w Nieuwe Stedelijk Museum stelt zaal en manschappen beschikbaar maar: Zonder Infomarkt Burenhulp Huwelijk Rakker: gelukkigste hond van Schiedam 1 Man (32) houdt politie bezig Nieuw raadslid voor D'66 Leo Horn Jersey Babycord fijnrib Streepjogging ZONNECENTRUNv HENGELSPORTERS LET OP! HALVE PRIJS! Ongeluk RANDSTAD Stadsblad l RADIO ABA VANDAAG: Befaamd trio spuit klimmuur Warmenhoven exposeert UVG overrompelt DVC Zestig jaar getrouwd SVV snakt naar goede resultaten wekelijks met 71 edities IN HEEL ZUID-HOLLAND WOENSDAG 7 OKTOBER 1987 NR. 81 39e JAARGANG kantoor: Dam 2, Postbus 257, 3100 AG Schiedam, telefoon 010-4732877 oplage 39.135 SCHIEDAM De ten toonstelling „Zonder Ti tel", werk van elf „bui tenlandse" beeldende kunstenaars in Neder land, is van twee tot en met achttien oktober te bezichtigen in het Stede lijk Museum van Schie dam. SCHIEDAM De opzet van de Rotterdamse stich ting Point of Vieuw oogstte waardering. Eindelijk werd er naar de mening van velen aandacht ge schonken aan het werk van in Nederland wonende en werkende kunstenaars van buitenlandse af komst. „Deze allochtonen staan maar mooi buiten het „circuit". Musea en galeries laten deze groep links liggen", aldus de Rotterdamse stichting die probeert via audiovisuele uitingen aandacht te ves tigen en begrip te kweken voor culturele en maat schappelijke verschijnselen, met name uit andere culturen. Om de allochtone kunst uit wat zij noemen het „verborgen circuit" te halen maakte Point of Vieuw de televisiefilm „Zonder Titel". Aan het Stede lijk Museum de eer om tijdens de tv-presentatie aan de lande lijke pers (previeuw) het werk van de in de film figurerende beeldende kunstenaars ook daadwerkelijk te laten zien. Point of Vieuw had aanvanke- SCHIEDAM Stichting Kraamcentrum „Maasste den Interkruis" organi seert een informatiemarkt rond zwangerschap en be valling voor de regio Maasland, Maassluis, Schiedam en Vlaardingen. De markt wordt georgani seerd in het kader van het feit dat er 40 jaar geleden een erkend kraamcentrum werd opgericht voor Vlaardingen en Omstre ken. In de loop van deze 40 jaar vonden er opsplit singen en fusies plaats waaruit het huidige kraamcentrum is ontstaan. Het kraamcentrum ver leent verschillende vor men van kraamzorg thuis. Voor deze kraamzorg leidt het centrum kraamverzor- genden op en verleent sta geplaatsen aan de M.D.G.O. opleiding voor verzorgenden. Op de informatiemarkt kunnen zwangeren en an dere geïnteresseerden in formatie krijgen over het werk van de kraamver- zorgende, maar ook over allerlei zaken die fijn zijn om te weten tijdens de zwangerschap en erna. Hiervoor werken naast het kraamcentrum aan de markt mee: de gezamenlij ke kruisverenigingen, fy siotherapeuten, i.v.m. zwangerschapsgymnastiek, diëtisten, verloskundigen, de werkgroep borstvoe ding natuurlijk, het zie kenhuis, moeders voor moeders en Bebinella. Verder levert Boekhuis den Draak boeken. De stichting Consument en Veiligheid en de Rutgers- stichting leveren folders ter inzage. De markt wordt gehouden zaterdag 10 oktober van 10.00 tot 16.00 uur in en achter het pand aan de Schiedamseweg 99 te Vlaardingen. De toegang is gratis. Kinderoppas aan wezig. SCHIEDAM Wijkcen trum De Erker is hét cen trale punt voor de buren hulp beneden de spoorlijn in Schiedam. Oudere mensen of men sen, die plotseling ziek worden, kunnen Wijkcen trum de Erker opbellen voor hulp betreffende kleine karweitjes: bijvoor beeld begeleiding naar dokter of ziekenhuis het doen van boodschappen en eventuele kleine klusjes, e.d. Het gaat beslist niet om het verrichten van huis houdelijke werkzaamhe den. Om aan de toenemen de hulp-vragen te kunnen voldoen, zijn er veel vrij willige medewerkers/sters nodig. Degene," die over enige vrije tijd beschikken en zich hiervoor willen inzet ten, kunnen kontakt opne men met Wijkcentrum de Erker, Jan van