Hoe (on)veilig is uw huis? Bewegingsvrijheid bij elektronica 2.995.- Kom naar ons WOONCENTRUM in feeststemming interieurverzorging b.v. Lh I' .hue Minnie W1 diés* ZEEMAN'S Zes van de tien Nederlanders slapen onder een dekbed OKTOBER Mil:l^,Tnr*TFrïïi Safety first is geen luxe Van rolluik gaat preventie uit Druk op de knop en telefoon gaat Verrassend nieuwe kleuren dekbedovertrekken Zitslaapbank wint veld Bed komt de wand uit NATIONALE NATIONALE OKTOBER ST. LIDUINASTRAAT 52 - SCHIEDAM - TELEFOON 010-4260193 NËMÊF) Zeeman heeft een geweldige sortering hang- en sluitwerk Zeeman IJZERHANDEL B.V. NATIONALE HET NIEUWE STADSBLAD - VRIJDAG 9 OKTOBER 1987 PAGINA 15 Openbaring Tijdrovend ^oö^8 Inbraakbeveiliging voor iedereen een noodzakelijk kwaad! MONTACf ■KITH Ons programma lijmen en kitten is zeer groot Zeeman's sleuteldienst Zeeman 's is enorm. sortering sloten r Boterstraat no. 50 te Schiedam. Tel. 010-4268334/4263872. Geen filialen!! Kwaliteit Extra lang F'mm „Ik kom namens de glazen wasser", zei de jongeman „want u hebt een paar keer niet betaald en nu loop ik die klanten na om het geld te in- Niet betaald, dacht de tachtig jarige bewoonster van een wo ning in een net (Rotterdams) trappenhuis? Maar ze had geen tijd om haar gedachten te or denen, want de jongeman was al half binnen. Dat werd al gauw 'kassa' voor 't jongmens, want via de over blufte bejaarde was hij kwiek 35,- rijker. Het praatje ging niet op bij een handiger buur, die de politie belde, waar de 'incasseerder Met een raamuitzetter wordt openwrikken van het bovenlicht voorkomen. van de glazenwasser' te boek stond als drugsverslaafde met een trucendoos vol smoezen om maar aan geld te komen. Thans heeft de bejaarde me vrouw zo'n 'spiekgaatje' ofwel een spionnetje in en een ket ting óp de voordeur. En heeft ze de kinderen moeten bezwe ren eerst te kijken en die deur nooit verder dan op die kier te openen. Tot ze weet, dat 't goed volk is... Een waar, maar in feite nog vrij onschuldig verhaaltje, want er In buurten of gebieden waar bepaalde woningen soms al te gemakkelijk doelwit zijn van in brekers of vandalen, kunnen naast andere beveiligingsme thoden rolluiken voor preventie zorgen. Qeroutinneerde profesionals kunnen bijna ieder beveiligings systeem wel onder de oneerlij ke knie krijgen, maar een goed rolluiksysteem werkt zonder meer ontmoedigend. Want de modernen zijn pantsers van hard of half hard metaal en zijn met name voor beveiliging ont worpen. Uiteraard houdt een rolluik 's winters kou tegen en 's zo mers warmte buiten, maar dat kan met zoveel andere typen zonwering en isolatie niet als hoofdzaak voor aanschaf worden genoemd. Sterker is, naast beveiliging, soms nog het argument van ge luidshinder. Een TNO-onder- zoek heeft uitgewezen, dat vak kundig aangebracht rolluik dii- delijk merkbaar geluidwerend is. Nu zijn er (zoals bij zoveel pro- dukten) rolluiken en rolluiken en wie zo'n aanschaf, dus uit gave overweegt, kan zich eerst eens thuis via een brochure ori ënteren. Die wordt uitgeven door Roma- zo, een vereniging van rollui ken-, markiezen en zonwerings- bedrijven met ruim tachtig le den in 't hele land. Weet u dat u goed zit met 'waar voor uw goeie geld'. Wie thuis eerst dat huiswerk wil maken: het sekretariaat van Romazo is Stationsweg 26-28, 2312 AV Leiden, tel. 071- 140541. gebeuren erger dingen. En dat niet alleen met ouderen. Waar bij de altijd weer terugkerende konklusie moet zijn, dat een klein beetje meer veiligheid vaak pas begint als er iets ge beurd is. Nu kan een mens in zijn leven niet alles voor zijn, deze me vrouw kon het gelukkig nog na vertellen en misschien heeft u wel een forse hond en overal kettingen... 