voet op de rem. Want we gaan geen Li mousinvlees invoeren, dat niet aan die kwaliteit voldoet". Geen wonder, dat van Franse zijde boeren in de Limousin- streek, die dit scharrelvlees nog niet fokken, op het (eigen) be lang hiervan wordt gewezen. Want op de aardig gevonden Hollandse slagzin: ïnag het een stukje beter zijn' moet wel in menige slagerij positief gerea geerd kunnen worden. Overigens heeft Hopman ook belangstelling voor scharrelvar kens, maar dat is dan weer een ander verhaal. Voorlopig zaten we eerst aan de Limousin, waarmee je als tiuis-, tuin- en keukenvrouw- /man' gewoon ook lekker heel wat kanten op kunt, zonder dat je achternaam Fagel is... Met mijn voornaam teken ik echter ook nog altijd voor het vlees, dat ik bij m'n eigen dorpsslager haal, zonder dat daar voorlopig nog een woord Frans bij is. SEAT Eigenlijk had Seat ook niet veel nieuws, we wachten immers al zolang op uitbreidingen van de Ibiza-serie en dan vooral de injectie motoren en nieuwe dieselmotoren. Echt uit sluitsel kon Frankfurt niet geven, natuurlijk stond er de 1.5-injectie met 3-wegkatalisa- tor, ook was er de Ibiza 1.51 Cabriolet, maar wanneer komen zij echt? Seat belooft nog steeds heel veel, het duurt echter lang eer die beloften worden ingewilligd. Verder wel detailmoderniseringen en verbeteringen aan de Marbella, Ibiza en Malaga. Reakties op of bijdragen aan deze pagina kunt u sturen aan redaktie UW" THUISKRANT EXTRA Postbus 5825 2280 HV Rijswijk telefoon Veel lezers hebben via 'UW THUIS KRANT' al één of meer keren meege daan aan de aktie Zuinig Stoken. Zij hebben daardoor geleerd hoeveel gas ze gebruiken en wat de oorzaak is van veranderingen in het verbruik. Vaak wis ten deze deelnemers een flinke vermin dering van het gasverbruik te bereiken. Zo hebben het afgelopen jaar in Zuid- Holland 290.000 huishoudens meege daan. Ongeveer 80% van deze huishou dens wist het verbruik met 5 a 10 te verlagen. De voorgaande aktie is dan ook een groot succes geweest. Vanwege dit succes en de vele vragen van lezers om een herhaling hebben de gasbedrij ven en 'UW THUISKRANT' besloten om weer een nieuwe aktie te starten. De verwachting is dat het deelnemer saantal dit jaar voor het eerst boven de 300.000 zal komen! U doet toch ook mee? Het is heel eenvoudig en kan u ook nog een lagere energierekening op leveren! Volgende week ontvangt u bij 'UW THUISKRANT' een meterkaart die u no dig heeft om de aktie te kunnen volgen. Op die kaart staat precies hoe u kunt meedoen. U noteert op de kaart vanaf 11 oktober elke week op zondag (of maandagochtend) de stand van de gas meter. Van elke week kunt u dan een voudig het gasverbruik bepalen en ver gelijken met het streefverbruik dat in 'UW THUISKRANT' wordt bekendge maakt. U ziet dan direct of u meer of minder gas heeft verbruikt. De eerste tabel verschijnt op 21 oktober op deze pagina. De aktie duurt tot 22 mei 1988. De aktie gaat een maand lan ger door dan de vorige aktie met het oog op koude meimaanden van de afge lopen jaren waarin veel gestookt werd. Houd dan volgende week de deelne merskaart in de gaten. De kaart wordt samen met 'UW THUISKRANT' gratis bij u thuis bezorgd. Als u volgende week op 8 oktober nog geen deelnemerskaart in huis heeft, kunt u de afdeling Voorlich ting van uw energiebedrijf bellen en vra gen of zij u een kaart willen sturen. Van af 8 oktober kunt u de deelnemerskaart ook afhalen bij de editiekantoren van 'UW THUISKRANT'. BOEKJES - Wie kan mevr. Van Veen uit Delft helpen aan boekjes over 'Tinte- loog, het zwarte beertje' van de schrij ver Allen Chaffee. Tel. 015-124015. BOEKJE - Al heel lang is mevr. van Ros- sum uit Rhoon op zoek naar het boekje uit haar kinderjaren: 'Max en Maurits'. De schrijver is onbekend en het is in Ne derland niet meer te koop. Wie kan hel pen mag bellen: 01890-16040. PLAATJE - Wie de heer Vermaas kan helpen aan het plaatje 'Anne' van Her man van Veen belt tussen 9 en 11 uur even 010-4364542. BOEKJE - De heer Sluimer uit Waddinx- veen zou graag in