Avenne- straat 32, tel. 4267767- 4263161. lijk nogal wat moeite om een geschikt onderkomen te vin den voor tentoonstelling en vertoning van de film die eni ge dagen erna door de Feduco op het Nederlandse scherm zou worden gebracht. Bij het bibliotheektheater in de Maas stad hing het bordje „nee" op de deur. Reden om buiten de gemeentegrenzen te zoeken. Eén telefoontje naar het Stede lijk Museum van Hans Paal man bleek genoeg. Daar liet men een dergelijk buitenkans- e op (verdere) landelijke be kendheid niet ontglippen. Wat wil je nog meer. Een unieke tentoonstelling plus de lande lijke pers over de vloer om al vast enige gegevens te noteren over de videoproduktie, voor dat de film de ether in ging. Uitnodiging Helaas voor het museum. He- Het Stedelijk Museum. laas voor de kunstenaars en helaas voor de stichting Point of Vieuw. Niemand kwam af gelopen vrijdag opdraven. Nie mand had een uitnodiging ont vangen. Zelfs de afdeling voorlichting wist van niets. De zaal bleef leeg. De monitoren „Wolf in schaapsvel" van de Spaanse kunstenaar Pablo Rueda Lara. onbemand. Het Stedelijk Mu seum trof geen schuld. Zij had den alleen personeel en een zaal beschikbaar gesteld. Pim Schenkelaars van het museum zucht als hij aan vrijdag terug denkt. „Er gingen wel meer dingen fout. Zelfs drie leden van de staf kregen geen uitno- SCHIEDAM Ze warerr maandag 5 oktober op de kop af 60 jaar samen: Pe trus Hendriks en Francina van Deurzen. Alle reden voor een fees- je, dat vanwege de hoge leeftijd van het diamanten paar thuis en in intieme familiekring werd gevierd. Enige buitenstaander was eigenlijk burgemeester Scheeres, die rond het middaguur een fruitmand namens het gemeentebe stuur aan kwam bieden. De bruidegom, geboren (1903) en getogen Schie dammer, is een verwoed visser en trekt er nog re gelmatig met een bootje op uit. Ook de bruid, geboren in Deurzen in 1905, mag zich verheugen in een goe de gezondheid. Het bruids paar heeft drie dochters, één zoon en een aantal kleinkinderen. diging. Ook dachten we dat Point of Vieuw met een groot scherm zou komen, want né de persconferentie was er een avond voor genodigden en daar zouden nog weieens wat mensen naar toe komen. Nou, we hebben er zelfs maar een monitor bij gehaald, want ze hadden er twee bij zich. Daar moesten dan, zo bleek later, 250 mensen naar kijken". Teleurgesteld Romanina Mandricardo, voor zitter of Point of Vieuw be grijpt helemaal niets van de gang van zaken. Ze werkte an derhalf jaar aan het projekt „Zonder Titel" en is teleurge steld over het uiteindelijke re sultaat. „Die 250 bezoekers maakten veel goed, maar dat de pers wegbleef? Zelf stuur den we veel uitnodigingen. Het adressenbestand van het museum gebruikten we zelfs. Maar Feduco zou de 40 lande lijke kranten benaderen met een persbericht en een folder, althans voor zover ik weet. Zij hebben toch de nodige erva ring. Nee, ik ben er goed ziek van". dit leek mij een passend ver- ideau voor al zijn Rakker met baas H. van Dijke. SCHIEDAM Bouvier verklaart de verhuizer, Rakker (vijf jaar oud) was gisteren de gelukkigste hond van Schiedam, zoniet van heel Nederland. Baas H. van Dijke van het gelijkna mige verhuisbedrijf liet een taxi aan de P.K.O.-laan voorrijden en zijn hond een uur door het centrum van Schiedam vervoeren. „Hij houdt nu eenmaal van auto rijden, van kleins af aan." „en zoekt Rakker de volgende verjaardag wel het Concert gebouworkest! TV DEFEKT? VkJeosp*ciaUstan SCHIEDAM (zaterdag) Met de aanhouding van een 32-jarige Rotterdammer haalde de politie een lastige klant binnen de muren. Het begon allemaal met de aan houding aan het begin van de avond. De Rotterdammer had zich op het toilet van reisbureau „Snelle Vliet" laten inslui ten en maakte na een speur tocht door het pand 330 gul den buit. Tot uitgifte van het geld kwam het niet. De politie ar resteerde „de