'Safety first' wordt voor het gros van de bevolking helaas vaak nog te luchtig opgevat. Het zal uiteraard van de eigen woonomstandigheden afhan gen waar je voor kiest en tot hoever je moet gaan. Een bezoek aan een (goede) ij zerwaren- of slotenwinkel kan al een kleine openbaring zijn voor de tot nu toe nonchalan- ten onder ons. Die meestal de voordeur wel goed op slot doen, maar vaak een van de fa voriete 'ingangen' van menige inbreker/sluiper, namelijk bo venlichten vergeten. Openwrikken van zo'n boven licht is voor amper twee tien tjes, soms nog minder, te voor komen door een zogenaamde raamuitzetter. Dan blijft zo'n bovenraam dicht en kan er niet naar sluitingen van grotere ra- ?Sf «n Een veiligheidscharnier, waar in al een dievenklauw zit. men en deuren worden 'gehen geld'. Voor een andere al even favo riete ingang, namelijk de ach terdeur kan zo'n niks-waard- zijnd slot (zit op de tal van ach terdeuren) best eens vervangen worden door een renovatie in- steekslot, gekombineerd met veiligheidsbeslag en een zware sluitkom. Scharnieren? Laat u maar voorlichten voor een wat veili ger gevoel en ontdek, hoe er typen zijn met de dievenklauw er al in. Trouwens, dievenklau wen op zichzelf (kosten nog geen twee gulden) houden in brekers stukken langer aan het werk en juist die tijdsfactor is voor mensen met oneerlijke be doelingen belangrijk. Dievenpinnen, een oplegcilin- derslotje voor schuiframen en dito deuren, speciale raamslo- ten... de eigen woning met 'die- venogen' bekijken is al jaren lang het advies van mensen in de veiligheidsbranche. Dan komt iedereen de eigen zwakke plekken wel tegen. Alleenwonend en/of bejaard? Een druk op de knop van het zendertje (rechts onder) en de telefoon doet de rest om ie mand te waarschuwen. Voor alleenwonende bejaarden of andere zelfstandigen kan een personen alarmsysteem door middel van de telefoon meer dan handig zijn. Via een piepklein, om de hals te dragen zendertje en twee aan de tele foon gekoppelde kastjes, kan men altijd telefonisch kontakt krijgen met van tevoren zelf uit gekozen nummers, zonder dat deze gedraaid hoeven worden. Eén druk op de knop van het zendertje om de hals en ergens anders wordt de elektronisch ingesproken boodschap ont vangen dat er hulp (dringend) nodig is. Op het gebied van elektronisch beveiligen is er genoeg te bele ven. Zeker voor wie redelijk wat geld en goed in huis heeft of af gelegen woont kan deze manier van beveiligen een oplossing zijn. De nieuwste ontwikkelingen op dit gebied zijn de kabelloze alarm- en beveiligingssyste men. Hierbij zijn dus geen be- kabelings detectors als passief infrarood meer noozakelijk met voor de gebruiker als grootste voordeel, dat zulke systemen niet reageren op bewegingen, geluiden, warmte enz. van de gebruiker zelf. Die geniet dus in het eigen huis volledige vrijheid, zonder dat er bij 't minste of geringste alarm wordt geslagen. Er zijn installaties (zoals Safety, geïmporteerd uit Noorwegen) waarvan de installatietijd soms maar een kwartier tot een half uur bedraagt om zo'n 300 m2 vloeroppervlak na twee minu ten in zijn geheel bewaakt te hebben. Ook al plaats je dat ding in de kelder. Bij het beproefde Amerikaanse merk Ademco, sinds twee jaar in Holland, wordt draadloze af standsbediening geleverd. Net zo'n ding als waarmee men de televisie kan aan- en uitzetten. Je neemt dat