het bezit komen van het boekje 'Zelf vakkundig houtdraaien', geschreven door Gordon Stokes en uit gegeven door Kluwer. Tel. 01828-18978. SERVIESJE - Mevrouw Sluimer mist een suikerpotje en een schoteltje van het Van Nelle serviesje (met bloemetjes). Langs deze weg wordt hulp gevraagd het serviesje weer kompleet te maken. Tel. 01828-18978. BOEK - Al jaren is de heer Van der Zee op zoek naar het boek 'Verdwijnende traditie' van Verbruggen of Van Brug gen. Wie hem er aan kan helpen belt 075-353754. Dit fantastische poppenhuis in Victori aanse stijl is echt iets voor liefhebbers. Het is op schaal 1:12 en 60 cm breed, 73 cm diep en 120 cm hoog. Achter de scharnierende zijwanden zijn er op de drie verdiepingen veel kamers om op uw gemak naar eigen smaak of in originele stij in te richten. Het scharnierend dak geeft toegang tot een ruime zolder. Door het huis aan de buitenkant af te werken in authentieke stijl met dakshin- gles en lijsten wordt het een pronkstuk waar de maker terecht trots op kan zijn. De bouwtekening van dit huis is kom pleet met materiaallijsten, duidelijke bouwinstrukties en informatie over ver lichting. Apart, of samen met de teke ning, kunt u eveneens de ruiten voor het huis en een tekening voor het meubilair bestellen. De tekening van het meubilair is voor de komplete inrichting van het huis. De tekening van het huis (bestelnr. 3060-RE) kost 19,75; de 19 bedrukte PVC-ruiten (bestelnr. A 3060-RE) kosten 21,85; een tekening voor het meubi lair, schaal 1:12 (bestelnr. 1186-RE) kost 13,75. Het komplete pakket (tekeningen plus ruiten) heeft bestelnr. P 3060 en kost ƒ42,50. De tekeningen etc. kunt u bestellen door het betreffende bedrag - ondej vermel ding van het bestelnr. - over te maken op giro 3567600 van Karweipost, De Meern. Na ontvangst van de overboe king wordt het bestelde per omgaande toegestuurd. Kinderen in de 'basisschoolleeftijd' groeien hard. Ouders of verzorgers heb ben dan vaak dezelfde vragen als: 'Mar co van 9 is veel kleiner dan zijn vriend jes, waar ligt dat aan?' of 'Patricia is 10 jaar en wil opeens geen vlees meer eten, is dat niet ongezond?'. In een nieuwe, vrolijk geïllustreerde bro chure over voeding van 4- tot 12-jari- gen, die is uitgegeven door het Voorlich tingsbureau voor de Voeding, staan de antwoorden op deze en andere veel ge- stelde vragen. Verder staan er gegevens in over lengte en gewicht, voedingsge woonten en over wat 'medelanders' eten. Een echte minivraagbaak voor ou ders die willen weten wat hun 'groeier' moet eten om gezond te blijven. De brochure is te bestellen door 4,25 (incl. verzendkosten) over te maken op giro 4323700 van het Voorlichtingsbu reau voor de Voeding in De Haag onder vermelding van 'Ze moeten er nog van groeien'. U Van Roy Wildemast uit Monster ontvingen wij een programma waarin zeven verschil lende 'grafische effecten' zitten. Ze worden actief gemaakt door het REM-teken In de betreffende regel weg te halen (zie regel 80). 10 COLOR 20 FOR I' 30 'LINE 40 'LINE 50 'LINE 60 'LINE 70 'LINE BO LINE 90 'LINE (1/33) 100"NEXT 110 IF INKEY$= 120 SCREENOLI ST 15,1.1:SCREEN 2 -O TO 255 STEP 2 (0,96)-(I,96+95*SIN(I/33) (255-1.96)-(I,96+95*SIN(I/33) (255-196-95* COS(1/33)) (I96+95*SINI/33) (255-1,96+95*SIN(I/17)-I96+95*SINI/34) (255-1191)-(I,96+95*SIN1/33) (255.96-95*SIN(1/33)I96+95*SINI/33) (128—127*SIN(I/33) 96-95* SI N I/33) - I ,96+95*SIJi; THEN 110 Een programma geschreven dat ook voor andere lezers van deze rubriek interessant is? Stuur dan een duidelijke listing aan de redaktie van deze pagina (adres rechtsbo ven) onder vermelding van 'Input'. Stuur bij de listing een duidelijke omschrijving van de werking van het programma en vergeet niet te vermelden op welke machine het programma werd gemaakt. Ook vragen en tips kunnen in aanmerking komen voor plaatsing in deze rubriek. EN HEB JE JE BAAS OM OPSLAG GEVRAAGD? EN 1 IS HET GELUKT? ...HU MOEST ER NOG EVEN OVER NADENKEN A O ~n 0cR.O^cPe>o'

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 11