insluiter". Toen hij rond half elf 's a- vonds werd weggestuurd, was de Schiedamse politie niet van hem af. Omstreeks half twaalf liep hij in een van de gangen van Huize Frankeland rond. Aangezien alle deuren dicht waren, bleef de aanklacht nu beperkt tot poging tot diefstal. Nauwelijks had de inwoner uit de Maasstad in de vroege ochtenduren van de zondag de hielen aan de Lange Nieuwstraat gelicht of leden van het wijkteam centrum zagen de man op een damesfiets in de buurt van de Hoogstraat rijden. Onderzoek wees uit: de fiets was niet van hem. Maandag verbleef de recidivist nog op het hoofdbureau. SCHIEDAM De vrou wen mogen dan bij lan ge na de meerderheid nog niet hebben in de Raad, ze krijgen er deze maand wél versterking bij. Coby de la Rie gaat de plaats innemen van Harry van Doorn. De D'66-iger vertrekt hal verwege de rit omdat hij zijn drukke baan niet meer kan combineren met de arbeidsintensieve politiek. Ook Coby de la Rie - derde op de lijst van D'66 en dus logi sche opvolgster - moest even denken voordat ze „ja" zei op het dringende verzoek van fraktievoorzitter Adri Reijn- hout, om samen met hem haar partij te gaan vertegenwoordi gen in de Raad. Als direkteur van „Vrouw en Werkwinkel" in Leiden heeft ze in feite al een veeleisende full-time job. Het feit dat het „zwakke geslacht" vér is on dervertegenwoordigd in het Schiedamse bestuursorgaan, was voor haar de belangrijkste reden om het raadslidschap te aanvaarden. Coby de la Rie: „Ik ben altijd aktief geweest in de vrouwen beweging en dus uiteraard ge ïnteresseerd in emancipatie. Alleen denk ik bij die term be halve aan vrouwen ook aan alle andere groepen in de sa menleving die een achterstand hebben. In Schiedam kom je dan automatisch bij de oude ren en de minima terecht. Het is denk ik heel belangrijk dat juist in deze stad met een goed sociaal beleid de bezuinigingen van het Rijk ondervangen worden. Daaraan hoop ik als raadslid mijn steentje te kun nen bijdragen." Coby de la Rie krijgt Volksge zondheid, Welzijn, Cultuur en Sociale en personeelszaken in haar portefeuille. In de Raad van 12 oktober wordt zij offi cieel geïnstalleerd. terug in Schiedam. Met weer doldwaze aanbiedingen. 150 cm breed iri moderne kleurencombinaties 100% katoen - 150 cm breed 150 cm breed clIlGS Hoogstraat 27b - Schiedam (t.o. Hij Herenmode) wezen diensten." Rakker is behalve een vol waardig lid van de familie ook een waakzame hond die het bedrijf van zijn baas scherp in de gaten houdt. Behalve autorijden is Rak ker ook helemaal mesjogge van muziek. Misschien be- STUNT - VACANTIEBRUIN MET ONZE SNELBRUINER Najaarsopruiming bij Dierenspeciaalzaak «itLJL.Y» Alle hengels, molens en andere artikelen Hengelsport SCHIEDAM Op de Vlaardingerdijk, bij het viaduct rijksweg 19, vond zaterdagavond omstreeks tien uur een aanrijding plaats, waarbij vier perso nenauto's waren betrok ken. De veroorzaker van het onge luk kwam op een niet bereden stuk weg terecht, omdat de dwangpijl verkeert geplaatst stond. Toen de automobilist dit bemerkte stuurde hij zijn wa gen tussen de bebakeningsbor- den terug naar de rijbaan. Met deze manoeuvre raakte hij een wagen. Twee andere automobilisten zagen op hun beurt geen kans meer deze opeenhoping van metaal te ontwijken. Het ver keer werd door de politie en kele uren omgeleid. Een takel wagen sleepte de twee wagens weg. ik. Coby de la Rie t —lii'lWl H' III M. Tentoonstelling valt in duigen illlllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii' Wij helpen direktü! Tel. 4260778-4733961 Of 01899-15874 Groenelaen 95 Vorkoop hmil Roptrtto Ook voorn» mtmtchirm to kookutton I MEER METERS MODE I Sauna Sport en Fitnesscentrum Body-Care 5-Rittenkaart Graat Florisstraat 62b Schiedam - Tel 010 473 36 77 O/,DU Reigerlaan 16 3136 JK Vlaardingen Tel 010-4742340

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 1