apparaatje mee naar je nachtkasje om, voor je op één oor ligt, via een druk op de knop je beveiliging in te schakelen. De systemen kunnen waarschu wen door middel van een sire ne, door lichten en geluiden, maar ook door telefonische alarmmelding. Het voordeel is ook nog, dat ze verhuisbaar zijn. Overbouwslaapkamer Favoriet U slaapt niet alleen heerlijk, maar ook uw bergproblemen zijn in een slag van de baan. Uitvoering in wit essen- struktuur. Er zijn verschillende opstellingen mogelijk. Naar keus met draai- of schuifdeurlinnen kasten Komplete kamer met ledikant (140 x 200 cm), kastenover- bouw, hoekkast met spiegel en Prijs 3-deurs linnenkast. MET SKG-KEURMERK EMHART Onze verkopers kunnen u alles er over vertellen, van dieven klauw tot espagnoletslot. Lips en Nemef beveiligingsartikelen Abus deurkettingen en deurlenzen Zeiss Ikon inboorsloten. De plaatsing van de diverse artikelen kan ook door ons verzorgd worden. Bijvoorbeeld: magneetsnappers, schuiven, scharnieren, overslagen, grendels. Let ook op onze ijzerwaren zoals: wandhaken, stoelglijders, plankdragers, schroefdui- men, muurduimen, schroefhaken, pluggen, keilbouten, splitpennen, enz. Een geweldig assortiment: schroeven, nagels, bouten en moeren, parkers, krammen, draad Vrijwel alles los verkocht, dus geen dure blisters. Vrijwel het komplete Perfecta programma, zoals Bisonkit, Bloon Tix, Montagekit, Houtlijm Superlijm, 2-komponentenlijmen, waterkit, pvc-lijm, kunst- harskit. heeft ook een grote sortering: fittingen, koperenpijp, pvc afvoermateriaal, gasslangen en kranen, kraanslangen, toiletsokken, gootsteenroosters, dou cheslangen, enz. enz. Lips - Yale - Cisa - Nemef - EVVA - Zeiss Ikon - Ksso is oen begrip geworden in Schiedam en omstreken. 99,999% van alle huis- en auto sleutels kunnen wij maken. Lipsmodellen klaar terwijl u wacht. Andere modellen voer 10.00 uur brengen, na 15.00 uur klaar. Wij verkopen ook: Kloksleutels, radiatorsleutels, lopers, sleutelringen en la bels, noodslsutslkastsn, sleutelkasten, brievenbussleu tels, enz. Voerdsurslotsn, o.a. Lips sn Yals, vele soorten binnen- deursloten, losse cylinders, telefoonslotjes, hangsloten in diverse kwaliteiten, ook het beuwbeslag in diverse uitvoe ringen leverbaar. Zeeman verzorgt ook het plaatsen van nieuwe sloten. Voor: Ijzerwaren, hand- en elektr. gereed schap, hang- en sluitwerk, sloten en sleutels, lijmen en kitten, tuingereed schap, sanitair, elektra naar: Broersvest 52-54 Telefoon 4267594. Onder de wollen deken" gaan nog maar vier van de tien Nederlanders. Want het dekbed scoort steeds hoger. Beneden de dertig houdt zelfs tachtig procent van de bevol- f Hépsst, ik heb J ontdekt, dat er in Schiedam het grootste open haardenbedrijf van Nederland zitl I Maar ja; daar zijn velen al achter gekomen, want bij J. v. Suijlekom Systeem open haarden te Schiedam vindt u een showroom van maar liefst 300 m2. Rechtstreeks van fabrikant aan particulier. U vindt er van alles op openhaardgebied, een kleine greep uit de collectie is; ruim 30 klassieke, moderne, en exclusieve open haarden met cirkelbeluchtings- systeem, inbouwhaarden, open haarden zonder schoorsteenkanaal, c.v. cirkel beluchtings open haarden, dubbelwandige roestvrijstalen-schoorsteenpijpen met toebehoren, sierkappen. Al uw openhaardbenodigdheden, enz. enz. Ook voor advies op het gebied van rook, trek, schoorsteenkanalen en alle problemen rond de open haard kunt u terecht in onze showroom op de Openingstijden van maandag tot vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, zaterdags van 9.00 tot 17.00 uur en donderdagavond tot 21.00 uur. De heer J. v. Suijlekom, die reeds 25 jaar ervaring heeft op dit gebied, zal u vrijblijvend met raad en daad bijstaan. Tevens kunt u een nuttig boekje bestellen door overmaking van 5.- op girorekening nummer 296923 t.n.v. J. v. Suijlekom. Dit boekje gaat over „Alles rond de open haard en schoorsteen' Tja, er kan er maar één de grootste zijn! En kan hel weten, ik heb al in heel wat schoor stenen gezetenI king het op een dekbed. Geen wonder dus, dat de overtrek ken geen bedtextiel, maar zelfs „bedmode" heten. De sfeerbepalende rol, die dek bedden in de slaapkamer spe len, gaan met de woontrends mee. Dat draait dan vooral om ver rassend nieuwe kleurkombina- ties met bijvoorbeeld grijs als uitgangspunt en daarbij diepe pastels. Dat hele zachte is er nog wel, maar de boventoon voeren ze niet meer. Glans, zeg zelfs hier en daar maar „glamour"...we gaan het in de slaapkamer via overtrek ken niet uit de weg. Verfijnde parelmoerdruk, satijnen over- treksets, satijnbanden op een effen stof, het kan van roman tisch tot uitdagend met zwart of goud erbij Handig zijn de tweezijdige dek bedovertrekken voor nog meer variatiemogelijkheden. Zeker als het om de (vele) geometri sche en grafische motieven gaat. Omdat de konsument onder tussen ook de nodige ervaring met het dekbed heeft opge daan, wordt er steeds bewuster naar de kwaliteit gekeken. Men orienteert zich op betere pro- dukten, waarbij de zekerheid van een goed donsdekbed wordt gegarandeerd door een vertrouwd merk of een „euro label". We worden langer, dat is be kend, en daar spelen ook de beddenmakers op in. Extra lan ge dekbedden zijn eveneens geen uitzondering meer, want de exemplaren tot 220 cm. worden steeds meer gevraagd. Dubbele instopstroken over de hele breedte van het overtrek voorkomen daarbij, dat je 's nachts ineens denkthé, waar is m'n dekbed. sZitslaapbanken in alle toon aarden veroveren het interieur. Wij fotografeerden een van de laatst geintroduceerden in glansstof en verdiepte pastels. (Beka). Studenten, alleenwonenden (kan soms 't zelfde zijn), men sen met een klein appartement of een studio, grootouders, die kleiner gaan wonen: er zijn heel wat bevolkingsgroe pen en „éénlingen" die een zitslaapbank kopen. Ze winnen de laatste tijd be hoorlijk aan populariteit, te meer, daar ze er zijn in alle mo gelijke prijsklassen, kwaliteiten en vooral interieur-opvattingen. Al naar gelang het prijskaartje, dat er aanhangt, kun je er zeer goed op zitten en hoef je er he lemaal niet slecht op te slapen. „UW THUISKRANT" knipoogde de luxe kant uit en fotografeer de er een met een prima zit comfort in een van de nieuwste bekledingsstoffen. Lijkt het er op, alsof je een wandmeubel hebt staan, 's avonds haal je er een bed uit. Waarbij je links, réchts en bo ven je hoofd zoveel kast- en/of bergruimte kiest als er ruimte is. Een- of twee persoons bedden geen punt. Dat hoeft in de kamer niet eens zoveel ruimte in te nemen, want er zijn bedden, waarbij je „in de breedte" slaapt. Bij een an der type hebben twee losse matrassen naast elkaar voor een tweepersoonskombinatie een „knik" bij 't hoofdeinde. Ook dat is ruimtebesparend. Die betrekkelijk nieuwe „wand- uitklap-slapers" zijn er in ver schillende houtkleuren. Wit is echter het meest gewild, zo blijkt, sinds we dit type een jaar of twee in Holland kennen. h Wandmeubel met een bed er in met „deuren" aan de on derkant van 't bed. (Nehl).

Het Nieuwe Stadsblad | 1987 | | pagina 15